Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 May 2013, 17:16   #541
memoriam_eu
Novice
 
memoriam_eu
 
Join Date: May 2013
Posts: 1
caut un film si nu il pot gasi

salutare.
caut un film si nu tin minte cum se numeste.
E e un film romantic - baiatul cade in lac cu masina si se ineaca, ajunge in rai iar acolo primeste o noua sansa sa se intoarca inainte de vreme inapoi, cu conditia ca pana la o anumita varsta el tre sa geseasca fata de care s-a indragostit. Pana la urma nu o gaseste el, ci il gaseste ea la traversarea unei strazi.

mersi mult daca cineva cunoaste sa spuna denumirea..
memoriam_eu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2013, 22:19   #542
lupgeorge
Novice
 
lupgeorge
 
Join Date: May 2013
Posts: 1
Question little help

?: un film cu un om care omorea monstri dak tin bine minte si folosea mai des o sabie din care zbura o lama, si la sfarsit se lupta cu ceva monstru intr`un castel, atat imi pot aminti.
lupgeorge is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2013, 23:32   #543
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Caut de multa vreme un film.
Cred ca se incadreaza intre '85 - '95.
E vorba despre un tip bolnav de cancer sau ceva de genul asta. Sta in spital si cativa prieteni vin si il scot de acolo ca sa faca o excursie cu vaporul/barca, pentru ca asta isi dorise el mereu. El ii spune unuia dintre ei ca daca exista viata dupa moarte, o sa-i trimita un semn de pe lumea cealalta.
Moare si prietenul lui se plimba prin parc. Si dintr-o data ii zboara palaria din cap, desi nu bate vantul deloc. Si el e convins ca a fost prietenul lui mort.

Atat imi amintesc...
Are cineva idee ce ar putea fi?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2013, 23:04   #544
Nuro.LnT
Novice
 
Nuro.LnT
 
Join Date: May 2013
Posts: 1
Am vazut acum 2 ani un film , parca actor - tom cruise.. el cu mama lui si cu fratele se muta intr-un oras , si lui ii placeau foarte mult luptele , intalneste o fata la facultatea de acolo , se indragosteste de ea , bla bla , nush ce altceva sa va mai zis ?
Nuro.LnT is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2013, 23:36   #545
BJBlazkowicz
Junior
 
BJBlazkowicz
 
Join Date: Dec 2007
Location: Kazakhstan
Posts: 73
Originally Posted by lupgeorge:
?: un film cu un om care omorea monstri dak tin bine minte si folosea mai des o sabie din care zbura o lama, si la sfarsit se lupta cu ceva monstru intr`un castel, atat imi pot aminti.
Un film cu monstri zburatori atat mai tin minte. De fapt retin atat de putin din film, ca nici nu-l mai caut. Adica nici nu mai tin minte daca l-am vazut.
__________________
"My God! It's full of stars!"
BJBlazkowicz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2013, 23:43   #546
BJBlazkowicz
Junior
 
BJBlazkowicz
 
Join Date: Dec 2007
Location: Kazakhstan
Posts: 73
Originally Posted by cionica:
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.

Nu e cumva The Blood Of Heroes?
__________________
"My God! It's full of stars!"
BJBlazkowicz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2013, 23:55   #547
BJBlazkowicz
Junior
 
BJBlazkowicz
 
Join Date: Dec 2007
Location: Kazakhstan
Posts: 73
Originally Posted by nykysor:
Isi aminteste cineva de VIDEOTECILE anilor 80" ,de filmele traduse de vocea incomfundabila a doamnei Irina Margareta Nistor?
In anul 1985 in CRAIOVA au aparut salile VIDEO ,intai una, doua ,apoi tot mai multe.Eram elev si intr-o duminica am vrut sa merg la VIDEOTECA improvizata in sala de spectacole a teatrului liric dar pentru ca nu se vandusera prea multe bilete pentru acea ora filmul nu a mai rulat in schimb ni s-a propus sa revenim pentru filmul de la ora 19.Am mers afara sa vadem afisul dar acolo scria doar film surpriza.Reantorsi in sala ni s-a spus ca filmul se numeste CAPITANUL PUMA si este cu BRUCE LEE dar ca este film interzis si de aceea nu poate fi anuntat.Cum era prima data cand il vedeam pe (BRUCE LEE ?) si cum toti chinezii mi se pareau facuti de o mama,acum stau si ma gandesc oare chiar a fost BRUCE pentru ca de atunci nu am mai auzit de acest film iar filmele lui sunt arhicunoscute si se pot numara pe degete.ACTIUNEA: Personajul este politist proaspat detasat intr-o sectie de politie ,cred ca undeva in america ,motociclist imbracat mai tot timpul cu o geaca de piele bine stransa pe corp.Cred ca fusese detasat si pentru a-i antrena pe ceilalti politisti care la inceput nu il prea ia in seama pana cand fac cunostinta cu podeaua.Stiu ca era vorba de ceva droguri ,ca la un moment dat urmareste o masina se prinde de bara din spate si este tarat cu genunchii pe asfalt.In final se duce o lupta undeva pe o plaja politistul si infractorul fata in fata.Este cam mult din '85 si nu-mi mai amintesc prea multe dar tare mult as vrea sa stiu daca era sau nu BRUCE LEE

Dupa poveste pare a fi Dead Or Alive
http://www.imdb.com/title/tt0080600/
__________________
"My God! It's full of stars!"
BJBlazkowicz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2013, 15:00   #548
Cossta
Novice
 
Cossta
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 4
Smile

Salutare.
Caut de mult timp un film si nu stiu cum se numeste.Este vorba despre un baiat de 20-25 de ani care doreste sa ajunga la Jocurile Olimpice la diferite probe de natatie.Dupa mine este un film de motivare (motivational).Filmul asta imi aduce aminte de Michael Phelps, acest baiat trece prin vremuri grele deoarece dupa antrenamentele de la bazin,lucreaza,in timpul antrenamentelor se accidenteaza si doctorul ii propune sa faca o pauza, el da tot ce poate sa doboare recordurile si sa ajunga la olimpiada.Filmul asta l-am vazut parca pe tvr1 acum cativa ani bun.Daca aveti vreo ideea cum se numeste spuneti-mi. Multumesc
Cossta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2013, 10:31   #549
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by Cossta:
Salutare.
Caut de mult timp un film si nu stiu cum se numeste.Este vorba despre un baiat de 20-25 de ani care doreste sa ajunga la Jocurile Olimpice la diferite probe de natatie.Dupa mine este un film de motivare (motivational).Filmul asta imi aduce aminte de Michael Phelps, acest baiat trece prin vremuri grele deoarece dupa antrenamentele de la bazin,lucreaza,in timpul antrenamentelor se accidenteaza si doctorul ii propune sa faca o pauza, el da tot ce poate sa doboare recordurile si sa ajunga la olimpiada.Filmul asta l-am vazut parca pe tvr1 acum cativa ani bun.Daca aveti vreo ideea cum se numeste spuneti-mi. Multumesc

http://www.cinemagia.ro/filme/swimmi...entului-11642/
sau
http://www.imdb.com/title/tt0840024/?ref_=fn_al_tt_1
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2013, 15:19   #550
Cossta
Novice
 
Cossta
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 4
http://www.cinemagia.ro/filme/swimmi...entului-11642/
sau
http://www.imdb.com/title/tt0840024/?ref_=fn_al_tt_1[/quote]

Al doilea e,mersi mult. Dar se pare ca online nu-l pot vedea

Last edited by Cossta : 06 Jun 2013 at 15:27.
Cossta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2013, 15:34   #551
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Cu placere. Online nu'l poti vedea nici aici, nici pe imdb. Cel mai bine e sa cauti pe torente.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2013, 14:44   #552
Patrik
Novice
 
Patrik
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3
Salut. Am si eu nevoie de ajutor. Sper sa nu fie prea greu de depistat. Acum ceva vreme i-am prins inceputu pe Digi Film. Erau doi frati, unul dintre ei mai pampalau. Asta avea o iubita care tot vroia sa puna capat relatiei, au ajuns intr-un punct in care a prins-o in pat cu fratele lui, dar asta era asa de pampalau ca era gata sa o ierte si sa gaseasca problema. Mai departe n-am apucat sa vad, din pacate. Am nevoie de ajutor, parea o comedie buna
Patrik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jul 2013, 10:47   #553
cocociuci
Novice
 
cocociuci
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Cum se numeste?

Am vazut filmul asta in urma cu multa vreme la TV e vb despre un film italian, actiunea se petrece in mare parte in acelasi loc, intr-un mic sat in care moare un barbat pe care toata lumea vroia sa se razbune si care toti credeau ca are bani , sotia sa (parca era muta) nu avea cu ce sa-l ingoape si cauta o cheie de la un seif unde credea ca sunt banii mortului, in cele din urma parca se indragosteste de fiul sau vitreg .... am tot cautat dar nu am gasit nimic , ma puteti ajuta ???
cocociuci is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2013, 20:25   #554
facemrecords
Novice
 
facemrecords
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 3
Fac un cadou persoanei care ma ajuta!MARE CADOU!

In urma cu vreo 2 ani, am vazut pe prima tv un film foarte interesant. Nu imi amintesc mai deloc detalii din el, insa cred eu ca putinele dintre ele care mi-au ramas in cap sa va fie de ajuns.

Deci...tin minte doar ca, era cu o profesoara si niste elevi. Majoritatea erau mafioti si faceau lucruri rele. In timpul unei ore profesoara a jucat un joc cu elevii la care acestia trebuiau sa se puna in pielea celuilalt (ceva despre empatie).

Si acum, indiciul cel mai important (cred)...Intr-o zi profesoara le-a pus sa-si faca niste dosare/jurnale in care sa scrie despre ce faceai, promitandu-le ca nu se va uita in ele niciodata...si-a incalcat promisiunea si s-a uitat in dosarul unuia dintre acestia.

Asta e tot ce-mi amintesc...daca stie cineva, are tot respectul meu.
facemrecords is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2013, 12:24   #555
Cossta
Novice
 
Cossta
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 4
Ajutor!

Salut. Am si eu nevoie de ajutor.Ce imi mai amintesc din film e cam asa:Un barbat intalneste o femeie pe strada si incearca sa o abordeze dar nu reuseste ca e prea timid si asa continua cateva zile in sir dar fara succes.Si aici e chestia...Un demon vine pe pamant si se infatiseaza cu chipul baiatului cu un scop pe pamant,acesta se indragosteste treptat de fata,(din cate stiu demonul vine pe pamant sa-l ia pe tatal fetei).Cam atat...Actorul e foarte cunoscut Leonardo Di Caprio...cred.La sfarsit fata isi da seama ce e...Demonul ii da viata inapoi baiatului si pleaca cu tatal fetei definitiv.Intamplarea de la sfarsit se intampla la o petrecere mare.Sper ca ma puteti ajuta.Multumesc!
Cossta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2013, 13:10   #556
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
Meet Joe Black
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2013, 14:08   #557
Cossta
Novice
 
Cossta
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 4
Thumbs up

Originally Posted by White1:
Mersi mult ! Am crezut ca nu o sa-l mai vad.

Last edited by Cossta : 02 Nov 2013 at 14:12.
Cossta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 19:10   #558
John_Doe
Novice
 
John_Doe
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 5
Serial

Salutare .
Ma poate ajuta cineva sa gasesc serialul "Centennial" http://www.imdb.com/title/tt0076993/ ?
A fost difuzat de Prima TV in anii 1997 - 98?
Multumesc

Last edited by John_Doe : 07 Nov 2013 at 19:58.
John_Doe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 20:58   #559
John_Doe
Novice
 
John_Doe
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 5
Originally Posted by oliv41:
Salutare tuturor. Caut un film si nu stiu cum se numeste.Este vb despre niste africani care participa la jocurile olimpice de iarna la bob daca nu ma insel sau sanie . Antrenorul loe este un actor grasut (la fel nu stiu cum il cheama) Filmul are :comedie sport si din ce imi aduc aminte este facut dupa un fapt real. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Multumesc anticipat.
e vorba de echipa de bob a statului
Jamaica iar filmul este http://www.imdb.com/title/tt0106611/

Last edited by John_Doe : 07 Nov 2013 at 21:12.
John_Doe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 21:15   #560
John_Doe
Novice
 
John_Doe
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 5
Originally Posted by RAPITEANU:
salut.caut si eu un film dar nu stiu cum se numeste.tot ce stiu e ca e vorba de un politist care vrea sa isi salvezi familia de la distrugerea lumi (era ceva de genu incalzire globala legat de campul magnetic)se ascundeau prin canalea.(era si o fata pe acolo care vb cu unu de care nu ii placea lu tacsu adica lu politai)...explodau masini se deramau case etc distrugeri ma intelegeti. banuiesc ca filmul e undeva intre ani 2000-2006.daca are cineva vreo ideie despre ce vorbesc datimi un mesaj pe calermg@yahoo.com

Razboiul lumilor, film facut dupa tomanul omonim al lui HG Wells
http://www.imdb.com/title/tt0046534/?ref_=nv_sr_1 si
http://www.imdb.com/title/tt0407304/?ref_=nm_knf_i1
John_Doe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells