Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Sep 2005, 10:31   #541
punkeestoo
Novice
 
punkeestoo
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 15
Originally Posted by crisstina:
Mie imi place Vama Veche si E.M.I.L :love:
Imi doresc sincer sa moara vama veche cu chirila cu flatulatiile alea ale lui de mare star rock in cap. Si in general toate trupele rock si nu-metal si asa zis punk si ska de la noi (nu ca vv s-ar incadra aici). Si pt toate cate mor mi-as dori sa apara una singura, care sa aiba testicule ca ... sa zicem, de exemplu, bunaoara, sick of it all, sau biohazard. sau poate ca exista, dar nu stiu eu de ele. Si as mai vrea ca toti obositii astia folk sa cante macar 1 data in viata lor ca shane macgowan. Singurele trupe mai ghidushe de la noi, care misca oareshcat, sunt alea de hip-hop, si nici aici toate. In concluzie, introdu-ti-le in anus pe vama veche, emil, coma, si restul rebelilor la andropauza.
__________________
the people of my village ... sitting on their balalaikas .... playing their samovars
punkeestoo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2005, 18:00   #542
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
subscriu si adaug... mai sunt multe trupe bune la noi de care se pare ca tu habar nu ai....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2005, 20:29   #543
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by punkeestoo:
Originally Posted by crisstina:
Mie imi place Vama Veche si E.M.I.L :love:
Imi doresc sincer sa moara vama veche cu chirila cu flatulatiile alea ale lui de mare star rock in cap. Si in general toate trupele rock si nu-metal si asa zis punk si ska de la noi (nu ca vv s-ar incadra aici). Si pt toate cate mor mi-as dori sa apara una singura, care sa aiba testicule ca ... sa zicem, de exemplu, bunaoara, sick of it all, sau biohazard. sau poate ca exista, dar nu stiu eu de ele. Si as mai vrea ca toti obositii astia folk sa cante macar 1 data in viata lor ca shane macgowan. Singurele trupe mai ghidushe de la noi, care misca oareshcat, sunt alea de hip-hop, si nici aici toate. In concluzie, introdu-ti-le in anus pe vama veche, emil, coma, si restul rebelilor la andropauza.

:lol:
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 00:04   #544
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
The Doors, The Cure, Iggy Pop, Mungo Jerry, The Sex Pistols, Ram Jam, Rolling Stones, Lynyrd Skynrd (mai vechi)
Velvet Revolver, The Killers, The Smashing Pumpkins, Stereophonics, Three Doors Down, Green Day (mai mult sau mai putin noi)

Ultima chestie pe care am pus mana: "Lost Highway OST" La dementialul film al lui Lynch o coloana sonora pe masura: Lou Reed, David Bowie, Brian Eno, Nine Inch Nails, Rammstein, Smashing Pumpkins, Marilyn Manson si nelipsitul Angelo Badalmenti. Absolut Superb!
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 01:07   #545
mihai770
Veteran
 
mihai770
 
Join Date: Apr 2004
Location: peste tot shi nicaieri
Posts: 186
Send a message via Yahoo to mihai770
sunt curios ce fel de muzica asculta fitzcarraldo...
adik daca e sau nu "frate" de suferinta cu mine din pct dvdr muzical
__________________
vizionare placuta...
mihai770 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 19:22   #546
16mm
Veteran
 
16mm
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucharest
Posts: 188
Send a message via Yahoo to 16mm
twelve rounds

when i am a busy bee...
watches me like watching tv...
i love him so,
desperately...
takes it,
but don't take it personally...
personally...

12 rounds - personally. superb.

dupa sutele de clipuri proaste vazute astazi trebuie sa-mi denunt si eu obsesia.

the voice that lingers... piele de gaina de atata frumusete. fotografie de exceptie. Claudie Sarne intr-o rochie de mireasa, cu belladonna in ochii de un negru perfect.

in sfarsit un cantec ale carui versuri nu le obtii pe google, un cantec la care cunningham se descurca cu... mult cantec, totodata piesa+clipul no. 1 pe 2005 pt 16mm. oh, da!
__________________
black mambo.
16mm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 20:20   #547
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Banjamin Britten

Guillaume de Mauchaut

Philippe de Vitry

Johann Sebastian Bach -
The Complete Organ Works, The Complete Cantatas
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 20:47   #548
16mm
Veteran
 
16mm
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucharest
Posts: 188
Send a message via Yahoo to 16mm
The Hole Original Soundtrack - Main Theme (Clint Mansell feat. vocals by Claudia Sarne)

mhm... pieeee!

vorbim de the clint mansell (requiem, pi) and the claudia sarne (see above for 12 rounds). gen minicronica e autosuficienta prin numele astea doua.


pie! pie! pie! pie! pie! pie!...
__________________
black mambo.
16mm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 21:02   #549
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
You people are missing something. Astea se scriu la playlist si atat. Pentru ca e Playlist si atat. Despre muzicile ascultate de scrie aici. GEn pseudominicronici. You see?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2005, 23:05   #550
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by LLiiAA:
Johann Sebastian Bach -
The Complete Organ Works, The Complete Cantatas
wow. ai stat cîteva zile de ascultat încontinuu înseamnã.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2005, 00:34   #551
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
aproape incontinuu. in serile si noptile trecute. si acum.
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2005, 08:54   #552
punkeestoo
Novice
 
punkeestoo
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 15
Originally Posted by Jay:
subscriu si adaug... mai sunt multe trupe bune la noi de care se pare ca tu habar nu ai....

Sunt de acord ca or fi si alte trupe bune romanesti de care nu stiu eu. Nu pot sa cunosc tot ce misca pe scena romaneasca. Nu sunt Dumnezeu. Sunt Sf. Petru. Astept exemple de trupe bune romanesti pentru a le savura, daca e cazul.
Eu personal ascult multe chestii, de al Billie Holiday pana la agnostic front, dar zeii la care ma inchin sunt in principiu Tom Waits, Nicu Pestera si Samantzele Rele, Shane MacGowan + The Pogues/Popes. Intr-o alta ordine de idei am aflat de la un prieten sambata pe la 11 noaptea ca pe 25 nov. ar veni clawfinger la polivalenta. Woooohooooo :w00t:
__________________
the people of my village ... sitting on their balalaikas .... playing their samovars
punkeestoo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2005, 08:05   #553
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
Preview de la intilnirea de gradul xxx intre Marcel Duchamp si Paul D. Miller (aka Dj Spooky aka That Sublinal Kid). MOCA 2005.
Tot un moca, dar cu aroma de nechezol, la mnac-ul local - Kid Koala pe 30.
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2005, 13:09   #554
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by keyzer soze:
intilnirea de gradul xxx intre Marcel Duchamp si Paul D. Miller (aka Dj Spooky aka That Sublinal Kid). MOCA 2005.
Tot un moca, dar cu aroma de nechezol, la mnac-ul local - Kid Koala pe 30.

Nu exista nici un That Sublinal Kid (a se prefera denumirea de 'That Subliminal Kid'), la fel de bine cum nu exista nici un MNAC in Iasi. Existi doar habarnisti.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2005, 20:59   #555
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
The Killers - "Hot Fuss" 8/10 Indie-pop de cea mai buna calitate! Patru rockeri din Las Vegas cu un sound superb, influente retro (Duran Duran, The Cure) care "fura" cate putin de la Oasis, Blur si The Strokes rezultand un mix absolut delicios! De ascultat!
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2005, 21:02   #556
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by punkeestoo:
Shane MacGowan + The Pogues/Popes

.DUMNEZEULE. un MARE OM PE CINEMAGIA. respectul meu vesnic in domeniul muzical.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 21:06   #557
16mm
Veteran
 
16mm
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucharest
Posts: 188
Send a message via Yahoo to 16mm
Sigur Ros - Vanilla Sky Soundtrack - The Nothing Song

revelatia muzicala a verii in cazul meu.
daca as fi avut/inteles versurile ar fi pe lyrics.
daca as fi avut taria si convingerea sa cred ca e doar un cantec ar fi pe playlist. (care sa contina si chemical brothers - where do i begin + radiohead - everything in its right place, but of course.)

dar nu e. asa cum tot ost-ul e genial, cantecul asta e superb. pur si simplu.

doodling myself out of this... cheers!
__________________
black mambo.
16mm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 21:52   #558
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Damien Rice - "O" 8/10 Muzica simpla, placuta, linistitoare, o meditatie asupra vietii & iubirii numai buna pentru zilele negre. Piesa "The Blower's Daughter" a facut parte din coloana sonora a filmului "Closer" iar pe album se gasesc si alte bijuterii mai mult sau mai putin asemanatoare, preferatele mele fiind "Cannonball", "Eskimo" si "Volcano". Oricat de pueril ar suna e o muzica foarte, foarte frumoasa.
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 03:02   #559
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
am reinceput sa ajung in that lonely jazzy worlds of mine, asa ca ascult multa muzica de calitate superioasa, ambalata frumos, cu funda.
Milesd Davis cu albumul lui din 86, Fat Times, cu Miller on the bass, cu Stern on the guitar... ohhhh my god...
si apoi mai sunt Pastorious, si Dave Weckle... make a good nights insomniac to be chilly, iar mai exista si Scoffield, ca sa te faca si un funky insomniac... i LOVE jazz.
thank you very much.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 09:12   #560
punkeestoo
Novice
 
punkeestoo
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 15
Originally Posted by raptor:
Originally Posted by punkeestoo:
Shane MacGowan + The Pogues/Popes

.DUMNEZEULE. un MARE OM PE CINEMAGIA. respectul meu vesnic in domeniul muzical.

Nu am inteles f bine, dar sper ca marele om pe cinemagia este Shane MacGowan, despre care am pomenit eu. E un personaj cel putin remarcabil si un artist apreciat de cam toata lumea buna a muzicii, de la Tom Waits pana la Bono. Si daca tot veni vb, daca are cineva materiale Nipple Erectors/The Nips (prima trupa a lui Shane - nu sunt sigur ca au scos vreun album) sau filmul If I Should Fall From Grace : The Shane MacGowan Story (2001) please lemme know, pt ca nu le-am gasit pe nicaieri, si as da cateva zile din viata mea pt ele (zile cand sunt mahmur sau cand prietena mi-e pe stop)
__________________
the people of my village ... sitting on their balalaikas .... playing their samovars
punkeestoo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells