Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Aug 2009, 20:05   #61
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gata, m-am întors. Am fost bannat 24 de ore, pe bunä dreptate - pentru cä-mi asumasem încälcarea unei reguli clare, divulgând numele real al lui Mistah J, ca ripostä pentru mârläniile incalificabile pe care le comisese în cele douä mesaje anterioare.
Da, Illo, sunt de acord sä-l punem moderator, dar numai dupä ce facem alte trei lucruri la fel de rezonabile, si mult mai urgente:
- o punem pe Pauline Kael administrator de forum, redactor sef CineMagia, actionar majoritar IMedia si Ministru al Culturii;
- trimitem "Carol" la Oscar;
- ne urcäm pe blocul de la Armeneascä si facem ca Superman.
Dacä dupä asta mai suntem vii, întregi la minte si cu prestigiul intact, îl facem moderator pe noul täu protejat oniric.

Revenind la realitate:
Sä mai zicä acum gurile rele cä la noi merg favorurile si privilegiile - si sä mai chiräie când iau ban.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:09   #62
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Pitbull, esti imatur si incapabil sa mai fii obiectiv.

Mistah J a fost super ok in ultimele luni de activitate. sa definim ce inseamna "a fost super ok" si te rog sa confirmi sau sa infirmi, ca mi se ridica tensiunea:
1. A fost moderat in postari, civilizat, fara a-si sterge trasaturile de personalitate care-l definesc
2. A fost constructiv pt forum adica a deschis topicuri noi interesante si s-a implicat in activitatea forumistica
3. Nu a mai iscat conflicte cu nimeni
4. A fost o prezenta joviala, cooperanta, prietenoasa, bineinteles, ramanand in continuare o persoana cu coloana vertebrala

Astept confirmari la fiecare din aceste puncte: confirmarile le faci prin DA sau NU.

Faptul ca s-a enervat ieri sau azi cand s-a enervat este perfect justificat. Cine pula calului e diamond ala de-l puneti moderator? ce a demonstrat, inafara de faptul ca e incoerent si sarac cu duhul? voi choar nu sunteti capabili sa faceti niste comparatii simpliste, ca aceea intre un om inteligent si unul lipsit de aceasta caracteristica numita inteligenta??????????????????????????????????????? ????????????????????????????

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 14:31.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:13   #63
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pentru tine, pânä si Blubico era un monument de valoare.
Avem criterii complet diferite.
Stii ce...? Lasä...

L.E.
Diamond are toate datele necesare pentru a fi moderator.
Il cunosc de doi ani, si stiu.
Nu e nevoie sä fi dovedit nu stiu ce pe forum - administratia numeste moderatorii, nu forumistii.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:17   #64
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
DE CE nu confirmi afirmatiile / evaluarile pe care le-am facut despre Mistah?
Am discutat mai demult despre asta pe mess si chiar te mirai si tu ca Mistah a devenit ok. Te rog frumos sa confirmi acest lucru aici si sa spui DA sau NU alaturi de punctele enumerate mai sus despre Mistah. Te rog frumos sa te comporti matur in acest debate si sa nu faci dovada lasitatii.

Gloria, daca Pitbull nu raspunde, am sa te rog pe tine sa te gandesti daca sunt adevarate sau false punctele de mai sus. Voi nu tineti cont de faptul ca oamenii se mai schimba si evolueaza, se maturizeaza, lucru pe care Mistah l-a demonstrat in ultimele luni. Ati ramas cu impresia despre userul mai vechi, recalcitrant. deocamdata va felicit ca ati reusit sa-l faceti sa devina din nou recalcitrant. E meritul vostru.

Originally Posted by Pitbull:
Pentru tine, pânä si Blubico era un monument de valoare.
Avem criterii complet diferite.
Stii ce...? Lasä...

L.E.
Diamond are toate datele necesare pentru a fi moderator.
Il cunosc de doi ani, si stiu.
Nu e nevoie sä fi dovedit nu stiu ce pe forum - administratia numeste moderatorii, nu forumistii.


Atunci e si mai grav. Daca il cunosti, cum l-ati putut pune moderator??????
Voi nu vedeti ca nu leaga ideile intre ele?
Pitbul, uneori parerile despre oameni mai trebuie din cand in cand revizuite. Etichetele se mai schimba, preturile mai cresc, mai scad, nu poti sa lasi aceeasi eticheta, mai ales cand vine vorba de "inflatie".

L.E. in plus, atunci cand numesti moderatori trebuie sa tii cont de useri, pt ca poate unii chiar au contribuit cu ceva si poate chiar sunt capabili sa construiasca. Nu poti sa fii necivilizat si nepoliticos cu cu ei pt ca le ranesti sentimentele si pt ca nu ii respecti ca fiinte. Cum am spus, e ca si cum te-ai pisa pe ei. de fapt, chiar asa a fost.

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 14:32.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:20   #65
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, confirm cä am fost un bou si am crezut cä tipul a devenit ok. S-a prefäcut - si, o vreme, ne-a päcälit. Mi-e rusine de propria mea prostie. A rämas aceeasi lepädäturä dinainte.
1. NU
2. NU
3. NU
4. NU
Case closed.

Originally Posted by illotempore2002:
Atunci e si mai grav. Daca il cunosti, cum l-ati putut pune moderator??????
Voi nu vedeti ca nu leaga ideile intre ele?
Mä tem cä cineva a intrat într-un glissando accentuat.
Ce-i cu tine, pui?

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 14:33.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:34   #66
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Adica cum Case closed???? Eu nu am inchis acest caz. Adica nu am zis "gata, m-am lamurit". Stai umpic, nu e voie sa se discute sau cum?????
Nu ai argumente, sau ce? Si apelezi la aceasta modalitate de solutionare? Mai, te-am rugat sa fii matur. In fond, ce asa mare crima a comis Mistah? Ai ramas BLOCAT in antipatia ta fata de el si nu vrei in ruptul capului sa admiti ca gresesti. Nu vrei sa admiti ca pana la urma e un baiat bun. Crezi ca are sa-ti cada o mana sau un picior sau ce?

p.s. acele NU-uri sunt semnul clar al unei obstinatii incredibile pt un om cu maturitatea ta.

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by illotempore2002:
Atunci e si mai grav. Daca il cunosti, cum l-ati putut pune moderator??????
Voi nu vedeti ca nu leaga ideile intre ele?
Mä tem cä cineva a intrat într-un glissando accentuat.
Ce-i cu tine, pui?


Nu e nimic cu mine, doar ca Mistah are dreptate. Si voi ati dat-o in bara cu acel user aparut din neant, incoerent. Nu vedeti ca in felul asta ati demotivat niste useri sa mai contribuie la acest forum? Cand obiectivul tre sa fie exact inversul, sa ii motivati sa scrie?

Fac apel si la ceilalti useri sa isi expuna punctele de vedere, ca sa nu avem doar 2 useri (eu si Pitbull) ciondanindu-se la nesfarsit. In fond, cineva greseste undeva (va rog, nu veniti cu clisee de genul adevarul se afla la mijloc, Nu, el se afla la una din extremitati).

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 14:34.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:41   #67
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mami scump, chiar mä crezi atât de influentabil încât sä mä afecteze cu ceva iesirile astea isterice?
Credeam cä mä cunosti mai bine.
Noroc cä eu te cunosc bine într-adevär, si stiu c-o sä-ti treacä destul de repede.
Oricum, n-am nici timp si nici chef sä-i acord derbedeului ästuia atâta atentie cât îmi pretinzi tu, numai fiindcä brusc ai fäcut pentru el o feblete fulgurantä, ca räposata Pauline pentru varii jeguri asortate. Chiar n-are haz toatä discutia asta. Las-o-n puii mei - sau ceartä-te cu altcineva.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:50   #68
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Vezi ca tocmai m-ai facut isterica, iar eu nu te-am jignit. A, si l-ai facut si pe Mistah derbedeu. Nu e o pasiune fulguranta, pur si simplu are niste calitati certe pe care este normal sa fii capabil sa i le vezi. Daca nu i le vezi inseamna ca esti rau-voitor, negru la suflet, ranchiunos. Ii apreciez energia, initiativa si cultura. Lucruri foarte bune pt forumul asta.

Iar atitudinea din raspunsul tau de mai sus este foarte neadecvata (atitudinea superioara de tipul "fuck off, nu tre sa-ti dau EU explicatii tie, accepta asa cum ti se da, pumnul in gura"). Ma tratezi ca pe o sluga, sau ce?
Refuzi sa dai niste lamuriri minime !!!!!! Nu ti-am cerut un raport de 10 pagini. Ci bun simt.

Poate se va indura vreunul dintre admini, in fond e o echipa, nu esti doar tu aici.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 20:57   #69
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ai studiat psihologia si stii foarte bine cä isteria e un fenomen firesc, nu are conotatii jignitoare. Nu pe tine te-am fäcut istericä, ci doar atitudinea ta de acum fatä de japita asta. Nu-i bai, toti facem istericale uneori, inclusiv eu - c'est la vie.
NU MA INTERESEAZA sä discut despre ästa, ce nu-i clar? Am mai spus - n-am nici timp, nici chef.
Antreneazä-mä într-o controversä pe un subiect care sä merite - o persoanä interesantä, un autor, un film, un curent, o epocä, niste bancuri, sarade, jocuri de cuvinte, Tamareinse, Imemeuri, alegerile prezidentiale, etc., etc., si-ai sä vezi cä mä implic. Nu tie-ti bag pumnul în gurä, ci subiectului de fatä, care-mi repugnä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:01   #70
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Pitbul,

Ma jignesti in continuare. Adica te intereseaza sa-l faci japita si derbedeu, te intereseaza sa duci o adevarata campanie impotriva lui, te intereseaza sa-i tai macaroana de fiecare data cand posteaza ceva, dar acum, cand vreau si eu sa inteleg, pe tine nu te intereseaza acest subiect? Care e unul si acelasi? Pai e o contradictie, nu vezi???????
daca nu te intereseaza atunci nu te mai baga deloc, ignora-l TOTAL pe Mistah.

Daca te-ai lansat in toata povestea asta e clar ca te intereseaza iar faptul ca nu vrei sa raspunzi arata o eschiva cam nefireasca pt tine.

Si tu de ce ai fost banat?
Fratilor, nu se intelege nimic.

Last edited by Pitbull : 09 Aug 2009 at 21:06.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:05   #71
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, a fost doar o släbiciune.
Ani de zile l-am ignorat, asa cum pe bunä dreptate îmi recomanzi.
Recent, ca un täntäläu, am fäcut greseala sä cred cä se îndreptase si i-am întins mâna.
Iluzia a fost scurtä. Imi cer iertare. Gata - aici închei orice referire la el, si îl voi ignora în continuare.

Am fost bannat fiindcä i-am mentionat numele real într-un mesaj, ceea ce nu e permis.

Last edited by Pitbull : 09 Aug 2009 at 21:07.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:09   #72
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by illotempore2002:

De ce s-a ofticat asa tare Mistah J, inteleg ca din cauza unor moderatori noi, au fost pusi moderatori noi sau ce s-a petrecut?

Si by the way, Mistah chiar ar putea fi un moderator bun, la modul obiectiv, are discurs, e informat, inteligent si amuzant si in plus in ultima vreme s-a purtat foarte ok pe forum, de cateva luni. Si s-a implicat activ, a deschis topicuri foarte cool (postmodernismul in cinema, nu mai zic la animatie etc) De ce nu recompensati valoarea, chiar asa?

MistahJ nu si-a exprimat intentia de a deveni moderator. Se pare ca s-a suparat din cauza unor moderatori, dar n-a zis despre care e vorba.
Diamond a facut 4 ani de unatc, e pasionat de filme, a fost in juriul Animest si si-a exprimat intentia sa se tina de o sectiune "Imperiul simturilor" la noi pe forum. Bineinteles ca a fi moderator nu e o chestie care ti se da pe viata.Daca noi toti, forumistii, consideram ca el nu se poate ocupa de acest topic, ii aducem un ajutor- un alt moderator sau il inlocuim. Deocamdata vad ca a deschis niste subiecte foarte faine, si vad ca MistahJ nu s-a implicat in nicio discutie dintre cele lansate de Diamond.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Pitbull : 09 Aug 2009 at 21:11.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:10   #73
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Doamne, Pitbull, lasa dracu' discursu asta, pe bune, e fake, e chinuit, nu mai face atata pe inocentul, te rog io mult, nu ne jigni pe toti. Tu nu-l suferi pe Mistah si gata. Recunoaste-ti aceasta slabiciune. Cu totii avem. Chiar ma crezi naiva?

Si nu am inteles, cum anume i-ai intins mana si ti-a inselat iar asteptarile?
La ce te referi? Ce a facut? Omul a fost indignat ca l-ati pus pe diamond ala moderator. Si io sunt indignata. Pe criterii obiective. Care e problema? Capacitatea de a te indigna este una care genereaza lucruri foarte bune cum ar fi schimbarea, inovatia, dreptatea. Cand ajungi sa nu te mai indigneze nimic esti cam pierdut pt societate si societatea e pierduta pt tine.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:13   #74
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bine, nu sunt inocent, nu-l pot suferi pe individul, si de-acum încolo îl voi ignora, asa cum mi-ai recomandat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:15   #75
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
@Gloria

Mistah si-a exprimat intentia si dorinta de a fi moderator. In topicul "moderatori noi pe cinemagia".

Nu exista nici un user aici care sa se implice in toate sectiunile forumului, sa fim seriosi, de cand e asta un criteriu, de ce trebuie sa ne implicam la Impreiul Simturilor? Eu insami frecventez doar Clasicul, Iconoclasticul, Cafenea si Condica.

Last edited by illotempore2002 : 09 Aug 2009 at 21:19.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:16   #76
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by illotempore2002:
Doamne, Pitbull, lasa dracu' discursu asta, pe bune, e fake, e chinuit, nu mai face atata pe inocentul, te rog io mult, nu ne jigni pe toti. Tu nu-l suferi pe Mistah si gata. Recunoaste-ti aceasta slabiciune. Cu totii avem. Chiar ma crezi naiva?

Si nu am inteles, cum anume i-ai intins mana si ti-a inselat iar asteptarile?
La ce te referi? Ce a facut? Omul a fost indignat ca l-ati pus pe diamond ala moderator. Si io sunt indignata. Pe criterii obiective. Care e problema? Capacitatea de a te indigna este una care genereaza lucruri foarte bune cum ar fi schimbarea, inovatia, dreptatea. Cand ajungi sa nu te mai indigneze nimic esti cam pierdut pt societate si societatea e pierduta pt tine.


ILLO, ai vazut ca ti-am raspuns? Adica, te intereseaza ca ti-am raspuns, sau sa ma retrag, sa va continuati cearta - tu si Pitbull?!
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:19   #77
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, cä eu accept recomandarea lui Illo, îl ignor pe respectivul si nu mai continuu nici o ceartä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:19   #78
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Am citit si ti-am si raspuns, nu stiu ce e cu mesajul, nu a aparut ca nu inteleg.

Ziceam ca:
1. Mistah si-a manifestat interesul sa fie moderator
2. nici un user nu intra in toate sectiunile (eu frecventez doar 4 sectiuni) iar faptul ca Mistah nu a raspuns la imperiul simturilor e cam nerelevant, poate nu-l intereseaza sectiunea, nu vad in asta o problema.

Originally Posted by Pitbull:
Nu, cä eu accept recomandarea lui Illo, îl ignor pe respectivul si nu mai continuu nici o ceartä.

Sa te vedem. Nu te bagi nici cand are sa fie vorba, daca are sa fie vreodata, de noi moderatori si daca o sa candideze si Mistah. Ai spus. Si a nu te baga inseamna sa nu incerci s-o influentezi pe Gloria in particuler, daaaa???

Last edited by Pitbull : 09 Aug 2009 at 21:32.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:25   #79
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Evident. Niciodatä nu se va pune serios problema s-ajungä ästa moderator, deci îl voi putea ignora linistit în continuare.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2009, 21:28   #80
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Gloria,

cand Pitbul zice ca nu se va pune niciodata problema ca Mistah sa fie moderator, vbeste si in numele tau?
As vrea sa stiu daca esti de acord cu ce a zis Pitbull mai sus.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells