Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 May 2012, 11:58   #4341
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hehehehe
iauzi... treci azi prin centru vechi?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 12:03   #4342
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Not really. E deja 1 si pana acum am stat pe forumuri si bloguri. Muncesc - stiu ca multora le vine greu sa creada, dar noi chiar muncim! - asa ca mai mult ca sigur nu ajung la bere, man.
Muie CFR!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 12:04   #4343
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
domnu domnu.... sti bine unde sunt eu . deci si eu muncesc, si mintea imi zboara numai la 1 beree

cat despre cfr cluj, la ce hotie ordinara e in fotbalul romanesc, sigur o sa ia cele 3 puncte din meciul cu U.

dupa mine, as cere rejucarea partidei.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 12:10   #4344
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
1. Am vrut sa-ti spun de multisor - foloseste "i'-ul cum trebuie, mai ales la verbe. Te rog io! Innebunesc!
2. Vorbim, ma, stai sa judec ce-am de judecat.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 12:17   #4345
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai de aia am iiiiiiiiiii
daca e ceva ma suni da? eu o sa ies prin Lipscani area.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 12:40   #4346
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Presedintele:
1. Am vrut sa-ti spun de multisor - foloseste "i'-ul cum trebuie, mai ales la verbe. Te rog io! Innebunesc!
2. Vorbim, ma, stai sa judec ce-am de judecat.

Acum il certi,a?Ce parinte grijuliu esti.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 16:49   #4347
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Da, il cert, ca le tot comite. Insa scarba sa ma iau de el intruna, ca altii, nu sunt. Si stiu ca le face de cele mai multe ori din graba, pentru ca munceste, ca omul. Si le are cu cifrele, nu cu literele.
Scuze ca sunt atat de serios pe un topic neserios, dar imi vars si eu nervii pe unde pot.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 16:52   #4348
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Între timp s-a luat decizia: http://www.mediafax.ro/sport/meciul-...tul-1-9616971/ .
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 16:55   #4349
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Perfect! Haide U!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bozgorii doreau rejucarea din minutul 27, adica dupa acel penalty ridicol din care a inscris jegul numit Cadu!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 20:17   #4350
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Inca o zi de stres pentru franari in oras.Inca o zi de stat in casa.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2012, 23:51   #4351
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
LOL! Vorba ceea MUIE CFR!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 10:13   #4352
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci meciul se joaca de la 0-0 din minutul 1 . buuuuun. ma rog ca U sa ii incurce pe bozgori si sa nu ia arpi titlul.

parca cfr ameninta cu tasu nu? se mai duc?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 10:44   #4353
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Du-te ma de aici.Ca sa piarda cu 3-0?Echipa cfr-ului a iesit de pe teren,si nu atunci cand i-a trimis Tudor,ci chiar dupa ce a iesit Cadu si atunci s-a creat meleul ala ala vestiare.In momentul ala nu era oprit jocul si din cate stiu eu n-ai voie sa parasesti terenul fara incuviitarea arbitrului.Eu sper din toata inima sa se joace cu spectatori,doamne feri ce o sa fie la meci .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 12:27   #4354
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si azi am aflat ! merg la meciul cu dinamo care nu stiu de ce , dar banuiesc, e pe national arena. acum sa vedem ce si cum... noi etapa asta avem cu brasovu , le javrette cu mioveniul....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 15:11   #4355
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Atentie! Inca o diversiune horthysta!




Smiorcăielile Scrofului Iulică au inundat televiziunile. Fostul securist torţionar, aşa zisul medic, preşedintele care conduce clubul de fotbal horthyst deluros este putred de rele. Capul de paie al preşedintelui a luat foc de la atâtea reflectoare îndreptate în această săptămână spre el. Şoricul ambulant s-a văietat, apoi, ca o muiere abandonată şi la menopauză, unde şi cum a vrut. A plâns, şi-a frânt dejtele, mizerabila, făcând pe inocenta. TAS în sus, TAS în jos, numai acolo ar fi vrut să ajungă, de parcă în Elveţia e ignatul în mai şi cuţitul mai ascuţit.

Dar el e un copilaş. Celălalt, şeful lui, groful horthyst Arpike, patronul clubului, fiinţa născută din esenţă de jeg secuiesc, ăla e mama şi tata diversiunilor. El le pune la cale pe toate. De la emberul defect şi bolnav de ură te poţi aştepta la orice. Ăsta a luat-o razna şi cineva trebuie să îl oprească. Dacă ziariştii plătiţi de el, precum Sabin Gherman de la infectul citynews.ro, alungă românii din Cluj, ca în 1940 sub plină ocupaţie ungurească, ne putem aştepta la absolut orice.

Însă, acum, patronul clubului din colonia panonică Gruia, liderul big, nagy, şi mare (trilingv, că numai aşa le place să li te adresezi), pregăteşte diversiunea maximă. Asta susţin apropiaţii de la firmele lui, mai prieteni cu alţii decât cu el. Cică, la rejucarea meciului cu "U", securitatea pe stadion ar trebui asigurată de jandarmi. Asta cere Horthy Jr., deja, pe toate canalele TV şi Mitică Dragomir, în necunoştinţă de cauză, ar fi de acord, după cum a declarat pe gsp.tv. Păi asta înseamnă, din start, că pierdem cu 3-0. Jandarmeria Cluj este apendicele clubului horthyst. Fostul şef al Poliţiei Cluj, pesedistul Teodor Pop Puşcaş e prieten şi asociat cu Horthyke Arpike. Când a trebuit să treacă în rezervă, că numai tâmpenii făcea ca şef al IPJ, a fost angajat la firma grofului cu 1500 de dolari salariu. Acum au firmă de pază făcută împreună, PP Protect. Pop Puşcaş are, din informaţiile care circulă pe piaţă, rude şi prieteni foarte apropiaţi în conducerea Jandarmeriei Cluj. Şi dacă nu ar avea... Poate interveni Janos Oros, românizatul forţat Ioan Rus, alt pesedist. (Gherman îl apelează, în "ardeleneşte", Rusz.) Actualul ministru de interne, "capul" Jandarmeriei Române, este asociat cu Paszkany la trustul media care prigoneşte românii şi ar vrea să îi expulzeze aiurea. Ei ne-ar face săpun, dacă îi întrebi, dar au stocuri de untură suficiente de la purceii kavesecişti şi Scrof. Ăştia cred că au ţara lor, în Cluj, sunt plecaţi rău cu sorcova.

Ce se va întâmpla la rejucare? Simplu. La ordinele lui Horthyke Arpike, prin Rusz şi Pop Puşcaş, prieteni buni între ei, în galeria lui "U" vor fi introduşi nişte agitatori, provocatori. Ăia vor sări gardul, vor arunca cu ceva pe teren, vor face ceva neregulamentar. Jandarmii vor interveni. Suporterii lui "U", incitaţi, vor riposta, va ieşi ditamai scandalul şi meciul va fi întrerupt. Vom pierde meciul. Horthy va fi campion din nou. Ăştia, pe lângă că sunt nişte mocicoşi ordinari, ne mai şi cred proşti pe toţi. Până când?

Adrian Cinpoeru




PS Better than Shitty fans

Last edited by ghost90 : 12 May 2012 at 15:14.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 22:07   #4356
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Dortmund a realizat dubla dupa ce-a mascarit-o pe Bayern in finala cupei Germaniei.
Goluri multe,combinatii de PS3 pentru Dortmund si gafe de proportii in apararea lui Bayern.

Cireasa de pe tort a fost golul lui Ribery,o demonstratie de skill cu o finalizare world class.
Ferguson cu asistentul lui erau in tribune urmarindu-l pe Kagawa care a dat primul gol si assist-ul la al doilea.
Lewandowski in 2 sezoane pleaca pe o suma mai mare de 30 de milioane la ce talent are si nici macar nu a ajuns la potentialul maxim.

In concluzie,se pare ca Bayern are acelasi complex pe care-l avea Real atunci cand a preluat-o Pep pe Barca.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 22:18   #4357
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Unde ai vazut meciul Kriss?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 00:09   #4358
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
L-am vazut pe net,mai exact pe rojadirecta ca nu l-au dat nenorocitii pe Eurosport 2.Am nimerit si transmisie fara delay,singura problema era comentariul in spaniola.
Ai ratat un meci de pomina.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 00:34   #4359
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Mie imi spui...lasa ca ai prins bine in spaniola.Cu chineza ii distractie .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 10:01   #4360
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
kriss,,, acum sunt curios ce o sa faca dortumnd in grupe. sper sa nu se faca de cacao ca anu trecut si sa termine ultima..

oricum, eu anul asta am ramas masca de juventus! bravo lor! au reusit sa revina din liga 2, sa stagneze ceva vreme si acum sa fie iar campioni. eu nu urmaresc fotbalul italian, dar de remarcat si de apreciat isprava lor.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells