Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2011, 09:48   #21
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
eu am alergat sa il vad la premiera
cand am intrat nu era nimeni
...
si la care unu imi spune sa intru in sala!
intru in sala, lume multa, intuneric, pe ecran una care vorbea singura cu un webcam
sala arhiplina de pitipoance si mari celebritati
n-am avut loc ca lumea nici pe scara
am stat acolo si m-am uitat la film apo(vreau sa spun videoclipul lungit de 2 ore cu anumite momente copiate din reservoir dogs - daca asta e filmul pe care il amintesc eu regizat+jucat de tarantino in care un tip se infiltra in mafie si trebuia sa stie sa spuna un banc, si tot ce facea juma de film era sa invete sa spuna bancul acela pe care intr-un final il spunea mafiotilor la pisoar si toti il credeau de-al lor si il acceptau - la fel faza cu tipa care voia sa faca pipi?!?!?!)i chisu spune ca ne asteapta la petrecere - deh, de petreceri a fost bun intotdeauna - daca regiza la fel de bine cat organiza petreceri poate luam si un oscar ceva
apoi ies din sala si cand sa merg la petrecere o ploaie torentiala
deci am mai vazut ploaie torentiala dar ca aia niciodata
statea maria dinulescu acolo si tot astepta sa se termine ploaia si tot nu se termina, si un tip care era cu el, un tocilar englez sau ceva, a alergat prin ploaie si i-a adus jeepul la scara, sa nu se ude saracuta , apoi a plecat si ea
nus ce a fost la petrecere, dar cat de ratat a fost filmul atat de ratata a fost si petrecerea aia torentiala - eu unul am luat o baltoaca de 30 de cm in care mi-am afundat adidasii nike nou nouti!
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2011, 12:50   #22
Lived_memories
Banned
 
Lived_memories
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 17
Nu se intelege nimic din ce scrii, poti fi mai explicit, te rog?
In rest, filmul mi s-a parut asa si asa. Multe faze misto, dar nu se prea leaga...
Lived_memories is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2011, 14:24   #23
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Ma bucur ca am ajuns sa vorbim de bugete de 120 000 de euro ca si cum ar fi de 3 lei, si ca si cum nu s-ar putea face nimic decent de banii astia.
Cand vrei sa faci un film despre Youtube, despre ce se intampla cu adolescentii, nu trebuie sa te chinbui prea mult sa inventezi cine stie ce poveste (foarte putin plauzibila de altfel). Trebuie doar sa te duci pe Youtube si sa te uiti peste zeci, sute de mii de filmulete, si sa lasi subiectele sa vina la tine. Am vazut chiar o multi de filme experiementale facute integral din postari pe Youtube, iar rezultatele au fost extrem de intresante.
Bineteles ca e nevoie insa de multa munca, mult timp de cercetare, dar rezultatul are sanse sa iasa mai onest si realist decat filmul lui Chisu.
WebSiteStory a costat mult...mult prea mult decat merita. Sper ca banii s-au dus pentru sunet si muzica, singurele elemente cat de cat decente ale acestei productii.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 21:18   #24
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Nu mi-a placut deloc filmul asta, parca-i facut de un amator. Din fericire, Dan Chisu si-a luat revansa cu Ursul. Sunt curioasa cum va fi si celelalt film regizat de el, Si caii sunt verzi pe pereti.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells