Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jun 2004, 20:06   #1
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
Richard Oschanitzky

stric si eu o intrebare:are vreunul idee unde pot sa gasesc soundtrack-urile din "cu mainile curate","ultimul cartus" si ...cam atat,ca pe urma mi se pare c-a murit.e vorba de marele Richard Oschanitzky,compozitor roman de jazz(si nu numai,c-a compus si muzica clasica,vreo 2 concerte ptr.pian etc.).am cautat si pe kazaa si pe dc++ si peste tot si...nimic.adica am gasit filmele intregi,dar eu vreau doar bucata aia care te piseaza la inceput.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2004, 13:22   #2
CIPRYX
Veteran
 
CIPRYX
 
Join Date: May 2003
Posts: 209
Send a message via Yahoo to CIPRYX
E foarte greu sa gasesti ceea ce vrei...mai ales ca noi nu avem soundtrack-uri sau nu se promoveaza soundtrack-urile filmelor romanesti.Singura exceptie e Furia...am vazut un videoclip al celor de la Electric Brother care au facut si o melodie din film.Asa ca...trebuie sa te multumesti, deocamdata, doar cu ceea ce auzi in film.
__________________
Om sunt si nimic din ceea ce este omenesc nu-mi este strain.
CIPRYX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2004, 23:57   #3
nortis
Junior
 
nortis
 
Join Date: Jan 2004
Location: Timisoara
Posts: 70
Apropo de Electric Brother, a concertat sambata la Timisoara. Ce parere ai despre muzica lui, exceptand coloana sonara de la Furia?
nortis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 01:50   #4
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Incearca si tu la jazz-isti sau intreaba la Electrecord? (Radiodifuziunea Romana, ceva?)
__________________
Passion. No one wants to finance the film of a passionless individual. What most people want is to ride your passion. They want to feel that they're part of something magnificent and exciting. And if you're not passionate - fake it. - R. Avary
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 10:07   #5
CIPRYX
Veteran
 
CIPRYX
 
Join Date: May 2003
Posts: 209
Send a message via Yahoo to CIPRYX
Ce e important e ca Electric Brother are un stil original...am ascultat cateva melodii, unele mi-au placut dar despre restul pot sa zic ca-s doar OK.Asta si din cauza ca nu sunt un fan al electric-jazz-ului...poate un fan ar aprecia cu mult mai mult.
__________________
Om sunt si nimic din ceea ce este omenesc nu-mi este strain.
CIPRYX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 10:30   #6
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
A inceput de multisor pe la nu stiu ce trupa, apoi la NSK si acum scoate mai mult singur. Apare pe multe compilatii in strainatate de Nu-jazz, iar ultimul album vi-l recomand cu cea mai mare placere.... Se gaseste in oras la greu... Carturesti, Sony, Dalles... oriunde....
Elctric Brother - cristian stefanescu
View www.electricbrother.ro for more infos....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 10:51   #7
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Mda... am si am ascultat...
am si vreo trei albume Matze care se gasesc destul de greu...asa ca sa ma laud putin....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 12:21   #8
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
nah, nu te mai lauda cu matze ca nu e chiar asa de laudat; cu nsk, da, lauda-te, dar lauda-te la mine in mp
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2004, 19:18   #9
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
am un disc cu colinde(marta hristea & vlaicu golcea).de necrezut,suna de incremenesti!ca veni vorbe de matze,parca e a lui bucata aia cu "post-tranzitie"("e foame mare,da' n-avem ce-i face" :lol: ).criminala,o caut si p-aia.da de R.Oschanitzky tot n-am gasit nimic .
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 10:58   #10
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
pt. ulrich: pe coperta cd-ului meu de colinde scrie maria raducanu, nu marta hristea.
iar in legatura cu richie cea mai buna solutie este sa vorbesti cu florian lungu daca esti din bucuresti.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 23:36   #11
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
nu,la mine e marta hristea("colinda noastra"-produs de green hours in iarna asta,adica in 2003;sunt niste colinde de la maramu',prelucrate si stilizate de cei de la E.B).o sa incerc sa ma apropii de f.lungu,multumesc(e totusi o personalitate,cred ca e cam greu sa-l sacai cu aiureli d-astea).
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 09:57   #12
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
Originally Posted by ulrich:
nu,la mine e marta hristea("colinda noastra"-produs de green hours in iarna asta,adica in 2003;sunt niste colinde de la maramu',prelucrate si stilizate de cei de la E.B).o sa incerc sa ma apropii de f.lungu,multumesc(e totusi o personalitate,cred ca e cam greu sa-l sacai cu aiureli d-astea).

aha, nu stiam de colinde cu marta hristea...iar de florian lungu, stai linistit, nu te speria, e un moshuletz super amabil.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2009, 22:45   #13
saskiul
Senior
 
saskiul
 
Join Date: Oct 2007
Location: Timisoara
Posts: 90
remix tema 'cu mainile curate'

Originally Posted by ulrich:
stric si eu o intrebare:are vreunul idee unde pot sa gasesc soundtrack-urile din "cu mainile curate","ultimul cartus" si ...cam atat,ca pe urma mi se pare c-a murit.e vorba de marele Richard Oschanitzky,compozitor roman de jazz(si nu numai,c-a compus si muzica clasica,vreo 2 concerte ptr.pian etc.).am cautat si pe kazaa si pe dc++ si peste tot si...nimic.adica am gasit filmele intregi,dar eu vreau doar bucata aia care te piseaza la inceput.

http://www.esnips.com/doc/5fe32ffd-5...-titles-remix)
__________________
"we must be the change we wanna see in the world" (Gandhi)
saskiul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells