Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Dec 2009, 07:53   #61
deea_bluesky15
Novice
 
deea_bluesky15
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 18
voi chiar aveti o problema cu scrisul, frate vorbim despre filme sau ce? a, si marius, sa stii ca tocilarii aia iti fac tie siteuri sa iti spui parerea pe ele, si daca nu era tocilarul ala de bill gates, acum ascultai muzica la CD player.
__________________
mica si-a dracului
deea_bluesky15 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 07:56   #62
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Originally Posted by deea_bluesky15:
voi chiar aveti o problema cu scrisul, frate vorbim despre filme sau ce? a, si marius, sa stii ca tocilarii aia iti fac tie siteuri sa iti spui parerea pe ele, si daca nu era tocilarul ala de bill gates, acum ascultai muzica la CD player.

Stai linistita, ca si eu sunt un tocilar din ala programator.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 07:58   #63
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Originally Posted by deea_bluesky15:
voi chiar aveti o problema cu scrisul, frate vorbim despre filme sau ce? a, si marius, sa stii ca tocilarii aia iti fac tie siteuri sa iti spui parerea pe ele, si daca nu era tocilarul ala de bill gates, acum ascultai muzica la CD player.

Daca nu era Bill Gates poate era altul, iar voi ,nu mai scriati,editati,compuneati toate aberatiile voastre care la 15 ani vi se par a fi normale.Si chiar era bine sa ascultam doar CD originale nu toate natiunile de pustani care odata cu internetul si pc-ul isi arata experienta in a crea muzica sau a mixa .Asta se intampla cand nu mai respectati acel standard si vreti sa veniti voi cu YK din nymik si sa demonstrati contarariul.

Stim ce vorbim ,dar nu avem cum sa va facem sa intelegeti fiindca sunteti foarte ocupati cu visele voastre, pe care multa lume v-i le respecta.

Last edited by Pitbull : 04 Dec 2009 at 23:32.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 08:12   #64
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by deea_bluesky15:
voi chiar aveti o problema cu scrisul, frate vorbim despre filme sau ce? a, si marius, sa stii ca tocilarii aia iti fac tie siteuri sa iti spui parerea pe ele, si daca nu era tocilarul ala de bill gates, acum ascultai muzica la CD player.

Dar sa stii domnita ca muzica adevarata tot la gramofon se asculta, ia aminte la vorbele intelepte ale celor mai in virsta...
Ehei, nu mai au tinerii de azi respectul care exista odata...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 08:19   #65
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cine posteazä on-topic de-amu-ncolo, ia un bubon.
Cine mai of(f-topic)teazä, capätä nana la poponet.

Last edited by Pitbull : 04 Dec 2009 at 08:21.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 10:02   #66
zoe
Junior
 
zoe
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 38
Am fost aseara la film. N-am fost surprinsa, deoarece ma asteptam sa fie plictisitor. S-a mieunat in sala cand s-a aratat Jacob jumatate gol, in rest... prea lung filmul pentru nimic.

PS: ce e ala bubon?
zoe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 10:18   #67
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Oricum sper ca e ceva din New Moon, ca de nu ajungem la Recycle Bin cu totii...
Si ca sa fiu totusi on topic, pacat de Kristen pentru ca s-a innamolit in seria asta. Era o actrita destul de ok (vezi Into the Wild ori Speak).
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 11:46   #68
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by zoe:
prea lung filmul pentru nimic.
Not even me could have said it better!
Originally Posted by zoe:
PS: ce e ala bubon?
Din Caragiale ("Din caietul unui vechi sufleur"):
- Domnule director, nu poftiti un bubon?
- Nu, multumesc, amice, mänâncä-l dumneata mai bine.

(Fr.) bonbon (bun-bun) -> (rom.) bonbon (incult) bubon -> bonboanä -> (incult - dar aprobat de Acacademie) bomboanä

P.S. - Se poate, coanä Joitico? Tomnai pe Nenea Iancu sä nu-l recunosti?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 12:01   #69
HATER
Junior
 
HATER
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
am fost la new moon mai mult din cauza presiunilor prietenei care a citit cartile si a crezut ca o sa fie ceva de el.. mam dus mai mult sa vad cum e noul cinematograf imax care nu ma surprins asha de mult..

filmul a fost plictisitor iar de final a ras cam toata sala..

acum ma incadrez si eu in categoria persoanelor care siau irosit 2 ore sa vada un teenage movie cu vampiri si caini !

ma gandesc acum intre rivalitatea incasarilor dintre new moon si 2012 !

personal prefer 2012 pentru ca sunt un fan dezaster movies, deshi am fost super dezamagit de filmul pe care il astept de cel putin 1 an!
HATER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 15:50   #70
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Recunosc ca nu am citit cartile, nici nu am vazut filmele, dar din motive total misterioase, cunosc mai tot ce poate fi cunoscut despre universul Twilight. (De exemplu, ca in ultima carte Bella ramane insarcinata, ceea ce aproape ii provoaca moartea, motiv pentru care Edward in sfarsit o face vampiroaica. Si copilul e o fetita vampir, si aparent copiii vampiri cresc dpdv fizic pana la varsta de 17 ani... a, da, am uitat... spoilers alert).
Dar imi place toata nebunia pentru ca Internetul e plin de articole umoristice edificatoare la ce inseamna de fapt Twilight:

"Every time you read Twilight, you're reading this woman's [Stephenie Meyer] masturbatory aid. Just sayin'."
"Theoretically a vampire, Edward has shown a startling ability to remain at high school for almost a century without getting laid."
"As anybody who has watched the film "Twilight" in a cinema will know, Edward has been noted for his ability to cause spontaneous orgasms in girls aged 12-16."

Pentru lecturi suplimentare:
aici
aici/
sau
aici
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 17:28   #71
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Thumbs down New Moon....

Tocmai am venit de la film....Pentru cei ce se intreaba de ce am fost la film, am facut o promisiune, acum ceva timp...
Oh my God.....a fost...de departe, unul din cele mai proaste si plictisitoare filme pe care le-am vazut in viata mea. Actiunea, dupa cum s-a mai zis, e practic inexistenta, personajele sunt absolut ingrozitoare...in special Bella. Bella, in acest film este depresiva si sinucigasa, te face sa vrei sa o iei la palme. Pur si simplu nu se mai oprea din urlat... A, si inca ceva.. Scena aceea, cand ea sta pe scaun si trec lunile, mi se pare un mesaj nemaipomenit (este si singurul care il transmite acest film, de altfel): daca nu ai un prieten/o prietena, nu ai niciun alt motiv sa traiesti. Dupa cum scrie si in carte, 'Love. Life. Meaning. Over.'
Jacob...motivul principal pentru care a fost el in film a fost sa il inlocuiasca pe Edward, in sensul ca, dupa ce devine 'werewolf' (um.....varcolacii nu se pot trasforma in lupi cand vor ei...), devine la fel de depresiv si emo ca si Edward si incepe si el cu 'sunt un monstru' si alte de astea, desi el insusi recunoaste ca nu omoara pe nimeni in afara de vampiri... Celalalt motiv pentru care apare in film e ca sa isi dea jos tricoul...um....nu stiu daca cineva a mai observat....dar cand isi da jos tricoul ca sa ii stearga sangele Bellei...nici macar nu il sterge!!! Ii tamponeaza capul o data sau de doua ori, sangele ii tot acolo si dupa aia ei pierd vreo 10 minute holbandu-se unul in ochii celuilalt.
S-a spus ca va fi mult mai multa actiune in acest film....excuse me? Cele 80 de secunde (maxim) in care Laurent este mancat de lupi, cele 2 minute in care Victoria fuge prin paduri si se arunca in mare si celelalte 2 minute in care Edward e batut de tipul ala? Asta e actiune la voi???
Ergh, singurul lucru care mi-a placut la film a fost cum arata Dakota cu ochii rosii, in rest e varza: la fel ca si in carte, pierd aproximativ 5 minute pentru cea mai importanta scena din tot filmul, cand se taie Bella...Anyways....desi l-am vazut acum cateva ore, nu-mi mai amintesc aproape nimic, deci, pentru moment ma opresc aici.

EDIT: Scena aceea de la final, 'viziunea' lui Alice.....just...WTF?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 18:10   #72
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Ce bine-mi pare ca ati luat tzeapa,ce bine-mi pare ca ati pierdut. Biss.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2009, 18:12   #73
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by marius_em:
Recunosc ca nu am citit cartile, nici nu am vazut filmele, dar din motive total misterioase, cunosc mai tot ce poate fi cunoscut despre universul Twilight. (De exemplu, ca in ultima carte Bella ramane insarcinata, ceea ce aproape ii provoaca moartea, motiv pentru care Edward in sfarsit o face vampiroaica. Si copilul e o fetita vampir, si aparent copiii vampiri cresc dpdv fizic pana la varsta de 17 ani... a, da, am uitat... spoilers alert).
Dar imi place toata nebunia pentru ca Internetul e plin de articole umoristice edificatoare la ce inseamna de fapt Twilight:

"Every time you read Twilight, you're reading this woman's [Stephenie Meyer] masturbatory aid. Just sayin'."
"Theoretically a vampire, Edward has shown a startling ability to remain at high school for almost a century without getting laid."
"As anybody who has watched the film "Twilight" in a cinema will know, Edward has been noted for his ability to cause spontaneous orgasms in girls aged 12-16."

Pentru lecturi suplimentare:
aici
aici/
sau
aici
In afara de cracked la fel de amuzante sunt recapurile Cleolindei Jones
http://cleoland.pbworks.com/Twilight...cussionentries

si varianta ei de New Moon in 15 minutes http://community.livejournal.com/m15m/21825.html

Last edited by miercuri : 04 Dec 2009 at 18:23.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2009, 16:32   #74
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Wink

salut!
referitor "new moon" - prea lung (buba principala), teenage eighties trash lookalike, prea putin vampir. remarcabil tanarul varcolac - a facut ceva eforturi sa duca personajul mai departe (dupa mine a si reusit). si oftau cucoanele in spate..... ce mai oftau!
@deea - respecta si vei fi respectata (chiar si estetic)! simplu, nu?
@HATER - unde ai vazut tu "new moon" la IMAX? banuiesc ca vobesti de Romanica. Mai era unu' zilele astea care zicea ca a vazut avatar @ dvdrip......... lume, lume!
@pitbull - chiar sunteti un initiator bun. felcitarile mele!
numai bine,
S
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2009, 22:30   #75
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
....

Probabil se referea ca a vazut filmul la AFI in Cotroceni ....
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Dec 2009, 17:17   #76
piko
Novice
 
piko
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
scurt si la obiect

Sa nu ne mai tot agitam atata despre acest film:

Filmul acesta se adreseaza persoanelor de 13-14 ani respretiv 19-20...80% fete naive
Nu are rost sa ne coboram la acest nivel si sa facem aprecieri la acest film.

PS: Nota de pe IMDB: 4,6 (the real one)
piko is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2010, 17:05   #77
iluzie
Novice
 
iluzie
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1
Thumbs down

L-am vazut pe primul si a fost de ajuns "sa-mi ajunga"....mi se pare o risipa de bani si un creier mult prea solicitat pentru a da fiinta unor personaje atat de atipice ca Bella si Edward...sa fim seriosi...am doar 16 ani si nimeni nu am poate pacalii cu un film de prost gust....iar pe "spectaculosul" New Moon nu am curiozitatea sa-l vad....din cate am auzit si am citit...este OFF si asta....asta este...
iluzie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2010, 19:53   #78
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dear Illusion, punând în balantä "nimeni nu am poate pacalii" cu afirmatiile: "mi se pare o risipa de bani si un creier mult prea solicitat pentru a da fiinta unor personaje atat de atipice ca Bella si Edward" si "film de prost gust", as zice cä le ai pe astea cu filmul mult peste nivelul celor cinspce ani jumate ai lu' matale (si al celor cinspce useri s-on sfârtai noi ai lu' Cinemagia care se afirmä lunar «seulement pour s'apprendre dans le travail», asa cä...
Welcome to Cinemagia, si sper din tot sufletul sä fii cât mai activä pe aici!

Last edited by Pitbull : 23 Jan 2010 at 19:55.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2010, 11:35   #79
cinemalomanul
Novice
 
cinemalomanul
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1
New Moon este un film reusit dupa parerea mea , cel putin cifrele de la incasari imi sustin punctul de vedere!!
cinemalomanul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2010, 02:14   #80
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by cinemalomanul:
New Moon este un film reusit dupa parerea mea , cel putin cifrele de la incasari imi sustin punctul de vedere!!
pai ... DOAR ALEA sustin!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells