Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Aug 2003, 23:19   #21
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
da, da....radeti, radeti...
intre timp eu ma framant ca nu-mi gasesc un rank asa cum trebuie...sugestii?
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 11 Aug 2003, 23:21   #22
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
pishcotzel
crydead is offline   sendpm.gif
Old 11 Aug 2003, 23:27   #23
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu...doar tu ai voie sa-mi zici pishcotzel!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 11 Aug 2003, 23:29   #24
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Mai bine il folosim k rank ca se potriveshte.
crydead is offline   sendpm.gif
Old 11 Aug 2003, 23:41   #25
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
ok...atunci il voi ruga pe daniel sa nu ia in considerare ultimul meu mp, si sa faca Pishcotzel noul meu rank!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 12 Aug 2003, 00:50   #26
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Ricutza, daca ramai Pishcotzel o sa-i shochezi pe cei care nu vor fi citit discutzia asta. Dar oricum e simpatic shi ti se potriveshte.
Hell_Girl is offline   sendpm.gif
Old 12 Aug 2003, 15:25   #27
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Multa lume... inghesuiala mare la masa asta mica.

Lipsesc cateva zile shi gasesc pete pe fatza de mas, scrijelituri de furculitza... cutzite lipsa... Doamne! Ce s-a intamplat?

Apai s-o iau in ordine ce sa zic...
Ambra > Cu cititul am ramas in urma. Tre sa recuperez. Daca vrei sa discutzi ceva Sartre cu cea mai mare placere. Eu sunt mort dupa teatrul lui shi cateva dintre povestirile scurte.

Imi aduc aminte de nishte povestioare scrise de Poe shi ecranizate bine de tot. [asta ca sa combin cinematograful cu literatura]. Una din ele era cu un cal alb. Alta cu doi fratzi gemeni. Alta cu un Ferrari shi moartea... Va suna cunoscut? Putem discuta shi despre ele daca le-a vazut careva.

In rest, toate bune shi frumoase.
Bine atzi venit la masa mea.

O shtire de ultima ora. Nu e o promisiune, dar exista o shansa mare de tot ca pe 16 sa fiu shi eu pe-acolo pe la intalnirea cinemagia. A insistat Emanuel. Shi oricum, 3 e cifra mea preferata - dupa 5. :oops:

P.S. Bridge nu joc. E mult prea "inteligent". :oops:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 13 Aug 2003, 19:26   #28
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Okey, e stabilit - o sa fiu shi eu prezent pe 16 la Bucureshti.

In episodul urmator o sa ma apuc sa vorbesc despre filmele la care se plange.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 13:06   #29
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Booooooooooooon. E deja 15 shi deja sunt in Bucureshti... counting down. :oops:

Sa nu va puna naiba sa mergetzi 9 ore cu trenul intr-un vagon gol ca innebunitzi dracului... Pfui! Macar sunt in Bucureshti - marea capitala a tzarii noastre. Oare ce-oi fi cautand io aici? Nu prea shtiu nici eu. Oricum, cica maine oi vedea ce caut sau pe cine caut.

Shi acum sa revin la topicul din episodul de azi.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 13:38   #30
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Filme la care se plange.

Prima oara tzin minte ca am plans la Iisus din Nazareth. Shi nu doar prima data cand s-a dat. Ci shi a doua shi a treia oara. Probabil ca shi acum daca l-ar mai da TVR-ul ash mai varsa lacrimi.

Cineva zicea ca doar fetele plang la filme. Eh, spulberand acest mit ash vrea sa confirm zvonurile cum ca NoOne plange shi daca se uita la desene animate. :oops: Ultima oara si-a umezit obrajul la cateva frame-uri din SDK.

Cat despre filme... cam orice moare pe-acolo este jelit de mine [asta daca nu este ucis in masa de Schwarzie sau Van Damme sau alde ashtia]. Habar n-am catzi dintre voi atzi vazut GIA shi habar n-am catzi dintre voi au plans la filmul asta. Eu se pare ca sunt unul dintre cei care l-au shi vazut shi au shi plans.

City of Angels e mult prea pe gustul meu. Poveste de dragoste, o moarte... shi lacrimi multe din partea subsemnatului.

Sperand ca fiecare post ma face sa scad in ochii voshtrii eu voi continua.

In episodul urmator despre denese animate.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 14:31   #31
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Cine zicea ca doar fetele plang la filme inseamna ca el insusi plange mai tare decat toti baietii la un loc cand este singur sau nu ia filmele deloc in serios si le priveste doar doar printr-un filtru foarte gros al mintii.
City of Angels, A.I., White Oleander iti storc lacrimile. Si imi aduc aminte de un film japonez vazut la TVR inainte de '90 in care un caine sta credincios sa iasa stapanul lui de la cursuri (era profesor), cu toate ca acesta murise. Cica a stat acolo pana la moarte si l-a asteptat. Acum le socotesc doar sentimentalisme japoneze. Atunci insa i-a luat mamei destul de mult timp sa ma convinga ca este vorba doar de fictiune.
Si acum imi pare rau ca nu am vazut Gia.
snatchro is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 14:36   #32
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by snatchro:
Si imi aduc aminte de un film japonez vazut la TVR inainte de '90 in care un caine sta credincios sa iasa stapanul lui de la cursuri (era profesor), cu toate ca acesta murise. Cica a stat acolo pana la moarte si l-a asteptat. Acum le socotesc doar sentimentalisme japoneze.

Imi amintesc si eu filmul: tin minte ca, dupa o sedinta de puricat, stapinul scosese si omorise vreo 17/27 purici. Iar mie filmul ala mi se pare si acum foarte emotionant.

PS: NoOne, ce faci, frate, ne faci sa plingem cu capu' pe mese?
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 23:28   #33
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by NoOne:
Sa nu va puna naiba sa mergetzi 9 ore cu trenul intr-un vagon gol ca innebunitzi dracului...

Ehhh...eu de obicei merg cam 7...asa ca imi dau seama cam cum e. Bine ca a fost gol si nu aglomerat!
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   sendpm.gif
Old 15 Aug 2003, 23:33   #34
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by Ambra Blu:
PS: NoOne, ce faci, frate, ne faci sa plingem cu capu' pe mese?

Cred ca vrea sa ne innecam amarul in beutura...si implicit sa-i facem lui consumatie.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   sendpm.gif
Old 17 Aug 2003, 00:33   #35
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Undeva intr-o jungla traiau cateva pume. Extrem de feroce shi insetate de sange. Una din ele nascuse de curand un pui. Oamenii insa, teorizatzi, au organizat o vanatoare speciala in care temutele animale erau principala tzinta. Au cazut shi catziva oameni, dar obiectivul a fost atins - toate pumele au fost ucise. Puiul insa a scapat. Scancind acesta s-a invartit cateva zile bune pe langa corpul mamei sale... insa mortzii raman cu mortzii.

S-a nimerit insa [din gresheala, poate] ca prin apropiere sa treaca o turma de caprioare. Cu cateva zile in urma pumele ucisesera puiul uneia dintre ierbivore. Poate parea ciudat, dar caprioara s-a apropiat de puiul de puma shi a inceput sa-l linga... shi, ce mai? a reushit in scurt timp sa-l adopte. Puiul de puma a crescut printre caprioare, mancand doar radacini, frunze shi iarba. A devenit [intr-un fel] o caprioara.

Intr-o zi insa s-a indepartat cam mult de turma sa shi nu a reushit sa mai gaseasca drumul indarat. A ajuns in cele in urma la un rau. Pe cand se adapa, alaturi de el a poposit o puma. Nici nu o observase cand s-a apropiat. Acum insa, ii putea adulmeca mirosul in vant... ii auzea limba cum izbea incet apa. Ascultand de primul instinct [cel de caprioara] a inceput sa alerge. Facea pashi mari. Salturi dupa salturi... incercand sa-shi salveze viatza.

Puma cea batrana l-a privit cu mirare cum fuge. Incercand sa priceapa de ce o alta puma fuge de ea l-a urmarit. In cele din urma a reushit sa-l incoltzeasca. Intr-o peshtera. Puiul de puma, credea ca-i venise sfarshitul. Mare i-a fost mirarea cand a auzit.
"De ce ai fugit de mine? Nu am nici o intentzie in atzi face rau. Eu nu imi ucid semenii."

Tremurand, puiul de puma shi-a facut curaj shi i-a raspuns:
"Eu sunt o caprioara. Tu eshti o puma. Eu doar incercam sa-mi salvez vatza."
"Caprioara?" a ras puma cea batrana.. "Dar tu nu eshti caprioara. Eshti asemeni mie. O puma."
"Imposibil." a raspuns tanarul animal. "Toata viatza am fugit de cei ca tine. Iar multzi dintre fratzii mei au cazut rapushi de coltzii voshtrii. Shi in plus, eu nu ma hranesc cu carne. Tot ce mananc eu este iarba."
"Iarba?" a ras din nou batrana puma... "Imposibil."
"E cum itzi spun." a replicat puiul. Shi i-a povestit intreaga sa viatza, sau cat ishi amintea din ea.

Puma cea batrana a ascultat tot cu atentzie shi in cele din urma i-a zis:
"Intre tine shi libertate stau eu. Tot ce trebuie sa faci pentru a fi liber este sa ma ucizi." Shi a inceput sa maraie shi sa-shi arate dintzii ascutzitzi. Puiul era ingrozit. Nu shtia ce sa faca insa ceva il mana inainte. Pentru prima data in viatza shi-a dat seama ca poate sa maraie... shi poate sa-shi arate coltzii.

Puma cea batrana a zambit in timp ce coltzii tanarului animal mushcau din carnea sa. Zambea shi il lasa sa-i guste sangele. Il lasa sa-i guste carnea. Dupa putzin timp puma cea batrana s-a prabushit la pamant. Moarta.

Singura, puma cea tanara a parasit peshtera. Devenise libera.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 17 Aug 2003, 00:47   #36
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Am incercat sa-mi spun o poveste, sa pot adormi mai bine... dar nu a mers. Ma roade... sa vorbesc de azi... de ieri mai bine zis. Insa pe de alta parte nu vreau. Nu pot.

"I don't fit in." - cam asta ar fi pe scurt. Putzini vor intzelege cuvintele mele... dar cei ce vor intzelege, ei sunt singurii care mai conteaza pentru mine.

Nu degeaba sunt... no one... Asta este, unii draci chiar sunt asha de negri... indiferent cat de mult soare e afara.

Shi ca sa nu uit... "... to me"
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 17 Aug 2003, 15:15   #37
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
NoOne=un Kipling ce doarme la umbra,un drac de cameleon si un trup dogoritor de cabotin.
marx is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 00:42   #38
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Originally Posted by snatchro:
Si imi aduc aminte de un film japonez vazut la TVR inainte de '90 in care un caine sta credincios sa iasa stapanul lui de la cursuri (era profesor), cu toate ca acesta murise. Cica a stat acolo pana la moarte si l-a asteptat. Acum le socotesc doar sentimentalisme japoneze. Atunci insa i-a luat mamei destul de mult timp sa ma convinga ca este vorba doar de fictiune.
.

Vai, de mine cat am plans la filmul asta. Mi-a marcat copilaria. Nu mai tineam minte ca e japonez, dar mi-a ramas bine intiparit in minte sfarshitul cu cainele asteptandu-si stapanul. Cred ca nici la Bambi nu am plans asa de mult.
Cum de itzi mai aminteshti de el?
Hell_Girl is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 01:50   #39
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu mi se pare ca ai dreptate NoOne...eu cred ca exista un loc pentru tine...si cred ca l-ai intalnit deja...numai ca inca nu l-ai vazut!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 02:08   #40
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Ma idoiesc draga Ricutza. *zambid trist* Nici n-ai idee ce in plus m-am simtzit in unele momente pe data de 16. De asta am ales sa cobor din autobuzul ce ducea la "Hanul lui Manuc".

Shi shtii ce-mi pare rau? Ca n-am apucat sa-mi iau ramas bun nici macar de la tine. Timpul n-ar fi pierdut ca mai stau pana martzi prin Bucureshti.

P.S. Inca n-am uitat de inghetzata.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells