Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Feb 2009, 14:18   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, si e mai scientologic decât Papa! :sleep:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 14:21   #22
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
si sa nu uitam, "nascut pe 4 iulie"...poate marele sau rol. inca un motiv in plus sa il lasati in pace. :happy:
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 14:24   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai cä parc-ai fi Madam Cârnat, care s-a burzuluit pe petitia noasträ, cä cum ne permitem sä ne luäm de Daneliuc si Nicolaescu, ar trebui sä-i läsäm în pace, cä ce filme au fäcut ei acu' dooj-patruj dä ani! :happy:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 16:52   #24
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
maestre, m-am abtinut de multe ori sa nu pun tzinta misto-urilor forumistice pe tine (atat aici cat si intr-un forum din trecut), dar si cand o sa o pun, nu o sa iesi foarte intreg... cat te crezi tu de spiritual si atoatecantaritor si judecator...

e interesant de observat la tine ca te-ai obisnuit sa iti permiti foarte multe lucruri atunci cand le faci pe seama unor prieteni si libertatea asta pe care ti-o iei de multe ori nu e de loc normala, chiar daca nu realizezi.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 18:28   #25
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O, dac-ai sti de câte ori meditez la asta...! Si de câte ori mä abtin, mä cenzurez, tac - din scrupulozitate...

Când chiar vorbesc, n-o fac pentru mine, ci ca sä ajut. Cum poti, mäi, sä-mi vii cu argumente din-astea - cä sä fim îngäduitori cu Tom Cruise, ce dacä s-a fäcut de râs cu von Stauffenberg, când rolul ästa ar trebui sä i se contabilizeze tot în contul lui "Born in 4-th of July", fäcut acu' doojdä ani?
Uite - ANUL TRECUT (nu-n '89!) - l-am admirat si läudat, pentru rolul din "Tropic Thunder". Ce-i bun, e bun. Da' asta nu-i scuzä penibilitatea din "Valkyrie".
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2009, 08:27   #26
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
da, Tom Cruz e esenta de penibil in filmul asta, de ce nu o recunoaste toata lumea?

it's so obvious!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2009, 23:00   #27
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
se vede ca nu meditezi suficient de vreme ce ai astfel de iesiri gen funny names. ai reflexul de a ataca imediat la persoana, atunci cand nu iti convine ceva. oamenii de felul tau ar trebui sa discute despre idei , nu sa scalambaie imaginea interlocutorului prin tot felul de postari care tie ti se par umoristice, dar care in realitate jignesc.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2009, 23:14   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eeee - teoretic, as putea räspunde oarecum la fel, dar n-o fac; stiu cä nici unul dintre räspunsurile tale deranjante nu e cu rea intentie.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 09:58   #29
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
plus ca e insurat cu o fata mai mica decat el cu 16 ani!
pai ce-i asta? majoretele sunt rezervate ptr. irinel, tiriac...nu ptr. cazatura asta scarboasa de t. cruz
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 10:23   #30
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by ulrich:
plus ca e insurat cu o fata mai mica decat el cu 16 ani!
pai ce-i asta? majoretele sunt rezervate ptr. irinel, tiriac...nu ptr. cazatura asta scarboasa de t. cruz

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 11:19   #31
Teonna
Junior
 
Teonna
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 31
Iarasi nu am vazut filmul,

Originally Posted by illotempore2002:
da, Tom Cruz e esenta de penibil in filmul asta, de ce nu o recunoaste toata lumea?

it's so obvious!
dar sunt atat de oripilata de religia pe care o practica Tom Cruise, incat nu pot vedea niciunul dintre filmele sale sau ale oricarui actor care practica scientologia - asta mai ales in umra scandalului provocat de moartea unuia dintre copiii lui John Travolta. Jett Travolta a murit din vina parintilor, caci religia pe care ei o practica refuza sa recunoasca autismul de care sufera fiul lor si in consecinta nu il tratau pentru aceasta boala.
Tom Cruise sustine ca biserica scientologica l-a ajutat sa se vindece de dislexia de care a suferit in copilarie, pacat insa ca nu i-a dat si mai multa minte. Tom Cruise este pentru mine unul din cazurile de actori in care ma intreb cum poate un om atat de putin dotat intelectual sa practice meseria de actor, ba inca sa devina si vedeta internationala.
Teonna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 11:47   #32
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Fäcând abstractie atât de fenomenul gregar al turmei lui Hubbard, care nu poate inspira decât repulsie, cât si de diversele roluri în care Cruise a dat cu bâta-n baltä, explicatia e totusi cât se poate de simplä: la baza actoriei stä un anume instinct, destul de rar si foarte greu de definit, care nu are nimc în comun cu inteligenta. Au existat actori uriasi (Giugaru, de pildä - si altii, încä în viatä, asa cä nu-i nominalizez), oripilant de slab dotati intelectual - dupä cum, dimpotrivä, oameni cu o inteligentä sclipitoare pot fi definitiv incapabili sä interpreteze, oricât de asiduu s-ar pregäti (si aici am o droaie de exemple). Evident, cele mai fericite cazuri sunt acelea unde se îmbinä talentul si inteligenta - actori ca Marin Moraru, Vali Uritescu, Ovidiu Iuliu Moldovan (Dumnezeu sä-l ierte), Caramitru, etc. Tom al nostru nu face parte din categoria asta, asa cä unele roluri îi zbârnâie, altele-i fâsâie.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 16:24   #33
Teonna
Junior
 
Teonna
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 31
Ce coincidenta,

Originally Posted by Pitbull:
Fäcând abstractie atât de fenomenul gregar al turmei lui Hubbard, care nu poate inspira decât repulsie, cât si de diversele roluri în care Cruise a dat cu bâta-n baltä, explicatia e totusi cât se poate de simplä: la baza actoriei stä un anume instinct, destul de rar si foarte greu de definit, care nu are nimc în comun cu inteligenta. Au existat actori uriasi (Giugaru, de pildä - si altii, încä în viatä, asa cä nu-i nominalizez), oripilant de slab dotati intelectual - dupä cum, dimpotrivä, oameni cu o inteligentä sclipitoare pot fi definitiv incapabili sä interpreteze, oricât de asiduu s-ar pregäti (si aici am o droaie de exemple). Evident, cele mai fericite cazuri sunt acelea unde se îmbinä talentul si inteligenta - actori ca Marin Moraru, Vali Uritescu, Ovidiu Iuliu Moldovan (Dumnezeu sä-l ierte), Caramitru, etc. Tom al nostru nu face parte din categoria asta, asa cä unele roluri îi zbârnâie, altele-i fâsâie.
toti actorii romani ale caror nume le-ai pomenit sunt si preferatii mei, ba chiar pe Vali Uritescu il cunosc personal(desi nu l-am mai vazut de ani buni) ca si pe sotia sa Vali(Valeria) si pe fiul Bogdan.
Stiu ca a fi inteligent nu este o conditie sine qua non pentru un actor, dar in cazul lui Tom Cruise uitasem ce mult face si un bun marketing. Ca sa nu fiu totusi nedreapta cu el, mi-a placut in tineretile lui in filmul "Top Gun"(1986) unde a jucat cu una dintre pereferatele mele de atunci, actrita Kelly McGillis.
P.S. - Erai cumva nascut la acea vreme ?
Teonna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 17:32   #34
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Stai sä-mi amintesc... :?
...1986, zici?
Päi äla a fost anul premierei lui "Al patrulea gard lângä debarcader", debutul lui Bogdan Uritescu ca actor - rol pe care l-am ajutat sä-l primeascä în vara lui '85, pe vremea când el voia sä dea la regie si lua meditatii cu mine. Sunä-l si-ntreabä-l cum i-am strecurat scenariul printre usile de la Cinemateca Eforie, cu o zi înainte de probele filmate, ca sä aibä un avantaj fatä de ceilalti candidati, în frunte cu Toto si Zoli!
Deci, se pare cä eram nu doar näscut - ci si näscätor de actori!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 18:10   #35
Teonna
Junior
 
Teonna
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 31
Daca as suna dupa atatea ani,

Originally Posted by Pitbull:
Stai sä-mi amintesc... :?
...1986, zici?
Päi äla a fost anul premierei lui "Al patrulea gard lângä debarcader", debutul lui Bogdan Uritescu ca actor - rol pe care l-am ajutat sä-l primeascä în vara lui '85, pe vremea când el voia sä dea la regie si lua meditatii cu mine. Sunä-l si-ntreabä-l cum i-am strecurat scenariul printre usile de la Cinemateca Eforie, cu o zi înainte de probele filmate, ca sä aibä un avantaj fatä de ceilalti candidati, în frunte cu Toto si Zoli!
Deci, se pare cä eram nu doar näscut - ci si näscätor de actori!
cred ca biata familie Uritescu ar cadea pe spate, iar cu Bogdan mai exista riscul ca nici sa nu-si mai aminteasca de mine. Parintii sai sigur insa isi amintesc de mine si inca foarte bine. Ca sa nu fim offtopic, iti voi scrie un MP.
Teonna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2009, 18:58   #36
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Un detaliu de procedurä forumisticä:
Atunci când räspunzi imediat cuiva, nu e nevoie sä folosesti functia "Citat", un simplu "Räspunde" e de ajuns. Folosim citatele în douä cazuri:
- când între timp s-au mai postat mesaje, iar noi vrem sä räspundem unuia anume, de mai sus;
- când vrem sä räspundem doar unui anumit fragment din mesajul respectiv (indiferent dacä e mai vechi, sau imediat anterior) - si atunci, când în fereastra noasträ de postare apare mesajul în cauzä (între codurile lui de citare), stergem restul, si pästräm doar fragmentul cäruia îi räspundem.
Iatä douä exemple:
Originally Posted by Teonna:
Ca sa nu fim offtopic, iti voi scrie un MP.
PM received and answered.
Originally Posted by Teonna:
cred ca biata familie Uritescu ar cadea pe spate,
Auleo, atunci sä pregätim niste saltele! :w00t:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2009, 03:45   #37
Teonna
Junior
 
Teonna
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 31
AI VAZUT ASTA ?!

"Sotia lui Tom Cruise, asa cum speram sa n-o mai vedem niciodata: supta la fata, nespalata pe cap si cu oja sarita( 2 martie 2009 – "Ziua") - Lucrurile par sa mearga din rau in mai rau pentru actrita Katie Holmes, daca e sa ne luam dupa cum arata. Tanara sotie a lui Tom Cruise i-a socat pe cei care au vazut-o aparand la o cina in Los Angeles, duminica seara. Cu parul nespalat, unghiile cu vopseaua sarita si fara urma de fard pe fata supta, actrita e de nerecunoscut, conform mail online".
Sarmana Katie Holmes, are deja creierul spalat. :?
Teonna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2009, 01:08   #38
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Quote:
claudiu-daniel - lugoj (Vizitator)

MesajTrimis: 12 Mar 2009 16:52

un film foarte reusit cea ce demonstreaza ca nu numai noi avem tradatori nostri ci si alte popoare au tradatori lor,dar in acest caz chear era nevoie de tradare.pentru mine unul hitler e cel mai mare conducator pe care la avut vriun popor nu prin prisma totalitara a lui ci prin ce a vrut sa faca el sa cucereasca lumea trebuie sa fi foarte tare sa reusesti asa ceva si na fost departe.Nu stiu de ce dar am o presimtire ca hitler na fost ultimul care vrea sa cucereasca lumea,ci intr-un viitor mai apropiat sau indepartat se va mai naste un asemenea om care va vrea sa cucereasca lume dar prin alte mijloace si tare mie teama ca va si reusi.Asta e doar o parere bine ar fi sa nu se intimple asta niciodata.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2009, 09:12   #39
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
:lol:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2009, 14:41   #40
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by redmen:
Quote:
claudiu-daniel - lugoj (Vizitator)

MesajTrimis: 12 Mar 2009 16:52

un film foarte reusit cea ce demonstreaza ca nu numai noi avem tradatori nostri ci si alte popoare au tradatori lor,dar in acest caz chear era nevoie de tradare.pentru mine unul hitler e cel mai mare conducator pe care la avut vriun popor nu prin prisma totalitara a lui ci prin ce a vrut sa faca el sa cucereasca lumea trebuie sa fi foarte tare sa reusesti asa ceva si na fost departe.Nu stiu de ce dar am o presimtire ca hitler na fost ultimul care vrea sa cucereasca lumea,ci intr-un viitor mai apropiat sau indepartat se va mai naste un asemenea om care va vrea sa cucereasca lume dar prin alte mijloace si tare mie teama ca va si reusi.Asta e doar o parere bine ar fi sa nu se intimple asta niciodata.
Compunere.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells