Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Nov 2005, 06:34   #1
gadjo444
Novice
 
gadjo444
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 7
cinecevede- o mare dezamagire

ma uitam ieri pe tvr cultural la o emisiune despre ultimele aparitii cinematografice. prezentatoarea tinerica ce incerca sa-si faca treaba mai dupa ureche, zic eu, ma enerva cu ironia cu care prezenta aproape toate filmele. a trecut in revista toate filmele comerciale lansate de la holywood in ultima vreme, criticandu-le pe toate si necontenind sa spuna cat de proaste sunt filmele, care ,evident nu sunt pentru gusturile ei rafinate. n-am vazut insa nici o prezentate a unui film european; sau e prea mult pentru tvr cultural? ar trebui sa stie distinsii producatori de la tvr cultural ca informatii despre "puiul mic"sau alte oratanii tzopaitore putem gasi pe posturi comerciale tv iar tvr cultural ar trebui sa fie salvarea celor care sunt satui de filme cliseizate si previzibile ca cele de la hollywood. de unde ar trebui sa aflu ultimele aparitii ale regizorilor spanioli, despre filmele superbe ale lui lars von trier sau despre premiile de la festivalurile europene, adevaratele intalniri cu staif?
atata vreme cat trecem cu vederea lucrurile cu adevarat importante , nu inteleg lamentatia moderatoarei care spunea ca cinema-ul european e o mare necunoscuta pt publicul roman(ea considerandu-se cu mandrie, o exceptie, probabil)
gadjo444 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2005, 12:50   #2
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
am vazut-o. o idioata, ca multi altii, nu stiu de ce te contrariezi. Eu personal m-am obisnuit.
solidox is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2005, 00:43   #3
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Trebuie sa va contrazic. In emisiunea Madalinei s-au prezentat de-a lungul timpului si o groaza de filme europene, de Festivaluri de Film etc.
Tu vad ca te-ai enervat la sectiunea de premiere cinematografice..
Pai daca aceste filme ruleaza pe ecrane la noi, despre ce sa vorbeasca, in emisiune? Despre unele pe care nu o sa le vedem niciodata? La ce ne-ar ajuta?

PS solidox, te rog sa-ti masori cuvintele si sa adopti un limbaj mai civilizat. Multumesc.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2005, 21:13   #4
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Originally Posted by solidox:
am vazut-o. o idioata, ca multi altii.
Pas de tout, Madalina e o tipa inteligenta. Poate formatul emisiunii n-o prea avantajeaza tinand cont ca ea e fluenta si dezghetata iar emisiunea, montata batraneste, n-o pune deloc in valoare din punctul asta de vedere. Anyway din cate imi amintesc, realizatoarea e Viorica Bucur. & one more thing, pentru chestiile mai piperate, pe acelasi program , exista emisiunea lui Leo. Ce rost ar avea doua emisiuni din acelasi registru?
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2005, 09:42   #5
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Mala Portugal:
Originally Posted by solidox:
am vazut-o. o idioata, ca multi altii.
Pas de tout, Madalina e o tipa inteligenta.

Au contraire. Daca da tot timpul din gura si din miini, toata lumea o suspecteaza de talent. Solidoaxe, nu stiu de ce, da' ai dreptate. Emisiunea si moderatoarea lasa mult de dorit.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2005, 13:14   #6
solidox
Senior
 
solidox
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 84
avind in vedere cele spuse de ambra, cred ca va trebui sa-mi revizuiesc opinia
solidox is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2005, 15:20   #7
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Are rost sa zic ca individul care a scris primul mesaj se plange ca Madalina nu vorbeste despre filmul european in conditiile in care el a vazut o singura emisiune si in momentul ala pesemne ca nu era nici un film european pe ecrane (si, oricum, ce criteriu de cacat) sau ca solidox aparent isi poate da seama de cat de desteapta sau nu e o persoana judecand dupa o emisiune, sau ca Ambra Blu habar n-are despre ce vorbeste? Nu, n-are rost.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells