Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Feb 2003, 17:59   #1
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
The Recruit - Recrutul

Vreau sa vad si eu pareri despre acest film, desi a fost pe ecrane doar la Corso ca Avanpremiera!! A fost cineva sa il vada? Mi sa parut un film destul de bun!! Actorii au fost super iar finalul jos palaria. :o
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 22:26   #2
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Re: The Recruit - Recrutul

Originally Posted by Frodo:
Vreau sa vad si eu pareri despre acest film

Poti sa vezi cateva pareri despre acest film si la "Film in general". Numai ca trebuie sa cauti cam pana pe la pagina 3...
Unii dintre noi au avut prilejul sa vada acest film inca din decembrie...asta multumita cinemagiei
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2003, 22:49   #3
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Merci Danny.
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 12:11   #4
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Nu am vazut filmul, am remarcat promoul si abia astept sa-l vad.

In principiu insa nu poate fi un film prost.

Poate cineva sa numeasca un film cu Al Pacino care sa fi fost prost ?

Si chiar si daca ar fi exista cativa actori pentru care te duci la film indiferent de ce se spunde despre ei numai ca sa-i vezi pe ei cum joaca.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 12:20   #5
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Este un film ok, desi anumite aspecte sunt supradimensionate.....dar hai sa nu fim carcotasi....filmul merita vazut.
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 14:45   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
intr-adevar filmul merita vazut! eu am ceva probleme in legatura cu trailerul acestui film care mi se pare foarte prost facut!
Filme cu Al Pacino care sa ma dezamageasca nu-mi amintesc sa fi vazut...in general isi alege niste roluri interesante. Cred ca cele mai marfa filme cu el sunt "Heat" si "Sent Of A Woman". cel putin mie astea mi-au placut cel mai mult!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 17:02   #7
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Sunt de acord ca Al Pacino asta stie unde sa se bage!! A jucat numai in roluri bune si , nu stiu, e BUN , ce mai !!! Ma astept in continuare la mai multe filme cu el!! Chiar, va mai fi anul asta un film cu el?(in afara de Insomnia de anul trecut care deabia in Aprilie vine la noi) Stie cineva? Cu Colin Farrell stiu de "Phone Booth" in Iunie!! :o
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 17:48   #8
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Colin Farrell va mai aparea anul acesta si in Daredevil (face un rol exceptional, nu credeam sa fie asa de bun in rolul lui Bullseye) si S.W.A.T. (unde va juca alaturi de Samuel L. Jackson - premiera in noiembrie).
Phone Booth este un deliciu. Un film pe care l-as revedea cu placere oricand. Sunt curios care vor fi incasarile din SUA dupa balamucul cu lunetistul...
Interesant este ca Farrell reuseste la fiecare rol sa faca complet altceva. Este un actor care promite mult. Iar in Daredevil este de nerecunoscut! (unde mai pui ca-i si foarte amuzant...)

Pacino va mai aparea anul acesta in Gigli alaturi de Ben Affleck si Jennifer Lopez - premiera la noi in octombrie. Regia (atentie!) Martin Brest (Parfum de femeie).
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 18:00   #9
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Merci pt info,emanuel ! 8)
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2003, 23:45   #10
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by emanuel:
Este un actor care promite mult.

...si care deja a atras atentia..cel putin a lui Britney :lol:
Se pare ca va mai juca si in "Alexander" (directed by Oliver Stone) - filmarile vor incepe insa abia in iunie 2003.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2003, 17:53   #11
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Vroiati film neintaresant cu Al Pacino? : Any given sunday . Nu vreau sa iasa flame ( fanii lui Oliver Stone ), dar mie nu mi-a spus nimic. Recrutul e cu-mult-prea-american, dar e ok. Multumim inca o data cinemagia.ro pentru avanpremiera, multumesc special Ricutza pentru participare la avanpremiera...
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2003, 15:30   #12
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Eu stiam ceva de S1mone, tot cu Al Pacino, nu stiu daca apare la noi, da' as vrea sa-l vad!! Sper sa nu copieze ce s-a mai facut pe subiectul respectiv!!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2003, 06:02   #13
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
S1m0ne e destul de aiurea (mai ales pt fanii Al Pacino). Eu sunt unul dintre ei si sincer sa fiu nam mai fost curios sa vad si a doua jumatate, dupa ce o vazusem pe prima. Ideea, mesajul, sunt originale (ma rog, pt cei care nu au citit Masinaria Rock &Roll ). Dar rolul nu l-a pus in valoare de loc pe Pacino.
Daca aveti conexiune de viteza mare gen cablu puteti gasi filmul pe DC++ (un program gen Kazaa unde sharuiti fisiere pe reteaua metropolitana si nationala de mare viteza )
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2003, 18:04   #14
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Vai de capul meu ce ratare de film... Cred ca a fost dezamagirea vietii mele!!!
Pentru Dumnezeu ce a cautat Al Pacino in MIZERIA asta??? Film foarte prost, nu intelegi absolut nimik din el, e doar o bulibaseala generala de rasturnari de situatie total aiurea.
Si chestia cu microfoanele bio-degradabile, give me a break... Parca filmul asta e facut pentru prosti nu alta...
Colin Farell saracu, nu reuseste sa-si depaseasca prestatia penibila din "Hart's war", iar tipa spion (ma scuzati nu m-am obosit sa ii retin numele) in afara faptului ca tipa arata de nota 10, nu prea mai poate fi spus nimik altceva despre ea...

Hristos a inviat, Sarbatori fericite si sa aveti parte numai de filme exceptionale
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2003, 20:51   #15
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Problema cu "The Recruit" este, intr-adevar, in trailer. Totusi, si fara acesta, filmul mi s-a parut extrem de previzibil (de la simplele interogatorii pana la finalul... eh... parca imprumutat). Cred ca e primul film cu Pacino care m-a dezamagit (no foarte mult, dar totusi), mai ales pentru ca Pacino nu e ca de obicei. Se vehicula in presa tandemul Farrel-Pacino. Aici e vorba de Farrell jucand foarte bine si ingaduindu-i lui Pacino unele aparitii. Iar discursul final nu prea este credibil si nici original.

Eu m-am cam saturat de filme cu spioni, agenti secreti corupti, spionaj la scara industriala, stele pe perete, replici reluate ("Breakfast of Champions"-cica ar fi omagiu), personaje care stiu aproape totul etc.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2003, 21:28   #16
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
In mare parte sunt de pararea lui MinRep. Filmul nu a lasat cu gura casca si, sincer sa fiu, cred ca mi-a ajuns cu filmele de acest gen.
Mie imi place de Farrell si trebuie sa spun ca am fost oarecum socat cand am citit interview-ul cu el de pe imdb. Neasteptat Farrell...
Pacino a "moved along". In afara de Any Given Sunday, nu ma plang de nici un film in care a jucat Pacino.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2003, 08:43   #17
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Cristos a inviat!

Revin dupa o pauza plina de orgii bahice si culinare.
Nu pot raspunde decât pe jumatate la acest thread, deoarece n-am vazut inca filmu'.
Pacino nu mai necesita nici un comentariu: cel mai slab film "ANY GIVEN SUNDAY"; cel mai bun "CRUISING".
Cât despre Farrell, respec!!!! Astept un film in care sa-i dea replica lu' DE NIRO.
PAREREA MEA!!!!!!!!!!
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2003, 18:35   #18
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Risc sa spun ca, de fapt, nu m-a dezamagit filmul (nu ma asteptap eu la cine stie ce, dupa cum a iesit "Spy Game"), ci Pacino. Si sloganu' e nashpa!!!

Mi-am amintit un film slab al lui, in are si el joaca nu rau, dar riscant: "Dick Tracy".

Filmele astea cu spioni ajung sa fie la moda... Oricum, tot "Enemy of the State" imi place cel mai mult (dintre astea recente).



Cat despre cel mai bun film al lui Pacino, exista chestia aia in trei parti numita "Nasul". Si "Serpico".
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2003, 00:15   #19
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am zis mereu ca trailerul la acest film este foarte prost...cred ca am si scris asta pe forum la un momentdat...
mie Al Pacino mi-a placut foarte mult cum a jucat in Any Given Sunday si nici in filmul asta n-as putea spune ca m-a dezamagit...bine, nici nu mi s-a parut extraordinar dar nu l-as considera prost...
mie si filmul mi s-a parut ok...nu se ajunge la tensiunea din alte filme de actiune ca Seven sau Heat si intr-adevar este destul de previzibil dar cred ca merita vazut!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2003, 00:30   #20
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
Al Pacino rules

in afara de The Godfother cu Pacino mi-a mai sarit foarte in ochi si Heat.
:roll:
__________________
Drugs kill. But how about life?...
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells