Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Cum ar trebui sa procedeze adminul acestui forum cu un mesaj de genul: "Sa ma sugi la pula!&quo
Mesajul trebuie sters imediat 17 32.08%
Mesajul trebuie inlocuit cu multe stelute 19 35.85%
Nu ar trebui intervenit in nici un fel 17 32.08%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Jun 2003, 18:37   #1
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Mesaje cu ****

PLS, pentru buna functionare a forumului, dati cu votul la intrebarea de mai sus!
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 19:12   #2
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Cum ar trebui sa procedeze adminul acestui forum cu un mesaj de genul: "Sa ma sugi la ****!"?

In relatie cu verbe tranzitive directe, precum a auzi, a spune, a suge etc., complementul indirect este folosit ca o alternativa la complementul direct. In textul propus pentru pool observam mutatia semantica, obiectul pasiv al actiunii, adica ****, devenind obiect de circumscriere a actiunii verbale. In concluzie, sunt corecte toate variantele: Sa imi sugi ****, sa ma sugi de ****, sa ma sugi (pe) la **** sau sa ma sugi in ****.


-------------------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 20:57   #3
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
ba esti prost de unde ai scos gramaticile astea superioare tata pupa-te-ar pruteanu sa te pupe
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2003, 22:43   #4
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
cum se scrie corect gramatical **** sau ***** ?
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 10:02   #5
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Pina si eu, care sar calul cu sudalmele, cred ca nu toti ar trebui lasati necenzurati. Unii mai stim sa dam si cu pula, da' si cu vorba buna. Teama mi-e insa de baietii aia mici care, nici una nici doua, o sa isi bage pula in tot si in toate for lack of better words. Atunci, da, pula si-ar pierde valoarea de tabu si ar deveni mult prea profana pentru gustul unor critici de film.
Pula mea, sint un baiat cultivat. Lasa macar sa se vada ca am scris pula, si nu pizda, printr-o cenzura de genul p**a sau m**e sau s****z.

PS Crydead rules. Si acum incerc sa ma prind de toate contorsiunile astea gramaticalo-semantice.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 15:41   #6
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:o :o :o :o :o :o :o :o
Minunat Crydead - MINUNAT!

P.S. Limbajul vulgar pe un site public - asta da problema. Din partea mea, daca omul are ceva de zis atunci sa fie lasat. Injuraturile gratuite n-au ce cauta. Iar daca autocenzura nu functzioneaza atunci intervin Daniel shi Emanuel. Shite! Asha-i ca n-are sens ce zic 'm **** mea????? :oops:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 16:24   #7
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Evident ca mesajele care contin doar injuraturi gratuite trebuie shterse, dar atunci cand porcarelele se insinueaza intr-un mesaj coerent, care exprima o parere, trebuie doar cenzurate. Eu asa cred.

-------------------------------------------------
Viitorul suna ocupat
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 19:40   #8
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by LeonardPiron:
cum se scrie corect gramatical **** sau ***** ?
Piroane, n-o lua personal, da' cand vad avatarul ala al tau ma duc repede la buda sa vad daca nu cumva am uitat sa trag apa la w.c. Nu de alta, da' seamana cu unul dintre inamicii igienei.


==============================
Nu conteaza cum e avataaaarul, important e ce si cuuuum gandesc!!!
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 18:06   #9
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
Auzi bai moartea pe patine cu rotine, la tine in loc de avataru ala ti-ar terubi patru stelute ca mai explicit de atata nu dau voie baietii astia.
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 18:13   #10
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Am patru bilutze, iti dau tzie doo cu tot cu stelutzele dintre ele. :wink:


---------------------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 18:31   #11
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Ie stelutili din ochii la copiii tei, crydede?
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 19:27   #12
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
M-ai atins la coarda sensibila asha cum numai tu potzi, ai ciupit-o cu teama, dar totushi ferm, tandru, dar salbatic.
Se vede ca in copilarie ai fost intr-un cvartet de coarde.
In privintza copiilor pentru moment ii dau in gat.
8)

======================
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 20:05   #13
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
Originally Posted by crydead:
Am patru bilutze...

...dar nu prea ai creierasi...creca e de la laba - te-ai golit ca tubul de la pasta de dinti. :lol:
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 22:14   #14
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie mi se pare ca deja s-a facut prea mare caz pe baza acestui subiect...daca nu s-ar fi cenzurat pana acum nimic, sunt convinsa ca nu am fi ajuns aici...
deci eu cred ca cenzura nu face decat sa agraveze situatia..pe de alta parte insa, pot exista si useri care sa fie deranjati de acest mod prea liber de comunicare, si sa decida sa paraseasca site-ul...
orice s-ar hotari, vor exista si avantaje si dezavantaje...dar eu una ma declar impotriva cenzurii de orice fel...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2003, 09:32   #15
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by crydead:
M-ai atins la coarda sensibila asha cum numai tu potzi, ai ciupit-o cu teama, dar totushi ferm, tandru, dar salbatic.
Se vede ca in copilarie ai fost intr-un cvartet de coarde.
In privintza copiilor pentru moment ii dau in gat.
8)

deci asta era pentru mine, sau pt tovarasu' ala cu Anitra la Atac?
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2003, 13:55   #16
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Pai cine m-a intrebat de luminitzele din ochii copiilor mei nenascutzi pe care tristetea mea ii aude cum sunt latratzi de nenascutzii caini ai caror parintzi i-a sterilizat basescu?


========================
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2003, 12:18   #17
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Minunea tine de trei ori. Eu nu prea as cenzura. As da avertisment. daca se repeta, suspendare pentru 3 luni. Daca individul/a mai este si recidivist, <<erase user_indisciplinat>> <<Enter>>. Recomandare care o fac numai pentru limbaj explicit. Si pentru mult prea multe stelute care inlocuiesc cuvinte explicite, la userii care demonstreaza ca nu pot scrie/vorbi frumos niciodata.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2003, 12:36   #18
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Problema mea e urmatoarea: eu nu prea am timp!!

Ca urmare citesc cate ceva de pe-aici pe fuga si as vrea sa fie pe subiectul cinema.

De multe ori in ultimul timp deschid un thread pe un subiect oarecare si dau de discutii de genul celei cu chilotii de mai sus, sau daca cineva si-a luat sau nu tampoanele de-acasa.

Mai sunt si utlizatori care scriu numai de dragul de a scrie, vezi pironul si sergiu nicolaescu (care btw sunt sigur ca vor avea imediat neste reply-uri aberante)!!

E, uite, chestiile astea nu ma intereseaza, pen' ca inseamna pierdere de timp! Si sunt sigur ca nu sunt singurul!! De ex. distribuitorii pomeniti de Toni sunt sigur ca gandesc pe undeva pe-aproape de mine!!

Concret, am doua propuneri:

1. Sectiuni speciale unde sa se discute despre lenjeria intima a fiecaruia, sau, invers, sectiuni unde user-ii sa fie rugati sa se abtina de la asemenea discutii. Moderatorii acestora din urma pot fi chiar dintre user-i. De ex. cred ca ricutza ar fi un foarte bun exemplu de posibil moderator.

2. Eliminarea in mod democratic de pe forum a unor anume user-i. Adica daniel, de ex., pune un poll cu "e cazul ca utilizatorul X sa fie eliminat?". La 40 de votanti si peste 80% din voturi "da" (asta ca un exemplu, cifrele stabilite prin discutie libera pot fi si altele), utilizatorul respectiv ar fi eliminat.

Ce ziceti, aberez?
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2003, 12:43   #19
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Nu aberezi (prea mult :lol: ), e chiar foarte buna ideea cu chestionarul pt ca userul X sa fie banat(mai bine zis). Dupa parerea mea celel mai multe ****** (stelute) se arunca la partea cu voi despre filme unde poate posta oricine...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2003, 16:13   #20
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
In primul rand chestia cu cenzura. Trebuia luate in considerare circumstantele si actionat in consecinta. De preferat este un limbaj fara aceste imprecatii, care se pot inlocuii cu sintagme mult mai interesante. Totusi, nu spun da cenzurii. Sunt unii care nu se pot abtine, n-ai ce le face decat sa le razi din libertati. Dar sunt convins ca iar s-ar incepe o noua polemica: daca X a folosit in sensul Y cu conotatia Z, sau nu. Pararerile vor fi diferite de suficiente ori incat sa fie deranjant. Deci nu cenzura si da sanctiuni. Nu este ca atunci cand vorbesti si iti mai scapa "un cuvant".
Vizavi de idea de a elimina diversi useri dupa sondaje...nu pot sa fiu de acord. Din punctul meu de vedere toti au aceleasi drepturi si nu ai ce face daca pe unii nu ii ajuta cerebelul. Pur si simplu ii ignori. As prefera si eu sa nu fie astfel de indivizi, dar nu mi s-ar parea drept sa-i dai afara fiindca ii antipatizezi(si daca scriu aberatii, ce sa faci? e pararea lor. fiecare are freptul la aberatiile sale). Sa se faca asa cum se considera drept. Din pacate nu am mai frecventat forumul ca pe vremuri de curand apuse, dar imi pot imagina exact ce probleme exista. Cred ca prin eliminare, va perpetua specia "celor vechi", cei care s-au impus deja prin forum intr-un fel sau altul. Ma tem ca acest forum sa nu devina exclusiv al unora si nu al tuturor. Sa nu fie prea greu pentru un nou venit sa se integreze...
Uneori ma intreb si eu cat de confuz sunt. :roll:
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells