Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Apr 2009, 19:06   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Te referi la alea dupa comicsuri sau cu supereroi? Sunt o gramada,si ador filmele dupa comicsuri,mor dupa 300 si Watchmen.
Dupa desene...hm,Snow White cu Rachel Weisz si Jet Li,n-a iesit inca...ma mai gandesc.

Last edited by Pauline Kael : 24 Apr 2009 at 19:12.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 22:33   #2
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
De acord cu Batman Begins, cel putin a fost cat de cat in stilul desenului animat. The Dark Knight parca s-a distantat prea mult de atmosfera din desene. Cred ca asta ar fi cea mai buna. Pana la urma nici Spiderman 2 nu a fost chiar asa rau si pare a fi cumva destul de apropiat de ceea ce era in desenele animate.

Imi pare rau ca cele bazate pe povesti din animeuri nu au iesit prea bine, desi putine s-au facut pe baza unor animeuri cu potential. Ar fi Death Note care e cat de cat ok, dar nu a iesit mare lucru, desi am vazut ca si americanii vor sa il refaca prin 2011. Cel mai mult astept filmul dupa Monster (programat in 2009, dar probabil va iesi cel mai curand in 2010) care chiar are un potential foarte mare, dar mi-e teama ca nu va iesi mare lucru avand in vedere ca povestea animeului se intinde pe 74 de episoade. Altul ar fi Akira care cica ar fi produs de DiCaprio (2011) si Cowboy Bebop (2011) care l-ar avea pe Keanu Reeves in rolul principal. Ultimele doua sunt insa destul de departe de a fi transpuse.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells