Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

View Poll Results: E cel mai sexy Depp si ne inscriem pe siteul lui Buticut?
1.Da 11 52.38%
2.Nu 3 14.29%
3.M-am plictisit de sex-simbolul anilor '90 2 9.52%
4.As merge la o bere cu el si cu Buticut 5 23.81%
Voters: 21. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2009, 16:42   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Johnny Depp,pentru fani

Un link care va duce mai aproape de Johnny,si cu o moderatoare care e colega de suferinta pe Cinemagia:
http://johnny-depp.org/
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 16:43   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
http://forums.johnny-depp.org/

Buticut,co-admin(castiga si bani),aveti o pila,asa ca aratati ce mult il iubiti si informati-va. :lol:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 16:49   #3
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Nu castig bani...castig doar prieteni .Sexiness-ul lui Johnny e doar un bonus pe langa talentul sau imens. Pare mereu in mare forma,nu ii este teama de provocari si salveaza filme de unul singur (vezi cel mai concludent exemplu: Once Upon a Time in Mexico). Si este unul dintre putinii actori capabili sa se descurce onorabil intr-un film cu un scenariu de rahat (vezi: The Astronaut's Wife - bietul de el a trebuit sa faca o gluma groaznica despre "piersica",printre altele). Cel mai bun lucru la el este ca de cele mai multe ori "uiti" ca e Johnny Depp pe ecran,pentru ca se pierde in personaj si iti amintesti abia la sfarsit,cand vezi creditele de final.
Rolurile mele preferate: John Wilmot,Second Earl of Rochester (The Libertine) si Sweeney Todd. Si undeva tot sus,Edward Scissorhands,pentru ca este de o subtilitate rar intalnita,citindu-l aproape doar din gesturi si priviri,precum in filmele mute. Now that's acting!

Puteti vedea aici monologul de inceput din The Libertine. Nu-mi amintesc sa fi clipit vreo secunda...
http://www.youtube.com/watch?v=AMCYrqtmFpM

Revin sa mai discutam,daca sunt interesati .
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 16:52   #4
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Pai tu ai spus aseara,nu eu.Voteaza,pt distractie.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 16:52   #5
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
deci buticut si-a deschis buticut.
Led-Ze-Pencil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 16:57   #6
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pauline Kael:
Pai tu ai spus aseara,nu eu.Voteaza,pt distractie.

Am spus ca se plateste domain . In fine,nu-mi place sa fac reclama . I'm painfully shy and modest. Rarele ocazii in care ma dau mare sunt just for fun...Dar nu ma supara sa imi faca altii...
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 17:18   #7
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by buticut:

Am spus ca se plateste domain . In fine,nu-mi place sa fac reclama . I'm painfully shy and modest. Rarele ocazii in care ma dau mare sunt just for fun...Dar nu ma supara sa imi faca altii...

Ai spus ca tu castigi bani.Esti persuasiva si insinuanta.Dovada ca desi n-aveam chef,ti-am pus linkul cu altarul lui Depp aici.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 17:31   #8
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Am spus ca e meseria mea sa ma ocup de stiri si reviste si tu ai zis ca stii ca astea nu se platesc,ca sunt de distractie,iar eu am raspuns ca ba da,se plateste domain,crezand ca te referi la site.De aici ai inteles gresit cum ca eu as fi platita...N-as fi vrut sa fac destainuiri cu ce vorbim noi pe privat,ca nu imi place,dar m-ai provocat. Exista o taxa lunara pentru site,pentru a putea fi folosit sub acel nume johnny-depp.org. De obicei se fac inscrierile pe http://www.mydomain.com/. Eu fac lucrurile astea din placere .

N-a fost la rugamintea mea altarul,dar daca tot l-ai facut,hai sa facem un efort sa revenim on-topic si sa vorbim (scriem) despre el...
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 17:39   #9
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Da,ai dreptate,eu am inteles ca esti platita,si tu ziceai ca trebuie inscris in domenii.Da,stiam si eu ca unele siteuri costa bani,eu te-am intrebat ce castigi.Bine ,hai sa fie confuzie.
Daca Depp nu era sexy,nu era atat de solicitat.De cand juca in serialul ala rol de politist(la sf anilor 80) primea mii de scrisori pe zi de la admiratoare,a fost intotdeauna un sex-simbol,chestie care pare sa-l deranjeze,dar de fapt cred ca ii convine.Problema e ca peste 10-20 de ani,va fi cam greu de el.Dar poate se misca si ia un Oscar cu Gilliam.Imi place ca actor,ca barbat il gasesc supraevaluat,adica are doar1,70 si in afara de privirea patrunzatoare si fata usor efeminata(ce bine ii statea travesti in "Ed Wood") nu prea vad mare lucru,si mai cred ca e banal sa mori dupe iel.
Tre' sa vad si eu "Libertinul",l-am sarit ca e plicticos,si tipa m-a dezamagit in "Jane Eyre".
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 17:51   #10
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Si mi-am adus aminte,Burton intrebat cum l-ar caracteriza pe Depp in doi cuvintzi a zis:"o,Johnny,un baiat asa de frumos,l-as invita la cina".De fapt are lipici si la barbati,daca nu stiai.Sigur ca e talentat,dar pacat ca nu se implica in roluri mai profunde.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:01   #11
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pauline Kael:
are doar1,70

Height
5' 10½" (1.79 m) .

Mie si ca fizic imi place. Acei ochi dark brown,high cheekbones,mainile...Mai rar vezi un barbat care sa imbatraneasca asa de frumos si spre deosebire de femei,in cazul lor iti dai mai usor seama care sunt frumosi de la mama natura si care sunt frumosi datorita magiei make-up-ului . Pe Johnny, cu un strop de machiaj care sa ii acopere liniile,il faci sa arate ca la 30 de ani. Fuck me daca arata in Public Enemies de 45 de ani. Dar cred ca frumusetea lui interioara face sa radieze si cea exterioara. Familist convins,cu mult respect si admiratie pentru fani, niciodata prea obosit ca sa dea autografe (5 times in a row ales cel mai bun signer ), amuzant (chiar daca el nu e chiar constient de asta ) si inteligent,desi nu a terminat scoala. Iti dai seama dupa interviurile sale cat de bine a absolvit scoala vietii. A trecut prin droguri,alcool and shit,insa norocul lui a fost ca nu a devenit niciodata dependent de ele si ca a fost in stare sa se lase,cand a considerat ca e timpul pentru o schimbare...He's got the full package.

Dintre daca prin profund intelegi roluri in care nu e quirky,iti recomand:
- Blow
- What's Eating Glibert Grape
- Donnie Brasco
- The Man Who Cried (cam siropos si melodramatic pentru mine,dar merita vazut chiar si numai pentru secventa calului si cea in care plange)
- Finding Neverland

A mai schimbat acum putin registrul si mai face filme si la care sa se uite copiii sai,paternitatea te schimba . Pacat ca abia cu POTC a venit prima nominalizare la Oscar...Este criticat ca a facut un film cu succes la box office,dar lumea uita ca ani de-a randul filmele lui au fost numite box office poison,refuzand sa joace in filme destinate pentru a avea succes de casa,pentru a alege roluri mai interesante. Incasarile uriase ale seriei au fost pur si simplu ceva ce merita de mult...Nu poti sa spui despre el ca e un sell-out,ca a facut asta numai pentru bani. Intr-adevar,probabil a fost si atras de suma frumusica,insa ca sa fii un sell-out,trebuie sa faci ceea ce faci DOAR pentru bani,insa in cazul lui se vede pasiunea si dedicatia pentru fiecare rol...

Stiu si eu faza cu Tim Burton, de la E!. Intr-adevar,multi baieti il considera atractiv.Au si de ce !
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:13   #12
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Stiu si eu aia de pe IMDb,rar sunt datele fizice exacte,sunt cu aproximatie,eu am citit ca e scund,si e vizibil si in filme.Dar nu asta e problema.
Mi-ar fi placut sa-l vad in niste roluri de mai putin entertaiment,in ceva mai tragic,profund.Se stie ca singur isi alege rolurile si ca a fugit de multe roluri bune,si nu ma refer la filme de actiune aici.
Prietenei mele ii place in "Chocolat",intr-adevar recunoaste ca viata lui a fost una de gipsy,ca in film(si in asta a jucat alaturi de prietena(amica) lui ,Riccisi a avut o viata grea tipul)
http://www.imdb.com/title/tt0206917/
Chiar a fost nedrept ca n-a luat nici un Oscar sau Glob,desi a fost nominalizat(pt Calaretul fara cap la Glob).
Sper ca le-ai zis amicilor de pe johnny-depp.org ca e fan Taraf des Haidoucks si ca aia sunt romani ca tine( ramas fan dupa"The man who cried).
Mi-ar placea sa stiu mai multe de Vanessa,daca mai e frumusica,daca ai lor copii sunt bine(nu stiu cine zicea ca-s urati,dar nu cred).Ma bucur ca au donat bani dupa ce a fost Lily Rose cred,bolnava.Si imi place pasiunea lui pt Parisul anilor20-30(Vanessa se imbraca uneori in stilul ala retro si ii sade de minune).
Am vazut si eu pe E!.
Mi-a placut Finding Neverland,dar a fost mai buna Kate acolo Si ma mai gandesc.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:22   #13
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
In The Libertine e as profound as he can be.E in stilul lui Quills. Filmul e depressing,pentru ca personajul nu rasare niciodata,desi lumea ii aprecia talentul,ci e de la inceput in abis si se ineaca tot mai mult in abis,pana la sfarsit,cand nu mai e cale de scapare. Londra infatisata in film era la fel de murdara precum oamenii care o populau si el avea grija sa scoata asta in evidenta,abordand subiecte taboo cand societatea era in plina modernizare... Merita 4 Oscaruri numai pentru rolul asta: unul pentru monolog,unul pentru discursul de la Parlament,unul pentru epilog si unul pentru ce face in rest .

Da, le mai greseste IMDb la inaltime...daca el are 1.78,atunci Charlize Theron are cu siguranta peste 1.77,in The Astronaut's Wife pare cu vreo 2 cm mai inalta decat el.
Aici de ex vezi clar diferenta de inaltime,Frank e cat un munte :lol: :
http://www.imdb.com/media/rm733976832/tt0142688

Nu conteaza inaltimea,conteaza istetimea . Si din cauza vestimentatiei pare de multe ori mai scund decat este in realitate,costumele cu 1-2 numere mai mari te fac sa pari scund. La 1.76 sa zicem,nu e foarte inalt,dar nu ma deranjeaza .Eu oricum am 1.73,asa ca e in regula .

Da,au si donat bani spitalului si s-a si costumat in Jack Sparrow si le-a citit povesti copiilor. Cu asa o voce calda si placuta,cine nu ar vrea sa le auda... Este un om generos,insa spre deosebire de altii,nu face publicitate din asta. De ex a inregistrat un mesaj video de incurajare pentru un copil bolnav de cancer care mai avea cateva saptamani de trait si dupa moartea sa,parintii au declarat ca ii sunt recunoscatori ca a murit fericit datorita lui. Sau tot asa un mesaj pentru o alta fata bolnava. Sau un copil caruia i-a daruit palaria sa...

Stiu si ei de Taraf . Ii plac si Clejanii...am inteles ca l-au chemat la botez,dar nu a putut sa mearga.
In Finding Neverland are acea subtilitate, blandete si caldura necesara cat sa reuseasca sa ne convinga de faptul ca nu avea nicio intentie ascunsa vis-a-vis de copii,ci ca simtea pentru ei si pentru mama lor (spre final spune ca a iubit-o ) o dragoste sincera. In plus,accentul lui scotian e excelent!
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:30   #14
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by buticut:
Eu oricum am 1.73,asa ca e in regula .
Si cu Vanessa ce faci?(ti-am zis sa-mi zici si mie ceva de ea).Vezi daca te incadrezi in genul lui: J Grey sau cum o cheama,Wino forever,Moss,Paradis,aia Fenn,scrie-le tu corect ca ma grabesc. Ma duc la masa si poate revin,daca nu ma bag in filme.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:33   #15
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Si canta bestial(cauta pe Youtube,era visul lui ratat,sa fie inca un star rock!A mai facut ceva la formatia aia?
Oare cum se uita acum la Joaquin (in ce hal vrea sa para)cand stie ca River Phoenix a murit(accidental) in localul lui?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 18:37   #16
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Ai loc? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=WJ1XqEz9D1o
Era o balada misto pe youtube,trista asa,misto,o canta el,n-o mai gasesc.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 19:16   #17
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Johnny a mai cantat cu The Kids la Shiela Witkin Memorial Concert din August,pentru a doua oara. Chiar e (si) un chitarist foarte bun . Imi par predestinati tipii cu "J" chitaristi si nu foarte inalti (3 la numar ). A compus Sands Theme de pe coloana sonora a lui Once Upon a Time in Mexico si canta la chitara in Minor Swing/They're Red Hot/Caravan de pe coloana sonora a lui Chocolat. L-a intristat moartea lui River,ca pe toata lumea de altfel,insa daca se simte vinovat,nu ar avea de ce,pentru ca fiecare trebuie sa fie responsabil pentru actiunile sale. La urma urmei nu el i-a dat drogurile,pur si simplu s-a nimerit sa fie localul lui din nefericire (acum nu mai detine Viper Club-ul)...
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 19:50   #18
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Something new,astea stiam.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 21:27   #19
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Îmi place de el cã are cel mai mare potenþial dintre toþi actorii de la Hollywood ºi exceptând vechii actori este cel mai bun actor de-acolo ºi pânã la sfârºitul carierei o sã treacã în rândul celor cu 2 Oascaruri sau chiar cu 3.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 21:16   #20
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
buticut,ar fi fain sã faci un poll cu cele mai bune roluri ale lui Depp.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells