Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Sep 2009, 16:50   #1761
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
vestea trista pentru toti cei care antipatizeaza Dinamo, este ca victoria de la Liberec e genul de reusita care iti da moral pt un sezon intreg, poate chiar mai mult.

o vreme nici o echipa din liga lu' Mitica nu se va mai simti in siguranta nici daca conduce pe dinamo cu 3-0. . Asta e si unul din motivele pt care Dinamo are, la momentul de fatza, prima sansa la castigarea campionatului intern.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 17:11   #1762
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Vestea buna e ca Dinamo ramane Dinamo si in scurt timp va incepe s-o comita iar.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 17:34   #1763
aDyShor
Novice
 
aDyShor
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 21
Nu e nevoie ca o echipa sa o conduca pe dinamo...dinamo trebuie doar sa conduca cu 4-0 si or sa piarda cu 4-5 Vom vedea la sfarsitul turului ce mai face dinamo, eu insa cred ca or sa termine in afara podiumului la sfarsitul campionatului...
aDyShor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 17:47   #1764
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Încă un exemplu, consistent aş putea zice, că românii vorbesc degeaba. Pe mine mă fascinează suporterii noştri, au un interes mai mare faţă de echipa adversă, decât de propria echipă. M-am uitat puţin la meciul Steaua - Dinamo şi mă întrebam: cu cei îi ajută pe jucătorii Stelei dacă suporterii strică M*** Dinamo? Care e şpilu?
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 17:50   #1765
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Dinamo este acum pe val, surprinzator as zice, de aceea majoritatea discutiilor sunt legate de acest subiect. Cat despre Muie Dinamo, asta e un fel de slogan national, mai ceva ca Jos Iliescu.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 18:22   #1766
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Anxious_Schizoid:
Încă un exemplu, consistent aş putea zice, că românii vorbesc degeaba. Pe mine mă fascinează suporterii noştri, au un interes mai mare faţă de echipa adversă, decât de propria echipă. M-am uitat puţin la meciul Steaua - Dinamo şi mă întrebam: cu cei îi ajută pe jucătorii Stelei dacă suporterii strică M*** Dinamo? Care e şpilu?

se iubesc foarte mult....pe toate partile
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 18:33   #1767
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Anxious_Schizoid:
Încă un exemplu, consistent aş putea zice, că românii vorbesc degeaba. Pe mine mă fascinează suporterii noştri, au un interes mai mare faţă de echipa adversă, decât de propria echipă. M-am uitat puţin la meciul Steaua - Dinamo şi mă întrebam: cu cei îi ajută pe jucătorii Stelei dacă suporterii strică M*** Dinamo? Care e şpilu?

se iubesc foarte mult....pe toate partile

Azi am văzut puţin dintr-un film, Oleanna, am reţinut o idee, unii oameni consideră o surpriză ca o formă a agresivităţii şi cred că până la urmă şi agresivitatea e o formă a iubirii.
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 18:43   #1768
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
partea buna e ca iubaretii astia nu domina peisajul cu suporteri...partea proasta e ca atunci cand incep sa se iubeasca ultrasii, fie ei cativa sau ceva mai multi, ies scantei...si asta nu doar in Romania
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 18:55   #1769
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Nu am zis că toţi sunt la fel, că toţi se bat pe stadioane, dar vezi chestie, ce se întâmplă în România, cei care intră pe teren şi se implică în activităţi ilegale pe stadioane sunt apăraţi de ceilalţi suporteri care suferă de pe urma generalizărilor. Acest lucru ar putea fi o dovadă de prietenie, dar în acest fel nu se vor termina niciodată scandalurile pe stadion şi niciodată nu va fi posibil să vii cu familia la stadion.
La capătul opus se află Spania, unde îmi aduc aminte perfect un incident, un suporter a aruncat cu o brichetă în portar şi ceilalţi suporteri din jurul lui l-au arătat cu degetul, au pus binele echipei şi al celorlalţi oameni deasupra binelui unui individ care nu-şi putea stăpânii nervii.
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 19:40   #1770
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pana sa se inflameze spiritele la club, Steaua era un stadion unde puteai merge lejer cu familia. Nu am mai fost de la meciul cu Ujpest, deci nu stiu daca intre timp s-a degradat chiar in asa hal atmosfera incat sa nu se mai poata asta.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 16:15   #1771
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Originally Posted by Judex:
Vestea buna e ca Dinamo ramane Dinamo si in scurt timp va incepe s-o comita iar.

daca esti stelist, o sa te invit ca si pe alti stelisti, sa se uite la bilantul intalnirilor directe all time unde se vede ca Dinamo e superioara. pt ca pana la urma in sport asta e ce conteaza cel mai mult. intalnirile directe. restul sunt pareri despre ce a facut celalalt. doar pareri.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 16:21   #1772
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Asta e singurul argument pe care se bazeaza dinamovistii. Sa nu uitam insa ca Dinamo reprezinta Securitatea, care taia si spanzura pe vremuri. Si o face si acum. Oricum, lasand aspectele astea la o parte, trofeele de campioana nu se castiga din intalniri directe. Cu atat mai putin recunoasterea la nivel european.

Revenind la zi: Mutu out pentru meciurile cu Franta si Austria, in locul sau Razvan l-a chemat pe Gigel Bucur!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 17:11   #1773
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Floydman:
Originally Posted by Judex:
Vestea buna e ca Dinamo ramane Dinamo si in scurt timp va incepe s-o comita iar.

daca esti stelist, o sa te invit ca si pe alti stelisti, sa se uite la bilantul intalnirilor directe all time unde se vede ca Dinamo e superioara. pt ca pana la urma in sport asta e ce conteaza cel mai mult. intalnirile directe. restul sunt pareri despre ce a facut celalalt. doar pareri.

subiect expirat de ceva vreme...probabil inca se mai lauda pe tema asta copiii in curtea scolii, la o napolitana, un covrig...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 17:17   #1774
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
La cornul si laptele.

Apropo de Dinamo. Ndoye ala a intrat, pe cand juca la Vaslui, la Thiago de la Steaua aproape la fel ca Witsel la Wasylevski. Voila!

http://www.youtube.com/watch?v=_vbQyNWR42k

Cinemaniacule, daca vrei, o poti muta la sectiunea ta de horror.

Last edited by Judex : 02 Sep 2009 at 18:30.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 18:45   #1775
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Originally Posted by Judex:
Apropo de Dinamo. Ndoye ala a intrat, pe cand juca la Vaslui, la Thiago de la Steaua aproape la fel ca Witsel la Wasylevski. Voila!

Dovada, vrem dovada. Ne crezi la grădiniţă? Că merge cu "aşa a zis tata". Vrem dovada. Şi oricum, Rădoi cred că dacă se lasă de fotbal are şanse să câştige o piramidă K1.
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 18:49   #1776
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
No problem.
Daca platesti la labarii aia, uite video:
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=3676
Daca nu, o poza:
http://www.ziare.com/Prunea_a_dormit...ai-373677.html

Diferentele ar fi:
1. Thiago a fost baftos ca l-a prins cu piciorul usor ridicat.
2. Cioroiul a luat numai galben.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 18:58   #1777
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Originally Posted by Judex:
No problem.
Daca platesti la labarii aia, uite video:
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=3676
Daca nu, o poza:
http://www.ziare.com/Prunea_a_dormit...ai-373677.html

Sincer, nu e deloc la fel, cum ai zis şi tu, Tiago avea piciorul ridicat, iar N'Doye a venit din alunecare din câte văd eu în acea poză, nu e primul jucător care are picioarele înainte atunci când atacă mingea prin alunecare. Witsel pur şi simplu s-a aruncat pe gleznă, intrările la mingie nu sunt deloc la fel, dacă erau Tiago acum nu ar fi jucat fotbal.
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 19:04   #1778
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ba chiar deloc. Cioroiul s-a dus direct pe tibia lui Thiago. In asemenea cazuri si pentru intentie se da eliminare directa si o perioada buna de suspendare.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 19:12   #1779
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Originally Posted by Judex:
Ba chiar deloc. Cioroiul s-a dus direct pe tibia lui Thiago. In asemenea cazuri si pentru intentie se da eliminare directa si o perioada buna de suspendare.

Scuze, dar dintr-o poză nu văd acest lucru, iar intrările astea aş putea zice că sunt destul de comune, cu piciorul pe tibie, prin alunecare, sunt unele şi mai clare, din lateral. Că trebuia să-i dea roşu e o altă discuţie care nu mă fascinează deloc.
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 19:21   #1780
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Lui Thiago i s-a prezis initial o perioada de recuperare de 6 luni!!! Numai o minune a facut nu numai sa nu-i franga-n doua tibia, ci sa se si recupereze un piculet mai repede. Cioroiul trebuia expulzat, acum n-ar mai fi avut posibilitatea sa se arunce ca-n bazin la un metru de jucatorii Stelei si sa obtina fault plus cartonase pentru adversari. E un nenorocit si-un trisor. Iar dinamovistii au fost penibili cu tavalelile alea duminica seara, mai penibili chiar si decat stelistii care atacau haotic.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells