Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Sep 2011, 04:01   #121
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Eu cred ca ar trebui, mai intai, sa curatam Romania de toate leprele care traiesc in ea. Ei sunt adevarata amenintare. Apoi ne putem ocupa si de problema cainilor.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 11:26   #122
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Sigur hai să prioritizăm și să ne ocupăm doar de o singură problemă pe rând până când e rezolvată și acceptată unanim de către toți.

Eu zic că nu degeaba plătim impozite la stat. Să se ocupe ei de probleme, sigur ascultând doleanțele noastre. Ar fi și ridicol să ne ocupăm noi de toate.
Ce o să iasă:
vrei să fie curat pe stradă? Ia pune mâna și fă curat.
vrei să fie iluminație pe stradă? Ia să pună fiecare câte un bec.
vrei să ai spațiu verde? Ia pune mâna și plantează o floare/ un copac la marginea străzii.

La fel și asta cu: vrei să nu mai fie câini pe străzi? Ia puneți mâna pe o pușcă și eliminați-i.

Sigur și eu vreau toate chestiile de mai sus, dar nu mi se pare normal să vină cineva să-mi spună să le fac eu personal. Să le facă statul dacă tot îl plătim, nu?
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 13:44   #123
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Lol!!) Ahahahahaha! Cand vad ca aduceti in discutie argumentul curateniei, imi vine sa ma prapadesc de ras. Intai, invatati sa fiti oameni, nu mai aruncati guma din gura pe jos, nu mai aruncati chistoacele pe unde apucati, nu va mai faceti ca a luat vantul un ambalaj. Sergiuseling, cred ca astea reprezinta doar incalzirea pentru tine.

Originally Posted by sergiuseling:
La fel și asta cu: vrei să nu mai fie câini pe străzi? Ia puneți mâna pe o pușcă și eliminați-i.
Nu stiu cum ar putea cineva vreodata sa vorbeasca cu un astfel de "om", in conditiile in care acel "cineva" ar fi un om in adevaratul sens al cuvantului si nu un alt personaj cu aceleasi idei.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 14:11   #124
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Hai sa va zic eu ceva de curatenie.Noi cand ne strangem afara avem tomberonul la cel mult 3 m de noi si majoritatea tot arunca cutiile de bere,ambalajele si altele pe jos in loc sa le duca sa le arunce unde trebuie.Cand ii intreb de ce le arunca pe jos rad ca prostii si zic ca le e lene.Ca sa nu mai vorbesc de cosurile de gunoi prinse de stalpi care sunt cazute din cauza idiotilor carora li se pare amuzant sa le loveasca si sa imprastie gunoiul pe jos.Dupa aia se plange lumea ca n-au unde sa arunce ambalajele.Intai invatati sa fiti oameni si dupa aia sa va plangeti de caini ca fac mizerie.Am vazut o gramada de stapani care-si scot cainii la plimbare si nici macar nu le pun rahatu-n punga cum e normal sa faca.Tara lu' Papura Voda...
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 18:51   #125
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Acuma sa va aud, umanistii lu' peste!
http://stirileprotv.ro/stiri/social/...le-anului.html
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 19:24   #126
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Pai daca as fi in locul cainilor si eu te-as musca pe tine cum te-as prinde pe strada.
Da' hai sa vedem si niste statistici de genul: cati oameni au fost omorati de alti oameni, cati oameni au fost violati de alti oameni, cati oameni au fost torturati de alti oameni, etc, etc, etc, etc. "Oamenii" lu' peste!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 20:01   #127
Igor12
Veteran
 
Igor12
 
Join Date: May 2011
Posts: 218
Doar o intrebare FreakDoll..ti s-a intamplat vreodata sa fii inconjurata de o haita de maidanezi, agresivi, si sa fii atacata si muscata de 4 dintre ei, restul latrand si maraind gata sa atace si ei, doar pentru simplul fapt ca le traversai teritoriul? Hai sa nu cadem in penibil, sau sa fim patetici cu "noi iubim animalele" si alte clisee din astea. Is mult prea multi, is din ce in ce mai agresivi, si fara masuri radicale nu se poate face nimic. Si comparatia cu "cati oameni au omorat alti oameni, au violat, etc..." e total deplasata. Revino la realitate!!!
Igor12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 20:15   #128
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Nu cred ca este deloc deplasata. Din contra. Mi s-a intamplat de foarte multe ori sa ma duc in zone populate de foarte multi caini, uneori fiind chiar noapte. M-au latrat si pe mine foarte multi caini, dar cand m-au vazut la fata au inceput sa dea din coada si sa plece fara sa vorbesc macar cu ei. Asa ca ar trebui sa va puneti un semn de intrebare. Nu am zis ca nu exista caini agresivi, dar anumiti factori au contribuit la aceasta atitudine din partea lor. Presupun ca te duce capul sa-ti dai seama care ar fi acestia. In ceea ce-i priveste pe oameni, sunt rai fara nici un motiv, ei sunt adevaratii caini si mi-e scarba ca traiesc in aceeasi tara cu asemenea personaje care pot macar sa se gandeasca la solutia de a-i impusca si de care sunt nevoita sa ma "lovesc", vrand-nevrand, in diferite situatii.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 21:00   #129
Igor12
Veteran
 
Igor12
 
Join Date: May 2011
Posts: 218
Intrebarea mea era daca ai fost atacata de caini. Si da, exista anumiti factori ce duc la agresivitatea cainilor: ca sunt din ce in ce mai multi si trebuie sa lupte pt supravietuire, ca isi marcheaza teritorii din ce in ce mai largi(din cauza numarului mereu crescand),etc. Nu sunt pentru exterminarea lor, dar care crezi tu ca ar fi solutia reala pentru disparitia lor de pe strazi? Sa nu confundam dragostea fata de animale cu intretinerea unor haite intregi de caini care pot fi inofensivi fata de cei ce ii hranesc si foarte agresivi fata de ceilalti (ei asta percep-ala imi da de mancare deci e bun, celalalt nu-mi da, deci e rau si ..atacam). Sa inteleg ca, daca in alte tari nu exista caini vagabonzi, inseamna ca cetatenii acelor tari sunt niste "cremenali in serie", niste oameni cruzi care au exterminat cainii? Nu. Stiu sa puna punct cand e deja prea mult. Ce se intampla cand anumite animale (iepuri, mistreti, vulpi, lupi, etc) se inmultesc peste masura amenintand populatia, culturile, animalele din gospodarii? Sunt alintate cu "cutu, cutu, ce dragalase sunt ele, mai!! Uite ce ochisori au!!" Nu. Se iau masuri pt diminuarea numarului lor. Cum? Prin vanare. Cu ce sunt ele mai putin animale decat cainii?
Igor12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2011, 21:25   #130
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Ti-am raspuns. Incearca sa mai citesti o data. Poate de data asta si intelegi.

Originally Posted by Igor12:
Ce se intampla cand anumite animale (iepuri, mistreti, vulpi, lupi, etc) se inmultesc peste masura amenintand populatia, culturile, animalele din gospodarii? Sunt alintate cu "cutu, cutu, ce dragalase sunt ele, mai!! Uite ce ochisori au!!" Nu. Se iau masuri pt diminuarea numarului lor. Cum? Prin vanare.
Asta-i perla zilei!! Foarte tare!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 01:06   #131
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by FreakDoll:
Pai daca as fi in locul cainilor si eu te-as musca pe tine cum te-as prinde pe strada.
Da' hai sa vedem si niste statistici de genul: cati oameni au fost omorati de alti oameni, cati oameni au fost violati de alti oameni, cati oameni au fost torturati de alti oameni, etc, etc, etc, etc. "Oamenii" lu' peste!
FreakDoll, ce spui de asta : http://stirileprotv.ro/stiri/social/...tanasiati.html
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 23:23   #132
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
Nu se doreste solutionarea problemei cainilor, pentru ca organismele platite de la buget au tot interesul mentinerii cainilor pe strazi, pentru a avea obiect de activitate, pentru a continua sa toace banii comunitatilor locale.

TREBUIE SA IESIM CU TOTII LA MITING, SA CEREM SA TRAIM FARA CAINI PE STRAZI!
TREBUIE SA PICHETAM PARLAMENTUL, PRIMARIILE, SA LE ARATAM CA SUNTEM MULTI SI CA TREBUIE SA NE ASCULTE!
TREBUIE SA NE ORGANIZAM SI SA CEREM LEGIUITORULUI CADRUL LEGAL DE A INFIINTA MILITII POPULARE, FORMATE DIN VOLUNTARI, CARE SA PRINDA ACESTE BESTII CARE NE MUSCA, NE MURDARESC, NE TERORIZEAZA, DE PE STRAZI!
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 23:37   #133
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Nekkyosha:
Nu se doreste solutionarea problemei cainilor, pentru ca organismele platite de la buget au tot interesul mentinerii cainilor pe strazi, pentru a avea obiect de activitate, pentru a continua sa toace banii comunitatilor locale.

TREBUIE SA IESIM CU TOTII LA MITING, SA CEREM SA TRAIM FARA CAINI PE STRAZI!
TREBUIE SA PICHETAM PARLAMENTUL, PRIMARIILE, SA LE ARATAM CA SUNTEM MULTI SI CA TREBUIE SA NE ASCULTE!
TREBUIE SA NE ORGANIZAM SI SA CEREM LEGIUITORULUI CADRUL LEGAL DE A INFIINTA MILITII POPULARE, FORMATE DIN VOLUNTARI, CARE SA PRINDA ACESTE BESTII CARE NE MUSCA, NE MURDARESC, NE TERORIZEAZA, DE PE STRAZI!

You're a retard! That is all.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 23:53   #134
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
La cotet!

Mi-a mai venit o idee! Am putea sa umplem si noi orasul de afise cu fotografii de copii desfigurati de prietenii vagabonzi ai oamenilor insensibili la suferintele aproapelui lor din specia superioara (cum au facut aia care militeaza pentru o dieta vegetariana), ca sa ridicam moralul celor care sunt de partea noastra. Le-am putea atasa mesaje de genul: "Romania, mandria unui continent al iubitorilor de animale" sau "Ador sa ma plimb seara printre blocuri." ori "Ham! 1-0!", "Un caine e cu mult mai inteligent decat un copil" s.a. s.a.

Last edited by Nekkyosha : 22 Sep 2011 at 00:14.
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2011, 00:35   #135
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059


Nekkyosha, du-te si lipeste afise si scuteste-ne de prezenta ta pe forum.

Sau, daca nu, mai comenteaza si la alte topicuri. Am inteles ideea ta, ce-ti doresti, ce sustii, nu e nevoie sa bati apa-n piua la nesfarsit.

Dar de ce simti nevoia sa dai copy/paste la randurile scrise de altii? Nu ca am fi avut impresia ca ai foarte multi neuroni, dar, totusi.. Doar asa? Ca sa instigi la violenta?
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 22 Sep 2011 at 00:47.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2011, 22:43   #136
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
Ai dreptate, draga, poate ca nu militiile populare (care oricum, asa cum am aratat, au nevoie de un cadru legal) ar fi solutia - canicidul trebuie realizat de catre profesionisti nu numai autorizati, dar si calificati, in spatii special amenajate, ferite de ochii publicului.
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2011, 22:50   #137
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 00:00   #138
Nekkyosha
Junior
 
Nekkyosha
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 33
Ce te tot bagi in seama cu mine? Ham! Ham! Baga-te in seama cu aia de varsta ta si de nivelul tau! Aici latrau in trecut indivizi mai inteligenti, nu doar pitipoance care se stramba din emoticoane.

Nu am nimic cu cainii, ii iubesc, dar ce vina am ca mi-e teama sa nu fiu muscat? De ce se reped sa ma muste? Daca un om ma insulta sau ma loveste, apelez autoritatile si in scurt timp ele il leaga, deci cainii au mai multe drepturi decat oamenii, ceea ce e anormal.
Nekkyosha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 00:23   #139
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
De ce insisti sa demonstrezi cat de "destept" esti? Nu m-am bagat in seama cu tine de drag. Asta-i culmea! Numai un copil de gradinita poate afirma asa ceva. Din moment ce ma intereseaza subiectul, pot comenta mult si bine. Emoticoanele respective reprezentau un mod frumos de a-ti spune ca faci praf degeaba pe aici. Se pare ca nu te-ai prins. Dar nici nu ma asteptam s-o faci.
De ce oare se reped sa te muste? Pai nu vezi ce suflet negru ai? Ce explicatie mai doresti?
Eu nu am zis nici o clipa ca nu exista si caini agresivi. Orice padure are uscaciunile ei. Dar asa cum pentru criminali, tortionari, teroristi, etc nu este exterminat un popor intreg, nu poti pretinde sa fie luate asemenea masuri nici in privinta maidanezilor, niste fiinte neajutorate. Adica, ce fel de om esti daca sustii o asemenea initiativa? Daca ai fi un om in adevaratul sens al cuvantului nu te-ai gandi la crima pentru a solutiona aceasta problema.

Quote:
Daca un om ma insulta sau ma loveste, apelez autoritatile si in scurt timp ele il leaga, deci cainii au mai multe drepturi decat oamenii, ceea ce e anormal.
Cred ca nu esti bine informat. Esti haios, totusi, in ignoranta ta.

Am mai zis si repet: mi-e scarba de genul asta de persoane si daca ti-am raspuns n-am facut-o de drag. Din contra. Dar, desi nu-mi place sa intru in discutie cu astfel de persoane, nu pot sa n-o fac fiindca, altfel, ar exista doar mesaje de genul celor lasate de tine pe forum si am ajuns in situatia asta tocmai pentru ca multi iubesc animalele, dar prefera sa nu se amestece in discutii sau diverse actiuni doar ca sa nu fie apoi apostrofati de oameni ca tine. Popor de oameni slabi de inger.
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 23 Sep 2011 at 00:27.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 12:05   #140
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Draga FreakDoll asa te-as pune sa te plimbi cateva nopti pe la mine prin cartier, eventual si cu o plasuta de mancare, poate macar asa te mai trezesti nitel din somnul tau de printesa in care visezi ca daca le zambesti cainilor nu patesti nimic...
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells