Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jan 2008, 13:08   #61
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by grafico:
catherine zeta-jones

nu numai pentru ca e foarte frumoasa, dar mai e si foarte talentata, ma uit cu drag la filmele ei, unul singur nu mia placut, zorro :hmm: .

eu zic ca Angie e mai talentata
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2008, 13:17   #62
grafico
Novice
 
grafico
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti
Posts: 18
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by grafico:
catherine zeta-jones

nu numai pentru ca e foarte frumoasa, dar mai e si foarte talentata, ma uit cu drag la filmele ei, unul singur nu mia placut, zorro :hmm: .

eu zic ca Angie e mai talentata

Sincer mi e cam pare foarte superficiala, intradevar are filme in care joaca de nota 9, 10 este pentru catherine zeta-jones :happy:
__________________
Pentru mamici si tatici.
Onyxkids.trei.ro

Grafica si photoshop, tutoriale in limba romana.
Grafiks.ro
grafico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2008, 11:51   #63
VaVaVuum
Junior
 
VaVaVuum
 
Join Date: Sep 2005
Location: Buc
Posts: 25
Hayek si Jolie. Nu neaparat in ordinea asta.
__________________
I don't believe in afterlife, although I'm bringing a change of underwear.
VaVaVuum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2008, 14:29   #64
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Sharon Stone
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2008, 00:24   #65
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Jessica Alba 8)
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2008, 16:00   #66
savoria
Veteran
 
savoria
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Posts: 149
Angelina Jolie
savoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2008, 00:24   #67
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
:huh: Mu-ha-ha

The dark force is strong in this one
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2008, 04:13   #68
mt
Junior
 
mt
 
Join Date: Jun 2005
Location: alexandria-egypt
Posts: 36
catherine zeta jones- este frumoasa si talentata si deosebita, poate ca femeie pt mine este pe locul 1.

Angelina- este talentata si sexy, putin agresiva, poate ca de asta o prefera barbatii, dar este intr-adevar frumoasa si talentata

Salma- ea s-a cam pierdut zilele astea desi in Desperado a fost unica, este frumoasa are talent dar trebuie sa se pastreze la acelasi nivel.
mt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2008, 12:02   #69
RockGirl008
Novice
 
RockGirl008
 
Join Date: Aug 2007
Location: "Over the hills and far away"
Posts: 21
Eu o prefer pe Catherina.
__________________
"Old loves they die hard
Old lies they die harder."
RockGirl008 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2008, 10:51   #70
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Toate aceste"dive" sunt operate estetic(desi n-aveau nevoie).
la Angelina e vizibila rinoplastia,narile parca ii sunt lipite,in tinerete avea un nas mult mai ..carn,Catherine Zeta are figura aceea artificiala de mutant(ca si Nicole Kidman).
Salma Hayek are o operatie la fata dar nu imi amintesc unde..la nas ,da.
Cea mai mare dezamagire e insa Charlize Theron,chiar nu avea nevoie si s-a uratit operandu-se la nas.sa speram ca nu mai continua..
Se pare ca rinoplastia e o moda...o moda fatidica..

http://www.stars-plastic-surgery.com...ze-theron.html
Asa ca nici o diva de-astea nu e naturala,sunt tinere,unele n-au nici 30 de ani,si s-au operat ca sa fie mai ..caraghioase ,nu mai atractive.De talent...ce mai conteaza.

http://awfulplasticsurgery.com/archives/001047.html
"How Plastic Is Angelina Jolie?
Cheek Implants? Check! Collagen Injected into upper lip? Check! Brow lift? Check! Nose Job? Check!Fun Bags Inserted? Check! Tummy Tuck done immediately after Shiloh's Birth? Check! Ahhh yes, it's good to be such a natural beauty like Angelina Jolie."
angelina jolie rhinoplasty pictures
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2008, 11:39   #71
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
pauline, link-ul cu theron duce la un text in care se precizeaza clar ca NU exista nicio diferenta notabila intre nasul ei 2003 si 2008
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2008, 11:59   #72
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by StefanDo:
pauline, link-ul cu theron duce la un text in care se precizeaza clar ca NU exista nicio diferenta notabila intre nasul ei 2003 si 2008
Am vazut pe urma ca am cazut in capcana gossip-ului...Charlize e una din actritele mele preferate,si pe locul 1 ca aparitie,si m-am suparat ,frumusetea ei n-are nevoie de retusuri.Poate peste multi ani.
N-am nimic cu plastic surgery,de exemplu o inteleg pe Scarlett Johanson care avea nasul ca un borcan,dar cele care exagereaza ,ar trebui sa fie mai grijulii cu imaginea lor.Si ma dispera cand vad ca sunt admirate" ce frumoasa,ce minunata".Unele sunt chiar banale..
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2008, 10:58   #73
legardere
Veteran
 
legardere
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rasnov-BV
Posts: 157
Originally Posted by Pauline Kael:
Toate aceste"dive" sunt operate estetic(desi n-aveau nevoie).

Ok, am inteles ca esti cam prea anti operatii estetice, dar te-ai gandit ca toate astea au ajuns la moda din cauza fanilor?
S-a ajuns in stadiul in care 70% din filme au performeri care in primul rand trebuie sa provoace fantezii sexuale fanilor sau in general spectatorilor, si apoi se iau in considerare alte elemente cum ar fi talentul, capacitatea de a intelege in primul rand personajul, si alte chestii din astea "neimportante".

Stau si ma gandesc ce discutii existau pe tema Barbrei Streisand, dar ce a demonstrat in final femeia asta ar trebuii sa dea de gandit atat spectatorilor cat mai ales celor care se ocupa de casting, ce ne facem oameni buni ca nu mai sunt decat cativa actori capabili sa performeze, restul sunt umflati din reclame, pentru care platesc bani grei (pentru ca altfel zau nu stiu cat succes ar mai avea)?
__________________
Le Conte De Neveres
Chevalier De Lagardere
legardere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2008, 11:33   #74
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by legardere:
Originally Posted by Pauline Kael:
Toate aceste"dive" sunt operate estetic(desi n-aveau nevoie).

Ok, am inteles ca esti cam prea anti operatii estetice, dar te-ai gandit ca toate astea au ajuns la moda din cauza fanilor?
S-a ajuns in stadiul in care 70% din filme au performeri care in primul rand trebuie sa provoace fantezii sexuale fanilor sau in general spectatorilor, si apoi se iau in considerare alte elemente cum ar fi talentul, capacitatea de a intelege in primul rand personajul, si alte chestii din astea "neimportante".

Stau si ma gandesc ce discutii existau pe tema Barbrei Streisand, dar ce a demonstrat in final femeia asta ar trebuii sa dea de gandit atat spectatorilor cat mai ales celor care se ocupa de casting, ce ne facem oameni buni ca nu mai sunt decat cativa actori capabili sa performeze, restul sunt umflati din reclame, pentru care platesc bani grei (pentru ca altfel zau nu stiu cat succes ar mai avea)?
Ai dreptate,cavalere,dar cred ca asta cu operatiile estetice tine si de "common sense" al fiecaruia.Nu cred ca daca as fi o tanara si frumoasa actrita,fara defecte vizibile(cine e perfect) m-ar putea obliga cineva sa ma operez(mai nou,moda se cheama "nose job" ,bine ca nu se cheama blow ...nose").Nu e deontologic si moral,si pt toti banii din lume nu as cadea in abisul ridicolului.Daca ne uitam la Mikey Rourke si la altii la care e mai putin vizibil,se mai pot chema acestia barbati? Ti-l poti imagina pe Sean Connery cu fata plina de cicatrici si intinsa cu un fel de fier de calcat,dat cu autobronzant pt femei si fanat de la prea multe ultraviolete?
Unde e succesul? Lumea a inceput sa se prinda,e iluzia din capul lor ca afacerea asta e un succes.Deja intervine suprasaturatia,si cred ca Hollywoodul va fi nevoit sa o ia de la zero(da Doamne).
Barbra Stresissand atunci cand s-a lansat ,era posesoarea unei voci minunate,dar era nula ca talent actoricesc..Walter Matthau ,partenerul ei ,din "Hello ,Dolly!": o tachina tot timpul.Pe urma experienta a invatat-o multe ,inclusiv ceva ..politicasa-i foloseasca.
Meryl Streep are nasul ca un cremwurst,dar in "Sophie's choice" era cea mai diafana si sexy "poloneza"...Talentul,chemarea,arderea launtrica,asta e mai important.
Sincer,daca iubita ta ar fi un mutant din asta artificial,cum te-ai simti sa-i saruti colagenul din buze,sa-i pipai silicoanele de prost gust...etc?
La europene n-am vazut atata vulgaritate.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 18:56   #75
Gaboi
Novice
 
Gaboi
 
Join Date: Jul 2008
Location: Gotham City
Posts: 10
Anjelona J. normal ...

Imagine a femeilor
__________________
http://cache.www.gametracker.com/ser...5/b_560x95.png
Gaboi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2008, 12:58   #76
nary
Guest
 
nary
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 35
angelina jolie
nary is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2008, 16:23   #77
Duplicité
Guest
 
Duplicité
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2
Catherine Zeta-Jones, dupa parerea mea, reprezinta idealul de frumusete feminina <3
Duplicité is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2008, 16:32   #78
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
o aleg pe salma ptr rolul din frida (l-am revzut recent cred ca joaca f bine si i se si potriveste rolul). nu pot sa zic ca mi se pare f frumoasa, dar e expresiva in unele roluri, asa...mica si cu tate mari...)

angelica ma steseaza deja, nu zic ca nu arata bine, dar mie mi se pare ca mai mereu pare obosita...parca n-ar mai fi dormit de nu stiu cand. si cateodata are expresia aia de tarfulita...uhhhh

zeta jones, arata bine, cred ca cel mai bine din toate. da ca filme, nu imi amintesc nimic memorabil in afara de chicago.

iar faza cu oscarul, hai sa fim serios, talentul nu sta in asta. cum se dau si oscarurile astea...of of mai mai...
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2008, 11:35   #79
just_mee
Novice
 
just_mee
 
Join Date: Aug 2008
Location: undeva
Posts: 7
le prefer pe toate daca stau bine si ma gandesc...
toate sunt actrite bune...
__________________
http://img521.imageshack.us/img521/7...c4d3c06rk3.gif
just_mee is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2008, 18:44   #80
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Quote:
Catherine Zeta-Jones,Salama Hayek sau Anjelina Jolie?
:lol: :lol:

Originally Posted by bre:
o aleg pe salma ptr rolul din frida (l-am revzut recent cred ca joaca f bine si i se si potriveste rolul). nu pot sa zic ca mi se pare f frumoasa, dar e expresiva in unele roluri, asa...mica si cu tate mari...)

angelica ma steseaza deja, nu zic ca nu arata bine, dar mie mi se pare ca mai mereu pare obosita...parca n-ar mai fi dormit de nu stiu cand. si cateodata are expresia aia de tarfulita...uhhhh

zeta jones, arata bine, cred ca cel mai bine din toate. da ca filme, nu imi amintesc nimic memorabil in afara de chicago.

iar faza cu oscarul, hai sa fim serios, talentul nu sta in asta. cum se dau si oscarurile astea...of of mai mai...
Salma era o frumusete(inca mai e dar se neglijeaza si e cam sleampata dupa ce a luat tzeapa cu milionarul francez).Frida nu i s-a potrivit dar e o actrita buna.Are sanii exagerat de mari dupa nastere,dar :love: yummy.
Angelina,arata groaznic(brad roade la ea nu gluma) ,dar traiasca operatiile estetice.Ma rog ,are o fatza placuta si ar putea si din cand sa-si aminteasca cum se joaca bine,dar i-au mai ramas cativa ani pt roluri de actiune..
Zeta-Jones mi se pare de mana a doua,era f frumoasa,dar a avut grija sa se urateasca singura cu operatiile estetice,am scris si aratat undeva poze p-aici despre ea si Nicole Kidman,niste femei perfect frumoase care s-au uratit cu operatii estetice."Chicago"...mmm,sa-l vad.Apropos de muzical,mi-a placut Nicole la nebunie in "Moulin Rouge".
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells