Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Jan 2004, 11:40   #681
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Re: www.stapanulinelelor.net Primul site in domeniu din Roma

Originally Posted by TLD:
Originally Posted by old_blast:
www.stapanulinelelor.net

Tot ce v-ati dorit sa stiti si sa aveti despre Lord of the Rings.
Aveti la dispozitie TOATE CARTILE LUI TOLKIEN, MELODIILE, O GRAMADA POZE, POSTERE, FORUM, CHAT, SI MULTE ALTELE.
VA ASTEPTAM SA NE VIZITATI.
Pentru informatii si propuneri va stam la dispoziti [email protected]
Tu ce faci mai pe aici? Fiecare post reclama? Gata am priceput care-i site-ul... Acuma la fiecare topic o sa pui reclama?!! ABERANT!!

Am rezolvat aceasta problema...
I-am lasat numai un post, cel de la cafenea... devenise enervant cu reclama asta pe fata la fiecare topic...
In alta ordine de idei, TLD astazi sau maine speram sa punem pe forum pozele de la intalnire... probabil la topicul de la cefenea cu "intalnirea forumistilor CineMagia."
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 16:49   #682
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Re: www.stapanulinelelor.net Primul site in domeniu din Roma

Originally Posted by emanuel:
In alta ordine de idei, TLD astazi sau maine speram sa punem pe forum pozele de la intalnire... probabil la topicul de la cefenea cu "intalnirea forumistilor CineMagia."
Sa inteleg ca ai primit arhiva?! :lol:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 18:43   #683
old_blast
Novice
 
old_blast
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 6
da asa este

da asa este
old_blast is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 18:48   #684
old_blast
Novice
 
old_blast
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 6
+

hei, sti ce, intra pe www.stapanulinelelor.net sunt acolo niste poze cu el... si cu altii.
:wink:
old_blast is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:07   #685
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Gaandalf:
Quote:
Mult nimic
Asteptat cu infrigurare de unii, cu blazare de altii si cu exasperare de cativa, putini (ca mine), ultima parte a "Stapanului inelelor" a ajuns, pufaind, la destinatie. Toate cele 3 ore si jumatate de vagoane! Ce ramane, acum ca intreaga oferta poate fi evaluata? Scurt spus: o monstruozitate.

Trilogia regizata de Peter Jackson e genul de mastodont cinematografic la care se-nchina fanii, cei slabi de inger si managerii Oscarurilor. A luat cateva premii si o sa mai ia. Daca s-ar da si un premiu pentru cel mai antipatic personaj, el ar trebui impartit intre Gollum si dl Frodo.

Primul apare, abuziv, si in aceasta a treia parte, cu acelasi monolog pe doua voci intre Gollum-ul bun si cel rau; senzatia e ca autorii au uitat ca ne-au mai administrat o portie in episodul 2 - sau se bizuie pe faptul ca noi am uitat. Ei bine, n-am uitat, si revenirea personajului e o mare plictiseala! Cat despre dl Frodo, jucat plapand de Elijah Wood, el nu face decat sa caste ochii mari sau sa lesine.

Problema nu e realizarea (coplesitoare, cu efecte speciale cu tot), ci cum s-o suporti - cand nu faci parte din secta celor pentru care "Lord of the Rings" e mai mult decat un pachet de 3 filme, e o religie. "Stapanul inelelor" functioneaza exact ca un joc pe computer, de aceea e jucaria preferata a pustilor. Povestea da impresia ca avanseaza, dar e o iluzie: iarasi dl Frodo privind speriat, iarasi "My Precious", iarasi un atac asupra unei cetati, cu catapulte si tot tacamul, si tot asa.

Unora, toata aceasta aglomerare de armate, peisaje virtuale si dialoguri nobile de doi bani li se pare pasionanta. In ce ma priveste, am incercat - cu disperare - sa ma leg de ceva, sa pot spune, in cronica de fata, uite, asta mi-a placut... N-am gasit nimic. Bine ca s-a terminat.
Alex Leo Serban
Libertatea

ALex, nu crezi ca te-ai zbatut degeaba cand ai scris toata chestia asta? Tzi-ai stors mult creierul pana ai reushit sa scrii articolul asta? Spune-ne shi noua obsedatzilor, pe ce criterii te-ai axat cand spui ca "dl Frodo, jucat plapand de Elijah Wood, el nu face decat sa caste ochii mari sau sa lesine." Ce trebuia sa faca mai mult, sa te impresioneze? In fine...noi, fanii LOTR shi toata "febra LOTR" o sa te bantuie de mult de acum inainte...cel putzin pe acest forum!!! 8)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:10   #686
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Ah, shi salut la totzi, de data asta, ca de multe ori, din Arad! 8) Miss you all guys! emanuel...cand e premiera LOTR -RotK in Arad? Nu de alta, dar sa shtiu cand imi i-au liber de lucru! See ya in february all! :roll:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:19   #687
Akasha
Senior
 
Akasha
 
Join Date: May 2003
Location: Mistery Island
Posts: 75
Send a message via Yahoo to Akasha
sa ma duci si pe mine data viitoare.ma lasa ai mei. am vazut si eu filmul si am ramas profund marcata.cum a zis Demona,nu am cuvinte.mi-a placut la nebunie "quotes" de la film,de genul:
Samwise:"I can't carry it, but I can carry you!"
Eowyn:"I am no man!"
Elrond:"Become who you were born to be." sau
Gimli:"That still only counts as one!" , dar cred ca Elrond ramane preferatul meu cu "Become who you were born to be...".Demona,asa-i ca era super-frumoasa Arwen?asa ma imbrac la nunta mea!!! :wink:
__________________
"By day I sleep in the sand. By night I am on the wing as if I could truly fly. I need no name. I leave no footprints... I will be a Goddess to those I slay."
Akasha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:21   #688
Evanescence
Novice
 
Evanescence
 
Join Date: Sep 2003
Location: Graveyeard
Posts: 20
nu ma asteptam la asa ceva. mi-a venit sa urlu cand am vazut filmul. voi ati vazut cum arata Minas Tirith sau Minas Morgul???
__________________
Perfect by nature,icons of selfindulcence,
Just what we all need,more lies about a wolrd
That never was..and never will be...
Evanescence is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:28   #689
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Oh-oh!Look who's online!!! Akasha in persoana! Tzi-a adus "odorul" filmul? Il vreau shi eu! Spune-i sa faca rost de versiunile extended! NEAPARAT! Cat despre Arwen, duuuuuuuuh! She was incredibly beutiful! Pot sa spun ca LOTR a fost singurul film in care m-am bucurat ca binele a cashtigat! Cat despre nunta ta...Akasha, ai cumva febra?!?! Cu ce te-a aburit baiatu` ala iar? Nu-l crede! Sunt totzi la fel!

Evanescence, sa intzeleg ca ai devenit un fan? Da, am vazut cu totzii Minas Tirith shi Minas Morgul. Nu ai fost singura impresionata. Noi am ramas cu totzi "ranitzi" de cand ne arata in prima parte lupta din Dagorland, dar acum totul e shi mai shi...

Asha-i ca Regele-Vrajitor semana cu Spawn? Super cool! STREIGHT FROM HELL!!! Eu o sa leshin in fatza calculatorului! Gata...ma duc inapoi la lucru...Navaer all of you!!!...4 now!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:31   #690
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Re: +

Originally Posted by old_blast:
hei, sti ce, intra pe www.stapanulinelelor.net sunt acolo niste poze cu el... si cu altii.
:wink:
Asta e a cata reclama?! Da ho omule... Toate posturile tale sunt despre site-ul tau... Ok acum sa discutzam aici despre film! Ce zici?!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:31   #691
Tank
Novice
 
Tank
 
Join Date: Oct 2002
Location: Zion
Posts: 10
wow!eu n-am mai dat de mult pe forumul asta si unde dau peste Demona,maniaca LOTR!!!am vazut si eu filmul,m-a lasat cu gura cascata.chiar nu ma asteptam sa vad asa ceva.si cand ma gandesc ca versiunea extinsa mai sunt 2 ore in plus!sunt fan LOTR,CLAR!!!...dar nu numai,Matrixul ramane numarul 1 pentru mine!!!
__________________
You tried your best and failed miserably, the lesson is: never try...
Tank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:32   #692
Tank
Novice
 
Tank
 
Join Date: Oct 2002
Location: Zion
Posts: 10
Re: +

Originally Posted by TLD:
Originally Posted by old_blast:
hei, sti ce, intra pe www.stapanulinelelor.net sunt acolo niste poze cu el... si cu altii.
:wink:
Asta e a cata reclama?! Da ho omule... Toate posturile tale sunt despre site-ul tau... Ok acum sa discutzam aici despre film! Ce zici?!

TLD,fan Matrix?! 8)
__________________
You tried your best and failed miserably, the lesson is: never try...
Tank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:34   #693
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Ai de capu` meu! Ce e cu invazia asta pe forum? Tank, old punk!!! Wazzup?! Imi place ca te-ai virusat LOTR! Parca ziceam ca inchei "the forum-session" pe azi...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:36   #694
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Re: +

Originally Posted by Tank:
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by old_blast:
hei, sti ce, intra pe www.stapanulinelelor.net sunt acolo niste poze cu el... si cu altii.
:wink:
Asta e a cata reclama?! Da ho omule... Toate posturile tale sunt despre site-ul tau... Ok acum sa discutzam aici despre film! Ce zici?!

TLD,fan Matrix?! 8)
Si ma rog ce leg are ca sunt fan matrix cu lotr?! Sunt aproape la fel de fan lotr ca matrix... Eu sincer sunt un pic "stresat" de atat reclama la site... Ok e dragut dar si aici poate vb de film...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:36   #695
Tank
Novice
 
Tank
 
Join Date: Oct 2002
Location: Zion
Posts: 10
Demonaaaaaaaaaaa!n-am facut prea multe. m-am mutat din Arad si am facut ce a facut si Aragorn(nu am fost incununat rege),m-am casatorit!nu e bruneta ca tine,dar e satena! 8)asta-i tot,my old friend!
__________________
You tried your best and failed miserably, the lesson is: never try...
Tank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:37   #696
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Demona:
Tzi-a adus "odorul" filmul? Il vreau shi eu! Spune-i sa faca rost de versiunile extended!
Pana la urma iti faci rost din alte surse de extended? Oricum Gandalfe da un semn de viatza, cu extenduriel alea...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 19:39   #697
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Tank:
Demonaaaaaaaaaaa!n-am facut prea multe. m-am mutat din Arad si am facut ce a facut si Aragorn(nu am fost incununat rege),m-am casatorit!nu e bruneta ca tine,dar e satena! 8)asta-i tot,my old friend!

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Excuse me? Oh wow! Condoleantzele mele! But as long you're happy, n-am ce comenta! Good luck dude! Sincer era mai avantajos shi mai "cool" sa fii incoronat rege! Un mail sau un PM cu detalii, te rog!

ME OFF!!!

(*) Keep the LOTR Pride alive!!! (*)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2004, 11:00   #698
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by Demona:
Tzi-a adus "odorul" filmul? Il vreau shi eu! Spune-i sa faca rost de versiunile extended!
Pana la urma iti faci rost din alte surse de extended? Oricum Gandalfe da un semn de viatza, cu extenduriel alea...

LONG LIVE TLDu' who brought warm feelings 2 my heart cu variantele extinse de la LOTR - unde am inebunit ... m-am uitat NON-STOP la ele ... aseara knd l-am auzit pe Gandalf The Grey vorbind in limbajul din Mordor mai aveam un pic shi mi se facea rau, sau faze extinse din Lothlorien cu Celebron si Galadriel - RUPERE ... sau sa nu mai mentzionez caterinca lui Gimlidin Fangorn Forest cu Gandalf...

Ce pot sa mai mentzionez cu inmormantarea lui Theodred unde mi s-a zbarlit parul pe mine sa o aud pe Eowyn cantand in nu shtiu ce limba ... shi mai am de vizionat k am fakut o intrerupere sa vin aicea sa vb cu oamenii ku kre am fost la premiera celui mai tare film di istorie!

I'll be back with More details and movie quotes ...

Inca odata - Multumesc din suflet TLD ... u shall be rewarded in the halls of Valhalla!

:o
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2004, 11:33   #699
Akasha
Senior
 
Akasha
 
Join Date: May 2003
Location: Mistery Island
Posts: 75
Send a message via Yahoo to Akasha
Originally Posted by Demona:
Tzi-a adus "odorul" filmul? Cat despre nunta ta...Akasha, ai cumva febra?!?! Cu ce te-a aburit baiatu` ala iar? Nu-l crede! Sunt totzi la fel!

eu sunt promisa altcuiva!asa ca te rog frumos!...vorbesc serios!
__________________
"By day I sleep in the sand. By night I am on the wing as if I could truly fly. I need no name. I leave no footprints... I will be a Goddess to those I slay."
Akasha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2004, 11:53   #700
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Akasha:
Originally Posted by Demona:
Tzi-a adus "odorul" filmul? Cat despre nunta ta...Akasha, ai cumva febra?!?! Cu ce te-a aburit baiatu` ala iar? Nu-l crede! Sunt totzi la fel!

eu sunt promisa altcuiva!asa ca te rog frumos!...vorbesc serios!

Certuri, dragoste, fapte maretze (TLD cu extendedurile),nunti, muzica mai lipseste si efectele shi facem continuare la LOTR ...

:wink:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells