Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jun 2013, 18:20   #1
movies_addicted
Novice
 
movies_addicted
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
caut job...

servus,
am si eu o problema si sper sa gasesc macar niste sfaturi, daca nu job.
deci... caut job in disperare, problema e ca nu gasesc nimic pe domeniul meu
am terminat liceul si am luat toate categoriile de carnet si atestatele sa fiu sofer profesionist, mi-ar placea tare mult sa fiu pe tir (eh, cred ca am vazut prea multe filme cu soferi ), din pacate de fiecare data cand gasesc vreun anunt de job se cere experienta. Eu trimit totusi CV, si de cele mai multe ori nu primesc niciun raspuns, iar daca primesc raspuns (si eventual ma cheama la interviu) imi spun: noi cautam oameni cu experienta.
ce sa fac? unde sa caut? stiti cumva vreo firma unde ma pot angaja in situatia asta? as fi tare recunoscator pentru orice idee
movies_addicted is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2013, 18:48   #2
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Vezi pe aici: http://forum.soferii.ro/viewtopic.ph...3595&start=540
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2013, 19:44   #3
Martel
Novice
 
Martel
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 7
Salut!

Banuiesc ca nu ai vreun cunoscut care e deja pe tir si care sa poata sa te ia cu el si sa te mai invete una-alta, nu? E destul de greu la inceput, ce-i drept, in orice domeniu, dar mai ales in transporturi unde ai o anumitra responsabilitate dupa ce urci la volan.

SI eu sunt sofer, dar la o firma de curierat, prefer asa decat sa fiu plecat perioade mai lungi.

Firme care angajeaza incepatori sunt mai multe, printre care Hartl, Waberer's, sau Dunca. Dintre toate am inteles ca la Hartl e cel mai bine, sunt conditii foarte ok.

Ti-as recomanda sa te inscrii si pe forumul soferii.ro, poti sa mai obtii unele informatii importante si de acolo, iti mai faci contacte si una-alta.

Bafta multa!
Martel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2013, 13:57   #4
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am si eu un amic , care cauta de munca pe tir... si a fost la n interviuri si nimic, pana cand a gasit pe o furgoneta , un fel de camion mai mic sa zic... si acum e prin europa cu acel citroen.

si de aceeasi problema se lovea si sincer sa fiu... degeaba ai plasticu in portofel daca nu ai experienta si mai ales o recomandare ceva.
si zi sincer, daca ai fi patron si ai avea 10 tiruri , de prin 2008 asa.. deci nu vechi, ai da pe mana unuia fara experienta un tir sa transporte de colo colo marfa?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells