Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Feb 2014, 13:15   #1
umpressa
Novice
 
umpressa
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Afacere inchiriere DVD-uri

Am fost intr-un centru de inchiriere DVD-uri cu filme, in Dallas, USA, acum 2 luni. Sincer, nimic extraordinar, in afara de o camera de 4x4m, burdusita de sisteme audio Alpine, cu un monitor 3D de vreo 150cm diametru. Inauntru, maxim 2 persoane pot sta, si viziona exclusiv trailere ale filmelor disponibile spre inchiriere. Sincer, si "Pe aripile vantului" poate convinge orice viitor client, din cauza sunetului si a efectelor speciale. Oare ar mai merge asa ceva in Ro? Daca imi fac un PFA cu aceasta activitate am nevoie de ceva diplome speciale?
umpressa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2014, 14:00   #2
laura_ando
Novice
 
laura_ando
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 4
Cred ca vremea inchirierilor de DVD-uri a apus de mult, insa oricand poate renaste din propria cenusa, mai ales daca aduci ceva diferit fata de rafturi si o angajata plictisita la ghiseu care nu stie ce sa recomande.

Se poate si PFA, nu ai nevoie de diplome speciale. Insa e mai avantajos dpdv financiar sa ai SRL. Trage un ochi pe [vezi ca ai mesaj pe privat, ca unii se supara pe aici] si vezi pasii de infiintare a unui SRL si PFA. Cauta pe acolo ca exista un ghid gratuit care iti compara cele doua forme economice.

Vezi de locatie insa, fiindca trebuie trafic cu duiumu'!

Last edited by laura_ando : 05 Feb 2014 at 14:33.
laura_ando is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2014, 14:13   #3
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ce spamuts draguts!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells