Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Oct 2006, 18:49   #861
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Pai...
__________________
Dixit!

Last edited by Bubu : 05 Apr 2015 at 01:55.
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2006, 19:53   #862
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Mai bine iti cauti alt job.La valoarea ta sigur o sa gasesti ceva mai bun.Poti sa gasesti ceva usor unde sa nu ai prea multe batai de cap.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2006, 22:20   #863
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Da, ca de pilda profesia de medic chirurg.
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 09:24   #864
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by qwerty:
Mai bine iti cauti alt job.La valoarea ta sigur o sa gasesti ceva mai bun.Poti sa gasesti ceva usor unde sa nu ai prea multe batai de cap.

merci esti dragut,chiar ma incanta mesajul tau imi plACE,dar unde gasesc acel job mai usor si care sa fie pe masura valorii mele?caci eu eram incantata si de asta caci era ceva concret si doar 4 ore.dar asta e voi vedea acum ma duc sa vad cum stau lucrurile daca ma mai primeste sau trebuie sa imi iau cartea de munca.ok pupici vb dupa ce am facut.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 09:50   #865
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Sa stii ca medicii de gen feminin poarta acum niste uniforme foarte sexy, care le pun in valoare formele. Asta face foarte bine bolnavului...
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 10:14   #866
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Vezi aici poate gasesti ceva.

http://www.myjob.ro/
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 10:34   #867
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Am gasit eu: Caut secretara. Conditii de munca excelente, birou langa biroul meu. Discretie absoluta.
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 23:42   #868
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
Am gasit eu: Caut secretara. Conditii de munca excelente, birou langa biroul meu. Discretie absoluta.


merci pt sustinere am fost si s-a rezolvat am putut ramane in continuare ,dar facand o cere in care sa precizez ce s-a intamplat si pt a fi mai atenta si s-a nu se mai intample altadata caci altfel nu mi se va da o alta sansa.eh acum sa ma mai duc si la fac sa imi fac continuare de studi si apoi sunt mai linistita,iar fericita in totalitate voi fi cand va fi cat mai repede visul meu realizat sa lucrez ca prezentatoare sau actrita in televiziune,film,teatru etc.dar totul e posibil.sa vina sa se implineasca si eu pot si pleca de acolo daca va fi ceva concret si ok conform viselor mele.oricum jobul este pt un an si apoi ramane de mine daca mai dau examen pt continuare sau sa continui sa lucrez in scoala respectiva.
dar pana atunci SA NU SE SE MAI INTAMPLE NIMIC NEPLACUT.si cu siguranta va fi ok ca dumnezeu este cu noi si in aerul nostul pretutindeni,iar puterea lui e mare,asa ca nu va incadui sa mai fie ceva neplacut daca este bun si ne iubeste.ok pupici
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2006, 23:50   #869
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Vino mâine la cinemeeting! Ora 17:00, tot acolo, la "80"!
ok, pupici, merci
Sä te cunoascä si Gloria!
ok, merci, pupici
Si Stefan!
merci, ok, pupici
Si cine-o sä mai vinä!
pupici, ok, merci
E clar?
pupici, merci, ok
Bun.
merci, pupici, ok
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2006, 00:06   #870
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Vino mâine la cinemeeting! Ora 17:00, tot acolo, la "80"!
ok, pupici, merci
Sä te cunoascä si Gloria!
ok, merci, pupici
Si Stefan!
merci, ok, pupici
Si cine-o sä mai vinä!
pupici, ok, merci
E clar?
pupici, merci, ok
Bun.
merci, pupici, ok

ok vin ,daca nu intervine ceva.dar as vrea sa vin cu masinuta mea.dar sunt cam trista ca eu cred ca problemaeste nu cea cu benzina,ci cu uleiul.asa simt eu.de ce?pt ca e o poveste cam intortocheata.noroc ca mi-am recuperat banutii in schimb care i-am lasat garantie pt masinuta pt masinuta service.deci dupa accident politistul mi-a recomandat servisul din zona mea,adica si baiatul respectiv dan,bun dupa toate astea am fost si lasat masinuta si apoi mi-am luat-o ca nu eram linistita fara ea chiar daca mi-am lasat vreo cateva milioane bune garantie pana venea acceptul de plata care a durat cateva saptamani bune.ok deci baiatul respectiv mi-a facut masinuta era tanar dragutel am mai vb,dar nu a fost nimic intre noi.apoi pt ca eu nu eram multumita de asigurarea obligatorie mi-am facut casco,adica el mi-a recomandat pe un alt baiat dragutel care chiar imi placea ,m-am dat la el ce-i drept,dar nu s-a ajuns la dragoste adica doar o tentativa si atata tot.el oricum cred ca avea si pe cineva si oricum nu am facut-o cu el.faza nasoala este ca baiatul asta dan cred ca a aflat ceva ca m-am dat la prietenul lui si la el nu si cred ca era cam ofticat ,iar cand m-am dus acum sa schimb uleiul ,nu mi-a lipit bine pe unde a lasat sa se scurga cel nou ulei si asa ca acum mai am prob cu masinuta.adica am vazut pata sub masina de ulei si o simt eu ca e diferita face un zgomot anume cateofdatata ,se incinge foarte tare motorul si apa de la radiator..etc,
asta ar fi o varianta dar poate fi si neintentionata adica asa se comporta dupa schimbarea uleiului-desi e penibil ca il pierd.
sa fi lovit eu toba..etc..dar inainte nu ma plangeam si nu am vazut nici o pata si am mai fost o data cu sora mea la ai mei imediat dupa ce mi-am cumparat masinuta.
asa ca care este raspunsul corect?
eu daca nu exagerez in simp mai mult pe primul.uf. ce pot face?
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2006, 00:38   #871
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
INCREDIBIL!!! :shock: :huh: :w00t:
She's a genius. :sleep:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2006, 01:01   #872
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
INCREDIBIL!!! :shock: :huh: :w00t:
She's a genius. :sleep:


ce e incredibil?ca e masina mea stricata?
sau ca m-am dat la baiat si el la mine? m-am saturat sa stau asa si sa fiu asa dura cu mine,si incerc ca atunci cand simt sa fac ceea ce simt chiar daca tot persista duritatea din mine si nu este decat ceva dus pana la capat.eh trec ani si eu?ce fac nu prea mai imi place nici singuratatea,sia apoi de ce sa nu ne bucuram de fiecare momentel?
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2006, 05:05   #873
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
deci v-am spus demult, Irene bate filmul!

stiam un banc exact pe tema uleiul si amorul, dar iata ca acum regasesc povestea aproape identic redata intr-un cineverite autentic, care si intrece fictiunea. :o
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2006, 17:05   #874
Rob Zombie
Novice
 
Rob Zombie
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Ia sa vedem... poti incepe cu facultatea de actorie, de ex. Poti sa-i sacai la cap pe actorii angajati la Teatrul National pana se hotarasc sa te ajute cu ceva... si poti sa repeti pana-ti sar capacele. Cine stie?
__________________
http://www.jokermanmusic.com/banners/jokerbanner.jpg
Rob Zombie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2006, 19:30   #875
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
Originally Posted by Rob Zombie:
Ia sa vedem... poti incepe cu facultatea de actorie, de ex. Poti sa-i sacai la cap pe actorii angajati la Teatrul National pana se hotarasc sa te ajute cu ceva... si poti sa repeti pana-ti sar capacele. Cine stie?

Mai greu cu modalitatile astea conventionale... mai usor e sa incepi sa te culci cu cine trebuie! ooops, am spus-o :oops:
__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2006, 21:30   #876
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
salutare vam vizitat mai rar caci am avut ceva blocat ok nu conteaza.ce mai facetiu?eu sunt racita si imi continui fac mea mai departe -continuare de studi-asistenta soc.pacat ca nu e cea de teatru.dar sper din toata inimiara mea sa fiuprezentatoare tv sau actrita cat mai curand.sper sa mi se acorde aceasta sansa.acum ramane de vazut care va fi destinul meu.ok pupici
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2006, 22:09   #877
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Bah, oameni buni... TOPICURI AMUZANTE PRECUM ACESTA EU N-AM MAI CITIT PANA ACUM... Bruneta Marline bate campii si voi faceti b^z~ de ea pana in tarile antice... :lol: :happy: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :w00t:
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2006, 22:49   #878
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Originally Posted by irene marlyne monroe:
salutare vam vizitat mai rar caci am avut ceva blocat ok nu conteaza.ce mai facetiu?eu sunt racita si imi continui fac mea mai departe -continuare de studi-asistenta soc.pacat ca nu e cea de teatru.dar sper din toata inimiara mea sa fiuprezentatoare tv sau actrita cat mai curand.sper sa mi se acorde aceasta sansa.acum ramane de vazut care va fi destinul meu.ok pupici

Bine Irene,sa te faci bine.
Ok pupici.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2006, 23:09   #879
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by irene marlyne monroe:
am avut ceva blocat ok nu conteaza
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 00:55   #880
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Cazeemeer:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
am avut ceva blocat ok nu conteaza
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.

Corect:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.ok pupici

sau:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.merci pupici

ori:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.pupici merci

de asemenea:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.ok merci

precum si:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.pupici ok

asijderea:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.merci ok

and also:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.ok pupici merci

et aussi:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.ok merci pupici

si, de ce nu:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.pupici ok merci

si sä nu uitäm:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.pupici merci ok

dar nici:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.merci ok pupici

ca si:
sa fi atenta sa nu fi fost ceva blocat la rinichi caci aia e de rau dar banuiesc ca mai degraba la sinusuri,caci spui si tu ca esti racita,dar oricum mai ramane de vazut cum e cu destinul tau.merci pupici ok

Deci, e clar, da?

ok

pupici

merci
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells