Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Sa fie debanat Halebardul?
sa fie debanat 7 43.75%
sau sa fie debanat 2 12.50%
debanat dar sa dea o bere la baietii de pe forum 7 43.75%
Voters: 16. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jul 2009, 10:22   #21
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by PK:
Sunt prea suparata pe forumel.
Atunci cand nu ai un fundament solid strans legat de prezenta si aparitia ta pe un forum, e normal sa te apuce plictiseala, taifasul inutil, ispita teribilismului virtual, iesirilor necontrolate, etc.
Eu nu te-as fi debanat decat dupa 6 luni. Iar atunci daca imi mirosea urat vreun mesaj al tau te banam iar pt 6 luni, si tot asa. Cred ca in 6 ani te-ai fi potolit.
E normal ca oamenii care nu sufera de lene ori cronofagie sa se retraga din cand in cand, sa ia pauze, samd. Ceilalti sunt probabil platiti.
A fost corect justitiar ca Halebardul a luat bann - desi e un nice guy, dar a sarit calu' - s-a luat de Keepwalking, un tip ce ne onoreaza cu prezenta sa pe forum deoarece e Cineva in real-life, zic eu, mai tare ca ALS.
Daca se rade de mine si mi se inchide usa in nas, nu se mai pune "problema" revenirii, pt mine "oamenii" aia nu mai exista. Daca doar eram izgonit fara sa se rada, probabil as fi revenit.
Oricum, cred ca am facut exceptia asta pe forum...
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:25   #22
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Chambord:
Pauline, e firesc sa fii suparata dar gandeste-te ca dincolo de cei care te-au banat sau te-au sicanat sunt cei care te-au asteptat si au vrut sa vii mai repede inapoi. Daca pentru primii ai resentimente, celor din urma ce le oferi ? Acelasi lucru ? Time will heal your wounds. I shall wait.
Chamb,ai dreptate,dar ar trebui sa dezgrop totul ca sa vezi ce ma doare,sa intelegi...
Asteptam sa fie debanat Halebardul...N-ai cumva o paleta de muste? Bazaia o molie p-aici...Pleasc!
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:34   #23
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
K tot suntem la capitolul bannari, plecari si suparari, am inteles k Ambra a primit bann definitiv. E adevarat, StefanDo?
Sihaya is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:40   #24
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Da, cand intri doar cu scopul de a deranja e normal sa primesti bann definitiv.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:44   #25
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Stefan,spune ce mi-ai zis si mie ieri,ca sa se linisteasca spiritele.MultumescIn loc sa-l ajutam pe Stefan si Gloria cu binele,mai mult ii zapacim.Dar mi-e dor de ei: de ALS ,Ambra,Hale,parca au plecat la razboi
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:46   #26
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
ambra n-a primit bann definitiv, de fapt bann-ul lui expira la noapte

s-ar putea sa renuntam la bann-urile definitive
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:47   #27
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
ok, imi exprim si eu punctul de vedere:

Marea problema a majoritatii celor care intra pe forumuri, dar si pe alte forme de comunicare virtuala (mess, de exemplu) e ca au tendinta clara de a trai intens aceasta viata virtuala. Netul amplifica surprinzator de mult anumite stari care, in viata reala, ar fi avut o intensitate mult mai redusa. De pilda, daca eu i-as fi spus Halebardului, la o bere, ca Dragos Bucur nu ma impresioneaza ca actor, cu siguranta ca nu mi-ar fi spus in fata ca sunt idiot. La aceeasi bere, daca Mistah J i-ar fi zis Halebardului, cu ironie, sa-si ia o camera si sa toarne acel film virtual, probabil ca Halebardul nu i-ar fi tras penibila injuratura: "Sa te futa scooby doo, 101 dalmatieni, etc". Insa, neavand partenerul de dialog in fata ta, in asa fel incat sa-i analizezi corect tonul vocii, mimica figurii, gestica, ci doar avand in fata, pe monitor, o insiruire de fraze impersonale, toata perceptia ta se distorsioneaza. Incepi sa interpretezi "partitura" celuilalt de pe ecran dupa cum iti "canta" dispozitia ta de moment.
In plus, netul e pervers prin faptul ca te face sa resimti frustrarea de a nu putea sa le demonstrezi celorlalti felul tau de a fi in realitate. De aici, starile de nervi exacerbate. Dar si accesele de vanitate, de genul: "Nu ai voie sa intri pe topicul meu, ca mi-l strici daca scrii 2-3 mesaje aflate in afara temei". E gresita atitudinea asta. Fiecare e liber sa spuna ce vrea, oriunde, chiar daca depaseste cadrul discutiei. Fireste, nu trebuie sa fie injurios sau sa persiste in a bate campii.
Eu nu am sarit neaparat in apararea lui Mistah, ci a unui principiu. Mistah a facut la adresa halebardului o remarca departe de a fi jignitoare. Iar acesta s-a apucat sa-l injure. Ei bine, nu pot sa accept asta. Poate ca am facut-o si pentru ca fusesem la randul meu luat in suturi, fara motiv, de halebardul. Observasem mai demult tendinta sa de a se erija intr-un rasfatat al forumului, incepand sa-si permita orice pe aici. Nu am nimic cu tendintele astea vedetiste, dar sa nu ma calce pe bataturi.
Cam atat am vrut sa spun.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:48   #28
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by StefanDo:
ambra n-a primit bann definitiv, de fapt bann-ul lui expira la noapte

s-ar putea sa renuntam la bann-urile definitive
Stefaaaan,te iubesc,urrraaaa!
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 16:16   #29
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by corinka:
@Pitbull

(...)

Intrebarile de mai sus erau mai mult retorice, dar, daca raspunde cineva, e mai bine!
Cori, ar fi cazul sä stii, de-acum, cä te consider o interlocutoare de calitate, capabilä sä facä fatä si unor ciocniri de argumente si contraargumente mai energice, färä a lua NIMIC cu titlu personal.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 17:24   #30
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by StefanDo:
ambra n-a primit bann definitiv, de fapt bann-ul lui expira la noapte

s-ar putea sa renuntam la bann-urile definitive

Ambra va mai ramane banat o vreme! A recurs la amenintari fizice si pana sa-l iertam va mai trece un timp.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 20:39   #31
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Gloria:
Originally Posted by StefanDo:
ambra n-a primit bann definitiv, de fapt bann-ul lui expira la noapte

s-ar putea sa renuntam la bann-urile definitive

Ambra va mai ramane banat o vreme! A recurs la amenintari fizice si pana sa-l iertam va mai trece un timp.
Gloria,n-a recurs la nimic,a zis doar ca-si da intalnire cu cei care il ponegresc pe forum in realitate(am inteles ca se cunosc in realitate).Pai Stefan a zis una,nu mai inteleg nimic.Si cam cata vreme mai ramane banat?
Timpul le rezolva pe toate.

Last edited by Pauline Kael : 01 Jul 2009 at 20:43.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 00:08   #32
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
De acord cu Keep,desi ce probabil il deranjeaza pe Halebardul la el e lipsa lui de entuziasm,indiferent ca e vorba de vreun festival sau de un anticipated movie. Tre sa recunosti Keep ca ne cam tai elanul si te iei de noi daca ne vezi mai excited - cum a fost si in topicul cu Cannes 2009,toata lumea comenta ca de abia astepta sa vada reactia la filmul x si y si tu ne numeai snobi,neavand niciun interes sa discuti despre premii.

Si da,in scris toata lumea e mai curajoasa,se simte mai stapana pe sine, caci prin evitarea unui contact vizual. Iti poti ascunde defectele,slabiciunile,punandu-ti o masca pe fata. In scris eu ma simt mult mai libera,pun pariu ca unii ar fi insa surprinsi sa afle ca in realitate sunt timida .Cred ca daca ne-am intalni face-to face, toti am fi prieteni .

Cat despre banari,debanari, propun sa nu se mai deschida astfel de topicuri daca banarea nu tine mai mult de doua saptamani-trei. Adica,ce naiba,nu am nimic impotriva lui Hale,dar nu cred ca moare cineva 5 zile fara el.Cu atat mai mult cu cat stiti ca revine,nu vad sensul acestor topicuri. Iar Ambra...inteleg ca are simpatizantii lui,eu nu il cunosc,nu i-am urmarit mesajele,asa ca nu ma pronunt,dar fiecare trebuie sa isi asume ce scrie.A incalcat regulamentul,plateste.Oricat de simpatic ti-ar fi un anumit user,banarile trebuie sa fie date pe considerente strict obiective.

Si asa vor reveni toti,nu va faceti griji .Doar spammerii si userii irecuperabili (desi nu cred ca avem asa ceva ) ar trebui banati definitiv.Poate si Suspectu' ar reveni la sentimente mai bune daca i s-ar da drumul, pana sa dea de ALS a fost de treaba,apoi nu stiu ce s-a intamplat de a luat-o razna.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 09:45   #33
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Si pe Halebardul il doare in spate de forum.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 08 Oct 2009, 22:58   #34
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Corect.

La revedere.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 00:09   #35
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Propun ca halebardeala sa nu fie banat. sa ramana debanat mititelul. nu de alta dar este atat de labil psihis si fiecare vorbulita grea despre ratarea lui il doare asa de tare "distractie" masochista pt el prezenta aici. in clipele lui de disperare, vine aici sa primeasca bice care in neputinta lui, ii provoaca placere. atat de disperat si de suferind e, puisorul. isnt that fun?
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 05:01   #36
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Nu ştiu despre voi, mă rog, categoric unii nu au altceva mai bun de făcut nici pe Net şi nici în viaţă de au timp de râs şi notificat ceea ce nu e de fală, deci nu ştiu despre voi, însă eu am început să mă cam satur de el. Pe bune. Io cea care sunt pentru toleranţă şi acceptare consider că tipul a întins un pic cam mult coarda, vă rog acum daţi-i, frate, ce cere/ merită!

Să râzi de prostia şi de tâmpeniile pe care le debitează unii pentru mine nu e deloc fun.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:42   #37
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
am votat pentru debanarea lui
Deleted is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:43   #38
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Genial!
Se pare ca si eu.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:44   #39
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Deleted:
am votat pentru debanarea lui
hai că eşti tare!
ăăăă... mai exista oare vreo altă opţiune?!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:45   #40
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
si bem

si o bere?

in numele lui, ca doar n-o sa vina cu noi la o bere

dar noi, fratii, nu???

cand ma intorc
Deleted is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells