Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jun 2010, 11:57   #2421
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

La Campionatul asta se tine cu: Anglia, Argentina, Mexic, Germania (evident) si Brazilotii aia...

Restul - FUCK OFF!!!

PS
Spania e marfa.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 12:09   #2422
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
dar de ce evident? arienii chiar au recunoscut ca nu se numara printre favoriti. sincer, nici eu nu ii vad la nivelul Spaniei actuale, Braziliei......
ca raspuns la "Fuck off!!!", Anglia, Franta si chiar Mexic, daca o tin asa, nu cred ca ies din grupe.
si, sincer, si Argentina mi-a cam lasat un gust amar. In afara de gol si vreo trei incercari ale lui Messi (jos palaria pentru executii!), cam trageau de timp spre final. si asta cu Nigeria. din categoria Fuck off!
Allez les Bleus! cea mai buna gluma a CMdF 2010!!!!
pana acum am "+"uri pentru USA si Coreea de Sud. cred ca si Africa de Sud a avut un debut bunicel. cu o echipa destul de incomoda si imprevizibila.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 12:13   #2423
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Serbia is a badass team, din categoria echipelor fara sanse cred ca tin cu ei.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 12:40   #2424
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Miercuri, imi cer scuze ca te apostrofez, dar "fara sanse" la ce? ca nu este foarte clar. la castigarea trofeului, la castigarea grupei sau la trecerea in urmatoarea faza a competitiei? din ce stiu eu, e cotata destul de bine. nu uita ca au maturat cu noi!
il citez pe Andrei Niculescu (l-am gasit cel mai repede si la obiect): "Cu jucători de mare clasă, precum Stankovici (3 prezenţe la Mondiale sub trei titulaturi diferite, Iugoslavia, Serbia-Muntenegru şi acum Serbia), Nemanja Vidici, Ivanovici, Jovanovici, Zigici sau noul Roberto Carlos, Kolarov, Serbia poate face surpriza, destui văzînd-o pînă sus, sus de tot. Poate fi însă şi o surpriză în sens negativ, n-ar fi prima dată." si sunt "foarte" de acord cu spusele sale.
hai Slovenia!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 12:57   #2425
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
ALGERIA - SLOVENIA X
SERBIA - GHANA 1
GERMANIA - AUSTRALIA (Favorita mea din CM 2006) X
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 13:22   #2426
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
„Dacă azi nu batem, nu prea mai avem șanse...”
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 14:01   #2427
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by pipes:
Miercuri, imi cer scuze ca te apostrofez, dar "fara sanse" la ce? ca nu este foarte clar. la castigarea trofeului, la castigarea grupei sau la trecerea in urmatoarea faza a competitiei? din ce stiu eu, e cotata destul de bine. nu uita ca au maturat cu noi!
il citez pe Andrei Niculescu (l-am gasit cel mai repede si la obiect): "Cu jucători de mare clasă, precum Stankovici (3 prezenţe la Mondiale sub trei titulaturi diferite, Iugoslavia, Serbia-Muntenegru şi acum Serbia), Nemanja Vidici, Ivanovici, Jovanovici, Zigici sau noul Roberto Carlos, Kolarov, Serbia poate face surpriza, destui văzînd-o pînă sus, sus de tot. Poate fi însă şi o surpriză în sens negativ, n-ar fi prima dată." si sunt "foarte" de acord cu spusele sale.
hai Slovenia!
M-am exprimat pripit, ma refeream a echipele care nu sunt printre marile favorite, altfe ei sunt cat se poate de capabili.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 14:20   #2428
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
@Ipu, tipul ala din imagine e un fennec?
L-am observat si pe tricourile algerienilor.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 14:40   #2429
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
E el fenec, într-adevăr, dar nu știu dacă imaginea nu e modificată pe calculator.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 14:46   #2430
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
e modificata:
Uite poza reala:

__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 15:41   #2431
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Ha, ha! Mă gândeam eu...

Plânge Zizou...
Dar problema e alta: Cum de ăștia pot și noi nu putem? Bine, ei n-au fost în grupă cu Franța și cu Serbia, dar oare numai asta să fie explicația...?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 17:51   #2432
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Felicitari Ghanei! Uite asa apar surprizele! Daca mai sunt surprize........
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 18:26   #2433
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Tocmai mă gândeam și eu că până acum au ieșit numai semi-surprize. De curiozitate, a pariat cineva pe victoria ganezilor?

Parcă începe să-mi pară bine că nu ne-am calificat. Ne-am fi făcut nervi inutil.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 18:59   #2434
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Chiar si fara Essien, Ghana si-a meritat victoria. Eu nu as spune ca e o surpriza. Sarbii au jucat penibil cu Noua Zeelanda si mereu au jucat modest la turneele finale.

Ghana in schimb joaca pe continent propriu, iar acum 4 ani s-a calificat in optimi dintr-o grupa cu Cehia, Italia si SUA. Mai mult decat atat, multi dintre jucatorii din lotul actual au realizat asta impreuna.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 19:26   #2435
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
E posibil ca, de unde toată lumea vedea Coasta de Fildeș în rolul revelației africane, Ghana să fie echipa care să facă un turneu mare... Deocamdată, în optimi e ca și calificată, mai ales dacă Serbia nu bate Germania.

Ghana a fost și prima echipă africană (după gazdă) calificată la CM. Anul trecut pe vremea asta ei erau în turneul de pregătire din Olanda, iar echipa a doua juca în calificările din Africa.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 13 Jun 2010 at 19:32.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 20:42   #2436
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Ce noroc au nemtii... Jeguri.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 21:57   #2437
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
cum adica ce noroc au? astia si cand nu sunt favoriti, tot raman o masinarie de fotbal. nici eu nu ii prea am la suflet, dar mai e mult pana departe........
dupa mine au fost 2 cartonase rosii. unul care s-a dat (intrare de rupt oase) si aia cu genunchiul in spate. in rest arbitrajul impecabil. in special cel de linie.
bravo si Germaniei! pana acuma e singura dintre echipele mari care a aratat fotbal cu adevarat. chiar daca nu i-am avut ca pronostic, merita toata stima in aceasta seara.
penibilul zilei - echipa Serbiei.
cheers!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 22:11   #2438
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Serbia a jucat de la egal la egal cu Ghana. Diferența a făcut-o o eroare personală. Australia e partener de antrenament pentru nemți.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 10:10   #2439
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
domnul meu, fotbalul se joaca pe boabe. si boabe nu au marcat. au avut doar 2 suturi pe spatiul portii (8 in total) in 90 si de minute. echipa cu pretentii, din cate stiam eu. Ghana, in postura de autsider, a facut exact ce trebuia. a bifat la capitolul speculam si castigam. a avut un sut pe poarta (12 in total). eficienta maxima. posesia balonului a fost 52%-48% in favoarea Serbiei. in concluzie - raman la ideea de "esecul zilei" in ceea ce priveste Serbia. penibil chiar la ce echipa au. vrei sa o repet? mai mult de 3 puncte nu cred ca face. daca le face si pe alea cu Australia. cei care au orgoliul zgandarit dupa esecul usturator cu nemtalaii.
alegerile mele pentru astazi:
Olanda - Danemarca 1 (diferenta de min. 2 goluri)
Japonia - Camerun X2
Italia - Paraguay 1 (diferenta de 1 gol)
bafta!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 11:46   #2440
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
yolanda - da-ne marka 2-0
com'ere/run! - jap!on 1-0
italea - paragol 0-0 (yeah i meant it !)
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells