Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Aug 2009, 21:17   #1
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
The Proposal

Vad ca nu a scris nimeni pana acum ... asa ca incep eu. Nu sunt genul care scrie mult si sper sa nu ma criticati pentru chestia asta...

The Proposal - Vrei sa te insori cu mine, este la ora actuala comedia romantica a anului din punctul meu de vedere si nu cred ca alt film imi va intrece asteptarile la acest capitol. Anne Fletcher a revenit in forta dupa ce ne-a surprins intr-un mod placut in 2006 cu Step Up - Dansul dragostei si in 2008 cu 27 Dresses - 27 de Rochii. Sandra Bullock si Ryan Reynolds alcatuiesc un cuplu frumos pe ecran si chiar as vrea sa ii revad curand in alte productii de acest gen. Celelalte personaje sunt bine conturate... mi-a placut mult de Betty White in rolul bunicutei care a reusit pe parcursul intregii pelicule sa-mi astearna cate un zambet pe chip. Nu trebuie sa pierdeti nici secventele de la derularea genericului final care sunt absolut incantatoare . Nota 8 cu plus...









Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2009, 02:06   #2
cris26
Novice
 
cris26
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 23
O mare beshina de film la care am fost fortat sa ma uit cu 0 faze comice, 0 talent din partea actorilor care parca se scremeau sa joace partitura din scenariu conceput pe WCu probabil...Cea mai buna parte din tot filmul a fost somnul dulce pe care l-am tras cu sforaituri.
cris26 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2009, 21:13   #3
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Vad ca te-ai chinuit mult sa descrii ce NU ti-a placut la acest film... Daca tot te dai cinefil si te crezi in stare sa comentezi un film, de ce nu folosesti termeni de bun simt ? Sau inca nu ai invatat sa te exprimi in mod civilizat ??
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2009, 10:59   #4
cris26
Novice
 
cris26
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 23
Eh, nu tre sa o iei personal acum, nu am nimic cu topicul tau, decat cu filmul....si nu, nu m-am chinuit mult. Consider ca am fost scurt si la obiect . Civilizat in exprimare..mneaah...eram odata...not anymore .
Scuze inca odata ca am aruncat cu cuvinte de ocara intr-un film care tie iti place, dar nu am facut decat sa-mi exprim parerea-mi sincera.
Ah, era sa uit...mi-a placut ceva la acest film...e scurt (nu atat cat mi-as fi dorit, totusi)!
cris26 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:03   #5
ooo333
Guru
 
ooo333
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 473
inca nam vazut filmul dar trebuie vazut doar apare sandra dezbracata !
ooo333 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:13   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ups!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:34   #7
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Originally Posted by Pitbull:
Ups!

Ce s-a intamplat ?
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:40   #8
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am citit un mesaj.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:43   #9
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Si te-a intristat ? Nu lua totul in serios ...
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:47   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cine-a zis cä l-am luat în serios?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 18:55   #11
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Originally Posted by Pitbull:
Cine-a zis cä l-am luat în serios?

Asa !

Ai vazut-o pe Sandra ? Ce parere ai despre film ?
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 19:00   #12
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu l-am väzut, deci nu mä pot pronunta.
Sandra îmi place ca gagicä, iar ca actritä mi se pare so and so. Ca persoanä, am auzit cä-i o scorpie - deci, nu, multumesc.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 19:15   #13
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Ti-a placut cum a jucat in Crash ?
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 19:20   #14
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nici "Crash" n-am väzut încä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 19:29   #15
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Merita vazut
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2009, 19:33   #16
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am auzit - de-asta am si spus "încä".
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 08:50   #17
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Atunci cand aud comedie romantica inseamna ca filmul nu e nici comedie si nici romantism nu prea gasesti. Asa e si The Proposal cu Sandra Bullock. O zeama dreasa de la inceput pana la sfarsit. Scenaristii dupa ce au gasit un pretext cu o viza expirata baga repede si poanta cu casatoria de nevoie care stim, toti o stim se va transforma intr-una adevarata, asa ca-n filme cu porumbei albi cu putin roz si cam atat, nimic care sa ne faca sa ne uitam pana la sfarsitul filmului.
Mai sunt niste faze pentru adolescentii americani rontaitori de popcorn modificat genetic cu un popa care e si stripar in timpul liber. La un moment dat mi s-a parut ca seamana cu "Meet the parents" pt ca daca acolo apare o pisica jucausa aici avem un caine, dar din pacate aici nu avem un de Niro care sa zica "I'm watching you" papagalului insuratel.
Pana si prietena mea (care prefera comediile romantice) a zis ca acest film nu merita vazut la cinematograf. Incadrez acest film in categoria filmelor de vazut la munca, la serviciu, pe banii altora, pentru trecerea timpului.
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 10:54   #18
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Slabut.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 16:20   #19
mbyny
Novice
 
mbyny
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
O comedie chiar draguta, din punctul meu de vedere. Sandra e super ok, Reynolds face mutrite-mutrite nostime, nu e nimic vulgar sau deplasat, iar cei doi dau bine impreuna. Da, ok, tema nu e noua, finalul previzibil... dar intre atatea filme sangeroase, violente, cu vampiri sau mai stiu eu ce, e chiar binevenita din cand in cand o astfel de vizionare.
mbyny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2009, 10:49   #20
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Originally Posted by cornel:
Atunci cand aud comedie romantica inseamna ca filmul nu e nici comedie si nici romantism nu prea gasesti. Asa e si The Proposal cu Sandra Bullock. O zeama dreasa de la inceput pana la sfarsit. Scenaristii dupa ce au gasit un pretext cu o viza expirata baga repede si poanta cu casatoria de nevoie care stim, toti o stim se va transforma intr-una adevarata, asa ca-n filme cu porumbei albi cu putin roz si cam atat, nimic care sa ne faca sa ne uitam pana la sfarsitul filmului.
Mai sunt niste faze pentru adolescentii americani rontaitori de popcorn modificat genetic cu un popa care e si stripar in timpul liber. La un moment dat mi s-a parut ca seamana cu "Meet the parents" pt ca daca acolo apare o pisica jucausa aici avem un caine, dar din pacate aici nu avem un de Niro care sa zica "I'm watching you" papagalului insuratel.
Pana si prietena mea (care prefera comediile romantice) a zis ca acest film nu merita vazut la cinematograf. Incadrez acest film in categoria filmelor de vazut la munca, la serviciu, pe banii altora, pentru trecerea timpului.


Ok...sa zicem ca aceasta nu este o comedie romantica... Daca tot ai gasit atatea argumente, vreau sa vad ca ne dai un exemplu de comedie romantica lansata anul acesta si care este mai buna decat Proposal din punctul tau de vedere ! ... Ca sa vedem cu ce ai facut tu comparatie anul acesta cand ai facut afirmatiile de mai sus
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells