Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Aug 2005, 14:08   #41
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by Cinemania:
poponel reloaded
si eu am zis ca ar putea fi clona lui poponel :lol:
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 15:09   #42
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eee, fratilor, multumiti-i ploestencei noastre din bobor cä v-a mai däruit un teren de joacä neinhibatä. Asta se-aratä un fel de "In suturi!" reloaded.
De bunä seamä, fixatia asta gulikianä are ceva patologic (sau culisologic), si pânä una-alta a mai prilejuit niste mostre de gândire limitatä. Care va sä zicä, Giulika n-a fost "ea însäsi", ci si-a construit o "personalitate sintetic-virtualä" cam prostutä, "tn cäutarea limbajului adecvat"! Iar dacä cineva marseazä si räspunde ACELEI personalitäti, comite o "ofensä", mä-ntelegi, si pe urmä trebuie sä-si "cearä scuze" (corect: sä-si PREZINTE scuze, alea nu se "cer", mais passons). Scârtz pe doi!
Basca aiureala cä dacä un moderator nu cunoaste toate identitätile ascunse sub nick-uri, gata, e slab pe meserie! Aere de "Je le stie pe toate"! Nici Emi nu ne cunoaste pe toti, dac-ar încerca, ar damblagi urgent!
Comenta cineva asearä despre obsesia asta securisticä a "dosarelor". Ca mentalitate, are dreptate (vezi si ce-am spus pe pagina anterioarä, apropo de arhetipul "comisarului" lui Koestler), dar Ghitza e mai aproape de adevär: transpare clar un infantilism ludic deviat (chestia cu "vrea sä se joace de-a seriful stelar si n-are sabie").
Totusi, e bine sä fim atenti. Desi inofensivä, entitatea poate deveni primejdioasä accidental.
Hai, sä vedem ce mai urmeazä.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 15:51   #43
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Cinemania intreaba daca sunt "a glutton for punishment"! Asta e la voi "pedeapsa"? Chiar nu pricepeti contextul? Incerc sa va ajut.

Hmm... Stiti cum e? Ca atunci cand un politist - in cazul de fata, femeie - trece printre celulele cu detinuti. Fiecare ii arunca vorbe printre gratii, care cum poate... Pitbull injura sistemul si invoca figuri istorice si urla ca e nevinovat, nume si Nightwane nu contenesc cu aluziile la sex(ul "slab"), silver_boy, desi se dadea misogin, pare mai putin hotarat acum, si bine face - pana la urma, daca vrei sa faci cariera irl, man, you'd better watch your mouth pe forumuri - deci fiecare dupa intelect, puteri, obsesii. Ar fi culmea ca Marge sa ia in seama asa ceva. Repet, nu e punishment, este este de-a dreptul un reward pentru mine: am avut dreptate sa va pun "catusele" alea. Zero probleme de constiinta pe partea aceasta.

Daca era printre voi un Lecter, mai stii? Dar nici pomeneala

Originally Posted by Pitbull:
Eee, fratilor, multumiti-i ploestencei noastre din bobor cä v-a mai däruit un teren de joacä neinhibatä. Asta se-aratä un fel de "In suturi!" reloaded.

Note to self: check the "In suturi" stuff.

Originally Posted by Pitbull:
Giulika n-a fost "ea însäsi", ci si-a construit o "personalitate sintetic-virtualä" cam prostutä, "tn cäutarea limbajului adecvat"! Iar dacä cineva marseazä si räspunde ACELEI personalitäti, comite o "ofensä", mä-ntelegi,

"Cineva", adica un utilizator obisnuit, nu. Un moderator nu mai are acest drept - kaput! Moderatorii incurajeaza participarea tuturor - cu exceptia troll-ilor dovediti. Deci sunt, ei bine, MODERATI.

Originally Posted by Pitbull:
Comenta cineva asearä despre obsesia asta securisticä a "dosarelor".
Imi pare rau ca suferi de ea. Eu cand aud cuvantul "dosar" am in minte "profesie de birou". Tata avea o multime de dosare si nu era securist. Si eu imi tin multe materiale in dosare. La starea civila avem iarasi dosare. Iar politistii cred ca au cele mai multe dosare. Si in ele aduni documente care se inrudesc, stii, faci clasificari. Ba chiar si desktop-urile au preluat principiul si chiar reprezentarea vizuala al "dosarelor".

Si tu auzi ca tine cineva care se joaca de-a politia "dosar" si gandesti "securitate"? Imi pare rau pentru tine. Cauta ajutor profesionist... E o obsesie de care merita sa scapi.

Originally Posted by Pitbull:
Totusi, e bine sä fim atenti.
INTOTDEAUNA!
Originally Posted by Pitbull:
Desi inofensivä, entitatea poate deveni primejdioasä accidental.

Mtz. Nu "accidental" - pentru trolli si moderatori nepotriviti, intentionat.

Si imi place cum va intrebati "What's with this HEAT?" (ma rog, in limbajul vostru, din popor). And I loved that movie, too! (acum astept previzibilele voastre comentarii pe tema "caldurilor", yadda yadda.)

PASSING THROUGH!

__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 16:05   #44
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mon Dieu, ce indigestie...!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 18:54   #45
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Marge Gunderson:
Tata avea o multime de dosare si nu era securist. Si eu imi tin multe materiale in dosare. La starea civila avem iarasi dosare. Iar politistii cred ca au cele mai multe dosare. Si in ele aduni documente care se inrudesc, stii, faci clasificari. Ba chiar si desktop-urile au preluat principiul si chiar reprezentarea vizuala al "dosarelor".
Impresionant, am ragait.

Fata mea, (clona penibila a stiu eu cui :sick: ....) vezi-ti de treaba ta, Pitbull e unul dintre cei mai moderati moderatori ai forumului.

Repet, acest topic trebuie inchis. Daca eram eu p-aici il radeam din prima, fara drept de apel. In fond ce vrei sa demostrezi ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 19:14   #46
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De ce sä-l închid, dom'le? Pe mine, pânä la un punct, mä amuzä - desi, dupä cum mä stii, nu-s chiar atât de mârsav încât sä mä bucur de necazurile altora. Când väd nebuni vorbind singuri pe stradä, mi-e sincer milä de ei... Oricum, toatä diareea asta verbalä pe fond de constipatie cerebralä nu poate atinge pe nimeni. Iar dacä te uiti bine, observi cä fiinta amenintä voalat cä va încerca sä ne facä räu "nu întâmplätor, ci intentionat", insistä d-a-mboulea pe obsesia asta cu scormonitul prin topicuri vechi, etc., etc. - si o si face, dupä cum se vede. (Apropo, recunosti baräcile cu hârtii lipite pe pereti ale lui Russel Crowe, în "A Beautiful Mind"?) Schizofrenicii sunt greu de oprit. Dacä-i închid topicul ästa, va deschide altul, si altul... Cel mai probabil, la "Vreau sä stiu", board-ul cel mai vulnerabil, pentru cä acolo Emanuel nu are loctiitor. (Vezi cä s-a si repezit la mesajul în care mä oferisem sincer - si public - sä-l ajut; cicä "sete de putere pe forum", fixatiile ei...)
Sigur, e un factor turbulent si destructiv, iar când va säri calul, o sä-i däm ban pe IP si cu asta am terminat. Pânä atunci, las-o aici, sä-si facä damblaua.
Rugäminte la toatä lumea: n-o mai batjocoriti si nu mai glumiti cu ea. E inutil, si ne facem räu doar nouä însine. Hai sä ne vedem de ale noastre. Voi încerca si eu sä nu-i mai dau apä la moarä.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 19:47   #47
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Pitbull:
Iar dacä te uiti bine, observi cä fiinta amenintä voalat cä va încerca sä ne facä räu "nu întâmplätor, ci intentionat".
Nu m-am obosit sa citesc tot, am frunzarit. O astept sa-mi faca rau. Vrea si adresa ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 19:50   #48
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cred c-o si stie deja. De la Lulu.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 20:04   #49
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Originally Posted by Pitbull:
Cel mai probabil, la "Vreau sä stiu", board-ul cel mai vulnerabil, pentru cä acolo Emanuel nu are loctiitor.
Bineinteles ca voi deschide alte subiecte, oriunde doresc. Chiar sunt toti moderatorii corupti si nu sterge nimeni mascarile lui nume si nightwane? Refuz sa cred asta!

In paranteza fie zis, ma mira ca ai atat de putini prieteni pe forum, Pitbull. Si din cei care ti-au sarit in aparare, unii au facut-o cu destul de putina convingere, gasind si ei lucruri marunte de care sa se lege politicos. Sunteti pana acum, de fapt... patru? Tu, cei doi mascarici, "baiatul argintiu"... Pe Gaandalf si pe Cinemania nici nu stiu daca sa ii pun la socoteala. Si nu i-am citit suficient. Nu le-am "studiat dosarele"
Originally Posted by Pitbull:
Sigur, e un factor turbulent si destructiv, iar când va säri calul, o sä-i däm ban pe IP si cu asta am terminat.
Turbulent? Adica subiectul are "rating"? Asta nu-i rau. Destructiv? Ma limitez la observatii in limbaj politicos. Voi va intreceti in insulte la adresa mea. Ce risc sa distrug, domnule? Dreptul altora de a se comporta execrabil intr-un loc care incepe sa devina o institutie in cinematografia romaneasca? Ca armonia dintre voi, in nici un caz... Ah, poate influentez opinia altora despre tine? Ai drept la replica, tot, care e treaba? Pre limba ta pieri in ochii altora.

Mai grav e ca insinuezi ca oameni de nivelul lui Emanuel (cu obligatii deci si raspundere in "Cinemagia", reprezentanti oficiali, etc.) ar putea sa fie de acord cu tine. Caci ban pe IP nu puteti da voi, simplii moderatori. OK then, sa citeasca el subiectul asta si sa ma aleg eu cu ban, si pe urma... Iti dai seama! Devine o adevarata poveste de spus lumii aceasta. Dar deja suntem in science fiction, no real admins would ban ME.

Originally Posted by Pitbull:
Rugäminte la toatä lumea: n-o mai batjocoriti si nu mai glumiti cu ea. E inutil, si ne facem räu doar nouä însine.
Ei, asa da! Incepi sa iti faci si tu datoria, chit ca mai oblic, asa... Tine-ti cei doi-trei acoliti in frau, domnule moderator...

Dar nu e adevarat ca niciodata nu e prea tarziu.

In rest, regret "ca v-ati facut rau". Vedeti de ce e mai bine sa nu te declari "in gura mare" misogin, iar pe forumuri sa fii politicos si elegant, mai ales ca moderator?
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 20:30   #50
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bine, dragä, bine.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 20:37   #51
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Marge Gunderson:
Chiar sunt toti moderatorii corupti si nu sterge nimeni mascarile lui nume si nightwane?
LOLLLLLLLLLLLL.

Fah, vezi ca eu am vorbit frumos pana acum si nu te-am jignit cu nimic.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 20:48   #52
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Normal, TOTI moderatorii sunt corupti - doar träim în România, ce ceara mä-sii? Eu iau 100 euroi pentru fiecare mäscarä pe care n-o sterg - de-aici si Firebirdu' äla din spatele blocului. NightWane a ajuns gras si roz din fripturile date de Nume la Athénée Palace, unde mult îi place. MinRep are-n cämarä sacii de la F.N.I. BeNnY e cumätru din veri cu Bonbonel Nästase. Longhshot e Täriceanu-n travesti. Mai departe, nu spun cä-mi iau ästia gâtu'. Cât despre Emanuel... Dacä se aflä cine-i el de fapt si de la cine-si ia grisu' cu läptic, face Regina Angliei pe ea când aude!

Nume, vezi cä Fah sunä musulmaniceste. Dacä vrei sä te exprimi elegant, încearcä cu "ph" si "alt-132".
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 21:31   #53
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Inca ceva, daca tot iti displace asa de mult moderatorul de aici si "acolitii spagari", incearca sa deschizi topic pe iconoclast. Ai sa gasesti acolo un moderator dragut, care te asteapta cu paine si sare la intrare (eventual si o sticloantza de palinca ).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 22:45   #54
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O, daaa! Mamä, abia astept sä väd Puciul Iconoclast! Ala de-acu' 15 ani, anti-Gorbaciov, a fost o n'ica toatä pe längä ce-o sä fie acolo! Care People, de unde Larry Flint? Mitza versus Ambra! Acolo sä vezi capete sparte!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 23:35   #55
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
"Corupt" in romaneste nu are doar sensul ingust la care va referiti voi. Isi pastreaza din sensurile originale din latinescul:
corrumpo -rumpere -rupi -ruptum (1) [to break up , annihilate, destroy]. (2) [to spoil, make worse, weaken]; of documents, [to falsify]; of characters, [to corrupt]; 'corrumpere pecunia', [to bribe]. Hence partic. corruptus -a -um, [spoilt, damaged, corrupt]; adv. corrupte, [corruptly, incorrectly]
In engleza, cam ca si la noi:
Marked by immorality and perversion; depraved.
Venal; dishonest: a corrupt mayor.
Containing errors or alterations, as a text: a corrupt translation.
Archaic: Tainted; putrid.

Partea cu mita nu este deci obligatorie si glumele voastre si-au pierdut orice urma de aciditate, devenind chiar fortate in context.

"Iconoclast" si prin titlu pare sa isi asocieze alte limite, deja parca te astepti la un moderator cu figuri in cap si in verb. Mai sa zic ca omul isi merita sectiunea. Dar nu se ridica un Nightwane la talentul lui, sa nu mai zic si de altii.

Si pe urma, nu am observat sa fi sarit Ambra Blu nemeritat in capul nici unui user novice. Parca l-am vazut dezamagit si pe el de "prestatia" Giulikai, dar tin minte ca si-a exprimat nedumerirea decent.

Ati putea in schimb voi sa va defulati pe "Iconoclast" si sa lasati restul sectiunilor "nice and clean". Uite, o buna solutie de compromis. Faceti sesiuni acolo cu Ambra Blu, daca va tin curelele. Sa fie "Iconoclast" o "groapa cu lei".

Natural ca eu nu am sa comunic cu Ambra Blu decat in masura in care el va fi politicos. Si parca am vazut ca este si ca isi modeleaza stilul dupa interlocutori. Nu am citit destul, recunosc, poate gresesc aici. Daca lucrurile stau altfel, nu vad nici o greutate sa il ignor si pe el, ca pe voi - cu o diferenta, totusi: AB dand dovada de har din cand in cand, macar voi admira in trecere o intorsatura de fraza, un cuvant innoit, un hibrid lingvistic bine gasit...
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 23:51   #56
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
mai nebunatico, tie-ti cam ard calcaiele dupa AB...
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 23:55   #57
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Când voi vedea aici un räspuns scurt si la obiect, täios ca briciul lui Occam, sau mäcar o argumentatie coerentä, nu o poliloghie grafo(wo)manä räsîmbârligatä si pe fatä si pe dos în jurul acelorasi eterne idei putine da' fixe, am sä mai träiesc o viatä! (Mä-ntreb a câta.)
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Aug 2005, 23:57   #58
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Marge Gunderson:
Dar nu se ridica un Nightwane la talentul lui, sa nu mai zic si de altii.


Dar draga, observ ca ai o fixatie nesanatoasa in ceea ce ma priveste (+ nume, pit). Baga un deget, un pumn, un cot si rascoleste-te adanc si scapa de fixatiile astea. Esti un fel de bunicuta careia ii este frica sa se masturbeze in biserica pt. ca o vede doamne-doamne.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2005, 00:03   #59
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nighty! Tie ti s-a fäcut de-un ban de IP? Cum îti permiti asemenea abjecte blasfemii???
"Doamne-Doamne" se scrie cu mare, porc de ateu ce esti!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2005, 00:43   #60
Marge Gunderson
Junior
 
Marge Gunderson
 
Join Date: Aug 2005
Location: Brainerd Police Department
Posts: 66
Am gasit din pura intamplare - intr-un subiect in care Vlad de altminteri a excelat si unde ma bate gandul sa ma exprim si eu intr-una din zilele astea - un alt exemplu de relationare execrabila moderator-novice (Vlad era pe forum de 2 (doua) zile la ora aia). Pitbull, tot o sfatoasa-aroganta- nereusit-hatra:

Originally Posted by vladvaidianu:
Originally Posted by Pitbull:
Mä copchile, mä copchile...
Ai väz't tu multe filme, ai cetit tu oarece, da' pân' s-atingi adeväru' absolut, cale lungä sä ne-ajungä! No, nu-i bai, cä nici noi încä nu ne-apropiem, da' tu esti hääät departe, fata tatii, departe räu! Nu mä mai ostenesc sä-ti räspunz pe puncte, cä väd cä to' n-ai priceput n'ica. Ii tot dai cu vorbe frumoase si teze si mai frumoase, care au tot atâta tangentä cu realitatea câte bombardele de distrujere-n masä or gäsit americanii-n Irak. Nu zic c-asa se vede Europa din America, sä nu mä facä stiu io cine c-am ceva cu Bush, da' zic c-asa se vede pânä dincolo de ecran, din rându' trispce, locu' trispce, cum te prezentasi. Astea-s voroave, puicä, apä de ploae (nu Maria). Alta-i realitatea!

ca nu te ostenesti sa imi raspunzi mie pe puncte nu ma deranjaza. dar poate ar fi bine sa te ostenesti sa afli ca diferenta dintre scenarist si regizor e alta decat cea dintre bombardele si castraveti...sau poate vezi un film de cristi puiu...cica merge a doua oara la cannes si intre timp a fost si pe la berlin.
parca eram pe un forum? ma insel? daca eram intr-o carte ma incordam mai tare in argumente si chiar pretindeam ca am dreptate dar aici cred ca se subintelege ca ne dam si noi cu parerea dupa puteri. ne frigem in bulane ca asa e mai dikstractiv.

Stiu ca intre timp pupat piata independentei cu Vlad, dar ramane parte din demonstratia mea. Care, repet, iese cu efort minim, ma impiedic in stanga si in dreapta de exemple, nu pot sa citesc de ele!

Asa ca... scriu :huh:
__________________
"I'm not sure I agree with you a hunnert percent on your policework there, Lou."
Marge Gunderson is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells