Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Aug 2013, 10:13   #3241
Sorin.V
Novice
 
Sorin.V
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 10
Ma enerveaza faptul ca unii oameni se plang ca nu au, dar nu fac nimic pentru a-si schimba starea in care se afla si ii influenteaza negativ si pe altii.
Sorin.V is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2013, 10:29   #3242
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by varu:
Originally Posted by bremen1980:
Forumul cinemagiei a devenit un fel de alimentara comunista . Intra lumea , vede ca nu e carne in carlige si pleaca injurand . Probabil ca fiind vara , a trecut lumea pe fructe si legume dorind sa scape de kilogramele in plus . Dieta de vara cu pepene , porumb fiert si cat mai putine semipreparate si carnuri .

Oricum pe forumul asta is momentan mai multe muste, salmonela si alte bacterii neplacute decat orice fel de proteine. Cred ca intru in silenzio stampa.

(mira-m-as ca cineva de la tehnic sa plece urechea la ironia mea deloc subtila)
Vine in curand toamna si tulburelu' o sa dezlege limbile .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2013, 13:50   #3243
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by varu:
Oricum pe forumul asta is momentan mai multe muste, salmonela si alte bacterii neplacute decat orice fel de proteine. Cred ca intru in silenzio stampa.

(mira-m-as ca cineva de la tehnic sa plece urechea la ironia mea deloc subtila)
Daca te referi la mesajele postate de boti, Stefan mi-a spus azi ca a vorbit la tehnic sa introduca o metoda de blocare a lor. Sa speram ca se rezolva curand.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2013, 16:11   #3244
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Twinsen, sa intelegem ca dupa 6 luni sau mai mult de cind mesajele astea axfisiaza site-ul in sfirsit au reusit sa-i deranjeze si pe cei din conducerea Cinemagiei?

Sau poate pentru ca s-a plins bremen
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2013, 17:39   #3245
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Asta va trebui sa intrebi conducerea Cinemagiei. Eu i-am scris pur si simplu un mesaj privat lui Stefan si mi-a raspuns ca a vorbit la tehnic.

Mie mi se pare ca daca vrem ceva rezonabil, e bine sa cerem direct de la persoanele care ne pot ajuta, nu sa presupunem ca o sa afle de pe vreun thread de pe forum. De preferinta pe un ton politicos si eventual oferind sugestii sau ajutorul nostru, pentru ca pana la urma Cinemagia ne e oferita benevol.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2013, 18:01   #3246
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Twinsen:
nu sa presupunem ca o sa afle de pe vreun thread de pe forum.

Au aflat de cand a inceput. Atunci nu s-a putut face nimic, dar, cine stie, poate acum iese ceva.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2013, 02:20   #3247
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Ma enerveaza ca oamenii isi pierd simtul umorului pe zi ce trece.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2013, 13:36   #3248
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Momentan sunt enervat ingrozitor de un tigan care forjeaza cu muzica specifica etiniei, boxele biblionetului in care ma chinui sa mai misc ceva pentru facultate.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2013, 22:27   #3249
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce se intampla cu $hiturile in vara asta ??? Lipsesc cu desavarsire si simt ca e neplacut sa nu -ti ramana un refren idiot in cap dupa o vara intreaga .Anul trecut il aveam pe ala care nu dormea,era Lana Del Rey ,erau si aia cu Se Te Pego, cu Cip Ciririp .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2013, 22:42   #3250
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Perfeeeect
Fara tineeeeeee
Mi-e mai bineeeeeeeeee
Am timp si pentru mineeeeeeeeee

  Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2013, 00:14   #3251
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
in ciuda faptului ca melodia este difuzata insistent, nu ma enerveaza, chiar imi place.
in schimb, Tudor Chirila, n-a scapat nici acum de naluca fostei formatii, care inca il bantuie. ma deranjeaza libertinajul lui verbal. ar trebui lasat in urma, asa cum s-a intamplat si cu epoca de glorie a primei formatii. nu ma enerveaza ingrozitor, dar, mi se pare aproape hidoasa, insistenta cu care incearca sa pluteasca in deriva pe piata muzicala, folosindu-se de popularitatea Vamii Vechi.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 07:17   #3252
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
http://www.mediafax.ro/social/dorin-...talya-11258097


Haoleu, manca-ti-as, nu are astia bani?Sa-si vanda masinile furate de sute de mii de euro, fotoliile poleite cu aur din imensele palate si bijuteriile de zeci de kile care atarna de grumaz.Lasa ca acuma are domnu' presedinte loc liber la postu' de imparat/bulibasa si eba cea mai bengoasa piranda din satra.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 10:27   #3253
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Dupa ce au lansat Copilul care alearga catre mare, eu deja imi faceam sperante ca s-au maturizat ca vor scoate numai melodii ca asta.De unde...

Exceptandu-l pe nenea ala cu Trrrrrraaaaaanquila,nici mie nu prea mi-au ramas refrene cretinoide in minte.De obicei, cei de origine latina reusesc sa scoata versuri usor memorabile.Vara asta nu le-a mers deloc bine, mai ales in Romanica.

Sunt tiganii astia amuzanti la culme.Nu au internet acasa(vin la biblionet pentru asa ceva) , dar se plimba in masini de zeci de mii de euro.Au datorii de miliarde la Apa-Canal, dar stau in viloaie.Eu sunt din Costesti(aici e alt rege ) si pe aici tiganii fac cam ce vor.De obicei la o populatie de, sa zicem, 7000 de insi cine are voturile celor cateva sute de tigani ia si fotoliul de primar(tactica aplicata si la nivel macro).Asadar, politia nu prea exista in cazul lor, iar daca privesti mai insistent la vreun satrar, te-ai ales cu spitalizare.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 10:55   #3254
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
350.000 $ a costa interventia medicala ???? Nici daca-i transplantau organe de aur nu costa atat.

Subtire rau ''hiturile '' , aproape diafane .Pe langa Vama ar mai merge si aia cu ''Baga bani '' dar am auzit-o de foarte putine ori si inca n-am alergie la ea . Se compara oare cu '' E sofisticata ma ..." ???
Nici pe departe .
Te simti ca o femeie frumoasa care trece pe langa un santier si nimeni nu fluiera dupa ea . N-are saraca parte de un : ''Tantiiiiiiiiiiii nu vrei sa-l vezi pe baiatu ' cum da cu trafaletu ' ??? " Merge mai departe, dar increderea ei primeste lovituri brutale .

Tudor Chirila are de fapt o singura piesa cantata in zeci de melodii ( sau invers) - cum vor sa-l priponeasca pe el femeile si cum scapa el in cele din urma .Se lupta , se zbate ,dar reuseste sa fuga cu la(n)tul de gat . Femeile insa continua urmarirea ......
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 11:57   #3255
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
eu cred ca Tudor Chirila isi manifesta frustrarea (artistica) printr-un teribilism adolescentin tarziu. poate si nerealizarile din viata personala.dar, asta numai el poate sti.impresia pe care mi-o lasa mie, este a unui om care sufera (din cauza artei sau din oricare alt motiv).
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 15:20   #3256
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ba da deja-i exasperant, deschid televizorul si pe toate canalele de stiri, numa breaking news despre Florin Cioaba.Cred ca avem cea mai de cacat mass-media din lume.

Last edited by Twinsen : 19 Aug 2013 at 17:07. Reason: rasism
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 15:24   #3257
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Desigur, dar si mass-media se muleaza pe spectatori.Altfel spus, asa public, asa presa.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 17:47   #3258
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Originally Posted by rvn:
eu cred ca Tudor Chirila isi manifesta frustrarea (artistica) printr-un teribilism adolescentin tarziu. poate si nerealizarile din viata personala.dar, asta numai el poate sti.impresia pe care mi-o lasa mie, este a unui om care sufera (din cauza artei sau din oricare alt motiv).

Mie nu mi se pare deloc suferind decat de un singur lucru : obsesia lui artistica pentru Litoralul romanesc.Nu ma enerveaza deloc (eu fiind mai greu enervabila),dar nu pot sa nu constat ca tot ce i s-a intamplat notabil artistului s-a petrecut la sau in drumul spre ....mare.La mare,mai precis in Vama se combina el cu toate,marea il asteapta pe el negresit inca de cand il simte ca e pe la Fetesti (''Vara asta''),cand e in criza conjugala fuge evident tot la mare (''Perfect" / a priceput cineva de ce are in clipul acesta caciula ?) nici pe bietul copil interior nu-l iarta si-l pune sa alerge tot ...catre mare.Nu mai spun de fetele unse,care danseaza goale ,pe care le saruta pe stanci si printre alge.... Stie omul ca fara mare n-are nici o sansa/ cu albumul ''Vama '' de anul trecut,unde a incercat si niste texte fara mare ,a dat-o in bara.
Ma gandesc totusi ca s-ar putea si mai rau; daca se ''maturizeaza'' o sa se-apuce de piese de-acelea cu Mos Craciun,brazi impodobiti si copii multi in jur.
Nuuu,sa-l lasam asa ....omul plajei, ca macar e haios( in piesa asta pasiunea lui marina atinge apogeul )
http://www.youtube.com/watch?v=ZyqFqjCZqrA

Last edited by sigalia : 19 Aug 2013 at 17:51.
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 18:03   #3259
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Eu cred ca Tudor Chirila doar asa poa' sa stranga fane proaste dispuse sa faca sex si sa-i aprobe orice fraza dementa ce o scoate pe gura su prin dejte.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2013, 20:20   #3260
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
de când am auzit prima dată vama veche am considerat-o o trupă anostă cu o muzică neinteresantă. o singură piesă îmi place, hotel cişmigiu. şi asta-mi place pentru că merge cântată la beţie
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells