Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Sep 2006, 23:25   #61
wanna_vv
Novice
 
wanna_vv
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 4
off doamne.. am citit acest topic si am ramas :shock: ... chiar nu ma pot abtine...:

Originally Posted by Bubu:
La radio
Vreau sa ajung la radio
Sa vada o tara intreaga cat de penibil sunt
Cu-adevaraaaaaaaaaat........
:w00t:

(asta o spune cel ce asculta Andre, nu?)
se obisnuieste ca atunci cand se face o afirmatie sa SE SI ARGUMENTEZE... de ce sunt Vama Veche penibili? pot afla si eu...? de altfel nu stiu cine poate fi destul de in masura de a critica munca altora. daca nu iti place melodia, pur si simplu da-l mai tare si inchide-l...
PS: nu poti VEDEA la radio...


Originally Posted by Bubu:
Vama Veche n-a existat niciodata. Exista doar formatia Tudor Chirila.

asta e parerea ta, nu si a fanilor trupei. inca o data: argumenteaza!


Originally Posted by Bubu:
Nu e vorba de priceput aici. In afara de cativa fani toba de istoria Vamei Vechi restul il asculta pe Tudorel.

aici ceva nu suna bine... fani nu sunt cei ce "sunt toba" de istoria trupei, ci cei ce se regasesc pur si simplu in muzica lor. aa... si cat de mult te tragi de sireturi cu Tudor Chiril ca sa il numesti "Tudorel"? sau poate ca esti asa de important incat devii ironic, nu...? fanul Andre...


Pitbull, din moment ce esti toba de Vama Veche (asta e clar) lamureste-ma si pe mine: vor fi doua formatii, cea a lui Chirila si cea a exclusilor, probabil aflata in perioada de conceptie. Care din cele doua e Vama Veche? Vom avea doua Vami Vechi?

pai daca Vama Veche s-a despartit, cum sa fie de acum incolo doua Vami Vechi? e ilogic...

Originally Posted by Nae:
Originally Posted by Bubu:
Sting imi suna tot ca Police.

te cam inseli. vorbesti mult. nu te mai baga in seama.

i agree....


Originally Posted by Pitbull:
Pur si simplu, nu.
Chiar dacä Tudor a fost PRINCIPALUL creator al Vämii Vechi (ca initiativä, compozitie, texte si solo vocal), aportul lui Liviu si al lui Traian în primul rând (ulterior, si al lui Lapi), a fost decisiv în a contura tot ceea ce înseamnä stilul, conceptia si spiritul Vama Veche. Chestia cu "pentru fani, Tudor e V.V." e pe cât de cunoscutä, pe atât de nesemnificativä. REALITATEA, fie si cunoscutä doar celor mai "tobä de V.V.", tot aia rämâne: Vama Veche au fost EI. O locomotivä si niste vagoane, dacä vrei; o locomotivä singurä nu e un tren, si degeaba aleargä pe linii; dar, mä rog, comparatia nu e cea mai inspiratä...

poate ca este.. depinde de perceptie. eu cand aud "Vama Veche", ma gandesc la statiune, la mare, la briza, soare si vant. (NU LA TUDOR CHIRILA!)


Originally Posted by Bubu:
Originally Posted by gionloc:
incep prin a relua cateva idei pe care le-am spus mai demult despre Am sa ma intorc barbat. la data aparitiei sale l-am privit ca fiind cel mai bun produs muzical romanesc dela Cantofabule incoace.

Saru-mana! Super! Extra! Dar sa-i comparam pe pitifelnicii de la Vama Veche cu Phoenix? Hai sa fim seriosi!

asta zic si eu, hai sa fim seriosi... :hmm: pitifelnici? zece ani inseamna ceva... si nu ma refer neaparat la timp, desi conteaza si acesta. aici intervine si ce au facut, ce au transmis, ce au creat. mesaje, sentimente, amintiri, stari... (vezi, argumentez!) iar gionloc pur si simplu si-a exprimt o opinie, o perceptie, nu a facut acea comparatie pe care ai inteles-o tu... si daca o facea, ce se intampla? nu mai poate omul sa isi exprime o parere personala? tu faci asta peste tot aici, in posturi repetate, unul dupa altul.... again and again and again....


Originally Posted by Bubu:
De ce sa nu vorbim? Uite, mie mi-au placut tipele de la Andre :w00t: :love: :oops: :sick:



asta a fost... :lol: aham, si fiind fan Andre, te gasesti sa pui bete in roate si sa ii critici pe cei ce fac muzica adevarata, nu? le ironizezi melodiile, ii tragi de sireturi... cum ar spune cineva... "Ru-si-ni-ca!!!" macar de ce nu iti argumentezi parerile? asta bate la ochi.. e ceva personal la mijloc? de altfel, nu iti exprimi parerile ca un om normal, ci incerci sa creezi un intreg haos pe baza lor, te lupti cu toata lumea ca sa fii in centrul atentiei. unde vrei sa ajungi?


Originally Posted by Bubu:
Ia mai lasati-ma, nene, cu Chirila asta al vostru! Filozoful asta pe note. Auzi la el: fericirea nu se cumpara in rate, conteaza iubirea bla-bla-bla. Cine-i scrie astuia versurile? George Mihaita? Hai sa fim seriosi! Sper din tot sufletul sa faca febra tifoida si decedeze in urma unei insuficiente renale. Asta m-ar face extrem de fericit. I-as lasa langa buchetul de flori un casetofon Pawasonic, din ala cu leduri colorate, si un pumn de casete cu Guta.

:w00t:
**


hmmm, asta demonstreaza ce am scris mai sus...
sa te lasam cu Chirila al nostru? nu noi ne batem cu pumnii in piept in 3 pagini de topic vorbind aiurea in praznic! deci nu e vb sa te lasam noi pe tine!
daca esti nelamurit, filozoful asta isi scrie singur versurile (si le scrie chiar bine-parerea mea) si din cate stiu, are dreptul asta. sau nu este asa? repet, daca nu vrei sa-l auzi, inchide postul....
chiar nu vad care este legatura dintre George Mihaita si versurile acestea. George Mihaita este actor, nu? e (iar) ilogic ce spui. dar na, doar te-ai enervat si ai avut rabufniri si nu mai stii ce spui. nu stii asta nici calm se pare.
ia-o ca pe un sfat: ai grija ce spui in viata, pt ca se intoarce f usor impotriva ta. mai ales daca vorbesti aiurea. vad ca tu faci asta MEREU.
ps: stii ca ce ii doresti celuilalt se intoarce impotriva ta intreit, nu?
wanna_vv is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:32   #62
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
generatia SALUT or whatever. aia cu George Mihaita.


@Pitbull: asta nu inseamna ca ma aliez cu Bubu. ca tot evreu e da' stii doar ca urasc Vama Veche aproape la fel de mult cat il urasc pe nutricious.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:35   #63
wanna_vv
Novice
 
wanna_vv
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 4
ce e de apreciat la tine e faptul ca o recunosti dar nu stresezi pe nimeni cu asta. mie imi place muzica Vama Veche. si nu am nevoie sa stie asta o lume intreaga. am postat mai sus pt ca am simtit nevoia.
wanna_vv is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:35   #64
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
vrei sa te stresez? :happy:
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:36   #65
Lala
Novice
 
Lala
 
Join Date: Sep 2006
Location: In zbor... Printre nori...
Posts: 2
Am citit aproape tot topic-ul. Am ajuns la concluzia ca Bubu are ceva cu Vama Veche. Stii VV va fi sus pentru ca ei reprezinta si vor mai reprezenta mult timp de acum incolo, ceva pentru muzica romaneasca. Si chiar daca nu mai exista formatia, spiritul si muzica lor vor ramane. Stii de ce, draga Bubu? Pentru ca au stiut sa ne ajunga la suflet, sa promoveze stilul VV, au cantat ce au vrut...
E adevarat ca in ultimul album stilul e schimbat dar ei tot VV erau.
Si te contrazic, VAMA VECHE nu insemna numai Tudor Chirila... Ci insemna Tudor, Traian, Liviu si Lapi. Fiecare insemna VV si daca unul lipsea, muzica nu mai era aceeasi.
Acum fiecare e pe drumul lui si astept rezultate...
__________________
Feel good...
Lala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:38   #66
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
faaaaaa, nu mai scriea cu albastru ca pulea intelege!


LE:

am vazut ca pe unu' din VW (sau era VV) il cheama LAPI. e si un banc cu LAPI: Lapizda lu' ma-ta stam si dam. pwahahahahah i crack myself up!
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:38   #67
wanna_vv
Novice
 
wanna_vv
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 4
Originally Posted by Nightwane:
vrei sa te stresez? :happy:
nu, mersi frumos. oricum cred ca e cam greu, deja am fost stresata.
wanna_vv is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:39   #68
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress stress
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:40   #69
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Nightwane:
@Pitbull: asta nu inseamna ca ma aliez cu Bubu. ca tot evreu e.
Prea târziu... Nu te-ai aliat, te-ai IDENTIFICAT! Las-cä te prind eu la Dora! (Si ce Gauleiter cool erai!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:40   #70
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Nightwane:
@Pitbull: asta nu inseamna ca ma aliez cu Bubu. ca tot evreu e.
Prea târziu... Nu te-ai aliat, te-ai IDENTIFICAT! Las-cä te prind eu la Dora! (Si ce Gauleiter cool erai!)

hai sa mori tu ca m-am identificat? ce e aia Dora? si ce e aia Gauleiter?
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:44   #71
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dora e o tabärä de vacantä misto pentru Itzici si Struli, în apropiere de Buchenwald.
Gauleiter e un fel de moderator pe-acolo.
Gata, de-acuma, CLEMENTINA scrie pe curu' täu gras si roz cu fundulite blö.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:44   #72
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
nu inteleg nimiiiiiiiiiic
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 23:54   #73
Lala
Novice
 
Lala
 
Join Date: Sep 2006
Location: In zbor... Printre nori...
Posts: 2
Draga Night, nu cred ca iti permiti sa imi vorbesti cu fa. Am scris cu albastru pentru ca asa imi place si se vede bine.
Acum o sa las scris normal, poate o sa vezi mai bine... :happy:
Ceilalti 3 nu stiu cum se vor numi, ramane de vazut. Dar Tudor nu e totul si nu reprezinta totul. Are o voce extraordinara si e un actor bun dar nu e numai el.
__________________
Feel good...
Lala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2006, 00:28   #74
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
hai ca ma duc sa ma culc. te mai injur maine. ciao!
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:13.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells