Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Apr 2009, 01:14   #361
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Stergeti-le,ce puii mei.
Ma bucur ca ma uraste acum Pitbull,e mai bine asa.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:40   #362
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Mai zi ceva şi de mine că mi-o plăcut aia cu „mizeria din suflet”.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:42   #363
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Nu o mai intarata ca de`abia s`a linistit.E si noapte.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:45   #364
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Şi dacă s-o mai liniştit tot o să vreau sinuciderea ei de pe forum.Nu cred că mai poate sta după ce o zis de atâţia vreo 7 pagini din topic,de nu mai mult.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:48   #365
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Suspect de bizar:
Şi dacă s-o mai liniştit tot o să vreau sinuciderea ei de pe forum.Nu cred că mai poate sta după ce o zis de atâţia vreo 7 pagini din topic,de nu mai mult.
Care atatia ? Esti mic.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:52   #366
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Am vazut ceva mai sus: apreciez faptul ca am fost luat in considerare pentru a modera acest forum. Cum se spunea intr-o vreme pe la Oscar - It was an honour just being nominated. Din pacate, cu scuzele de rigoare, ma vad nevoit sa declin oferta. Chiar daca sunt zile in care nu ma misc de-aici si discut cate-n luna si in stele, uneori lipsesc foarte mult. Deci nu sunt constant ca prezenta si asta ar trebui sa fie un criteriu foarte important in alegerea unui moderator. Plus de asta, am experienta ca admin principal si nu-mi amintesc cu mare placere de perioada aia; dar, pronind de aici, din cand in cand mai pot veni c-o mana de ajutor atunci cand sunt pe faza, cum am facut si pana acum.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 01:52   #367
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by redmen:
Nu o mai intarata ca de`abia s`a linistit.E si noapte.
Da,esti bun de moderator in momentele tale bune,asta e norocul.E mai importanta aparenta calmitate decat cultura si dragostea de oameni.
Suspect,n-am nik cu tine,tu ai inceput nu mai stiu ce.Uite tie iti cer scuze(desi nu ai nevoie) .Restul aia multi sunt Pid-bull,Illotempore si Marx.
Marx si Illotempore au inceput mai demult jocul asta bolnav,ei au inceput cu jignirile,iar Pitbull e un ipocrit si malitios,razbunator si rautacios,tot ce face ,face cu un scop.Le are,traiasca Secu.
Clar? Tu esti mic.

Trebuie sa inteleaga tov.Pitbull oricarei persoane de va incerca sa se apropie mai mult decat e cazul ii va provoca o reactie de respingere si repulsie sincera.Bineinteles ca aceia care nu-l cunosc bine ,sunt liberi sa-l indrageasca,sa-l respecte.La maimare.malaimare.

La nani.

Zoofilie curata.
Si ce mult tineam la tine ...prapaditule.Sunt o frumoasa si o nebuna.
Ala e raspunsul tau? Schelalaiala aia,maraitul ala de pudel venit de la coafeur? Chin-ez-ofilule.
Da,vreau sa mor,sa ma omoare si pe mine cineva.De pe forum.Ca mi-am pierdut timpul prea mult.
Ce PULA mea.

Originally Posted by redmen:
Noapte buna si ai grija ca si popii sunt oameni.Asa ca sa nu`i zici prea multe chestii
Redmen esti rautacios iar?
Suspectutzule,am Big Fish pe dvd,l-am vazut,dar mi-e dor de Helena Bonhham Carter.

Last edited by Pitbull : 16 Apr 2009 at 02:23.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:00   #368
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Îţi accept scuzele,deşi nu le-am cerut,purşi simplu glumeam câteva mesaje mai sus.Nu-l cunosc personal pe Ptbull,sau cel puţin mai apropiat,deşi am ID-u' lui de mess.Da' faza cu cronicele lui că nu ar fi bune a fost nesimţire crasă.Nu prea citesc io critici,numa p-ăştia din CineMaia,şi câte unu pe net rătăcit sau printr-o revistă şi pot spune că Pit îi cel mai bun.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:00   #369
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Ce e minunat si zburdalnic de misto,e ca adminii au lasat lucrurile asa, punand manutele la ochi,inchinzand cate un ochi pe rand,in scop de trafic.Pai trebuia sa am bann de cand hai.Asa ca maine gata,bannare,pai da.
Pitbull asta daca e citit,de ce e asa meschin?Too bad.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:02   #370
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Un ban nu se da asa pe mofturi.Eventual o palma de trezire la realitate Dar ce noroc ca suntem o comunitate virtuala nu ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:06   #371
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Pauline Kael:
La nani.

Mă şi duc,măcar să dorm vreo juma' de oră păn' la film.Noapte bună şi sper mâine când intru să găsesc toţi atâţia membrii Cinemagia ca şi acum.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:08   #372
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Suspect de bizar:
Îţi accept scuzele,deşi nu le-am cerut,purşi simplu glumeam câteva mesaje mai sus.Nu-l cunosc personal pe Ptbull,sau cel puţin mai apropiat,deşi am ID-u' lui de mess.Da' faza cu cronicele lui că nu ar fi bune a fost nesimţire crasă.Nu prea citesc io critici,numa p-ăştia din CineMaia,şi câte unu pe net rătăcit sau printr-o revistă şi pot spune că Pit îi cel mai bun.
Bine,e talentat dar e meschin.Pacat.Nu e cel mai bun,e printre buni.Cel mai rafinat si carismatic ,si pt bourgeois si middleclass si pt sa Majeste Imperiale meme e ALS.Si nu mai zice nik de ALS ca de-aia m-am suparat.Atat imi doream sa revina ,macar din cand in cand.
Ma bucur ca nu esti suparat.
Dragomara si Ilotempore sunt victime colaterale,s-au bagat in ciorba si au reusit sa ma agite mai mult.
Pitbull, ma dispretuieste deci a primit ce-a cautat iar.
Unde am ramas? Cam atat.N-am mancat de 3 zile,trece si astaGood Night,sweet prince,the rest is silence.

Originally Posted by Suspect de bizar:
Originally Posted by Pauline Kael:
La nani.

Mă şi duc,măcar să dorm vreo juma' de oră păn' la film.Noapte bună şi sper mâine când intru să găsesc toţi atâţia membrii Cinemagia ca şi acum.
Ce film? Da,vor fi mai multi ca plec eu.
Cine vrea sa facem schim de ID-uri de mess? :cool:

Last edited by Pitbull : 16 Apr 2009 at 07:20.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:10   #373
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Judex:
Din pacate, cu scuzele de rigoare, ma vad nevoit sa declin oferta. Chiar daca sunt zile in care nu ma misc de-aici si discut cate-n luna si in stele, uneori lipsesc foarte mult. Deci nu sunt constant ca prezenta si asta ar trebui sa fie un criteriu foarte important in alegerea unui moderator.
Intr-adevär, am enuntat criteriul ästa. OK, îti înteleg refuzul - dacä stai cu timpul asa cum zici... Apropo de alt aspect abordat recent, numai fiintele inferioare sau imature uräsc. Am depäsit de mult faza asta, o datä cu vârsta. In plus, fäpturile inofensive, bune, blânde, care neputând fi rele se refugiazä în trädare si mitomanie, încercând sä mimeze infantil agresivitatea, în genul cäteilor mici si zgomotosi care laträ prin gard, îmi suscitä sentimente de afectiune si milä, tandrete si compasiune (chiar dacä, dupä ce devin plicticoase, încep sä le ignor); se stie, doar: câinii sunt favoritii mei; we are of a kind.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:13   #374
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Bine,deci înainte să mă duc să mă culc,merg să văd Big Fish/Peştele cel mare.Acum mă car că văd că o să iasă bătăi şi oricât de mult mi-aş dori,mă duc şila spovedit după ce se termină filmu'.Deci,noapte bună Pit,redmen,Pauline şi oricine mai îi pe la ora asta.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:14   #375
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Noapte buna si ai grija ca si popii sunt oameni.Asa ca sa nu`i zici prea multe chestii

Eu nu sunt rautacios.Eu sunt sincer.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)

Last edited by Pitbull : 16 Apr 2009 at 07:19.
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:18   #376
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Apropo, stii pilda aia cu fluturele?
Un întelept chinez s-a culcat si a visat cä era un fluture... care, în visul lui, s-a culcat si a visat cä era un întelept! Primul care s-a trezit, n-a mai stiut ce anume era: om care se viseazä fluture, sau fluture care se viseazä om...?

...Acum câteva ore, dormind, am visat efectiv cä... mä trezeam din somn si constatam cä tot scandalul ästa de-aici se petrecuse doar în visul meu! Mi-am si zic: "Ce vis anormal...! Si ce bine cä era doar un vis. Intr-adevär, asa ceva nici nu putea fi adevärat!"
Si am adormit la loc.
Curând, m-am trezit.
Cu adevärat.
Si definitiv...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:18   #377
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Pitbull:
Apropo de alt aspect abordat recent, numai fiintele inferioare sau imature uräsc. Am depäsit de mult faza asta, o datä cu vârsta. In plus, fäpturile inofensive, bune, blânde, care neputând fi rele se refugiazä în trädare si mitomanie, încercând sä mimeze infantil agresivitatea, în genul cäteilor mici si zgomotosi care laträ prin gard, îmi suscitä sentimente de afectiune si milä, tandrete si compasiune (chiar dacä, dupä ce devin plicticoase, încep sä le ignor); se stie, doar: câinii sunt favoritii mei; we are of a kind.

Apropo, stii pilda aia cu fluturele?
Un întelept chinez s-a culcat si a visat cä era un fluture... care, în visul lui, s-a culcat si a visat cä era un întelept! Primul care s-a trezit, n-a mai stiut ce anume era: om care se viseazä fluture, sau fluture care se viseazä om...?

...Acum câteva ore, dormind, am visat efectiv cä... mä trezeam din somn si constatam cä tot scandalul ästa de-aici se petrecuse doar în visul meu! Mi-am si zic: "Ce vis anormal...! Si ce bine cä era doar un vis. Intr-adevär, asa ceva nici nu putea fi adevärat!"
Si am adormit la loc.
Curând, m-am trezit.
Cu adevärat.
Si definitiv...
Bine ca ti-a trecut dracului.Stiam ca n-ai inima,nici cat o efemerida,apropos.
Libelulule.
Redmen taci.Iar arunci piatra.

Last edited by Pitbull : 17 Apr 2009 at 02:51.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 02:31   #378
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Pitbull,te-am bagat la ignore pe mess,fa si tu la fel.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 07:54   #379
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Dupa o seara tumultoasa, in care am aflat lucruri care nu ne interesau (cine, cu cine, unde, in cati, la ce varsta, cu cata patima) a venit si dimineata si soarele inunda locul bataliei cu o lumina calma. Corbii sunt satui, imbuibati de-a binelea, cateva oase albesc la soare...

Gata cu poezia. Sa trecem la lucruri concrete, sa facem "procesul etapei":

1. repros catre moderatori: atentie cand uniti doua mesaje, pt ca unele incep inca din titlu, cum e cazul mesajelor dragomarei, iar cand le uniti uitati de asta si nu se mai pastreaza exact.

2. sa fii moderator remunerat cu "ok mersi pupici" inseamna sa te apuci sa faci fapte bune care, dupa cum se stie, nu raman nepedepsite.

3. Pauline declara ca n-a mancat de 3 zile!!! E adevarat? (ar fi o explicatie)

4. Paruiala si spalatul rufelor in public care izbucnesc din cand in cand pe forum sunt spectacole savuroase dar pe care n-as vrea sa le moderez. Ca simplu spectator e mai interesant, sa fii "sub legi" si sa poti interveni doar in limitele lor. Deci n-as vrea sa fiu moderator pe astfel de sectiuni, si cum nici o sectiune nu e scutita de asemenea fenomene rezulta ca nu pot sa vreau sa fiu moderator deloc, multumesc.

5. Asmutirea prin mp a unora contra altora mi se pare josnica (in caz ca e adevarat).

Acum am putea trece la a comenta meciul de aseara
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 08:44   #380
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Ma intreb oare ce poate intelege un utilizator nou din acest topic?
Cred ca daca moderatorii permit in continuare utilizarea injuriilor si a cuvintelor obscene pe acest forum, el se va transforma (daca nu s-a transformat deja) intr-un otv virtual.
Nu pot sa zic ca aveam pretentii de la acest forum dar sunt dezamagit.
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells