Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jun 2009, 19:16   #81
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Nu-l lasam sa plece! E criticul nr 1 in Romania si cel mai stimat pe Cinemagia(prin vot ales).
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 19:26   #82
Amantul_Taciturn
Senior
 
Amantul_Taciturn
 
Join Date: Jun 2009
Location: Castalia
Posts: 96
Ma rog, mi-e greu sa cred ca poate fi intors din decizia lui, cel putin deocamdata.

P.S. Sunt uimit de atmosfera inveninata de pe acest forum, se discuta foarte mult la modul microbistic.
__________________
Nous etions une bande de desesperes au coeur des Balkans.
Amantul_Taciturn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 19:27   #83
vicki
Senior
 
vicki
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 93
sa nu plece ALS !
ar fi pacat ca forumul sa fie populat doar de minti inguste si tembele ,si asa deja multe din discutii nu mai au absolut nici o legatura cu filmul, arta, cultura in general.
vicki is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 19:57   #84
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by vicki:
sa nu plece ALS !
ar fi pacat ca forumul sa fie populat doar de minti inguste si tembele ,si asa deja multe din discutii nu mai au absolut nici o legatura cu filmul, arta, cultura in general.
Da,am scris si eu asta,vezi postarea cu poza de mai sus,apropos de ce ziceai.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:20   #85
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Alex Leo Serban:
intrucit atmosfera este viciata in continuare (din motive de illotempore2002 + dragomara - care-mi trimite in disperare mp-uri la care, fireste, nu raspund ), am decis sa ies dp forum

constat k nu sint respectate regulile, k exista un spirit discretionar & k sint incurajate atitudini dusmanoase intre membrii cinemagiei

este intru totul regretabil

voi continua sa mentin contacul cu acele persoane care kiar merita, fara a risca sa fiu insultat, hartuit & discreditat pe acest forum

paza buna trece primejdia rea

un ultim sfat: fiti cu ochii pe illotempore & semnalati orice incercare de inveninare a relatiilor! she's SO damn good @ that
Gloria,kiar te lasa inima sa citesti asa ceva? Crezi ca ilot face trafic cu scandalurile sau userii kiar au ce invata de la ALS?Please,be good,please.Please ,Gloria,stiu ca esti prietenoasa cu toti,dar fa ceva.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:22   #86
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
below the rainbow

Poate ca poza asta-l face sa se razgandeasca. Oricum ramasesem dator cu ea din alt post.
28062009205.jpg

l.e. scuze pentru incadrare si toate celelalte. e facuta cu mobilul si ploaia pe cap si ne-editata.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:36   #87
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Alex Leo Serban:
intrucit atmosfera este viciata in continuare (din motive de illotempore2002 + dragomara - care-mi trimite in disperare mp-uri la care, fireste, nu raspund ), am decis sa ies dp forum

constat k nu sint respectate regulile, k exista un spirit discretionar & k sint incurajate atitudini dusmanoase intre membrii cinemagiei

este intru totul regretabil

voi continua sa mentin contacul cu acele persoane care kiar merita, fara a risca sa fiu insultat, hartuit & discreditat pe acest forum

paza buna trece primejdia rea

un ultim sfat: fiti cu ochii pe illotempore & semnalati orice incercare de inveninare a relatiilor! she's SO damn good @ that

Cu siguranta, ALS este ocupat si doar a dat logout, dar revine pe forum, nu-i asa?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:43   #88
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
E un curcubeu frumos. Tot mai rare in zilele noastre. K de altfel si alte lucruri...
Sihaya is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:47   #89
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by Sihaya:
E un curcubeu frumos. Tot mai rare in zilele noastre. K de altfel si alte lucruri...
s-a intamplat chiar de ziua lui als. si e pozat in drum spre proiectia cu Mon Oncle, de fapt la vreo trei case de sala unde a fost proiectat filmul. mi s-a parut o coincidenta benefica. si demonstreaza ca ieri atmosfera nu era viciata. ai dreptate, momentele astea sunt rare.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 20:56   #90
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
cand o rasari curcubeul si peste cinemagia, oare?
ca numai tunete si fulgere si atmosfera poluata vad.

parca am fi o revista de film intre 1940-1945, redactia e sub bombardament dar noi tot incercam sa scriem despre Citizen Kane.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 16:40   #91
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
28 iunie a fost o zi foarte frumoasa, am prins si eu curcubeul; toata ziua de duminica m-am gandit ce i-as putea ura lui Leo, in afara de la multi ani.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells