Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jun 2011, 14:15   #21
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Oups, da, am uitat de Collateral, insa pe vremea aia era si Tom Cruise mai bankable si la fel, numele lui era de ajuns pentru a aduce lumea in cinematografe, mai ales ca filmul fusese lansat cu un an inaintea incidentului canapelei. Baiul filmelor lui Mann e ca sunt R-Rated
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 16:08   #22
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Mie mi-a plăcut, deşi de abia când am văzut filmul ăsta mi-am dat seama că am sărit peste un film din serie... nişte informaţii îmi lipseau.
Trecând peste asta nu mi s-a părut slab, ci exact cum e stilul Piraţilor din Caraibe...adică Johnny Depp e acelaşi [revenisem la clişeul "nu pierd nici o ocazie să îl văd pe Johnny Depp 3D "] iar restul caracterelor nesurprinzătoare. Replicile amuzante nu au lipsit., punctele culminante uneori previzibile... totuşi firul narativ nu a reuşit să mă cucerească. Nici nu am observat că nu au fost prea multe bătăi pe mare, deci acest aspect pentru mine nu a prezentat o problemă.
Este o continuare plăcută, dar nu aduce nimic nou.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells