Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Sep 2004, 15:46   #21
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Originally Posted by Lady_Skar:
Cel mai mult ma enerveaza motivul pentru care el era suparat pe roboti. Acela este, without a doubt, the dumbest possible reason to hate a robot.

Totally! Pe parcursul filmului, inainte de momentul in care spune povestea aia,ma gandeam la posibile scenarii pt care nu are el incredere in roboti si cand in sfarsit aflu motivul, raman :shock: ! A fost aiurea faza :sleep:
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 17:36   #22
CHRISTina
Junior
 
CHRISTina
 
Join Date: Sep 2004
Location: Slatina
Posts: 35
Dupa ce am vazut filmul, m-am gandit: "da, e un film bun, dar parca nu m-as mai uita inca o data la el". Subiectul e interesant, dar unele lucruri parca ar fi scapate de sub control.Si e interesant sa vezi filmul o data, dar dupa aceea nu mai ai chef. Cel putin eu nu mai am chef (Nici daca l-as avea pe CD sau DVD.
Pentru amatorii de SF "I, robot" e perfect.
__________________
JESUS CHRIST, THE SAME YESTERDAY, AND TODAY AND FOR EVER...
CHRISTina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 21:44   #23
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
L-am vazut si eu azi si mi-a placut foarte mult. Secventele de actiune de la sfarsit si mai ales modul cum au fost filmate au facut toti banii.

Nu am citit cartea asa ca nu stiu ce au schimbat (am inteles ca destul de multe) dar sunt curios daca in carte robotul se numea tot Sonny , iar daca nu cat au platit cei de la Sony ca sa-i dea numele asta.

Oricum, ma apuc sa strang bani pt o masina ca in film. In 30 de ani cred ca o sa am suficient
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2004, 23:59   #24
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by Scorpion:
Oricum, ma apuc sa strang bani pt o masina ca in film. In 30 de ani cred ca o sa am suficient

Cred ca nici in 30 de ani nu strangi bani pt masina aia... daca nu pleci din Romania
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 08:06   #25
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Totusi peste 30 de ani nu o sa mai fie asa deosebita. Totusi nu cred ca Spooner castiga asa de mult din salariul de politist.
Oricum imi place ideea unei masini care se conduce singura.
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 08:49   #26
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Pinky:
Originally Posted by Lady_Skar:
Cel mai mult ma enerveaza motivul pentru care el era suparat pe roboti. Acela este, without a doubt, the dumbest possible reason to hate a robot.

Totally! Pe parcursul filmului, inainte de momentul in care spune povestea aia,ma gandeam la posibile scenarii pt care nu are el incredere in roboti si cand in sfarsit aflu motivul, raman :shock: ! A fost aiurea faza :sleep:
Prima data am crezut k i-a murit familia sau ceva de genu' asta dar ce sa vad k un robot a facut ceva calcule shi l-a salvat pe el.
Un al 2-lea motiv tembel dupa cel al sinuciderii profesorului ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2004, 21:18   #27
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by Pinky:
Originally Posted by Lady_Skar:
Cel mai mult ma enerveaza motivul pentru care el era suparat pe roboti. Acela este, without a doubt, the dumbest possible reason to hate a robot.

Totally! Pe parcursul filmului, inainte de momentul in care spune povestea aia,ma gandeam la posibile scenarii pt care nu are el incredere in roboti si cand in sfarsit aflu motivul, raman :shock: ! A fost aiurea faza :sleep:
Prima data am crezut k i-a murit familia sau ceva de genu' asta dar ce sa vad k un robot a facut ceva calcule shi l-a salvat pe el.
Un al 2-lea motiv tembel dupa cel al sinuciderii profesorului ...

ce nu v-a placut la sinuciderea profesorului??din contra, mie mi s-a parut f interesanta si destepta!
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2004, 13:34   #28
Sunshine
Novice
 
Sunshine
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5
Send a message via Yahoo to Sunshine
mie sincer mi-a placut mult filmu , dar dupa ce am citi ce ati scris voi , mi-am dat seama k nu e as de bun pe cat credeam. adik , faza cu V.I.K.I , e f evidenta, desi ,cand l-am vazut prima data nu m-am prins ...
__________________
"Cand zeii vor sa ne pedepseasca ne indeplinesc dorintele "
Sunshine is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2004, 17:57   #29
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Indiferent ce defecte are, eu sapt viitoare ma voi duce la cinema sa-l vad dupa ce l-am vazut acasa pentru ca I miss Sonny, damnit.

@Sunshine: pe aici everybody is a critic. sa nu te lasi sa te afecteze ce debitam noi. fiecare se crede mai cu mot (even me, de ce sa neg ) daca tie ti-a placut filmul si crezi ca e bun, end of conversation. cat despre V.I.K.I. nici eu nu m-am prins din prima dar parca a fost mai bine asa pentru ca am putut sa ma bucur de film si nu mi s-a parut previzibil.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2004, 18:18   #30
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Am vazut filmu` a doua oara shi parca a fost mai bine de data asta! Chiar mi-a placut shi parca a mai trecut din antipatia care o simtzeam pentru Willie. Sonny was real nice guy... mean...Robot...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2004, 13:29   #31
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by Lady_Skar:
cat despre V.I.K.I. nici eu nu m-am prins din prima dar parca a fost mai bine asa pentru ca am putut sa ma bucur de film si nu mi s-a parut previzibil.

Totally agree! Cred ca nu sunt singurul care s-a gandit(atunci cand lipsesc imaginile de la camerele alea) ca de vina e ala mare si tare, nu mai shtiu cum il cheama, presedintele companiei, in nici un caz VIKI. Si asta a fost bine, cum spune si Lady_Skar, pentru ca n-a fost un final previzibil
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2004, 16:12   #32
dRag0sh
Junior
 
dRag0sh
 
Join Date: Sep 2004
Location: iasi....deocamdata
Posts: 31
ce tot se spune despre Will Smith aici e cam adevarat,a ramas cu unele "ticuri" ,ca sa zic asa, din MIB si din Bad Boys 2 care nu aveau ce cauta in I,Robot....in rest ideea e interesanta,filmu e facut fain...per total 7.5
__________________
none....
dRag0sh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells