Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Oct 2011, 14:40   #61
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Daca zici tu... (nu stiu exact ce zici, nu de alta, dar chiar nu ma intereseaza)

Originally Posted by bremen1980:
Biata femeie a crezut ca o sa vada NFS si s-a trezit cu o ''porcarie '' de arta. Rusine .Faceti domne filme sa le inteleaga poporu'

http://www.hollywoodreporter.com/new...gosling-245871

Cea mai tare faza e ca n-are absolut nimic de-a face cu rasismul.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Prin ritm ma refer ca filmul e static si lipsit de cursivitate pe durata lui.

Filmul e destul de static, dar tocmai asta e, staticul e de multe ori componenta a poeziei vizuale. Dar e vorba de un static care are cursivitate, o curgere lenta si naturala cum si filmul asta are in cea mai mare parte a sa. Deci e static, dar nu e deloc lipsit de cursivitate.

Last edited by Liviu- : 09 Oct 2011 at 14:44.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 14:55   #62
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Nu are ritm pentru a fi poetic


Originally Posted by Kriss_Kringle:
Ce treaba are unul cu celalalt?
"Pentru" ala e treaba. Din ceea ce ai scris eu am dedus ca, pentru a fi poetic, un film trebuie sa aiba ritm. Iar teoria asta functioneaza doar in muzica clasica. In cazul unui film, poezia vine din interior iar ritmul din exterior. Dar nu mai insist, oricum sint off topic fiindca n-am vazut inca filmul...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 14:56   #63
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Liviu-:

E o arta vizuala in primul rand, deci dau valoare filmului chiar si de sine-statatoare (ca altfel n-ar avea lumea orgasm la ultima ineptie a lui Gaspar Noe, doar ca ala chiar n-are nici macar un strop de emotie). Si aici utilizarea acestor elemente nu e legata de actiunea si evenimentele filmului? Elementele din scena cu ciocanul tocmai asta fac, il pun intr-un prim plan pe un Gosling vulcanic, in contrast cu restul mediului si in contrast cu modul lui de a fi pana atunci. ..
Ma rog, totul e discutabil intr-o anumita masura. Eu ti-am dat niste exemple (ce mi-a venit intai in minte) care arata cum elementele unui film conlucreaza pentru a da o semnificatie, tu zici ca au valoare si de sine statatoare. Nu e atat de evident in film, trebuie studiata problema mai aprofundat. Vad ca tot pledezi pentru scena cu ciocanul (e ultima oara cand ma refer la ea). Spui ca exista un contrast, etc. In cinema exista ceea ce se numeste reaction shot. Atunci cind are loc ceva grav intr-un film se introduc scrute cadre cu reactia celor din jur. E foarte eficienta tehnica. Se cam abuza intr-o perioada pe la Hollywood de ea. In celebra noastra scena cu ciocanul, fetele acelea nu reactioneaza cand Gosling vrea sa-i opereze un glont in cap gangsterului. Daca intamplarea ar fi avut loc la Auschwitz si in loc de Gosling era ofiter SS ce se ocupa de un detinut, iar in jur soldati care nu reactionau, era cat se poate de normal. In cazul nostru nu. Dar hai sa spunem ca asa a vrut regizorul sa procedeze. A vrut sa ne transmita ca locul respectiv era un soi de Auschwitz. Nici asa nu merge. E in fapt un soi de violenta gratuita, ca si faza din lift, ca si cea cu furculita, ca si cea cand bossul ii taie mana cu briceagul mecanicului. Eu unul nu apreciez metodele astea. Imi bagi pe gat violenta gratuita indulcita, chipurile, cu imagini viu colorate si muzica agreabila. Thank you, but no thanks.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 15:20   #64
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Mercutio:
Originally Posted by Liviu-:

E o arta vizuala in primul rand, deci dau valoare filmului chiar si de sine-statatoare (ca altfel n-ar avea lumea orgasm la ultima ineptie a lui Gaspar Noe, doar ca ala chiar n-are nici macar un strop de emotie). Si aici utilizarea acestor elemente nu e legata de actiunea si evenimentele filmului? Elementele din scena cu ciocanul tocmai asta fac, il pun intr-un prim plan pe un Gosling vulcanic, in contrast cu restul mediului si in contrast cu modul lui de a fi pana atunci. ..
Ma rog, totul e discutabil intr-o anumita masura. Eu ti-am dat niste exemple (ce mi-a venit intai in minte) care arata cum elementele unui film conlucreaza pentru a da o semnificatie, tu zici ca au valoare si de sine statatoare. Nu e atat de evident in film, trebuie studiata problema mai aprofundat. Vad ca tot pledezi pentru scena cu ciocanul (e ultima oara cand ma refer la ea). Spui ca exista un contrast, etc. In cinema exista ceea ce se numeste reaction shot. Atunci cind are loc ceva grav intr-un film se introduc scrute cadre cu reactia celor din jur. E foarte eficienta tehnica. Se cam abuza intr-o perioada pe la Hollywood de ea. In celebra noastra scena cu ciocanul, fetele acelea nu reactioneaza cand Gosling vrea sa-i opereze un glont in cap gangsterului. Daca intamplarea ar fi avut loc la Auschwitz si in loc de Gosling era ofiter SS ce se ocupa de un detinut, iar in jur soldati care nu reactionau, era cat se poate de normal. In cazul nostru nu. Dar hai sa spunem ca asa a vrut regizorul sa procedeze. A vrut sa ne transmita ca locul respectiv era un soi de Auschwitz. Nici asa nu merge. E in fapt un soi de violenta gratuita, ca si faza din lift, ca si cea cu furculita, ca si cea cand bossul ii taie mana cu briceagul mecanicului. Eu unul nu apreciez metodele astea. Imi bagi pe gat violenta gratuita indulcita, chipurile, cu imagini viu colorate si muzica agreabila. Thank you, but no thanks.

Simt ca nu mai trebuie sa comentez nimic despre film pentru ca tot ce gandesc eu,spui tu, dar mult mai profesional ,deci trebuie sa adaug un +1 pentru ca a pus punctul pe i Mercutio.Touché monsieur !
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 15:28   #65
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Mercutio:
A vrut sa ne transmita ca locul respectiv era un soi de Auschwitz.

Nu, nu a vrut asta, nu a vrut sa-ti transmita nimic din trairile personajelor din jur. Ele sunt de forma, sunt un peisaj in spate, un tablou, de cate ori sa o zic: NU E REALITATE. M-am saturat sa tot repet, de acum nici nu mai raspund pe tema asta.

Originally Posted by Mercutio:
In cinema exista ceea ce se numeste reaction shot. Atunci cind are loc ceva grav intr-un film se introduc scrute cadre cu reactia celor din jur. E foarte eficienta tehnica. Se cam abuza intr-o perioada pe la Hollywood de ea.

Nu vreau sa te jignesc, dar parca ai scos termenul dintr-un manual doar ca sa arati ca stii cinema. Ce relevanta are lucrul asta? De acum daca nu se foloseste tehnica respectiva nu mai e filmul bun? Esti obligat sa o folosesti? Uite aici li s-au aratat fetele tocmai invers, fara sa se vada o reactie pentru ca... citeste mai sus. La naiba, mi-a mai murit un neuron.

Originally Posted by Mercutio:
E in fapt un soi de violenta gratuita, ca si faza din lift, ca si cea cu furculita, ca si cea cand bossul ii taie mana cu briceagul mecanicului. Eu unul nu apreciez metodele astea. Imi bagi pe gat violenta gratuita indulcita, chipurile, cu imagini viu colorate si muzica agreabila. Thank you, but no thanks.

Am mai vorbit despre violenta ceva mai inainte. Dau un quote la ce am scris atunci:

Originally Posted by Liviu-:
Nu mi s-a parut deloc gratuita. De fapt eu ti-am raspuns la mai toate intrebarile tale inainte sa scrii mesajul asta, de asta ti-am si zis sa citesti inainte. Daca un personaj e temperamental, daca e violent, daca e chiar putin nebun, eu vreau sa vad lucrul asta, vreau sa-l simt. E ca si cum cineva ar spune in timpul filmului despre sofer: "e nebun". Asa, si? Cu ce ma ajuta pe mine, ca spectator, asta? Simt ca e nebun? Cred ca stiu lucrul asta, cred ca-l simt, dar e fals. Simti cu adevarat lucrul asta abia cand vezi cum ii sparge craniul tipului ala. Violenta e gratuita atunci cand nu foloseste in niciun fel in economia filmului, atunci cand nu imbogateste cu nimic caracterizarea unui personaj, ori aici e chiar opusul. Un caz asemanator e in I saw the devil unde unul dintre cele doua personaje principale e un adevarat psihopat, e raul pur animalic. Cum poti sa iei in serios lucrul asta daca nu il arata ucigand cu sange rece?

Eu sunt adeptul cinemaului fara menajamente. Orice e nevoie ca sa transmita ceva trebuie pus pe ecran.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 15:44   #66
me84
Novice
 
me84
 
Join Date: May 2005
Location: bucuresti
Posts: 9
Pana la urma acest film e o chestie de gust. Argumente pro si contra vor tot exista in favoarea si defavoarea oricarui film de pe planeta asta, deci parerea mea e ca degeaba va contraziceti.
Plus ca nu pricep de ce e nevoie de exprimari de "ghettou" cand critici un film, decat daca poate iti doresti cu multa disperare sa atragi atentia... *yawn*...

Mie mi-a placut filmul, in ciuda unor pasaje cam lungi si fara rost.

Despre titlu: nu s-a gandit nimeni ca DRIVE nu inseamna numai "a conduce". Sincer nu cred ca se referea (numai) la a conduce o masina. Intelesurile sunt mult mai multe si mai adecvate actiunii filmului pana la urma: cruciada, curaj, determinare, hotarare, forta, efort, etc.
me84 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 16:20   #67
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by Mercutio:
A vrut sa ne transmita ca locul respectiv era un soi de Auschwitz.

Nu, nu a vrut asta, nu a vrut sa-ti transmita nimic din trairile personajelor din jur. Ele sunt de forma, sunt un peisaj in spate, un tablou, de cate ori sa o zic: NU E REALITATE. M-am saturat sa tot repet, de acum nici nu mai raspund pe tema asta.

Originally Posted by Mercutio:
In cinema exista ceea ce se numeste reaction shot. Atunci cind are loc ceva grav intr-un film se introduc scrute cadre cu reactia celor din jur. E foarte eficienta tehnica. Se cam abuza intr-o perioada pe la Hollywood de ea.

Nu vreau sa te jignesc, dar parca ai scos termenul dintr-un manual doar ca sa arati ca stii cinema. Ce relevanta are lucrul asta? De acum daca nu se foloseste tehnica respectiva nu mai e filmul bun? Esti obligat sa o folosesti? Uite aici li s-au aratat fetele tocmai invers, fara sa se vada o reactie pentru ca... citeste mai sus. La naiba, mi-a mai murit un neuron.



Am mai vorbit despre violenta ceva mai inainte. Dau un quote la ce am scris atunci:
Binenteles ca l-am luat dintr-o carte, nu inventam roata acum, cinemaul nu se poate intelege doar asa, intuitiv. Si e cat se poate de relevant termenul in scena discutata. Autorul, vrand-nevarnd, ne transmite ceva prin reactia celor din jur la un eveniment, act, fapt dintr-un film. E ceva grav, amuzant, iesit din comun, normal: cei din jur ar trebui sa reactioneze corespunzator. In cazul nostru el ne transmite, prin reactia fetelor (sau lipsa ei), ca ce se intampla, actul de o violenta iesita din comun, e cat se poate de normal. Ceea ce nu-l face doar pe sofer "sarit de pe fix", ci pe toti ceilalti din jur care asista indiferenti. Suntem dintr-o data in alta lume? De ce spui ca nu e realitate? Of course ca nu-i, dar de la bun inceput, cu voiceover-ul si discursul cu 5 minute, cu ceasul legat de volan, cu urmarirea, cu povestea cu fata si toate celelalte, autorul construieste un personaj, vrea sa ne convinga prin aceste elemente realiste de istoria lui. Dintr-o data in scena cu ciocanul ar trebui s-o dam pe poezie, dupa cum spui tu. Anyway, fiecare cu ideea lui...A fost ultima interventie pe topicul acesta. No hard feelings please!

Last edited by Mercutio : 09 Oct 2011 at 16:39.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 16:49   #68
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
None taken. Si pentru mine a devenit cam obositoare discutia. Dar ca idee, poate intelegi mai bine stilul lui Refn si ce ziceam de absurditatea unor situatii: http://www.youtube.com/watch?v=18Wv6nm1Qvw Daca te uiti atent ai sa observi o scena cumva asemanatoare cu imaginea prostituatelor.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2011, 20:23   #69
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by anaemona:
ce poezie ar putea fi intr-o scena ca asta?

Legat de scene poetice violente, ai vazut Sympathy for Lady Vengeance?

E un pic stanjenitor sa faci un offtopic dupa o rafala de comentarii la obiect si elaborate dar vroiam sa zic referitor la poezia violentei in general: nici eu (ca si anaemona) n-as include (din ce tin minte) aici Lady V. ci mai degraba un Audition sau Oldboy (lungul plan secventa de pe coridor cu altercatia dintre erou si o armata intreaga de antagonisti si in care primul primeste un pumnal in spate). Asta ramanand in Asia. Ca in general, ce-a facut Tarantino in Kill Bill in materie de estetizare poetica a violentei, nu cred c-a deopasit sau o sa depaseasca cineva.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 10:43   #70
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Originally Posted by Liviu-:
Fun fact: folosirea melodiilor Hand Covers Bruise si Intriguing possibilities una dupa alta, ambele din The Social Network.

De fapt nu ai dreptate. Cum am văzut de o grămadă de ori The Social Network nu am simțit niciun moment că ar fi ceva similar. Și uitându-mă pe lista melodiilor de la Drive, văd că nu apar cele 2 piese menționate de tine.
Nu pot să cred decât că te-au deranjat prea mult ceilalți spectatori și de aia ți s-a părut că auzi altceva.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 15:45   #71
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Erau pe o varianta care circula pe net. Sincer nici eu nu le-am observat in sala de cinema (si la fel, am ascultat de multe ori OST-ul TSN), dar ma gandeam ca poate chiar asta a fost, conditiile in care l-am vazut, dupa cum am si scris la inceput in topic. Am verificat pe soundtrack ieri si intr-adevar nu apar, dar am uitat de mesajul asta. Imi cer scuze pentru greseala.

LE: Cautai ceva pe net si am dat peste ideea ca ar fi vorba de un workprint, iar in versiunea finala ar fi scoasa. Hmm, posibil...

Last edited by Liviu- : 10 Oct 2011 at 15:50.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 15:59   #72
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Cam așa pare.Chiar am găsit și o discuție pe imdb despre asta.
http://www.imdb.com/title/tt0780504/...flat/188903427
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2011, 07:52   #73
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
SUNT UNELE SPOILERE MAI INCOLO

Mie mi-a placut Drive la nebunie.Nu numai pentru ca Refn e unul dintre regizorii mei preferati,dar aici(in capodopera sa) stilizeaza violenta intr-un fel foarte similar lui Tarantino(si dupa parerea mea o face chiar mai bine).De exemplu.In Reservoir Dogs,Michael Madsen leaga un politist de un scaun si il tortureaza in timp ce la radio se aude "Stuck In The Middle With You" o melodie romantica de dans.Ce scena seamana cu asta?Scena in care Soferul intra cu masina in Nino si apoi il omoara.Ce fel de muzica este in background?O piesa de Riz Ortolani,numita "Oh,My Love".

De asemenea,am fost surprins sa aflu ca Refn este dislexic si daltonist(dar poate vedea culori puternice,cum ar fi rozul strident din titlul filmului),deoarece pana acum si-a scris majoritatea scenariilor singur si Drive mi s-a parut sa fie si un deliciu vizual[anul asta la capitolul vizual stau sus Drive,Melancholia,Pina si Silent Souls(aici vorbim de frumusete estetica,nu neaparat de subiectul filmului)].
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2011, 16:33   #74
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by marcusARCUS:
[anul asta la capitolul vizual stau sus Drive,Melancholia,Pina si Silent Souls(aici vorbim de frumusete estetica,nu neaparat de subiectul filmului)].

Intr-adevar, un an foarte bun la capitolul vizual, adica estetica vizuala, nu efecte speciale de genul Transformers, Avatar etc. Eu n-am vazut Silent Souls, dar la lista asta adaug ToL care e de departe primul (si nu doar pe anul asta) si foarte probabil The Turin Horse (inca n-am citit ce a scris Chambord, astept sa vad filmul).
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2011, 14:15   #75
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Uau, nu ma asteptam sa fiu atat de "influential" incat sa se fereasca lumea sa citeasca ce am zis despre un film de teama sa nu le afecteze propria receptare.

Acu serios, trebuie neaparat sa citesti imediat ce am scris despre TH. Toti care au citit mi-au zis ca viata li s-a schimbat total in bine. Au inceput sa curga in valuri peste ei: bani, femei, masini bazate ...
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2011, 14:24   #76
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Asa fac legat de orice film, nu vreau sa citesc nimic despre el pentru ca pot fi scapate usor spoilere. Prefer sa stiu doar un mic sinopsis si eventual ce receptie a avut
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 15:26   #77
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
De inceput chiar incepe ca un drive-game: mood, setting, culori, lumini, muzica, perspectiva si bineinteles condusul in sine sunt coborate (downloadate ?) dintr-un NFS altoit cu GTA. Daca era dupa primele 15 minute cu siguranta respectabila doamna de mai sus nu si-ar fi cerut niciodata banii inapoi. Dar apoi incep sa (nu) se (mai) intample niste chestii si apare un nene care o zice pe sleau: "Dom'le ... eu am fost producator de film la viata mea, faceam filme de actiune, sexy, de astea, prin anii 80, some called 'em european, i thought they were shit !" Pai zi asa nene ! Copy-paste din primul rand de mai sus, alea cu "mood, setting, ..." si inlocuiti NFS cu "filme actiune anii 80" si GTA cu "european". Deci avem un film din 2011 imbracat in hainele cu care tac-su mergea la discoteca in anii 80. Buun. Un film self-aware, care iti vinde exact ce era in pliant. Si esenta (suc) si pulp (pulpa). Pe ce te bazezi ? Timing. Momentele cand Driver sta cu scobitoarea in gura si asteapta ca un motan cu unghiile scoase (si cu manusile scartzaind si ochii pe ceasul legat de volan care seteaza ritmul cardiac al spectatorului) sunt la fel de masurate ca cele in care baga in viteza si ii da batai. Fiecare cuvant intre el si Irene e precedat de o tacere. 2 timpi silence 1 timp zambet 1 timp vorba. Carey. Cand intra ea in scena parca iese soarele. Ajuta si tenul deschis si culoarea parului dar e ceva mai mult, o lumina pe care o emana. In timpul asta Driver e din ce in ce mai intunecat. Cadrul din lift cu scorpionul de pe geaca tremurand, parca trezit la viata, parca extinzandu-si membrele asupra lui. Din pacate intre timp filmul o virase catre tarantinism = retribution with blood buckets. Si asa dragii mosului monstrulica zis Anii 90 l-a papat pe Fat-Frumos zis anii 80. Si-am incalecat p'o sa ...

8 / 10 (bun)
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 18:22   #78
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Azi l-am ratat la mustata .Am plecat mai devreme si din cauza RATB-ului am intirziat cu 20 minute si nu am mai intrat.Eram inghesuit in autobuz si eram spume de nervi .Pe un traseu pe care faceam 15 -20 minute am facut 50 de minute Ma gindeam sa ma duc la sofer si sa-l amenint cu un deget in buzunar si sa-i zbier :DRRIIIIVEEEEEEE .Nu era vina lui si m-am resemnat . Am ratat si L'humanité la care s-a dus un prieten .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2011, 20:52   #79
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
Come ooon it was just one blood bucket nu ca la Tarantino cu remorca. Plus ca scenele mai greu de privit au fost redate cu un oarecare respect fata de spectatorii sensibili, in sensul ca actele violente au fost aratate fugitiv, aici ma refer in special la scena din lift unde driverul sta cu spatele si loviturile sunt mai mult sugerate decat aratate sub lupa.
La metafora cu scorpionul care se trezeste la viata am zambit malitios si-mi venea sa strig "it's alive, it'a aliiive!" Blondina, o victima colaterala, trebuia cumva indepartata de lumea aia rea (si mafioata ) asa ca driverul a ales sa-si arate adevarata natura tocmai ca ea sa fuga cat o tineau picioarele.... poate si soferul autobuzului trebuia speriat cumva ca bremen sa ajunga la timp la film
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2011, 15:11   #80
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Aa, aia din lift a fost parfum. Preferata mea e aia cand moshu mafiotu ia din senin o furculita si i-o baga lu ala cu treningu in ochi. Dupa care mai baga si cutzitu de vreo 5 ori ca sa fie toate tacamurile la masa. Mai lipsea sa-i dea si o farfurie de cap si un polonic dupa ceafa. Dar nu va luati dupa mine ca nu sunt de incredere la faze de astea (am o boala pe 2 categorii de filme: alea cu mafioti si alea cu box. Cand tre sa vad filme din gama asta tre sa ma sedez inainte. Si nu din cauza violentei. No sir. Din cauza ca toate vin la pachet cu valiza lor de trucuri fumate, printre care si setul de bucatarie de mai sus)

Dar problema majora a filmului e alta. Adica o aduci pe Miss C. Hendricks in film si o tii doar 5 minute si pe deasupra imbracata cu 4 bluze, 3 geci si 2 paltoane si incheiata pana in gat si la toti nasturii ?!?! Ca si cum ti-ai cumpara o sticla de Dom Perignon doar pentru ca iti trebuie o sticla sa pui suc de rosii in ea. Pfff.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells