Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Apr 2009, 20:12   #161
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Rog şi eu pe admini să îndeplinească dorinţa muribundei şi curmaţii durerile.

Apropo:Eşti singura useriţă care a fost banat pe CineMagia,şi paremise primul user banat după Marea debanare.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:37   #162
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
1) Anterior (nu mä duc acum acolo, pentru citat sau copy-paste), Dragomara a afirmat cä eu as sustine bannarea ei. Nu intru în amänunte, respectându-i dorinta de confidentialitate, asa cä afirm un singur lucru - atât cât am dreptul, färä a comite o indiscretie:
De fapt, eu sunt împotriva bannärii ei ca atare; combat doar activitatea ei nelegitimä, prin clone si IP-uri noi, în perioadele de bannare a Dragomarei titulare. Atunci, ea trebuie sä lupte pentru debannare si reprimire pe cäi legale (e-mail, mess, etc.), nu prin violarea forumului. Stie acest lucru. Totodatä, însä, simte nevoia sä supraliciteze, afirmând cä eu i-as dori/cere/determina-în-culise bannarea. E un reper necesar pentru ea (are nevoie de ipoteza recunoscut-imaginarä cä un prieten o trädeazä), pe care i-l respect, desi nu-l consider util sub nici un aspect, ba chiar dimpotrivä.
2) Maximum ce se poate face, ca räspuns la solicitärile ei, este bannarea (temporarä!) de user, e-mail si IP.
Tehnic, se poate sterge contul unui user - dar legal e imposibil: regulamentul forumului nu permite. E la fel ca o executie în România: sigur cä justitia poate condamna la moarte un cetätean, sigur cä un pluton de executie îl poate omorî. Dar ar fi ilegal si neconstitutional. Nu avem nicäieri în legislatia noasträ pedeapsa cu moartea.
Cu mesajele e si mai complicat: nu se pot sterge "în bloc". Ar trebui sä fie sterse unul câte unul. In primul rând, nici un administrator nu are timp pentru asa ceva. Apoi, regulamentul nu prevede stergerea mesajelor unui user, pe acest criteriu - ci numai a celor ofensive ca atare. In concluzie: mesajele Dragomarei nu se vor sterge în totalitatea lor, ci numai punctual, în mäsura în care unele dintre ele contravin regulamentului.

Last edited by Pitbull : 13 Apr 2009 at 21:55.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:40   #163
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Dragomara:
că doar e Sămptămâna mare, şi tbb să ne minţim că suntem buni, toleranţi şi înţelegători.
Foarte profund si din pacate atat de adevarat. D-aia eu nu mai dau 2 lei pe Paste si pe Sarbatori in general, cu exceptia Craciunului care are o atmosfera mai aparte, dar asta nicidecum datorita sarbatorii in sine.

@Dragomara,
Stii ca-ti sunt alaturi. Incearca sa te detasezi, ce atata patima cu forumul asta? Ce conteaza daca ti se sterge contul sau nu? Oamenii ti-au inteles supararea, asta-i esentialul. Ia o gura de aer rece, de munte si revino cu un reload de zile mari. Uite, eu am reusit sa ma schimb.
Poate un nou cont cu alt nick..solutii sunt cu gramada. Nu vine Apocalipsa maine, chiar daca da semne. In cateva zile rasare iar soarele, ai sa vezi.
Nu dau feedback, nu mai intru pana maine, ma bag la scris.

Imbratisari calde din partea Semiolteanului!

Last edited by Neuptolem : 13 Apr 2009 at 20:42.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:45   #164
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
Uite, eu am reusit sa ma schimb.
Eronat.

Corect:
"Uite, eu n-am reusit sä mä schimb - dar tu poti încerca!"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:49   #165
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Neuptolem:
Uite, eu am reusit sa ma schimb.
Eronat.

Corect:
"Uite, eu n-am reusit sä mä schimb - dar tu poti încerca!"
lool Esti formidabil! Bine, mai, Pitbull, ai sa vezi!

Auzi la el, nu m-am schimbat, poate nu ma exprim atat de bine pe forum, dar nici nu-mi doresc asta, ca nu-i un tel..dar m-am schimbat.
M-am schimbat. Punct!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:54   #166
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
M-am schimbat. Punct!
Te-ai schimbat? Semn de întrebare.
Nu.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 20:57   #167
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Te-ai schimbat? Nu.
Bine, e ca tine. Nu m-am schimbat.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:27   #168
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Si eu am avut la inceput dispute cu Dragomara
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92328
dar cu timpul am ajuns sa ne intelegem, cateva scurte e-mail-uri, pauze mai lungi intre socializari, etc. Nu e asa cum credeti, e o tipa marfa.
Halebard, ma dezamagesti. Trust-me, nu e asa, neah! Nope! No!

V-a-m (vam) lasat in forumistica!

@ Pit,
Stiu ce-ai facut asta-vara,
N-am uitat ce-ai facut asta-vara!
:cool:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:34   #169
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Suspect de bizar:
Rog şi eu pe admini să îndeplinească dorinţa muribundei şi curmaţii durerile.

Apropo:Eşti singura useriţă care a fost banat pe CineMagia,şi paremise primul user banat după Marea debanare.
total de acord. da'ce-ar fi să o facem şi corect dpdv gramatical?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:37   #170
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Ce-ar fi să nu?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:47   #171
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ar fi trist.

Ba nu. ESTE trist.
In generalä, era un deliciu pentru noi sä vânäm greselile colegilor slabi (tigani, copii din familii modeste, etc.) Dacä scria cineva cu un singur i, sau färä cratimä, sau "sandu cu sî mic", era delir!
In ultimii ani, toate astea au ajuns la ordinea zilei - mai ales pe net.
Samuil Micu, Gheorghe Sincai, Petru Maior, Ion Budai Deleanu se räsucesc în mormânt!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:47   #172
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Neuptolem:
Si eu am avut la inceput dispute cu Dragomara
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92328
dar cu timpul am ajuns sa ne intelegem, cateva scurte e-mail-uri, pauze mai lungi intre socializari, etc. Nu e asa cum credeti, e o tipa marfa.
Halebard, ma dezamagesti. Trust-me, nu e asa, neah! Nope! No!
atunci suntem doi dezamagiti.

un timp am crezut si eu treaba asta cu marfa.
imi plac mie exemplarele de periferie, extremele, am o apetenta speciala pt freak show.

nici eu nu judec oamenii cu halebarda (ai sa razi!) nu-i impart in buni sau rai, dar cazul in speta e prea clar.
scrie la betie, cred ca asta e simpla explicatie. Iar cand ati prins-o treaza v-a placut de ea. voi nu luati in calcul si acest aspect al comunicarii, alcoolul. Sau barbituricele. Drogu. (eu stiu ce o fi?) Vedeti trainspotting fara sa stiti ce e aia un joint. Si e interesanta in felul ei, contorsionist, halucinant, dar foarte greu de suportat. Are substanta dramatica, dar e pierduta in multa zgura psihotica. Am citit pe blog si m-a halucinat o clipa, dupa care am reusit sa ma trezesc, ca din hipnoza de sarpe. Pe forum aici i-am raspuns in estoniana la un mesaj, nedorind sa nasc vreun dialog. A functionat!

acum ma duc sa vad ce a scris in topicul Alex Leo Serban. Ca mi se pare ca e distractie mare pe-acolo.

oricum, cazul e grav: nu o lasati sa-si stearga mesajele! Daca vrea fresh new start, e alta poveste.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:48   #173
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down @pitbull

iar îmi jigneşti inteligenţa, şi zău dacă ştiu dacă o faci la mişto, sau tu chiar crezi ce spui?! tind să cred că tu cam minciuneşti de felul tău.

pentru ultima oară: ştiu că tu ai fost în spatele tuturor banărilor mele, tu prietenul meu. te-am iertat deja. ăsta eşti tu. zău dacă mai am vreo pretenţie. trecutul e un subiect închis. însă mă enervează la culme că tot insişti să afirmi contrariul. pe bune, mai scuteşte-mă, ce naiba, doar mă cunoşti!

pentru toţi: vreau să dispar pe veci de-aci, cu tot cu postări, nu e nimic mai simplu să faci un query într-o bază de date, chestie care se găseşte în spatele fiecărui forum/ site. dacă tata-mare Daniel nu vrea să o facă să dea mie acces, pls.

faptul că cineva preferă ca eu să fac chestia manual, postare cu postare, spune destul despre acel om. şi acum să mă mintă cineva frumos, cum de fapt el se gândeşte la mine, la valaorea postărilor mele, bla-bla-bla.

@halebardul - nu responsabilitatea e cea de care vreau io să scap aci, ci amintirea a tot ceea ce-am trăit aici. de-aia vreau să NU MAI EXIST ca user/ postare/ IP pe acest site. e ilogic ca după ce m-au hulit, banat, hărţuit mai bine de un an să-mi refuze un drept absolut îndreptăţit.

@neupto - nu sunt supărată pe nimeni în afară de mine. aş fi apreciat când şi dacă ai fi fost aproape de mine când aveam nevoie. dar te înţeleg perfect. neimplicarea/ indiferenţa au ţinut întotdeauna de cald. te pup, că doar eşti de-al meu, genul cu care aş fi pierdut, din cauza NEprezentării, toate războaiele! vezi, de-aia mi-s io luptăreaţa singuratică! :-))
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 21:57   #174
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
De fapt, eu sunt împotriva bannärii ei ca atare; combat doar activitatea ei nelegitimä, prin clone si IP-uri noi, în perioadele de bannare a Dragomarei titulare. Atunci, ea trebuie sä lupte pentru debannare si reprimire pe cäi legale (e-mail, mess, etc.), nu prin violarea forumului. Stie acest lucru. Totodatä, însä, simte nevoia sä supraliciteze, afirmând cä eu i-as dori/cere/determina-în-culise bannarea. E un reper necesar pentru ea (are nevoie de ipoteza recunoscut-imaginarä cä un prieten o trädeazä), pe care i-l respect, desi nu-l consider util sub nici un aspect, ba chiar dimpotrivä.
Originally Posted by Dragomara:
pentru ultima oară: ştiu că tu ai fost în spatele tuturor banărilor mele, tu prietenul meu. te-am iertat deja. ăsta eşti tu. zău dacă mai am vreo pretenţie. trecutul e un subiect închis. însă mă enervează la culme că tot insişti să afirmi contrariul. pe bune, mai scuteşte-mă, ce naiba, doar mă cunoşti!
Q.E.D.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:01   #175
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Looooooool

Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by Neuptolem:
Si eu am avut la inceput dispute cu Dragomara
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92328
dar cu timpul am ajuns sa ne intelegem, cateva scurte e-mail-uri, pauze mai lungi intre socializari, etc. Nu e asa cum credeti, e o tipa marfa.
Halebard, ma dezamagesti. Trust-me, nu e asa, neah! Nope! No!
atunci suntem doi dezamagiti.

un timp am crezut si eu treaba asta cu marfa.
imi plac mie exemplarele de periferie, extremele, am o apetenta speciala pt freak show.

nici eu nu judec oamenii cu halebarda (ai sa razi!) nu-i impart in buni sau rai, dar cazul in speta e prea clar.
scrie la betie, cred ca asta e simpla explicatie. Iar cand ati prins-o treaza v-a placut de ea. voi nu luati in calcul si acest aspect al comunicarii, alcoolul. Sau barbituricele. Drogu. (eu stiu ce o fi?) Vedeti trainspotting fara sa stiti ce e aia un joint. Si e interesanta in felul ei, contorsionist, halucinant, dar foarte greu de suportat. Are substanta dramatica, dar e pierduta in multa zgura psihotica. Am citit pe blog si m-a halucinat o clipa, dupa care am reusit sa ma trezesc, ca din hipnoza de sarpe. Pe forum aici i-am raspuns in estoniana la un mesaj, nedorind sa nasc vreun dialog. A functionat!

acum ma duc sa vad ce a scris in topicul Alex Leo Serban. Ca mi se pare ca e distractie mare pe-acolo.

oricum, cazul e grav: nu o lasati sa-si stearga mesajele! Daca vrea fresh new start, e alta poveste.
hai că mor de râs. ca să mai adaug ceva la caracterizarea pe care mi-o faci fără să mă ştii, nu că acum aş fi supărată, vreau să-ţi spun numai doar atât, asta ca să vezi că mulţi "citeşte", dar deloc "pricepe".
m-au întrebat mai deunăzi nişte colege ce regim ţin, eu le-am zis că nu poţ ţine vreun regim pentru că sunt foarte pofticioasă, la care ele m-au întrebat "dar atunci cum slăbeşti" - la care eu serafică am replicat: "cum adică cum?! e de la sine înţeles, fac foarte mult sex!". după care ne-am prăpădit de râs cu toatele. când a tb să lipsesc câteva zile le-am scris un e-mail, la care am primit drept răspuns: "ok. concediu plăcut, dar ai grijă ce faci, ştii că suntem în post, şi e mare păcat să..."! ?!?!?! m-am uitat după emoticoane. nu era niciunul. de unde am tras concluzia că ălea chiar o luaseră de bună! am râs ca proasta, a se citi singură. carevasăzică, nu numai că locuiesc într-o cramă, am venele perforate de la dozele de heroină, dar mai nou sunt şi nimfomană, mă rog, unii l-au încurcat cu narcisistă. LOL! no, umorul nu a pierit! LOOOOOOOL

te rog, deci, revizuieşte-mi fişa "medicală", domn'doctor.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:08   #176
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
off...

@pitbull - când o să fiu blondă şi proastă o să mă gândesc cu şi mai mare drag la tine. proştii nu realizează când sunt minţi, nu-i aşa?! vai ce fericită o să fiu într-o bună zi! :love: :love: :love:
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:11   #177
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Dragomara:
proştii nu realizează când sunt minţi, nu-i aşa?!
Tu ai realizat.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:14   #178
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Imi plac blondele.
Uräsc proastele.
De-asta tin la tine, desi fizic nu mä inspiri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:21   #179
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Lol

Originally Posted by Suspect de bizar:
Originally Posted by Dragomara:
proştii nu realizează când sunt minţi, nu-i aşa?!
Tu ai realizat.
da. tu?
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2009, 22:23   #180
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Lol

@Halebardul - te rog nu mai citit pe blogul meu, că dau în depresie, şi revin la frazele de la clasa-ntâi. Ana are blog. Cristiana de fapt.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells