Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Aug 2003, 23:28   #1
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Plots with a View

Cum vin la noi vara numai comedioare de doi lei filmul asta e o adevarata surpriza. Are efectiv de toate pentru totzi: Christopher Walken cu freza de Einstein, Naomi Watts in rol de vampa, mult apreciatul Alfred Molina in rolurile cu care s-a lansat: comedie, Brenda Blethyn o prezentza constanta in comediile negre englezesti.
Per total nu e un film de referintza sau deosebit de inteligent, dar este a breath of fresh air printre atatea filme americane. E distractiv, amuzant, o adevarata comedie neagra, satirica shi plina de cinism.
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2003, 10:10   #2
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
da, da, subscriu! eu am ris cu lacrimi :lol: :lol: :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2003, 14:29   #3
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
FIlmul e dragut dar pe mine nu m-a convins [6/10]. Christopher Walken merita insa toti banii; mai rar sa vezi pe cineva cum organizeaza o inmormantare ca in Star-Trek! Scrie la inceput ca este o fabula, fapt care scuza (dupa mine nu in totalitate) lancezeala lucrurilor din prima parte a filmului. Tipa nu m-a convins deloc.
Pe Naomi Watts in schimb chiar nu am recunoscut-o din prima.
Ar trebui sa va duceti insa sa vedeti acest film. Mult umor negru, insotit de multa "racoare". Si sa vedeti ce inseamna un baptist non-mecanic si cum anteprenorii de pompe funebre chiar vor sa aiba o cat mai mare cota de piata.
Gata, am fugit la "Identity".
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2003, 09:41   #4
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
M-am dus la film in primul rand pentru Naomi Watts. Nici eu nu am recunoscut-o din prima. Vazand ca nu apare am stat sa ma gandesc daca nu cumva e vreunul din personajele deja prezentate. Mi-am spus ca nu poate fi decat vampa si cand m-am uitat din nou...

Numai la sfarsit, la Jerry Springer show seamana cu Betty/Diane.

Doamne ce face machiaju' asta...

Dragutica comedia.
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2003, 22:53   #5
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Asa e, shi eu la inceputul filmului stateam sa ma gandesc de unde o stiu pe actritza care o joaca pe vampa. Pana la urma mi-a picat fisa. Oricum rolul, machiajul, accentul, vocea sunt complet diferite de cele cu care ne-am familiarizat noi. Cred ca de asta e de nerecunoscut.
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2003, 09:31   #6
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
cred c-am putea sa facem un club: 'cei care nu au recunoscut-o pe naomi watts in prima 1/2 a filmului'!
si totusi, in 'the ring' am ginit-o din prima
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2003, 07:23   #7
Medwyn
Novice
 
Medwyn
 
Join Date: May 2003
Location: Cluj-Napoca
Posts: 16
In cele din urma filmul a ajuns si la Cluj. Dar Naomi Watts?????? Hmmm... Eu nici macar in "The Ring" nu mi-am dat seama ca e ea desi vazusem "Mulholland Drive" de citeva ori deja. Ce face intr-adevar machiajul la femei. Pentru a nu stiu cita oara ma bucur ca barbatii pot sa arate bine si fara machiaj si toate alea, chiar si dimineata cind se trezesc din pat... In fine, filmul e foarte amuzant si n-am putut sa nu ma gindesc cit de mult seamana cu "Six Feet Under". Nu mai adaug nimik la cele scrise pina acum de voi dar in dimineata asta m-am amuzat cind am trecut pe linga o furgoneta pe care scria SC OMIDA SRL - Servicii si constructii funerare.
__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
Medwyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2003, 10:27   #8
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
E chiar foarte normal sa te fi gandit la Six Feet Under, deoarece avea o tema foarte similara. Filmul este impresionant, amuzant, si m-a uimit faza de sfarsit cand i-au speriat pe "amanti". A fost neasteptat de bine facuta.
Naomi Watts? Pai stiam eu ca am mai auzit de ea cand m-am uitat pe afisul filmului. In timp ce ma uitam la film, stiam eu ca am mai vazut-o undeva. Corpul ala... Pai acuma stiu si de ce.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells