Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Sep 2010, 10:44   #281
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by miercuri:
Si acum cat se poate de sincer, who the fuck is Dan Gosse?
A cool dude, un tip care maninca cinema pe piine. Cinema adevarat.


Daca doar mananca si nu si digera, tot degeaba...

Nu stiu cine este acest Dan Gosse, dar asa cum l-ai prezentat tu pare a fi un papagal care si-a gasit o revista sau un blog no name american sau englez, unde sa-si toarne ineptiile.Caz in care nu stiu de ce ar trebui sa cadem pe spate la parerile lui...

Eu insa nu exclud posibilitatea ca Dan sa fie de fapt un om inteligent si un crititc pertinent, iar afirmatia pe care ai cules-o tu sa apartina de fapt altui context in care chiar sa functioneze. In acest caz, fan fiind, nu stiu de ce ti-ai dori sa-i faci un asemenea deserviciu citandu-l intr-un mod atat de neinspirat.


Originally Posted by Windom:
In primul rind pervertirea menirii celei de-a 7-a arte.


Daca e sa ne uitam la teoriile despre cinema (si in special cele ale oamenilor care au pus bazele cinemaului), cred ca gasim pareri inclinand mai degraba spre Avatar si Inception decat spre filme facute pentru festivaluri ai caror regizori afirma convingator ca pe ei nu-i intereseaza publicul.
Deci menirea celei de-a 7-a arte este in primul rand sa comunice diverse idei unor spectatori prin intermediul expresiei audio-vizuale.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"

Last edited by ricutza : 17 Sep 2010 at 10:58.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 10:45   #282
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Windom:
Mai era un Apostol si la Duda Albastra, vad ca i-ai luat locul, THERE YOU GO DONYYYYY!!! Imi place ca va bagati in seama pe unde puteti si voi, astia care nu ati recunoaste cinema-ul nici daca v-ar musca de cur. Va mai da pe spate cite o chestie d'asta din cind in cind, la care nu prea tre' sa misti neuronu', cadeti in genunchi si salivati, dup'aia intrati in hibernare pina la anu', cind mai arunca unu' in aer ceva sau se mai fut doua albastrele in treide si iar va dati drumu'... Apoi iar ne lasati in pace o perioada... Precum o durere de masele.
Acu' sä vezi capete sparte!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:01   #283
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by ricutza:
Eu insa nu exclud posibilitatea ca Dan sa fie de fapt un om inteligent si un crititc pertinent, iar afirmatia pe care ai cules-o tu sa apartina de fapt altui context in care chiar sa functioneze. In acest caz, fan fiind, nu stiu de ce ti-ai dori sa-i faci un asemenea deserviciu citandu-l intr-un mod atat de neinspirat.
Nu, asta e parerea omului despre film. Si a mai zis o chestie misto: "Mai sint vreo 50 de filme cu Robert Mitchum pe care nu le-am vazut inca. De ce sa pierd vremea cu un film in care DiCaprio are rol principal?". Oare de ce sintem dati pe spate de superficialitate, de ce acceptam praful in ochi (ba mai mult, sustinem sus si tare ca NE PLACE)? Au existat nshpe filme cu acelasi subiect (existenz, Lathe of Heaven...), facute cu un buget infim, dar de o mie de ori mai inteligente. De ce ne inchinam la Inception atunci?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:06   #284
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Asta e doar o rabufnire de perfectionism. Sa fim seriosi - filmul se incadreaza exact unde se incadreaza si pentru stilul lui e un film bun. Mie mi-a placut. Si te opui multora care au aceeasi parere ca mine. Respect faptul ca ai intr-adevar cunostinte vaste in domeniul filmelor, cel putin in comparatie cu mine, dar hai sa nu pocnim peste ochi pe toata lumea care accepta un astfel de film doar pentru ca nu se ridica la rangul de MARE capodopera artistica. Nici nu e menit sa fie la rangul de arta. Nu toate filmele sunt si totusi pot fi filme bune chiar daca te tot duc cu gandul la cati bani s-au investit si cati se obtin etc etc, treburi de economie si hollywoodiene.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:15   #285
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by copila_satanista:
dar hai sa nu pocnim peste ochi pe toata lumea care accepta un astfel de film
Una e sa accepti, alta e sa slavesti. Eu vorbeam aici de cei ce si-au facut cont pe forum doar sa slaveasca chestiile astea. Si care cred ca Bergman e doar o tzeava...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:32   #286
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Windom:
Nu, asta e parerea omului despre film. Si a mai zis o chestie misto: "Mai sint vreo 50 de filme cu Robert Mitchum pe care nu le-am vazut inca. De ce sa pierd vremea cu un film in care DiCaprio are rol principal?". Oare de ce sintem dati pe spate de superficialitate, de ce acceptam praful in ochi (ba mai mult, sustinem sus si tare ca NE PLACE)? Au existat nshpe filme cu acelasi subiect (existenz, Lathe of Heaven...), facute cu un buget infim, dar de o mie de ori mai inteligente. De ce ne inchinam la Inception atunci?

Intamplator nici eu nu sunt fan Leonardo di Caprio, si tot intamplator nici eu n-am fost fan Inception. Dar m-am simtit bine si nici nu consider idioti oamenii carora le-a placut foarte mult.
Pot sa inteleg un om care-mi spune ca nu se uita la filmul asta pentru ca are altele mai bune de vazut, dar nu-l pot aprecia in momentul in care ii deconsidera pe toti cei ce merg sa vada. Mai ales in conditiile in care din ce inteleg de la tine, el nici n-a vazut Inception.
Si da, au existat filme cu subiect similar...dar nu facute de Nolan...asa ca ar trebui macar sa-i respecti pe cei care s-au dus la filmul asta pentru un regizor care in trecut a facut chestii chiar interesante.

Interesante parerile tale despre superficialitate. Dar tu la randul tau de ce alegi sa fii superficial si sa consideri valoros numai ce alti 1000 de oameni de specialitate considera valoros? De ce nu judeci tu singur? De ce respingi automat toate chestiile facute la Hollywood cu bugete mari?
Cele mai misto momente petrecute de mine in sala de cinema, in care am simtit efectiv ca filmul se desprinde de pe ecran si-mi intra pe sub piele s-au intamplat in timpul unor filme super comerciale: Independence Day, Braveheart si Lord of the Rings. Si imi pare rau sa spun asta dar oricat m-ar satisface intelectual filmele de arta, imi voi dori sa revad la nesfarsit tot filmele care ma super captiveaza si emotioneaza.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:44   #287
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by ricutza:
Si da, au existat filme cu subiect similar...dar nu facute de Nolan...asa ca ar trebui macar sa-i respecti pe cei care s-au dus la filmul asta pentru un regizor care in trecut a facut chestii chiar interesante.
Au tot respectul meu atunci cind merg sa vada si apreciaza acele filme interesante, facute cindva. Pentru ca, pina la urma, asta-i cuvintul magic. A FACUT. De ce nu mai face? Pentru ca a apucat la bani si a renuntat la imaginatie. Iar voi, mergind la TDK ori Inception incurajati chestia asta, care nu-i altceva decit masturbare vizuala pina la urma. Cu ce ai ramas dupa ce vezi un asemenea film? Bine, esti in extaz doua ore in sala de cinema. Si? Ce ramine dupa?

Originally Posted by ricutza:
Interesante parerile tale despre superficialitate. Dar tu la randul tau de ce alegi sa fii superficial si sa consideri valoros numai ce alti 1000 de oameni de specialitate considera valoros? De ce nu judeci tu singur?
Nu ma iau dupa nimeni, exista doar citeva persoane ale caror pareri le apreciez.

Originally Posted by ricutza:
De ce respingi automat toate chestiile facute la Hollywood cu bugete mari?
Pentru ca n-au suflet.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 11:47   #288
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by ricutza:
De ce respingi automat toate chestiile facute la Hollywood cu bugete mari?
Pentru ca n-au suflet.

Chiar te impotmolesti in ceva prejudecati...
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:04   #289
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Windom:
Pentru ca a apucat la bani si a renuntat la imaginatie.

Asta e un cuvant care descrie pozitiv Inception, nicidecum ceva care lipseste... Personal, din punctul de vedere al imaginatiei, cred ca e cel mai important film al lui.

PS: Sunt atatea filme comerciale pe care le-as putea enumera, filme vazute acum drept clasice sau capodopere. Cu ele suntem de acord, dar orice film nou comercial si foarte bun trebuie respins... si asta fara sa-l vedem macar.

Last edited by Liviu- : 17 Sep 2010 at 12:11.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:12   #290
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
E o imaginatie artificiala, dictata de ban. De aia "sanatoasa" ai parte pe stomacul gol. V-a orbit intr-atit Inception incit nu mai vedeti in urma pina la Memento ori Following? C'mon...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:27   #291
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Windom:
E o imaginatie artificiala, dictata de ban.

De ce trebuie neaparat sa fie dictata de bani? Tu daca ai avea un buget mare la dispozitie nu l-ai folosi doar pentru ca lumea are impresia ca te "prostituezi"? Omul a vrut sa faca ceva de mari proportii si, spre deosebire de altii care nici nu puteau sa se gandeasca la sumele alea, el a avut parte. De ce sa renunte? I s-a permis sa creeze ceva asa cum a vrut el. Imaginatie artificiala poate e ceva de genul "si aici mai pun un om, aici o cladire etc.", Nolan a lucrat minutios la filmul asta, sa spui ca e imaginatie artificiala mi se pare incorect fata de el.

Originally Posted by Windom:
De aia "sanatoasa" ai parte pe stomacul gol.

Suna bine, dar nu vad adevarul din afirmatia asta. De ce trebuie sa fie asa cum spui tu si nu poate fi si altfel?

Originally Posted by Windom:
V-a orbit intr-atit Inception incit nu mai vedeti in urma pina la Memento ori Following? C'mon...

Ce-i drept n-am vazut Following inca. Cat despre orbit, da, mie mi-a placut mai mult decat Memento, desi amandoua imi plac foarte mult. Dar stii cat de aiurea suna asta? De parca ti-e frica sa-l vezi ca nu cumva sa te "orbeasca" si pe tine. Oricum filmul nu o sa-ti placa pentru ca deja ai prejudecati prea mari fata de el asa ca nici nu mai conteaza...

PS: Incep sa fiu sustinatorul ideei de a nu citi critica de nici un fel inainte de a vedea un film. Apar prea multe prejudecati asa, de toate felurile...

Last edited by Liviu- : 17 Sep 2010 at 12:29.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:37   #292
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Pai e o imaginatie controlata de bani, cel putin din 2 motive: 1. cine iti da atitia bani, nu o sa te lase sa faci ce vrei tu, asta e clar. La sfirsit, baiatu' ramine cu fata, indiferent ce parere ai tu, ca regizor. Ca banul tre' sa se intoarca inapoi inzecit...
2. De ce sa imaginez eu o scena simpla dar misto, cind am la indemina sute de mii de dolari ca sa inlocuiesc scena respectiva cu o explozie cool ori mai stiu eu cu ce? Banul atrofiaza creativitatea, e simplu ca buna-ziua.
Ca Inception e o placere de moment e ok, n-am nimic impotriva. Dar cind vii cu dude gen "capodopera" sau "filmul anului", slow down lad... Exista mici bijuterii aparute anul asta, care s-au ofilit in umbra lui Inception. Merita? Eu zic ca nu...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 12:41   #293
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by ricutza:
Si da, au existat filme cu subiect similar...dar nu facute de Nolan...asa ca ar trebui macar sa-i respecti pe cei care s-au dus la filmul asta pentru un regizor care in trecut a facut chestii chiar interesante.
Au tot respectul meu atunci cind merg sa vada si apreciaza acele filme interesante, facute cindva. Pentru ca, pina la urma, asta-i cuvintul magic. A FACUT. De ce nu mai face? Pentru ca a apucat la bani si a renuntat la imaginatie. Iar voi, mergind la TDK ori Inception incurajati chestia asta, care nu-i altceva decit masturbare vizuala pina la urma. Cu ce ai ramas dupa ce vezi un asemenea film? Bine, esti in extaz doua ore in sala de cinema. Si? Ce ramine dupa?

Originally Posted by ricutza:
De ce respingi automat toate chestiile facute la Hollywood cu bugete mari?
Pentru ca n-au suflet.

Respect faptul ca te-ai hotarat sa nu mergi sa vezi blockbustere pentru a lupta impotriva acestui fenomen, asa cum respect si optiunea vegetarienilor de a nu manca produse cu provenienta animala. Dar, nu apreciez faptul ca incerci sa convingi lumea ca optiunile tale sunt cele de urmat, si ca suntem niste ignoranti daca nu vedem lucrurile ca tine. Asta in conditiile in care nici nu ai vazut filmele despre care discutam.

Nu sunt fana blockbustere. Dar am vazut cateva la viata mea. Unele mi-au placut mult, altele au fost ok, unele mi-au displacut total. Ceea ce pot sa-ti spun e ca banii nu sunt o conditie suficienta pentru ca un film chiar sa fie entertaining la vizionare. Am vazut filme in care se varsasera sute de milioane de doloari pe efecte, si eu nu m-am simtit bine nici macar un minut.
Deci Nolan cu filmele sale nu e totusi chiar ultimul om. Da, a facut si filme mai bune. Dar nici astea nu sunt atat de catastrofale cum vrei tu sa le prezinti.


Cu ce ramai dupa doua ore de entertainment vizual? Cu faptul ca ai mers intr-o alta lume. Ca ai uitat de problemele vietii de zi cu zi....ca ai simtit ceea ce altfel n-ai putea simti... E asta suficient tot timpul? cu siguranta nu! Dar uneori e de apreciat.
Era o replica in Coyote Ugly referitoare la ce fel de muzica vroia sa compuna tipa. Si spunea ceva de genul ca atunci cand a ascultat prima data "Bridge over troubled waters' cantata de mama ei i s-a intiparit in cap ce parfum purta, cum era imbracata etc. si de fiecare data cand asculta melodia, toate chestiile astea ii reveneau in minte.
Cam asa e si cu mine si filmele comerciale pe care le-am amintit. De fiecare data cand le ravad ma simt fix cum m-am simtit la prima vizionare. Ceea ce mi se intampla cu extrem de putine filme chiar daca sunt facut de Bergman, Felinni, etc.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 14:34   #294
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Windom:
Mai era un Apostol si la Duda Albastra, vad ca i-ai luat locul, THERE YOU GO DONYYYYY!!! Imi place ca va bagati in seama pe unde puteti si voi, astia care nu ati recunoaste cinema-ul nici daca v-ar musca de cur. Va mai da pe spate cite o chestie d'asta din cind in cind, la care nu prea tre' sa misti neuronu', cadeti in genunchi si salivati, dup'aia intrati in hibernare pina la anu', cind mai arunca unu' in aer ceva sau se mai fut doua albastrele in treide si iar va dati drumu'... Apoi iar ne lasati in pace o perioada... Precum o durere de masele.

Iar ai aberat prietene. pacat ca nu poti face diferenta intre realitate si fantezie. Pacat ca nu-ti dai seama cine s-a bagat in seama prima data. Trist e ca te vezi o persoana superioara si tin sa mentionez ca simbolizezi perfect snobismul, aroganta si cretinitatea romaneasca post-decembrista. Tu ai o cultura cinematografica exceptionala, extraordinara si inteleasa decat de genii, restul nu. De-aia iti place sa critici si sa ataci, frustrarea si naivitatea inca isi mai construiesc un drum progresiv prin mintea ta "stralucita". Si toate astea, probabil, le faci dintr-o soba...

Sper sa nu mai primesc un alt raspuns cu adevarat chinuit ca mi se face sila de genul asta de persoane...

Nu suport genul de oameni care considera ca numai ei au dreptate, ca ei sunt geniile, ca ei trag/cara cultura cinematografica (sau oricare ar fi ea) in spate, ca ei cunosc arta si restul nu, ca ei sunt zeitati ascunse printre miile de nimicuri. Nu suport lauda de sine, mandria si lasitatea "intelectuala". In cazul tau avem parte de multa lasitate intelectuala. Avem parte de multe copilarii gen: jucaria mea e cea mai frumoasa restul nu conteaza. Urasc genul de oameni care se transforma peste noapte doar ca sa fie DIFERITI. Genul care cauta o alta surubelnita pe langa cea gasita deja doar ca sa fie remarcati/bagati in seama. Sincer mi-e mila... Ai nevoie de o pauza... vitala.

PS: Dan Goose... e extraordinar

Last edited by rifa : 17 Sep 2010 at 14:58.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 15:12   #295
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Windom eu te înţeleg, dar filmele ăstea comerciale şi apreciate de multă lume au şi ele rostul lor.
Fie că e Avatar, Twilight sau Inception există persoane pentru care ăsta e etalonul, pur şi simplu ei iubesc aceste filme. Şi pentru ei eu zic că aceste filme merită făcute.

Dacă există destule persoane care iubesc aceste filme nu văd care e problema ta. Dacă ai fi critic de film şi ai fi obligat să vezi toate porcăriile de acest gen te-aş înţelege. Şi dacă vrei să critici intenţia critic-o înainte de a fi lansat filmul, nu după ce a fost lansat când deja sunt foarte mulţi fani.

Şi eu m-am dus să le văd, am ieşit dezamăgit de la toate 3. Eu aşa gândesc: dacă sunt destul de mulţi care apreciază ceva şi prin asta chiar spun că aceia iubesc acele filme există o posibilitate cât de mică să-mi placă şi mie.

De ce să risc să nu văd un film pe care l-aş putea iubi doar pentru că Nolan a făcut doar filme superficiale. (şi Memento şi Batmanurile şi Insomnia sunt superficiale după mine). Desigur mă duc cu speranţe mici, dar poate poate tot o să văd şi eu de ce alţii iubesc filmul. Recunosc nu prea iese aşa, dar nu-mi pierd speranţa. Se poate ca să-i iasă cuiva un film şi cu suflet şi de succes.

Zecile de filme cu Mitchum pot să le văd altădată şi doar acasă, pe când un film care rulează la cinema doar câteva săptămâni poate fi văzut la cinema, locul în care ar trebui văzute filmele.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 15:50   #296
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by sergiuseling:
Fie că e Avatar, Twilight sau Inception există persoane pentru care ăsta e etalonul, pur şi simplu ei iubesc aceste filme. Şi pentru ei eu zic că aceste filme merită făcute.

Inception are foarte putine lucruri in comun cu Avatar. Cu atat mai putin cu Twilight. Puteai gasi exemple mai bune precum Star Wars, Lord of the Rings, Matrix, Alien, Aliens, Terminator 1 & 2 si multe altele.

LE: Gresesc si eu, daca e sa luam dupa lucruri in comun poate cel mai aproapiat ar fi Matrix din astea de mai sus. Celelalte sunt distractive, dar simple fata de Inception. Nici unul nu-ti solicita mintea in vreun fel, Inception o face daca vrei tu. Iti mai solicita si atentia la detalii eventual...

Last edited by Liviu- : 17 Sep 2010 at 15:56.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 15:55   #297
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Au in comun faptul ca sunt printre cele mai noi filme care au strans foarte foarte multi fani
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 15:58   #298
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by copila_satanista:
Au in comun faptul ca sunt printre cele mai noi filme care au strans foarte foarte multi fani

Nu vad nimic de condamnat aici. Si asta spuneam, au foarte putine in comun, aprecierea la publicul larg si sume mari de bani. De cand e asta ceva negativ? Sunt atat de sofisticat incat nu trebuie sa-mi placa pentru ca le place idiotilor?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 16:38   #299
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Și au avut multă publicitate înainte.
Și apoi cu atâta intoxicare mediatică și nenumărate reclame prin care se spune cât de bune vor fi filmele nu mai poți face diferența între snobi și cei care chiar iubesc produsul final.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2010, 19:30   #300
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
daca inception e la fel ca ultimele doua batman-uri, problema mi se pare urmatoarea: nu e nici arta (de continut, serios, care te schimba si te pune pe ganduri) si nici divertisment (care te ajuta sa te detasezi o leaca dupa o saptamana grea de munca). e... divertisment serios. wtf? adica... ce-i cu solemnitatea aia apocaliptica (repet: daca se aseamana cu ultimele doua nolan-uri) in niste blockbustere cu valoare artistica (repet: arta = continut) zero, in niste filme ca batman??

putina lumina, va rog...
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells