Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Aug 2004, 15:55   #501
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Well 300 lives of men ... i'm only 22 ... gotta look after my health. No smking of pipes and drinking of coca-cola! Beer is gud!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 18:10   #502
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Hey there dudes and dudettes! I just want to shot a hollar to "all my people" out there...va salut din extraordinaru` shi magnificu` Brashov! Momentan sunt intr-o vacantza luata destul de spontan, dar care face extrem de bine. Asha... va recomand o chestie, daca trecetzi pe aici, mergetzi in Poiana Brashov, luatzi telefericu` shi urcatzi sus pe Postavaru, asta daca nu va tzin picioarele pana sus cu "pe josu`". Indiferent ca o luatzi pe jos sau dati bani pe teleferic, bey, e totul super rasplatit. Privelishtea ce e sus itzi taie respiratzia! Shi nu uitatzi aparatu` de fotografiat, luatzi baterii de rezerva shi film pentru aparat, altfel e bai! Take care all... I FEEL FUCKIN` GREAT HERE! :w00t: <--- asta era mutra mea cand am ajuns sus, pe cel mai intalt pisc de pe Postvaru`(cam la 2000 m altitudine)!!!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 19:10   #503
Foamy
Novice
 
Foamy
 
Join Date: Aug 2004
Location: Germaine's apartament
Posts: 12
ce pot sa spun decat distractie placuta in continuare.am fost si eu acum cativa ani sus pe postavaru si intradevar,peisajele sunt foarte frumoase.cineva care apreciaza natura si muntele jos palaria demona!
__________________
This is going to be dating advice from the lord & master....FOAMY! You do not need a significant other to live life. So stop seeking something that isn't there and move on. Suckers!
Foamy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 19:13   #504
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Si eu apreciez natura si mai ales muntele... Am facut si eu Postavarul... Jos palaria si mie.. nu?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 22:00   #505
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Jay:
Si eu apreciez natura si mai ales muntele... Am facut si eu Postavarul... Jos palaria si mie.. nu?

Hahahaahhaha! :lol: Well, why not Jay? Jos palaria shi pentru tine!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 22:03   #506
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
....Asha shi va spun ce a mai rezervat ziua de azi ca "cool element". Am ajuns shi la Berar in Brashov, sa-i aud shi pe Cargo, care uhmm...au dat un show bunishor. Credeam ca o sa suck big time, dar se pare ca a fost okey after all. Era nasol daca nu cantau "Ziua Vrajitoarelor" shi "Aproape de voi". Au cantat de 2 ori "Ploaia" and that sucked! But hey, at least it was rock and live... I'm waitin' for KoRn! Maybe one sweet day it will happen! Hollar to my man christi, cause he's a great friend! Thx dude! 8)

(*) Shi asta pentru ca dupa toate "fainele", sa vina shi un kkt de faza. Ma enerveaza persoanele care dupa un anumit numar de conversatzii, ma rog mesaje etc, sa imi vine cu faze de genu' "credeam ca eshti altfel", de parca eu am venit in lumea asta sa multzumesc pe tot prostu'... Get fuckin' over it! Leave me the FUCK ALONE! I'm you're freakin' worst nightmare!!! Cui nu ii place, sa nu se uite... Easy as that! HATE ME!!!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 23:14   #507
Petunia
Novice
 
Petunia
 
Join Date: Jul 2004
Location: The Happy Tree
Posts: 12
Originally Posted by Demona:
...."credeam ca eshti altfel", de parca eu am venit in lumea asta sa multzumesc pe tot prostu'... Get f***' over it! Leave me the f*** ALONE! I'm you're freakin' worst nightmare!!! Cui nu ii place, sa nu se uite... Easy as that! HATE ME!!!

te cred pe cuvant la chestia asta.ideal e sa nu te enervezi si sa ignori.
__________________
Cartoon Violence:not recomanded for small children or big babies
Petunia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2004, 23:54   #508
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by BeNnY:
Originally Posted by Sméagol-Gollum:

o am eu daca te intereseaza, dar nu stiu cum sa ti-o dau.....

Spune-mi macar cum se numeste, pls.

imi pare rau dar nu cred ca te pot ajuta, pt ca la mine se keama: "pepsi-comm"!! foarte vag, nu?
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2004, 14:15   #509
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by Demona:
....Cargo, care uhmm...au dat un show bunishor. Credeam ca o sa suck big time, dar se pare ca a fost okey after all. Era nasol daca nu cantau "Ziua Vrajitoarelor" shi "Aproape de voi". Au cantat de 2 ori "Ploaia" and that sucked! But hey, at least it was rock and live... I'm waitin' for KoRn! Maybe one sweet day it will happen!

Ah... Pai.. Dupa ce a plecat baiatasu', Cargo mi se pare ca suna total diferit, mult mai ... ah.. ne Cargo, si mi-e foarte greu sa trec cu vederea "greselile pe care le fac".. mai ales cu piesa aia Ploaia...
iar de korn am numai vorbe bune... Pacat ca au iesit alte zeci de trupe care i-au copiat....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2004, 20:29   #510
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by Demona:
I'm you're freakin' worst nightmare!!!

Ahahahaha.....you are...so full of shit, that's what u are!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 13:49   #511
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by iepurilah:
Originally Posted by Demona:
I'm you're freakin' worst nightmare!!!

Ahahahaha.....you are...so full of shit, that's what u are!

CAre e ideea? E vreun fel de gluma? Sau cum?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 16:18   #512
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
No worry Jay. Idea e ca nbu ii convin anumite pareri ale mele shi "l-am dezamagit". Credea ca sunt altfel... probabil ceva asemanator lui, asha-i ca-i romantic? Asha ca, "I'm full of shit" ca nu-i impartashesc parerea. Whatever... Mi-e paralel. Shi sa trecem la subiectu` KoRn... What the fuck! They are my freakin` favourites! KoRn Forever!!! :w00t:

(*) Huge News!!! (*)

Pentru fanii Limp Bizkit... guess who's back?!?! Wes Borland is back on the freakin` band! My No. 1 freak on the agenda :love: ... Boooooooooooorland-dude is BACK!!! YEAHOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! :w00t: :w00t: :w00t: 8) :lol: 8) :w00t: :lol: 8) :w00t: :w00t: :lol: 8)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 16:28   #513
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Oh... poopsie... so romantic...
Pai.. si pe mine m-a prins Korn la inceput... Apoi chiar si Deftones..., dar am lesinat cand a iesit Nine Inch Nails - The Fragile/Hallo Forteen... era deja... industrial...dar altceva decat cacaturile alea de la Rob Zombie....Apropo "stiu" ca-ti place Slipknot... well I don't "buy" them.
Da stiam de Korn, ca ai mai zis pe undeva pe aici ca esti cu ei, fac parte din formatiile pe care le apreciez mult in noul asta curent... rock... pe care-l critic, poate prea aspru, pentru ca sincer... ma dezamageste. It's not all about music... it's the atitude...
Ma obsedeaza poate prea mult "linia melodica". Asta e pentru o persoana care lesina la jazz....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 16:45   #514
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Rob Zombie au cateva melodii care imi plac, dar nu toate. In general pentru Zombie-guy trebuie sa am stare sa-i ascult. Adica KoRn pot sa ii ascult oricand shi oricum. Nine Inch Nails freakin` rulzzz too. Au nishte videoclipuri freaky de tot. Asta pe langa versuri "crima". Nu critic noul curent rock. Daca ai observat rock-ul de acum se axeaza pe cere publicul, nu potzi sa invinuieshti trupa ca vrea sa scota bani, chiar daca nu e 100% ce vor ei sa cante sau caracterizeaza. As long as it rock...go freakin` ahead. Oricum sunt mult prea multe formatzii rock care imi plac... So you like Jazz...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 16:52   #515
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
... Classic/Old/Free/Acid/Nu-/electro/funky/bossa - jazz
Da si altele... tin minte ca prin liceu eram mai cu rock-ul... nu pierdeam nici un concert. Am fost si la Metallica.(apropo preteni de-ai mei vor sa ma corupa sa merg la Nightwish) si la multe alte chestii... Mi-a placut foarte mult RHCP - Blood Sugar Sex Magik... uh... ce album..
Formatii care le ascult cu mare placere sunt White Stripes, RHCP, NIN, Tool(ce zici de astia??), Korn, Deftones, Placebo dar si "clasici"...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 16:53   #516
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
KoRn RULES!!! Pentru fani: in toamna asta apare un fel de best-of, care va contzine toate piesele KoRn celebre, precum si citeva noutatzi, de fapt coveruri, dintre care cel mai interesant pare "Another Brick In The Wall", dupa Pink Floyd. Am auzit live o bucata din piesa - it's freakin awesome.

Limp Bizkit..... la fel. Viitorul suna foarte bine. Wes Borland s-a intors in trupa, Mike Smith a ramas si el, asa ca vor avea 2 chitaristi... si acum sint in studio muncind la noul album.

Si inca ceva: daca vretzi sa ascultatzi ceva cu adevarat deosebit: try a band called Dredg. N-o sa va para rau

Originally Posted by Demona:
Oricum sunt mult prea multe formatzii rock care imi plac...

Nu zau....
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 17:13   #517
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
(*) Jay, uhmm... Nice music you listen. Asha trebe`! Anyway, asha ca sa ma laud acum, am avut ocazia sa fiu prezenta la un "Family Values Tour", concert in care au fost prezentzi KoRn, Deftones, Linkin Park, Marilyn Manson, Rammstein, Die Toten Hosen, Sum 41, NickelBack, Metallica...etc...etc...etc(sincer atatea trupte rock au fost ca nu le mai tzin minte), Guano Apes..multe... shi nah, ce pot sa mai cer de la viatza? Poate inca un concert din asta. Nu de alta, dar de atunci s-au lansat trupe noi shi trebuie ascultate live!

(*) christi...you dude! ZAU! Da` ce "pisici" sa mai zic? Ca doar ascultzi aceeashi muzica care o ascult shi eu. Daca eu nu shtiu o trupa o shtii tu shi vice-versa! So whattafuk do ya want mo`?
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 17:23   #518
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Hohoho FAmily VAlue Tour... asta da.. ce pot sa spun decat ... I'm gelous...
Tu in afara de rock mai asculti ceva?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 17:27   #519
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Jay:
Hohoho FAmily VAlue Tour... asta da.. ce pot sa spun decat ... I'm gelous...
Tu in afara de rock mai asculti ceva?

Hehehe! Thank you! Mai ascult shi altceva, dar in proportzie foarte mica. Adica trebuie sa fiu "in the mood" for somethin` else shi oricum, in caz ca sunt... trece foarte repede acel "mood". Rock-i baza! :oops:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 17:30   #520
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Am uitat sa spun... nu inghit gothic si black... am incercat, dar nu suna... cel putin pentru mine..
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells