Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ghici cine este în contul user-ului "rlhyde"?!
Marele critic Alex Leo Şerban 7 50.00%
Halebardul 0 0%
RomâniaMare 1 7.14%
Pitbull 5 35.71%
Alt user cu probleme psihice. Vă rog argumentaţi. 1 7.14%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 May 2010, 17:00   #1
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question eJoc: Ghici ciupercă ce-i, SAU cine-i în contul "rlhyde"?!

1. Alex Leo Şerban.
2. Halebardu.
3. RomâniaMare.
4. Pitbull.
5. Alt user. Exemplificaţi, vă rog.

Last edited by Dragomara : 07 May 2010 at 17:04.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2010, 17:03   #2
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Ar trebui sa ne intereseze?!

Later edit: nu ma intereseaza.... dar ti-am tras un vot!
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !

Last edited by rrs85 : 07 May 2010 at 17:10.
rrs85 is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2010, 17:06   #3
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by rrs85:
Ar trebui sa ne intereseze?!
Scuze, dar eşti off-topic.
De obicei când ceva nu te interesează taci, şi-ţi vezi de ceea ce te interesează, probabil că pe tine acum nu te interesează chiar nimic.
Scuze.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2010, 22:31   #4
bogdan0125
Guru
 
bogdan0125
 
Join Date: Jul 2009
Location: Constanta
Posts: 453
Am votat cu Pitbull. Vad ca acum el are cele mai multe voturi
__________________
Nobody is perfect. I am Nobody.

A gresi este omeneste, dar a da vina pe altul este si mai omeneste.
bogdan0125 is offline   sendpm.gif
Old 07 May 2010, 23:42   #5
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by bogdan0125:
Am votat cu Pitbull. Vad ca acum el are cele mai multe voturi
Din fericire nu despre el este vb. Am să vă spun mâine pe ce anume se bazează raţionamentul meu.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2010, 13:52   #6
rlhyde
Junior
 
rlhyde
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 48
Eu am votat "Pitbull" (pt ca nu nu a mai aparut de mult pe forum), dar s-ar putea sa ma insel.
rlhyde is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2010, 14:15   #7
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
S-o fi suparat oleak si a vrut sa ne demonstreze ca poate sa traiasca si fara forum.
copila_satanista is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2010, 14:18   #8
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by rlhyde:
Eu am votat "Pitbull" (pt ca nu nu a mai aparut de mult pe forum), dar s-ar putea sa ma insel.
Nu trebuia să sincopezi tradiţia, cea în care tu te votezi pe tine însuţi.

PS: revin mai pe seară să dezleg misterul. Acum iar tb să fiu gospodină, de nu toţi suntem din os de prinţ ca unii.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2010, 21:59   #9
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Arrow No, gata asta e revizia 0. Obosita revizie zero.

No, foarte pe scurt: povestea „noastră” a-nceput când la foarte puţin timp după ce-am început să postez eu pe CineMagia un oarecare Alex Leo Şerban începe să se ia de mine pentru că-am avut „tupeul” de a-i repoşa să nu mai folosească ortografia tip chat pe un form citit şi de alte persoane în afara de-a „domniei sale”.

Cum am mai spus nu citesc ziare, nu mă uit la TV şi nu mă interesează aşa-zisa viaţă mondenă românească, drept care am bănuit că respectivul este unul dintre zecile de puşti frustraţi de care mi-a fost dat să mă lovesc în 13 ani de Internet. Şi acum îmi aduc aminte de-o întâmplare haioasă: am copiat un fragment din „marele critic” şi l-am rugat pe regretatul George Pruteanu – Dumnezeu să-l ierte – să-l analizeze, tipul a ajuns la aceeaşi concluzie – aveam de-a face un puşti răsfăţat dependent de Net etc. Îmi amintesc că ALS s-a atacat foarte la faza asta, şi chiar a comentat pe site-ul lui Pruteanu.

Toate astea se întâmplau acum mai bine de 2 ani, şi unde „marele critic” în modestia lui arhicunoscută mă intoxica cu realizările lui măreţe a trebuit să dau ceva insipide Google, chestie care nu-mi stă de obicei în fire. No, şi uite-aşa ajuns pe câteva blog-uri de necunoscuţi iluştri a căror legătură cu filmul era faptul că providenţa-i binecuvântase şi cu bani pentru un TV. Încă o constantă comună a acestor blog-uri de autodeclaraţi „scriitori” (I. Suciu e singurul nume care-mi vine acum în minte) era faptul că dezbaterea de idei iniţială degenera rapid şi iremediabil în insulte şi jigniri incalificabile.

Mă întreb şi acum, ce-o fi fost în capul meu de-am pierdut atâta vreme citind mizeriile alea, probabil că mi-am dorit într-adevăr să cunosc omul. No, şi nu mi-a trebuit mult şi l-am cunoscut aşa cum a venit pe lume, mă rog un pic mai matur din punct de vedere fizic, doar. Cineva scrisese pe unul din acele blog-uri ceva de genul „tu nu eşti ăla cu pozele din Click?!” după care urma un link spre fickr.com, link care m-a convins că nu aveam de-a face cu un adolescent, aşa cum crezusem iniţial. La ceva timp după am aflat şi povestea pozelor - „artistice” - cum am făcut imprudenţa să citesc în „respectabila” publicaţie.

Acum, stând la biroul meu, şi ascultând un Giuseppe Verdi nemaiauzit încă, în cadrul emisiunii “Seara de operă” de la România Muzical, îmi spun că nimeni nu te poate acuza că te-ai fotografiat gol, în “demne” ipostaze fiziologice; ceea ce nu-mi explic cu niciun chip este autopostarea acelor poze cu opţiunea “public” pe Internet?! Etc.

No, dar hai să ne întoarcem la acuzaţia mea. No, am studiat acele poze, şi ne-am luat cu mâinile de cap, eu şi majoritatea cunoscuţilor mei – asta unde am ţinut să aflu şi ceva păreri din afara forum-ului CineMagia.

Unde cred că aia a fost perioada în care apetitul meu pentru bloggăreală a fost maxim am continuat să citesc. Evident că cei care se schimbau erau doar interlocutorii, în rest intriga şi deznodământul erau aproape identice. Trebuie să recunosc totuşi că a fost şi o excepţie, singura pentru care a meritat să citesc atâta maculatură. Nu mai ştiu despre ce blog era vb, nici cine erau participanţii la discuţie, însă-mi amintesc că mi-a făcut plăcere să-l citesc pe un anonim bun cunoscător şi iubitor de artă. No, se pare că nu numai mie mi-a plăcut tipul, din moment ce ALS l-a invitat public să-i scrie, dându-şi, evident adresa de e-mail, şi anume rlhyde@yahoo.com. Evident că nu m-am putut abţine şi am verificat această adresa trimiţând mai multe e-mail-uri, gest la care ALS a concluzionat, PE FORUM, că-s “topită” după el, că-l stresez, agresez, urmăresc etc., de parcă io l-aş fi pus să facă acea adresă publică. Chiar a ameninţat că va renunţa la ea etc.

Dovada certă că aceea era într-adevăr una dintre adresele lui de e-mail am avut-o când a “catadicsit” să-mi răspundă la unul dintre e-mail-urile în care, evident îl luam peste picior (a se citi îl jigneam, oarecum; trebuia să mă descarc şi io cumva, la ce şi câte-mi făcea pe forum, cu aprobarea tacită a moderatorilor) no, deci mi-a scris un e-mail în care printre alte “drăgălăşenii” mi-a urat să mă îmbolnăvesc de cancer uterin, asta după ce voi fi avut şi fericirea unei menopauze timpurii!

Am luat partea bună a întâmplării – care-o fi aia, acum chiar mi-e imposibil să-mi amintesc – am râs deci, şi-am trimis acel e-mail mai departe, moderatorilor de-aci şi lui Keep.

Şi cu asta s-a închieiat, cred, povestea “noastră” pe e-mail, ne-am întors la T0, adică jigniri în public. Tipul nu reuşiese nicicum să mă convingă de olimpismul lui, dimpotrivă.

Probabil că aş fi uiat de rlhyde dacă anul trecut pe la sfârşitul lui iunie nu mi-ar fi fost dat să citesc acest nume în cadrul utilizatorilor nou înregistraţi. Evident că l-am reclamat, şi am mai şi bătut zeci de apropo-uri, urmarea lor se vede şi azi, şi mai ales ACUM pe forum. Nu mă interesează cine, şi câte conturi are, însă nu mi se pare corect să ţi se permită să intri cu o clonă atâta timp cât contul tău nu este banat, starea de fapt de anul trecut (cea de la emiterea contului rlhyde).

Cel mai tare m-a derajat faptul că moderatorii ştiu deja asta, dar se fac că plouă.
Am reinstalat Windows-ul şi nu mai pot posta acum acel mesaj, însă o copie a lui trebuie să fie încă pe WebMail-ul celor de la ClickNet, când am să am timp am să-l caut.

Între timp voi îi puteţi scrie “marelui critic” folosind adresa pe care el însuşi a făcut-o publică.

No, şi acum unde tot sunt eu o gospodină pricepută hai să judecăm un pic:

- faci publice, la mai bine de 5 miliarde de pământeni, nişte autopoze făcute în situaţii delicate. No, noroc că mai bine de 3 miliarde nu au acces la Net, sau sunt analfabeţi. Asta e prima dovadă majoră că posezi o inteligenţă superioară;
- îţi faci publică adresa de e-mail pentru că vrei ca UN SINGUR BĂRBAT să-ţi scrie. Hmmm... cam disperat, dar la fel de inteligent.
- scrii unei femei pe care-ai convins-o pe deplin să te deteste, scrii deci un mesaj mai mult decât suburban. Hmm... pueril, da’totuşi inteligent;
- îţi vine ideea genială de a-ţi face o clonă cu arhicunoscuta ta adresă de e-mail. Hmmm... greu de crezut, dar poate tocmai de-aia atât de posibil, încă inteligent.
- Una dintre multele femei pe care le-ai jignit îţi recunoaşte şi semnalează nobila-ţi incognito prezenţă, însă tu insişti în a-ţi demonstra caracterul şi inteligenţa. Hmmm...?!

PS: unde sunt doar o gospodină cu pretenţii de intelectuală ( ) am să-i las pe ceilalţi să tragă concluziile.

PS1: anul ăsta nu am mai citit niciun blog; nici măcar pe-al meu, deci pe cine-ai mai jignit, umilit şi făcut să renunţe la micile lui/ ei plăceri?!

Nu am fost în fanclubul LucieiT însă ceea ce i-ai făcut ei este absolut incalificabil. Şi reţine „eu nu citesc, pentru că nu mai am de ce, şi pe cine”.

Nu sunt şi nu voi fi niciodată de-acord cu minciuna, însă i-am admirat - vb. vine – pe cei care au folosit-o când şi cum trebuie. Traducerea: nu pe tine, mă rog asta nu înseamnă că nu te înţeleg.


PS2: @tovarăşii moderatori – dacă s-a dat liber la clone vreau şi io una, vă rog.

Last edited by Dragomara : 08 May 2010 at 22:09.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 08 May 2010, 22:21   #10
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Am votat ALT+USER CU PROBLEME PSIHICE = DRAGOMARA.

Sorry, Drago!
Judex is offline   sendpm.gif
Old 09 May 2010, 01:01   #11
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Unde 90% din timp eşti beat - despre inteligenţa, caracterul şi educaţia TA îmi e şi jenă să mai vb - tu chiar nu contezi, mai exact, te înţelelg. Culcă-te la loc.

PS: îmi cer scuze că tu te ridici nici măcar la "valoarea" unei opţiuni de poll.

PS1: offf am uitat să spun: acest poll se dedică corinkăi şi tuturor celor care cred fără să cerceteze, celor care continuă să "vadă" şi după ce evidenţa le-a scos DEMULT ochii.

Last edited by Dragomara : 09 May 2010 at 01:07.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 09 May 2010, 01:16   #12
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Marele critic Alex Leo Şerban
robbiex2 is offline   sendpm.gif
Old 09 May 2010, 11:19   #13
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Dragomara si Judex, cate un avertisment. Poll inchis.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells