Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Dec 2006, 21:43   #1
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Conflictul Pitbull /Bubu/Airlight

Frenezia cu care prietenul nostru Pitbull matura toate postarile pe care i le adresez lui Airlight e destul de suspecta. Maestrul Pitbull motiveaza ca Airlight nu e dispus sa inceapa o discutie pe teme management in cinematografia romaneasca, radiografie a publicului etc. Subiecte pe care Pitbull le considera paranoice. Totusi paranoia se pare ca il cuprinde si pe Airlight, din moment ce acepta o discutie deschisa pe teme devenite tabu pe Cinemagia.

Iata o proba din discutia purtata cu Airlight:

Originally Posted by Airlight:
Problema care se pune acum este una de identitate. Incercand sa redesenam conturul actual al acestei vietati interesante care e filmul romanesc , noi intrebam publicul: cum ati vrea sa arate ? Asa e bine? Sau asa? Si in incercarea asta de a tine pasul cu el, speram sa reactivam o sincronicitate cu partea actuala, internationala a filmului pe care noi, romanii am pierdut-o putin inainte de anii '80.

Sigur, acestei cautari de tip "ce vrea publicul" trebuie sa-i mai adaugam o cheie: ce putem face din ce vrea el? Pentru ca, in afara de subiecte si genuri, cinema-ul romanesc are si o problema de specific national financiar.

Pana una-alta, zic ca deocamdata Porumboiu a raspuns frumos la ambele intrebari, obtinand pe banii proprii si putini un succes de public care ne arata ca se poate. Daca Radu nu mai stie ce vrea publicul (desi ma indoiesc, cred ca era intr-o dispozitie proasta cand a declarat aia), Corneliu are deja un raspuns in buzunar.

Un subiect pe care multi il asteapta, sunt sigur. Cunoasteti deja locul une asemenea discutii pot avea loc fara cutitul ascutit al cenzurii. Sper totusi ca forumul Cinemagia sa gazduiasca in curand si asemenea subiecte.
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2006, 22:25   #2
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Originally Posted by Mistah J:
Bubule, sugestie: deschide discutii cu subiect gen reclamatie la sectiunea corespunzatoare a forumului

Nu poci, moncher, pentru ca si acolea e Pitbull, si mi le sterge.
__________________
Dixit!

Last edited by Bubu : 05 Apr 2015 at 02:37.
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2006, 10:15   #3
Sagi
Junior
 
Sagi
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 46
Si voi astia mari va certati ? wow
Mai pui problema tarii care a ramas in urma cu tot, nu numai cu filmele.
Un raspuns bun (cel putin pentru mine) este cearta voastra, asta e o greseala care o fac romanii, nu sunt unitii, se cearta din tot felul de motive stupide, cateodata foarte stupide si tot noi (romanii) ne plangem ca traim cum traim.

PS: Poate am generalizat putin, nu am puctat numai pe filme(ceea ce ar trebui sa se discute aici), dar asta este adevarul.
__________________
Life is like a coin, you can spend it on anything, but you can spend it once.
Sagi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2006, 22:59   #4
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
ce aveti mai cu pitbbul?este un om deosebit!ia nu va luati de el ca va luati de mine! va-ti speriat,deja?
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2006, 19:52   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sterge cineva aberatia asta de topic, vä rog?
OK, merci, pupici.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2006, 21:51   #6
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Sterge cineva aberatia asta de topic, vä rog?
OK, merci, pupici.
mai pitb eu am glumit,eu oricum nu pot face rau nici unei muste asta daca nu ma enerveaza si imi determina nebuneala.oricum voi toti de pe cinemagia imi sunteti ca o familie.EU AM GLUMIT fiindca sti si tu mi-ai tinut partea cand ai zis ceva de genul"nu dati in imm/ca dati in mine si in voi,dati in fabrici si uzine."ei mia ramas in minte si am vrut sa fac ca tine .
deci mai poate face omul glume?oricum sunt cred toti dupa cinemagia aliati puteri deci eu nu cred ca am ce le face asa ca...eu sunt doar o fiinta firaba si deosebita,ce pot face eu?deci multa sanatate si toate bune la toata lumea
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells