Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Aug 2007, 11:13   #941
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
Originally Posted by devil_doll:
:sick: nu am ceva cu el..el este o parodie umana, un copil intarziat care nu a stiut s smasturbeze la vreme si andropauza l-a pocnit ca un marfar. Acum produce plozi cu cateva decenii mai mici decat primul lui copil si s crede intinerit, cam greu din moment c nici nu te-ai copt.
cum spuneam... :lol: :lol: :lol:
devil_doll dar tu de unde stii ca nu s-a masturbat la vreme ? ai fost tu acolo langa el ca sa vezi? :huh:
of ca tare inversunata mai esti lasa domle omu sa scrie ce vrea ca de aia e o tzara libera... ai tu treaba cu ce scrie el sau cu cati copii face ? pe bune dak pricep... :hmm:
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2007, 13:26   #942
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Quote:
"Orbitor. Aripa dreapta", de Mircea Cartarescu - roman polifonic, roman-matrioºcã, metafizic, fantastic, mitologic, biblic, hologramatic, cuantic, parodic… , aha, si cu fractaliii... Dar e ºi un roman realist, istoric, despre comunism, revoluþie…, despre Ceauºescu, despre artiºtii ºi scriitorii colaboraþioniºti…, despre poeþii de curte…
!

Originally Posted by devil_doll:
:sick: nu am ceva cu el..el este o parodie umana, un copil intarziat care nu a stiut s smasturbeze la vreme si andropauza l-a pocnit ca un marfar. Acum produce plozi cu cateva decenii mai mici decat primul lui copil si s crede intinerit, cam greu din moment c nici nu te-ai copt.
Si ca vine vb d Orbitor..is there any point further to discuss it? Nu imi place..Refuz pe ce am mai sfant sa mai deschid vreun tom ( :lol: vb vine) de-al lui..ma face s ma gandesc cu tristete la cati copaci au cazut k el s s screama pe o pagina velina. Let bygons be bygons.

Doua pareri diametral opuse. devil_doll e primul user care are tupeu sa zica ceva despre onanistul absolut al literaturii ro. Acest cartarescu e un kkt.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2007, 17:00   #943
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Carmine Galante:
Quote:
"Orbitor. Aripa dreapta", de Mircea Cartarescu - roman polifonic, roman-matrioºcã, metafizic, fantastic, mitologic, biblic, hologramatic, cuantic, parodic… , aha, si cu fractaliii... Dar e ºi un roman realist, istoric, despre comunism, revoluþie…, despre Ceauºescu, despre artiºtii ºi scriitorii colaboraþioniºti…, despre poeþii de curte…
!

Originally Posted by devil_doll:
:sick: nu am ceva cu el..el este o parodie umana, un copil intarziat care nu a stiut s smasturbeze la vreme si andropauza l-a pocnit ca un marfar. Acum produce plozi cu cateva decenii mai mici decat primul lui copil si s crede intinerit, cam greu din moment c nici nu te-ai copt.
Si ca vine vb d Orbitor..is there any point further to discuss it? Nu imi place..Refuz pe ce am mai sfant sa mai deschid vreun tom ( :lol: vb vine) de-al lui..ma face s ma gandesc cu tristete la cati copaci au cazut k el s s screama pe o pagina velina. Let bygons be bygons.

Doua pareri diametral opuse. devil_doll e primul user care are tupeu sa zica ceva despre onanistul absolut al literaturii ro. Acest cartarescu e un kkt.

uite ce contributie valorica aduce carmine pe acest forum.
poarta cu el permanent un miros de kkat.
numai insulte, injuraturi, atacuri la persoana...
cer banarea definitiva a acestui specimen, care dezonoreaza CineMagia, care e sursa tuturor scandalurilor.
daca Gloria va ezita sa faca acest lucru si de acesta data, imi anunt retragerea DEFINITIVA de pe acest forum.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2007, 23:57   #944
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
:lol: :lol: :lol:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 11:00   #945
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
subscriu iniþiativei lui herbert...cacarmine vieþuieºte o josnicie inimaginabilã: e resentimentar, neºlefuit, lipsit de scrupule, de conºtiinþã, ipocrit, gregar ºi ( cel mai grav) previzibil...dacã cinemagia îºi cunoaºte interesul n-ar trebui sã accepte plecarea unor useri de talia lui als or herbert pt. cineva (în ultimul timp) din ce în ce mai onomatopeic, mai prolix, mai ºters, mai plin de urã cum e carminume...
nu e un abuz sã ceri (în definitiv, cât se poate de simbolic) banarea unui specimen pentru care viaþa intimã a celuilalt e prilej de paradã ieftinã ºi ºantaj, care se itereazã veºnic cu aceleaºi bãºini puturoase...( cã el face bani, cã ala nuº ce meclã avea...cã el a dat bere, pere, mere - ce sã-þi povestesc - uite unde era Filantropu poolii, ºi tot soiul ãsta de þãrãnisme de kkt...afarã cu "carmina patogenã"...
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 11:19   #946
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bun, acum cä ne-am usurat, putem s-o bifäm si pe-asta si sä revenim on topic.

Un scriitor neapärat de urmärit: Lucian Dan Teodorovici.
Romanele lui, "Cu putin timp înaintea coborârii extraterestrilor printre noi" si, mai ales, "Circul nostru vä prezintä:", constituie o surprizä extrem de pläcutä. Omul scrie inteligent, creator, profund, e inventiv, plin de umor, cu doze mari de absurd bine construit, splendidä acuitate a spiritului de observatie - si, last but not least (sau poate dimpotrivä!) mai e si un abil stilist.
Cititi-l neapärat. Deocamdatä mä opresc aici, cäci pun la cale niste recenzii complete ale celor douä volume (prilej cu care îi voi taxa si minusurile - putine si minore, relative mai degrabä, deci le putem omite dintr-o asemenea prezentare sumarä, unde tonul pozitiv se impune si se justificä).
De retinut cä "Circul nostru vä prezintä:" e unul dintre proiectele câstigätoare de anul trecut la C.N.C. - în regia lui... Barna! (Ayyy, ce crud al serii cinci! - Lorca). Atât din acest funest motiv, cât si pentru cä romanul e în esentä neecranizabil (adicä... mda, s-ar putea totusi, dar cu mari ajustäri si, dacä nu o färâmä de geniu, mäcar un munte de talent), privesc cu mult scepticism proiectul, si-l voi urmäri pas cu pas - ceea de vä invit si pe domniile voastre: avem sansa sä studiem din mers anatomia unui... dezastru sau miracol? Mä tem cä-virgulä-cale de mijloc nu existä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 15:16   #947
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
@baiatul_spelb
Eu zic ca e exact invers, cu ce drept ceri tu asta, sau cu ce motiv? Te doare adevarul ?Atunci eu cer sa te banam pe tine, contributiile tale sunt minimale la acest forum. Cu alte cuvinte esti un shpan (adica ce ramane din prelucrarea unor metale mai mult sau mai putin nobile).
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 15:32   #948
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
herbert, silver_boy, carmine, incetati
de-acum o sa sterg orice mesaj care nu este on topic

si daca mai primesc multe cereri de bannare a ta, carmine, voi fi nevoit sa fac un poll cu subiectul "bannare definitiva pentru carmine?". Eu in locul tau as lasa lumea in pace, cine stie, poate rezultatul poll-ului n-o sa-ti placa...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 19:43   #949
devil_doll
Veteran
 
devil_doll
 
Join Date: May 2007
Posts: 152
@donsoara mistica:
Subliniam o trasatura psihologica de trecut la patologia individului. Daca l-ai cunoaste mi-ai da dreptate, nu imi racesc gura d pomana. Nu suntem intr-o societate orwelliana in care s s arda cartile doar fiindca ar contine (in acest caz) mostre monumentale de prostie/antitalent/lipsa flagranta de respect pt cititor daca il bombardezi cu o asemenea imagistica abjecta si puturoasa; departe de mine gandul si griva de iepure s pun mana pe benzina si the proverbial match. Si totusi ma apuca sila cand pui in marile librarii Aripa pasarii orbite in zbor :sick: cartea lunii. Cartarescu is product placement si daca nu s-ar fi gasit unii sa il bage pe el in fata ca marele autore ar avea cam aceeasi soarta ca si alti colegi de-ai lui, pe care i-am numit cu ceva vreme in urma si care il depasesc ca si scriitura. He's what J.Lo is for the portorican comunity in America: we need a bonified figure si daca nu s-a gasit altcineva we take what we get. I prefer the highway...
@carmine
Yes, mine are made of steel
__________________
"Face it girls, I'm older and I have more insurance."
devil_doll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 20:14   #950
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by devil_doll:
Subliniam o trasatura psihologica de trecut la patologia individului. Daca l-ai cunoaste mi-ai da dreptate, nu imi racesc gura d pomana. Nu suntem intr-o societate orwelliana in care s s arda cartile doar fiindca ar contine (in acest caz) mostre monumentale de prostie/antitalent/lipsa flagranta de respect pt cititor daca il bombardezi cu o asemenea imagistica abjecta si puturoasa; departe de mine gandul si griva de iepure s pun mana pe benzina si the proverbial match. Si totusi ma apuca sila cand pui in marile librarii Aripa pasarii orbite in zbor :sick: cartea lunii. Cartarescu is product placement si daca nu s-ar fi gasit unii sa il bage pe el in fata ca marele autore ar avea cam aceeasi soarta ca si alti colegi de-ai lui, pe care i-am numit cu ceva vreme in urma si care il depasesc ca si scriitura. He's what J.Lo is for the portorican comunity in America: we need a bonified figure si daca nu s-a gasit altcineva we take what we get. I prefer the highway...
Excelenta pledoarie impotriva acestui insipid. Nu e vina noastra ca femeile pe care le-a f. miroseau a tocana (a se citi cartulia aia cu coperta verde... :sick: ).


Originally Posted by devil_doll:
@carmine
Yes, mine are made of steel
Am observat, bravo!
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 23:23   #951
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
mama da stiu ca va inversunati... eu nu as fi pretins ca acest cartarescu este un geniu.. si nici nu consider ca e bine ca-virgula- cartile lui sa fie cartea lunii dar stii de obicei cartea lunii este aleasa dupa numarul de volume vandute... asa ca asta e vina tuturor.. celor care cumpara carti... eu una nu am cumparat o sg carte de el .. ce am ctit am citit de la biblioteca...
si ca sa inchei subiectu totusi ca mai sunt vreo 2 pagini cu discutii pe acelasi tipar cu referire la travesti nu spun ca scriitorul cartarescu este stralucit nu spun nici macar ca este foarte bun... dar nici nu pot spune ca este o mizerie .. si fiecare este liber sa creada ce vrea si sa ii placa ce vrea... gusturile nu se discuta si cred ca putem sa punem punct discutiei despre mircea cartarescu... in fond dak este atat de prost cum spuneti voi nu merita atatea pagini scrise pe seama lui incheiem ok? devil_doll carmine?
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 23:56   #952
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by lady_mystyque:
nu consider ca e bine ca-virgula- cartile lui

:o :o :o :o
te rog spune-mi ca ai incercat o ironie jalnica and that u didn't mean it......
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 02:02   #953
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
Marius Chivu / Dilema Veche nr. 180 despre Orbitor - Aripa Dreapta

"...Viciile de construcþie (oricare-ar fi ele) sînt absorbite în bunã parte de conceptul romanului tentacular, de construcþia narativã înspicatã datã de nonlinearitatea temporalã. Cît despre calitãþile excepþionale ale scrisului cãrtãrescian care fac diferenþa, ele sînt deja marcã înregistratã: minuþiozitatea maniacalã, senzorialã, aproape suprarealistã, a descrierilor ºi cromatica psihedelicã, bogãþia lexicului ºi corporalitatea limbajului, precizia stilisticã ºi sintaxa luxuriantã, obsesiile neurologice, visul, dezmãþul halucinatoriu ºi vizionarismul extrem, imaginaþia poematicã, recurenþa temelor (a dublului ºi androginului, metamorfoza), a simbolurilor (în special perechea antinomicã fluture-pãianjen), a tiparelor mitologice ºi sincretismul religios, metafizica teoriilor ºtiinþifice, sexualitatea ritualicã... Orbitor nu e uºor de citit, este infernal! Dar nu toatã lumea trebuie sã-l citeascã ºi nu toþi cei care-l vor citi îl vor ºi înþelege. E o carte pentru puþini, pentru cititorii aleºi. Iatã cel mai frumos compliment ce poate fi adus acestei excepþionale cãrþi pe care tot încerc s-o pun în contextul literaturii române ºi cãreia nu-i gãsesc un corespondent pe mãsura amplorii, a importanþei ºi, mai ales, a valorii ei. Cronica de familie!? Istorii!? Ingeniosul bine temperat!? Ca ºi în cazul Levantului, Mircea Cãrtãrescu nu va avea urmaºi sau epigoni pe acest culoar al vizionarismului halucinant-narcisiac-mitologic, cu rãdãcini în Eminescu, Arghezi, Eliade ºi Blecher (sau, dacã vreþi, Mandiargues, Kafka, Borges ºi Pynchon), ºi mã tem cã formula lui hibridã de metaficþiune, hiperrealism ºi autoscopie înseamnã un standard prea ridicat pentru contemporani. Cãci Aripa dreaptã confirmã valoarea întrezãritã încã de la primul volum al trilogiei Orbitor: capodoperã."
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 02:42   #954
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
mah,e o problema aici.cartarescu e un univers atat de masiv incat a-l contesta sau a-l admira e ca si cum ai spune ca respingi(global si radical)america sau rusia.da,scrierile lui cartarescu(si personalitatea si atitudinile lui publice)sunt la fel fel de vaste precum china si...am spus "univers"?nu,e o gaura neagra,care se hraneste cu toate cuvintele care intra in spatiul ei gravitational.cu cat vorbesti mai mult despre el,cu atat alimentezi mai tare polemica.
da,de acord,toate asonantele si cautarile de cuvinte din lungile lui constructii verbale se pierd in traducere(dar omul e poet,scrie pentru limba romana!),ultimul volum din "orbitor"(ilizibil,pentru ca prost)si pozitionarile lui politice(alaturi de basescu :shock: :sick: )sunt de-a dreptul curioase,cand nu abjecte de-a dreptul dar,ca scriitor,ramane(nu pe aici,ca si daca-l trezesti din somn cartarescu scrie mai bine decat toti cei 10 mii de useri ai cinemagiei+150 mii ai softpediei si ai cui mai vreti voi la un loc),va ramane...acolo unde s-a asezat singur.nu marius nustiucum,nu manolescu si nici silver boy.
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 09:09   #955
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by ulrich:
si nici silver boy.
LOL, in nici un caz. :lol:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 15:00   #956
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
exact ulrich cam asta incercam sa spun si eu nu poti sa spui ca scriitura lu cartarescu este abjecta sau el este abject... si cam asta sustinea devil_doll... ca este ultima mizerie
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 17:09   #957
devil_doll
Veteran
 
devil_doll
 
Join Date: May 2007
Posts: 152
Originally Posted by lady_mystyque:
nu poti sa spui ca scriitura lu cartarescu este abjecta sau el este abject... si cam asta sustinea devil_doll... ca este ultima mizerie

Intr-un final, ma conformez sa ma repet a n-spea oara, dar d data asta am "incheiat citatul". BA pot s o spun si o spun, ca un om care a citit destul d mult, inclusiv unele fantasmagorii ale lui. E penibil, e product placement si nu are ce cauta in asociere cu el titulatura de scriitor. E un scribusor, un pseudo intelectual si nu sferto doct. Asta el ca opera publicata. El ca om e alta mancare de peste ( :sick: a se intelege it reaks), dar din a carui spirit intarziat se nasc totusi astefel d opere. Nu va mai obositi s ma convingeti pe mine ca s-a invartit roata literaturii romanesti postmodern cu el ca e o mare gogomanie, nici pe plan liric si nici epic: se numeau 60-isti si vorbim d talente in acel caz. Din partea mea, cumparati-i brosurile si cititi-le cu cel mai inalt spirit literar. In concluzie, precum cu totii vedem acelasi film in felul nostru, asa s intampla si cu literatura (vb vine..)
__________________
"Face it girls, I'm older and I have more insurance."
devil_doll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2007, 20:43   #958
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
Originally Posted by devil_doll:
BA pot s o spun si o spun, ca un om care a citit destul d mult, inclusiv unele fantasmagorii ale lui

este...e de vina si postarea mea confuza si agramata(scrisa atat de tarziu incat era devreme,vorba lui shakespeare)dar...ummm,nu.n-ai citit atat de mult.
"Pe uriasa fereastra, cat tot peretele, din camera de la strada, se vedea cerul de vara, intesat de zdrentele de flacara ale norilor, care capatau formele, sablonizate in ordinea lor, din picturile renascentiste. Daca ai fi deschis unul din cele trei mari panouri transparente si ai fi scos capul pe fereastra, ai fi zarit, la douazeci de metri dedesubt, cufundata intr-o lumina rosu-portocalie, soseaua Stefan cel Mare, parand in realismul ei detaliat si totusi transfigurat, tradat intrucatva de filtrele color, o ilustratie din revistele americane....Camera insasi, ca un parazit cubic si halucinat, sugea in dungi late, pe pereti, sangele de afara"

am facut marele efort(neobisnuit,ptr.un ins atat de indolent ca mine)sa copiez de mana un pasaj cazut la intamplare(crede-ma,am lasat volumul de povestiri sa se deschida,asa cum fac bigotii crezatori ca orice explicatie poate fi gasita in cartea cea groasa si cu coperte negre)din "gemenii".
poate par caraghios,dar stii ca am cautat blocul ala mizerabil de pe stefan cel mare ca sa simt vibe-ul?ca sa caut fabrica de caramida din spate?am gasit doar placuta cu numele lui taica-sau lipit pe o cutie postala(stefan,dumitru,sau cum ma-sa il cheama).
nu-l con-funda cu masa de snobi,de iliterati si de femei parfumate,cititoare de "de ce iubim..".nu e ala.nu e asa simplu.asa,si borges avea gramada de admiratori nemeritati si...
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2007, 20:56   #959
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by ulrich:
"Pe uriasa fereastra, cat tot peretele, din camera de la strada, se vedea cerul de vara, intesat de zdrentele de flacara ale norilor, care capatau formele, sablonizate in ordinea lor, din picturile renascentiste. Daca ai fi deschis unul din cele trei mari panouri transparente si ai fi scos capul pe fereastra, ai fi zarit, la douazeci de metri dedesubt, cufundata intr-o lumina rosu-portocalie, soseaua Stefan cel Mare, parand in realismul ei detaliat si totusi transfigurat, tradat intrucatva de filtrele color, o ilustratie din revistele americane....Camera insasi, ca un parazit cubic si halucinat, sugea in dungi late, pe pereti, sangele de afara"

Adevarul este ca pasajul e electrizant. :shock:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2007, 00:05   #960
Piotr Buendia
Senior
 
Piotr Buendia
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 145
aia de/l considera pe cartarescu ultimul rahat sunt la fel ca aia care il considera fartatu si nefartatu la un loc. si cum am invatat din operatiunea monstrul... adevarul e undeva la mijloc, asta e toata filosofia vietii (sau asa ceva). eu am citit destul de la el (cam tot, in afara de alea de umplutura) si chiar mi-a placut, cu toate ca deseori devine previzibil (chiar si poezia cateodata), insa nu e cazul orbitorului, care e o capodopera. ultima aripa nu o am inca, dar am asteptari inalte de la ea.
ps: mi-ar placea o ecranizare la orbitor
__________________
Nous sommes du Soleil. We love when we play.
Piotr Buendia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells