Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jul 2014, 13:30   #3421
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by terraflorin:
Am observat uneori o chestie... am încărcat imagini de rezoluţie mare pentru filme care deja aveau peste 30 de imagini (cele deja existente erau de rezoluţie mică şi sau capturi de ecran). După ce au fost aprobate au rămas doar imaginile mele la acele filme iar imaginile vechi cu rezoluţie mică au dispărut. Bănuiesc că astfel a scăzut uneori punctajul (poate e un soft automat ceva). Acest lucru vine ca o confirmare a ultimului mesaj postat de fresie.


Iti garantez ca la filmele la care am trimis eu poze nimeni nu a mai trimis poze , ca sa nu zic ca nimeni nu a auzit de ele . Oricum mi se pare strigator la cer sa se stearga puncte pt orice motiv . Chiar daca s-ar trimite poze gresite , odata aprobate nu e responsabilitatea celui ce le-a trimis ci a dobitocului care le-a aprobat .Adica ce are de facut un aprobator de poze ? In principiu sa respinga poze .(cam asta e singura lui atributie , ca de asprobat doar numele a ramas.) Atunci de ce mai sunt tinuti acesti aprobatori/dezaprobatori de poze , daca ei tot nu sunt buni nimic ? Sa puna pe cineva care se pricepe.Pe fresie nu l-am/am auzit/-o niciodata plangandu-se de ceva si uite ce fel se poarta cu el/ea.Mi se pare cel putin dement ca aproband niste si punctand niste poze , sa vina altcineva sa trimita niste poze cu rezolutie mai buna , si apoi sa i se stearga primului punctele .E patologic .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2014, 12:19   #3422
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
Am incarcat si eu doua poze

Pentru actori care aveau sub 20 poze, oricum, foarte putine dar nu stiu in cit timp se aproba o poza.Imi vine sa ma las pagubasa, nu alerg dupa puncte, sa stiti, am vrut sa vin cu o mica contributie.
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2014, 07:45   #3423
shanny_gelu
Novice
 
shanny_gelu
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
widget

ar trebuii sa faceti un widget cu programtv acum la tv live pentru webmasteri
shanny_gelu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2014, 20:03   #3424
LUTARIM
Junior
 
LUTARIM
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 49
De ce Gloria și StefanDo nu răspund pe mesaj privat? E o problemă tehnică?
LUTARIM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2014, 16:09   #3425
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by fresie:
[
Tu ai dreptate in ceea ce spui, doar ca atunci cand se intampla acest lucru, se primeste mesaj cu titlul ”Penalizare activitate fotograf”. Noi, sau cel putin eu, nu vorbesc de acest lucru. Vorbesc de disparitia punctelor in conditiile in care nu am adaugat nici un fel de continut wiki luni de zile, iar punctajul scadea.
Mai exista o regula care se refera la faptul ca nu se mai aproba capturi la filme aparute dupa anul 1970. Aceasta este o regula aparuta mai nou, dupa ce s-au aprobat mii de capturi. Nu este corect ca dupa aprobarea continutului care respecta regulamentul la vremea respectiva, acum, dupa ani de zile, sa se recurga la penalizari.

De vreun an jumate nu s-a mai aprobat niciunfel de captura din filme , nici macar postere nu s-au mai aprobat in ultimele 4 luni.(de 4 luni pozele trimise pt filme stau si asteapta doar doar le aproba sau dezaproba cineva) .Doar pe la pozele actorilor ne mai baga in seama si acolo cu mare intarziere.Cat despre aprobarea capturilor , mie mi s-au aprobat cam 3% (vreo 3000 ) din cele de dinainte de 1970 , si cam 1% din cele de dupa 1970 (vreo mie) , fara nicio noima au fost aprobate /dezaprobate , fara sa tina cont de raritatea filmului , rezolutie , a depins doar pe ce parte s-a sculat (dez)aprobatorul.Ai dreptate la faza ca regulamentul nu are cum sa fie retroactiv.

Last edited by cosmin742000 : 07 Dec 2014 at 20:26.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2014, 15:03   #3426
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
cosmin,iti apreciez rabdarea cu care mai speri ca ceva se va schimba pe acest site.administratorii nici nu se mai obosesc sa raspunda la mesaje private.mi se pare lipsa de respect tot ceea ce se intampla aici.am renuntat sa ma mai implic in a mai contribui cu orice fel de continut wiki.mai ”arunc” din cand in cand cate o poza fara a ma mai interesa daca se aproba sau nu.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2014, 20:40   #3427
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by fresie:
cosmin,iti apreciez rabdarea cu care mai speri ca ceva se va schimba pe acest site.administratorii nici nu se mai obosesc sa raspunda la mesaje private.mi se pare lipsa de respect tot ceea ce se intampla aici.am renuntat sa ma mai implic in a mai contribui cu orice fel de continut wiki.mai ”arunc” din cand in cand cate o poza fara a ma mai interesa daca se aproba sau nu.

Fresie eu nu sper nimic de la acest site si in general nu am sperante , pt ca mi se pare contra-productiv in orice domeniu sa speri si apoi sa fi dezamagit.Capturile le trimit ca sa fiu eu cu inima impacata , nu pentru administratori sau site .Sa cersesc vreun DVD pentru ce am facut nu vreau nici de-a naibii.In pt ca nu prea mai am loc de cate DVD -uri am , dar mai ales pt ca gusturile mele sigur nu se potrivesc cu oferta cinemagiei.Eu o sa ma incapatanez sa trimit capturi si in continuare mai ales ca majoritatea filmelor pe care le vad eu nu le-a mai vazut nimeni.si consider ca ar fi bine ca macar poze sa apara la ele Ca nu se aproba , asta nu e din vina mea., nici treaba mea .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2014, 20:40   #3428
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by fresie:
cosmin,iti apreciez rabdarea cu care mai speri ca ceva se va schimba pe acest site.administratorii nici nu se mai obosesc sa raspunda la mesaje private.mi se pare lipsa de respect tot ceea ce se intampla aici.am renuntat sa ma mai implic in a mai contribui cu orice fel de continut wiki.mai ”arunc” din cand in cand cate o poza fara a ma mai interesa daca se aproba sau nu.

Fresie eu nu sper nimic de la acest site si in general nu am sperante , pt ca mi se pare contra-productiv in orice domeniu sa speri si apoi sa fi dezamagit.Capturile le trimit ca sa fiu eu cu inima impacata , nu pentru administratori sau site .Sa cersesc vreun DVD pentru ce am facut nu vreau nici de-a naibii. pt ca nu prea mai am loc de cate DVD -uri am , dar mai ales pt ca gusturile mele sigur nu se potrivesc cu oferta cinemagiei.Eu o sa ma incapatanez sa trimit capturi si in continuare mai ales ca majoritatea filmelor pe care le vad eu nu le-a mai vazut nimeni.si consider ca ar fi bine ca macar poze sa apara la ele Ca nu se aproba , asta nu e din vina mea., nici treaba mea .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2015, 20:38   #3429
sweetyalexya
Novice
 
sweetyalexya
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
Da e de apreciat ca atunci cand trimiti un sinopsis pentru un film, primesc de la Cinemagia un raspuns conform caruia sinopsiul meu este raspins pentru filmul la care am dorit sa contribui. Dar la verificarea paginii acelui film, ta-dam, exact sinopsis-ul trimis de catre mine spre Cinemagia. Multumesc,Cinemagia. Daca tot mi-ati trimis un raspuns conform caruia a fost respins, va rog sa nu il folositi, din moment ce eu l-am scris sau .... nu o sa ma opresc doar aici, printr-o simpla observatie.
sweetyalexya is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2015, 00:02   #3430
Dang3
Novice
 
Dang3
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Salut!

Am urcat coverul la filmul Tufa de venetia, de 1 saptamana..zice acolo..in curs de aprobare. Pai intr-o saptamana imi aproba si Oprescu cererea de apartament!!
Dang3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2015, 18:15   #3431
Rasimi
Novice
 
Rasimi
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 4
Logarea în Contul Cinemagia

V-am mai sesizat acest aspect...
Respectiv faptul că nu există posibilitatea de a intra în contul personal CINEMAGIA (versiunea pentru tabletă) prin autentificarea cu ajutorul unui cont de GOOGLE de exemplu.
De asemenea, de câteva zile nu reușesc să mă mai loghez nici din aplicația dedicată telefoanele mobile. Cu ANDROID desigur.
Aș dori să primesc un răspuns și poate niște sugestii în legătură cu aceste neajunsuri...
Eventual pe adresa mea:
rasimico@yahoo.com
Vă mulțumesc anticipat...
Rasimi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2015, 22:20   #3432
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Ce ma nemultumeste este faptul ca s-a schimbat politica contributiilor la poze, si anume ca daca cineva pune o poza mai buna ca a ta, lui i se adauga un punct iar tie ti se ia un punct.
Nu mi se pare corect deoarece toate pozele ar trebui acceptate doar daca se potrivesc cu cerintele acestui site si totodata este munca mea ( pt ca la mine ma refer si in numele meu comentez desigur ) stand sa caut poze foarte bune si sa contribui la acest site pe care il apreciez.
Astfel daca e sa contribui cu 100 de poze, peste 2-3 zile ma trezesc cu - 300 ceea ce am patit-o. Deci am muncit degeaba.
La inceput am pus poze deoarece m-a atras premiile/bonusul in dvd-uri, dar am inceput sa ma obisnuiesc sa pun poze, pt ca si mie imi place ca atunci cand ma uit pe pagina unui film sa fiu informat bine despre acel film - incluzand pozele, iar daca nu are un trialer pozele te ajuta ( chiar daca putin ) sa iti dai seama cum sau despre ce este filmul.

Din aceasta cauza am renuntat sa mai contribui cu poze, iar daca cumva se va schimba ceva in legatura cu ce am mentionat mai sus, voi mai continua....si sper ca asa va fi.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2015, 06:25   #3433
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Manusa:
Ce ma nemultumeste este faptul ca s-a schimbat politica contributiilor la poze, si anume ca daca cineva pune o poza mai buna ca a ta, lui i se adauga un punct iar tie ti se ia un punct.
Nu mi se pare corect deoarece toate pozele ar trebui acceptate doar daca se potrivesc cu cerintele acestui site si totodata este munca mea ( pt ca la mine ma refer si in numele meu comentez desigur ) stand sa caut poze foarte bune si sa contribui la acest site pe care il apreciez.
Astfel daca e sa contribui cu 100 de poze, peste 2-3 zile ma trezesc cu - 300 ceea ce am patit-o. Deci am muncit degeaba.
La inceput am pus poze deoarece m-a atras premiile/bonusul in dvd-uri, dar am inceput sa ma obisnuiesc sa pun poze, pt ca si mie imi place ca atunci cand ma uit pe pagina unui film sa fiu informat bine despre acel film - incluzand pozele, iar daca nu are un trialer pozele te ajuta ( chiar daca putin ) sa iti dai seama cum sau despre ce este filmul.

Din aceasta cauza am renuntat sa mai contribui cu poze, iar daca cumva se va schimba ceva in legatura cu ce am mentionat mai sus, voi mai continua....si sper ca asa va fi.

Oricum tu esti un caz aproape fericit , in sensul ca macar ti se aproba poze.Mie in afara de postere nu mi se mai aproba nimic.In cazul meu nu e vorba ca cineva ar pune poze mai bune decat ale mele , pt ca eu pun poze doar la filme la care sunt unicul vizionator , filme rare pe care nu le mai are nimeni , si cu toate astea de vreun ann de zile mi s-au aprobat doar postere.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2015, 13:33   #3434
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871

Si tu esti caz fericit Cosmine!

Mie mi se resping pe capete descrieri..... la filme ce inca nu au asa ceva, desi sunt filme consacrate gen Sounder sau Pete 'n' Tillie si exemplele pot continua. Si nu sunt filme obscure de acum un secol. Sunt filme mult-premiate, celebre, de 30-40 de ani.

Dupa ce am vazut ca mi s-au respins cateva astfel de descrieri, am si renuntat sa mai ma chinui... N-are rost!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2015, 11:15   #3435
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Nu se mai pot cauta filme pe site! Faceti ceva.

cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2015, 11:09   #3436
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Pe langa bataia de batjocura cu cautarea filmelor , la care Stefan Dobroiu mi-a raspuns ironic si in zeflemea, nici sinopsysuri nu mai pot fi trimise .Pe langa faptul ca sunt punctate pe criterii nebanuite de nimeni (sa nu zic abjecte ), acum nici nu mai pot fi trimise .Cica trebuie sa aiba maxim 250 de caractere .Daca nu nimeresti din prima sub 250 , totul devine o cauza pierduta..Multumim cinemagia , ca nu ne lasati sa contribuim
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2015, 15:08   #3437
raulk
Novice
 
raulk
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8
Dragi moderatori,cand aveti de gând sa acordati premiul de acum 1 AN? Am castigat atunci un afis cu semnătura din Hannibal si am tot trimis email-uri dar degeaba.Macar aveti bunul simt de a da un răspuns.
raulk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2015, 20:34   #3438
saiaj
Senior
 
saiaj
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 102
Nu este un repros ci o sugestie dar nu stiam unde sa postez.

Se poate activa si comanda: [justify] [/justify] in vb Code? Mi se pare ca se vede foarte aiurea textul scris fara.
saiaj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2015, 11:26   #3439
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Shadow_Master:
Buna! Am strans 2000 de puncte si mi-am comandat un DVD cu filmul Interstellar cam acum vreo 2-3 saptamani.Stiti cumva cand imi ajunge?Intreb doar din curiozitate nu ca as avea nevoie de el chiar acum.

Daca au trecut 203 saptamani , inseamna ca mai ai de asteptat vreo 2-3 ani
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2015, 11:28   #3440
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Eu nu inteleg cat o sa mai tolerati forme de viata precum Vibers si costinik pe acest site.Ce mai trebuie sa faca si nu au facut sa li se dea odata ban definitiv?
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells