Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2011, 18:26   #21
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Guys guys, lasati idioteniile la o parte, presimt ca iar va degenera conversatia.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2011, 01:00   #22
lazar90
Novice
 
lazar90
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
1.Resident Evil: Afterlife
2.Due Date
3.Predators
4.Tron Legacy
5.Little Fockers
6.Edge of Darkness
7.Clash of the Titans
8.Ces amours-l�*
9.Knight and Day
10.Step Up 3D



s.a. - multe filme proaste, plictisitoare, subțiri, anu' trecut pe la cinema...
lazar90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2011, 16:40   #23
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Resident Evil ... a fost o continuare destul de ok, nu l-as clasa in cadrul filmelor proaste ale anului ce a trecut.
Nici Tron nu a fost rau ... multi l-au catalogat asa, deoarece se asteptau sa vada noul Avatar, un film ce a schimbat "cursul" efectelor speciale.
In schimb, sunt de acord cu restul fimelor din topul tau.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2011, 17:34   #24
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Resident Evil imparte titlul de cel mai prost film al anului trecut cu Saw VII din cele pe care le-am vazut, desi RE are un avans la titlul respectiv. Daca nu era cu noaptea de Halloween de la Plaza nici nu ajungeam sa vad capodoperele astea ale prostiei.

Povestea din Resident Evil e mult mai slaba decat cea din partile 2 si 3, e pur si simplu o aberatie. Niste elemente culese de prin Blade, Matrix, Lord of the rings chiar (wtf?!) amestecate in 3D si a iesit cel mai imbecil film pe care l-am vazut anul trecut (SAW VII macar a incercat sa para cat de cat inteligent). Pana si scenele de actiune erau penibile la un moment dat, singurul lucru care a fost de urmarit in predecesoarele partii a treia. Bine ca a avut-o pe Mila Jovovich macar ca sa am la ce ma uita. Normal ca nu intra nimeni la Resident Evil pentru scenariu sau joc actoricesc, nici nu puteam avea pretentiile astea, dar a intrecut cu mult masura, practic iesi din sala mai prost de la filmul asta.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 14:28   #25
Paraiah
Junior
 
Paraiah
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 37
1 Knight and Day
2. Machete
3.TS: Eclipse
4 The Last Airbender
5 Cop Out
6 Takers

Restu au fost bune foarte bune mai putin bune dar vizionabile.
In schimb cele din lista au fost sub orice critica
Takers e bun doar jumate apoi se strica la fiecare secventa

PS intrebare: Voi care postati liste unde ati vazut filmele ?...ca daca au fost vizionate pe monitorul de 17 inchi din casa e normal Tron si Avatar sa para nasoale.

Last edited by Paraiah : 31 Mar 2011 at 14:30.
Paraiah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 18:27   #26
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Văzând că doar eu am pus Avatar, bănuiesc că te referi la mine și îți spun că toate filmele de pe listă sunt văzute la cinema.
Ce să zic, pur și simplu avem alte gusturi. Ție îți place New Moon ori Avatar, noi (mostly me) avem alte preferințe care implică o poveste și niște personaje mai complexe.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 18:57   #27
catalinpetrescu
Junior
 
catalinpetrescu
 
Join Date: Nov 2002
Location: Coruscant
Posts: 67
Send a message via ICQ to catalinpetrescu
Originally Posted by sergiuseling:
Văzând că doar eu am pus Avatar, bănuiesc că te referi la mine și îți spun că toate filmele de pe listă sunt văzute la cinema.
Ce să zic, pur și simplu avem alte gusturi. Ție îți place New Moon ori Avatar, noi (mostly me) avem alte preferințe care implică o poveste și niște personaje mai complexe.

Wrong grav. Avatar a costat 400 de milioane USD, nu mai vorbesc ca este primul film nascut 3D, nu mai vorbesc complexitatea lumii N`avi, dar sa zici ca este Dezamagirea anului 2010 e direct eroare.
Acuma, pe aici, mai santem si alti "noi" carora ne place science-fiction, adica dastea Aliens, StarWars, asa ca lasa-ne cu superioritatea compozitilor literar-artistice cu sincron si plan mare pe un ochi cutscene to copaci in noiembrie din care tu intelegi esenta vietii, iar carja din planul de 10 secunde este un personaj complex.
__________________
"Guns blazing"

Last edited by catalinpetrescu : 31 Mar 2011 at 19:00.
catalinpetrescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 19:24   #28
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Da și la 400 de milioane de ce eram nervos că am dat banii pe așa ceva?
Și dacă e primul 3D de nu știu ce fel trebuie lăudat? Ba eu zic că e o dezamăgire tocmai că a lansat trendul ăsta de filme proaste, dar care cică au 3D și de aia merită văzute.
Și apoi mai e și toată porcăria ecologistă cu închinatul la plante. Mai bine nu-mi aduc aminte de restul că aș putea scrie pagini întregi, dar numai îmi fac sânge rău.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 23:02   #29
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Topicul asta este despre dezamagiri personale... so get over it. Eu daca ma asteptam ca Inception sa fie un film bun si mi s-a parut mai putin bun decat ma astepam, dar, cu toate astea, tot bun, se poate spune ca a fost o dezamagire. (nu a fost cazul pentru mine, e doar un exemplu) Dezamagirea e asteptarea raportata la experienta propriu-zisa, de aia e diferita pentru fiecare.

Si nici mie nu mi-a placut Avatar, cu toate astea mi-au placut foarte mult Odiseea, Stalker, Solarys, Alien, Aliens, The Matrix, Inception si altele. Nu mi-a placut in mod special nici Star Wars de fapt. Acum, s-ar putea spune ca nu-mi place genul SF?

Cat despre chestiile cu 400 mil si 3D...ce relevana au? Astea nu fac un film mai bun, cum poate nu-l fac nici mai prost, desi chestia cu 3D-ul e discutabila (adica din cauza calitatii imaginii sa fie ceva mai prost). Ce-i sigur e ca astea nu-s argumente.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2011, 21:57   #30
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
The American
Little Fockers
Enter the Void
The Karate Kid

Cele mai mari dezamagiri a anului 2010 -
Nr.3 Stone
Nr.2 Machete
Nr.1 Edge of Darkness

LE:

Mi-am mai amintit cateva:
Undisputed III
The Tourist
Iron Man 2
Robin Hood
Takers
The Expendables
Salt
Centurion

Last edited by Liviu- : 20 Apr 2011 at 15:49.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2011, 19:01   #31
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Somewhere al lui Sofia Coppola
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2011, 13:24   #32
zeki
Novice
 
zeki
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 12
Nu exista filme proaste , sunt doar filme prost realizate dar nu cred ca exista vreun film prost . Doar prost realizate fara a baga banii in ele si fara a munci la ele.
Cea mai mare dezamagire pentru mine din 2010 a fost filmul lui Mel Gibson " Edge of Darkness "
zeki is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2011, 03:48   #33
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by zeki:
Nu exista filme proaste , sunt doar filme prost realizate dar nu cred ca exista vreun film prost . Doar prost realizate fara a baga banii in ele si fara a munci la ele.
Cea mai mare dezamagire pentru mine din 2010 a fost filmul lui Mel Gibson " Edge of Darkness "
Edge of Darkness poate concura fara probleme si la "Dezamagirea deceniului"!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2011, 22:13   #34
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Avatar daca se poate incadra in lista de filme din 2010.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 23:39   #35
VampiresOnly
Novice
 
VampiresOnly
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4
Originally Posted by sergiuseling:
Da și la 400 de milioane de ce eram nervos că am dat banii pe așa ceva?
Și dacă e primul 3D de nu știu ce fel trebuie lăudat? Ba eu zic că e o dezamăgire tocmai că a lansat trendul ăsta de filme proaste, dar care cică au 3D și de aia merită văzute.
Și apoi mai e și toată porcăria ecologistă cu închinatul la plante. Mai bine nu-mi aduc aminte de restul că aș putea scrie pagini întregi, dar numai îmi fac sânge rău.
Ai dreptate. M-am plictisit la Avatar, aceeasi poveste de dragoste ca in toate filmele, adevarul e ca filmul a fost frumos realizat, colorat, personaje clare, insa s-a facut prea mare zarva pentru un film normal...
VampiresOnly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells