Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Apr 2010, 15:54   #21
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
mwhahahahhahaha!
rc-st, incercand sa nu redevin o persoana non-grata, cum iti explici tu urmatorul fapt: cele mai proaste filme in acceptiunea ta ale lui JC ocupa primele 2 locuri la incasari si nu numai in ultimii 20 de ani? chiar asa sa fi decazut omenirea? intelegeam unul, dar chiar amandoua cocotate chiar in top? poti opta sa nu raspunzi, avand optiunea unor intrebari retorice.
bafta in proiectele tale!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2010, 15:58   #22
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by pipes:
cum iti explici tu urmatorul fapt: cele mai proaste filme in acceptiunea ta ale lui JC ocupa primele 2 locuri la incasari si nu numai in ultimii 20 de ani? chiar asa sa fi decazut omenirea?
Chiar asa.

The Best:
1. Aliens
2. The Abyss

The Worst:
1. Avatar
2. Titanic
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2010, 22:14   #23
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
intrebari cheie: vazusi Piranha Part Two - The Spawning? vazusi Avatar pana la urma? asa prost cum e el. dar nu dvd-rip, ca am totusi pretentii...... daca nu, iti spun sincer ca ne pierdem timpul discutand despre cai verzi pe pereti inchipuiti si indoctrinati.
se dau medalii si pentru malitiozitate si improscare cu namol?

LE: sincer, cred ca vreti sa exprimati cu totul altceva, dar va ies numai incoerente pe buricele de la degetele. perseverati!

Last edited by pipes : 09 Apr 2010 at 22:21.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2010, 06:01   #24
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
o fi piranha mai prost dar tinand cont de faptul ca nu a cheltuit atatea resurse macar e un film prost si ieftin spre deosebire de altele scumpe si proaste
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2010, 09:57   #25
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
voi vorbiti de un film. prost.
eu vorbesc de un film si mai prost.
acelasi regizor. acelasi om. mai tanar, dar tot JC. asa ca.......
partea pecuniara poate deveni irelevanta. exista cazuri (si nu sunt chiar putine) de filme cu buget redus si foarte bune, cum exista si filme scumpe si foarte scumpe, dar foarte nereusite. parerile difera in medicina si justitie, daramite in cinematografie sau alte bresle.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2010, 12:41   #26
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by pipes:
cum iti explici tu urmatorul fapt: cele mai proaste filme in acceptiunea ta ale lui JC ocupa primele 2 locuri la incasari si nu numai in ultimii 20 de ani? chiar asa sa fi decazut omenirea?
Chiar asa.

The Best:
1. Aliens
2. The Abyss

The Worst:
1. Avatar
2. Titanic
De ce spui ca Titanic a fost un film slab ? Şi nu înţeleg de ce multă lume are o aversiune faţă de Titanic? Pentru că a luat 11 Oscaruri,pentu că a fost primul film care a atins nivelul de 1 miliard de dolari? Sau de ce?
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2010, 00:48   #27
rushy
Junior
 
rushy
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 34
titanic si cam atat
__________________
A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world.
rushy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2010, 21:45   #28
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Terminator 2 sau Aliens.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 15:43   #29
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by RomaniaMare:
De ce spui ca Titanic a fost un film slab ? Şi nu înţeleg de ce multă lume are o aversiune faţă de Titanic? Pentru că a luat 11 Oscaruri,pentu că a fost primul film care a atins nivelul de 1 miliard de dolari? Sau de ce?

Si mie mi s-a parut un film slab din cauza povestii penibile de iubire.

ei, jack si rose, se cunosteau de cateva zile. Au facut sex o singura data si, pe urma, si-au jurat iubire vesnica. Ce dragut.... dar cat de penibil. Ca penibilul sa fie complet, pentru partida aia de sex el renunta, practic, la orice sansa de supravietuire pentru a o salva pe ea.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 20:33   #30
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Eu unul pun filmul Titanic ca unul dintre filmele lui Cameron care mi-au placut. Intr-adevar sunt pareri contradictorii dar dupa multitudinea premiilor, si dupa incasarile enorme se vede ca au fost multi care au fost d eacord cu mine. Si este si normal ca tanara generatie sa il vada un film slab deoarece acum tehnologia este mult mai avansata si efectele din filme sunt mult mai bine construite. Titanic...un film bun.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 21:50   #31
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by RomaniaMare:
De ce spui ca Titanic a fost un film slab ? Şi nu înţeleg de ce multă lume are o aversiune faţă de Titanic? Pentru că a luat 11 Oscaruri,pentu că a fost primul film care a atins nivelul de 1 miliard de dolari? Sau de ce?

Si mie mi s-a parut un film slab din cauza povestii penibile de iubire.

ei, jack si rose, se cunosteau de cateva zile. Au facut sex o singura data si, pe urma, si-au jurat iubire vesnica. Ce dragut.... dar cat de penibil. Ca penibilul sa fie complet, pentru partida aia de sex el renunta, practic, la orice sansa de supravietuire pentru a o salva pe ea.
Răspunsul este simplu...atunci erau alte vremuri....
Vorbim despre 1912,cînd divorțul era o raritate,cind era in modă dragostea la prima vedere,cind tinerii îndrăgostiți se căsătoreau de mult după o săptămînă sau chiar cîteva zile de la prima întînire,cînd femeile puteau aștepta 3,4,5, sau chiar 10 ani întoarcerea soțului de la razboi etc.
De aceea opinia referitor la cele cîteva zile de cînd Jake și Rose se știau,eu cred că cade.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 08:53   #32
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Titanic nu e un film slab din cauza acelei povesti de iubire. Mai precis, nu datorita faptului ca povestea de iubire e neverosimila, ci datorita faptului ca acea poveste de iubire, care nu e altceva decit un sentimentalism ieftin prin modul in care e abordata, e folosita pentru a atinge coarda sensibila a spectatorului in lipsa a altceva. Avem un film de milioane de dolari, de trei ore. Majoritatea banilor s-au bagat in efectele speciale din ultima parte. Cum tinem spectatorul "in priza" pina in ultima ora a filmului? Bagam o poveste lesinata de iubire intre un june prim care da adolescentele pe spate si o gajica mai durdulie care sa legitimeze toate visele acelor adolescente cum ca miracole se intimpla si in realitate.
Asadar, filmul e slab, in primul rind, pentru ca e inconsistent, cu un scenariu trintit acolo doar pentru a tine lumea treaza pina la momentul in care filmul incepe sa-si indeplineasca menirea pentru care a fost realizat de la inceput - sa ne dea pe spate cu efectele speciale. Iar o poveste de umplutura nu merita 11 premii Oscar...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 09:46   #33
kanibalo
Junior
 
kanibalo
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 45
1.TItanic
2.Terminator 2: Judgement Day
3.Aliens
4.The Abyss
kanibalo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 10:59   #34
inexpugnabil1
Novice
 
inexpugnabil1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 8
Smile

Dark Angel, Avatar, Titanic
inexpugnabil1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2010, 08:50   #35
marius93
Veteran
 
marius93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 153
Titanic
marius93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2010, 17:31   #36
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by RomaniaMare:
De ce spui ca Titanic a fost un film slab ? Şi nu înţeleg de ce multă lume are o aversiune faţă de Titanic? Pentru că a luat 11 Oscaruri,pentu că a fost primul film care a atins nivelul de 1 miliard de dolari? Sau de ce?

Si mie mi s-a parut un film slab din cauza povestii penibile de iubire.

ei, jack si rose, se cunosteau de cateva zile. Au facut sex o singura data si, pe urma, si-au jurat iubire vesnica. Ce dragut.... dar cat de penibil. Ca penibilul sa fie complet, pentru partida aia de sex el renunta, practic, la orice sansa de supravietuire pentru a o salva pe ea.

Pai nu e asa greu de inteles : el era un idealist, sensibil ca orice artist...apoi, faptul ca si ea renuntase la viata ei confortabila alegandu-l in final pe el, care era un vagabond, normal ca l-a impresionat si s-a simtit dator sa se sacrifice pt ea. Plus ca oricum nu cred ca renuntase la speranta ca vor fi salvati intr-un final. Tu ai renunta la speranta, daca (ipotetic vorbind, desigur) ai fi intr-o situatie din asta ? Nu cred. Oricum, Titanicul a avut succes tocmai datorita povestii asteia de dragoste, altfel ce ar fi fost de vazut ? Un vapor care se scufunda cu niste oameni care mor innecati. Cine sta se uite la asa ceva ?
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2010, 15:16   #37
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by margott:

Pai nu e asa greu de inteles : el era un idealist, sensibil ca orice artist...apoi, faptul ca si ea renuntase la viata ei confortabila alegandu-l in final pe el, care era un vagabond, normal ca l-a impresionat si s-a simtit dator sa se sacrifice pt ea. Plus ca oricum nu cred ca renuntase la speranta ca vor fi salvati intr-un final. Tu ai renunta la speranta, daca (ipotetic vorbind, desigur) ai fi intr-o situatie din asta ? Nu cred. Oricum, Titanicul a avut succes tocmai datorita povestii asteia de dragoste, altfel ce ar fi fost de vazut ? Un vapor care se scufunda cu niste oameni care mor innecati. Cine sta se uite la asa ceva ?

Eu daca as fi fost in locul lui Jack, nu as fi facut gestul ala cretin. Moartea cu demnitate sau fara, te lasa rece.

Tu ai fi capabila sa renunti la viata ta pentru un amant pictoras cunoscut acum 2 zile?

Daca iubirea inseamna o partida de sex pe bancheta unei masini, atunci sentimentul asta e banal.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2010, 15:24   #38
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
E mișto Titanicul? Merită văzut?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2010, 20:45   #39
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Originally Posted by Ipu:
E mișto Titanicul? Merită văzut?

E misto Titanic dpdv vizual si decoristic.Dar povestea filmului este puerila rau de tot.
Si merita vazut doar o data.
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2010, 18:43   #40
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by margott:

Pai nu e asa greu de inteles : el era un idealist, sensibil ca orice artist...apoi, faptul ca si ea renuntase la viata ei confortabila alegandu-l in final pe el, care era un vagabond, normal ca l-a impresionat si s-a simtit dator sa se sacrifice pt ea. Plus ca oricum nu cred ca renuntase la speranta ca vor fi salvati intr-un final. Tu ai renunta la speranta, daca (ipotetic vorbind, desigur) ai fi intr-o situatie din asta ? Nu cred. Oricum, Titanicul a avut succes tocmai datorita povestii asteia de dragoste, altfel ce ar fi fost de vazut ? Un vapor care se scufunda cu niste oameni care mor innecati. Cine sta se uite la asa ceva ?

Eu daca as fi fost in locul lui Jack, nu as fi facut gestul ala cretin. Moartea cu demnitate sau fara, te lasa rece.

Tu ai fi capabila sa renunti la viata ta pentru un amant pictoras cunoscut acum 2 zile?

Daca iubirea inseamna o partida de sex pe bancheta unei masini, atunci sentimentul asta e banal.

Iar n-ai inteles : intre un tip care o trata ca pe proprietatea lui si un amant pictoras, care o trata ca pe o fiinta umana, a ales ce s-a vazut... un gest disperat, in fata perspectivei de a fi nefericita toata viata. Ce as fi ales eu nu e relevant, eu zic ce am vazut in film.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells