Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jan 2004, 10:42   #61
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
A,nu e nici o coincidenta-eu sunt ala-pur si simplu m-am alaturat,intr-un sfarsit,trupei.Ca vad ca aici e o adevarata batalie."You need people of intelligence in this sort of a mission...quest...thing.'
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 15:16   #62
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by "Demona:
who the Hell cares what you think anyway?!

well. somebody DOES, de bine ce-am enervat atita lume
mi-as lipi si etiketa de gay de frunte daca n-as sti ca e la moda - deci, in nici un caz modul cel mai eficient de a ma face si mai antipatic! asa ca ma declar homofob, rasist - &, last but not least, a BIG lotr-indifferer... :roll:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 15:23   #63
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
ALSerban,ai vazut,cred,rubrica din condica de sugestii...Cred ca ar trebui sa clarifici unele chestii p-acolo.Ceva imi spune ca nu esti foarte iubit de catziva de pe forum...
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:07   #64
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by "Demona:
who the Hell cares what you think anyway?!

well. somebody DOES, de bine ce-am enervat atita lume
mi-as lipi si etiketa de gay de frunte daca n-as sti ca e la moda - deci, in nici un caz modul cel mai eficient de a ma face si mai antipatic! asa ca ma declar homofob, rasist - &, last but not least, a BIG lotr-indifferer... :roll:

Alex Leo "Varza" Serban has aquired Level 3 Varza Rating!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:18   #65
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
bai ,voi poate aveti o istorie cu alex. leo serban, dar ce naiba! omu' si-a exprimat parearea, oameni buni. omul n-are nici o problema cu voi, ci voi aveti cu el. ignoring his sexual preferences (in or out, black or white, who za fac cares??)... as zice ca e singurul critic roman care mai spune pe nume atunci cand e cazul. daca vreti, nici eu nu-s fan LOTR, desi inca mai astept (vreo 2 spt or so...) sa ma dea pe spate ROTK.

ce vina am eu ca nu-mi place?? asa o sa sariti si pe mine??

si, din pacate oricine nu-i fan LOTR (pt ca toata lumea cade-n fund la el...) mi-e simpatic.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:28   #66
alexedi
Junior
 
alexedi
 
Join Date: Feb 2003
Location: bucuresti
Posts: 72
Send a message via MSN to alexedi Send a message via Yahoo to alexedi
dooomnieee!!!

ma mira tupeul unor bouletzi (na ca am folosit grafica ciberspatiala) de a se lua de olifantii criticii romanesti (spus in sens pozitiv). nu mai exista respect, cnia, cnia, cnia. exista in schimb Internet, Chat, Counterstrike. Beac. Si sunt si ipocrit, pentru ca Internetul il folosesc. acum ma duc inapoi la lucruri mai importante.
alexedi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:28   #67
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
Eu observ un fel de razboi aici pe forum...interesant.De ce v-ati inhama la asa ceva?Ce s-ar intampla daca tot balamucul asta(repet,foarte interesant)ar avea loc 'vray' cu securi,furci,si alte alea?V-ati omori?

ps.Eu sunt cu lordul
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:30   #68
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by notorious:
bai ,voi poate aveti o istorie cu alex. leo serban, dar ce naiba! omu' si-a exprimat parearea, oameni buni. omul n-are nici o problema cu voi, ci voi aveti cu el. ignoring his sexual preferences (in or out, black or white, who za fac cares??)... as zice ca e singurul critic roman care mai spune pe nume atunci cand e cazul. daca vreti, nici eu nu-s fan LOTR, desi inca mai astept (vreo 2 spt or so...) sa ma dea pe spate ROTK.

ce vina am eu ca nu-mi place?? asa o sa sariti si pe mine??

si, din pacate oricine nu-i fan LOTR (pt ca toata lumea cade-n fund la el...) mi-e simpatic.


greseshti omule mult ... una este sa nu-tzi placa shi alata este sa vezi filmul sa zici k este o monstruozitate de film ... knd nu este sa fim serioshi ... deci la faza asta l-a pus pe acelashi plan cu altwe filme kre sunt intr-adevar ...

lui nu-i plac filmele de genu asta shi vine shi vomita el ce cuvinte scoate din stomac ... din buurta! e super de kkt ... sa shtii ... au mai fost oameni pe aicea kre nu erau fani LOTR shi nu se apucau sa scrie toate porcariile kre le veneau la gura ... da varzakis ala de LEo serban vrea nu shtiu ce in film FANTASY ...

VARZA
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:32   #69
alexedi
Junior
 
alexedi
 
Join Date: Feb 2003
Location: bucuresti
Posts: 72
Send a message via MSN to alexedi Send a message via Yahoo to alexedi
exact!

nu e nici un razboi draga void. sunt multi care au impresia ca au ceva de zis. din aia care 'stiu toate cifrele' legate de un film, toate amanuntele inutile de gen cati cercei avea x in urechea stanga. si trebuie sa aiba intotdeanuna ultimul cuvant- patetic si stupid.
alexedi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:34   #70
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
Nu s-ar prea zic-mie mi se pare razboi in toata regula.Draga alexedi...
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:34   #71
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: exact!

Originally Posted by alexedi:
nu e nici un razboi draga void. sunt multi care au impresia ca au ceva de zis. din aia care 'stiu toate cifrele' legate de un film, toate amanuntele inutile de gen cati cercei avea x in urechea stanga. si trebuie sa aiba intotdeanuna ultimul cuvant- patetic si stupid.

shtii ce am citit din tot ceea ce ai scris ? : bla bla bla - yada yada yada
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:38   #72
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Re: exact!

Originally Posted by Gaandalf:
: bla bla bla - yada yada yada

Si din aceasta fraza remarcam ca esti un mare fan Seinfeld!
Me too!!!
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 17:56   #73
alexedi
Junior
 
alexedi
 
Join Date: Feb 2003
Location: bucuresti
Posts: 72
Send a message via MSN to alexedi Send a message via Yahoo to alexedi
mda...

eu nu vad nici bla, nici yada. am impresia ca in capul tau cu plete si palarie tuguiata oricine te contrazice in orice TREBUIE ca nu e fan lotr. gandalf, sa stii ca mie mi-a placut f mult . mi se pare ca trebuie sa fii limitat ca sa umpli de rahat un om caruia nu ii place un film (apropo, 'monstruozitate' e un cuvant bogat si frumos in limba romana si chiar si in altele- vezi dune), dupa ce il ridici in slavi pentru ca i-au placut alte filme. trebuie sa inveti sa accepti. succesiunea de caractere 'kkt' nu inseamna un argument.
alexedi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 18:05   #74
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Deci dk ai citi nishte posturi mai de acum ceva o luna ai vedeea k shtiu sa accept ... numai k nu accept ipocritzii shi varzaii kre tre sa atraga atentzia prin nishte motive kre nu au nici un pilon la baza ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 18:23   #75
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Gaandalf wrote:
Quote:
Mult nimic
Asteptat cu infrigurare de unii, cu blazare de altii si cu exasperare de cativa, putini (ca mine), ultima parte a "Stapanului inelelor" a ajuns, pufaind, la destinatie. Toate cele 3 ore si jumatate de vagoane! Ce ramane, acum ca intreaga oferta poate fi evaluata? Scurt spus: o monstruozitate.

Trilogia regizata de Peter Jackson e genul de mastodont cinematografic la care se-nchina fanii, cei slabi de inger si managerii Oscarurilor. A luat cateva premii si o sa mai ia. Daca s-ar da si un premiu pentru cel mai antipatic personaj, el ar trebui impartit intre Gollum si dl Frodo.

Primul apare, abuziv, si in aceasta a treia parte, cu acelasi monolog pe doua voci intre Gollum-ul bun si cel rau; senzatia e ca autorii au uitat ca ne-au mai administrat o portie in episodul 2 - sau se bizuie pe faptul ca noi am uitat. Ei bine, n-am uitat, si revenirea personajului e o mare plictiseala! Cat despre dl Frodo, jucat plapand de Elijah Wood, el nu face decat sa caste ochii mari sau sa lesine.

Problema nu e realizarea (coplesitoare, cu efecte speciale cu tot), ci cum s-o suporti - cand nu faci parte din secta celor pentru care "Lord of the Rings" e mai mult decat un pachet de 3 filme, e o religie. "Stapanul inelelor" functioneaza exact ca un joc pe computer, de aceea e jucaria preferata a pustilor. Povestea da impresia ca avanseaza, dar e o iluzie: iarasi dl Frodo privind speriat, iarasi "My Precious", iarasi un atac asupra unei cetati, cu catapulte si tot tacamul, si tot asa.

Unora, toata aceasta aglomerare de armate, peisaje virtuale si dialoguri nobile de doi bani li se pare pasionanta. In ce ma priveste, am incercat - cu disperare - sa ma leg de ceva, sa pot spune, in cronica de fata, uite, asta mi-a placut... N-am gasit nimic. Bine ca s-a terminat.
Alex Leo Serban
Libertatea



ALex, nu crezi ca te-ai zbatut degeaba cand ai scris toata chestia asta? Tzi-ai stors mult creierul pana ai reushit sa scrii articolul asta? Spune-ne shi noua obsedatzilor, pe ce criterii te-ai axat cand spui ca "dl Frodo, jucat plapand de Elijah Wood, el nu face decat sa caste ochii mari sau sa lesine." Ce trebuia sa faca mai mult, sa te impresioneze? In fine...noi, fanii LOTR shi toata "febra LOTR" o sa te bantuie de mult de acum inainte...cel putzin pe acest forum!!!


Cam asta a scris Demona ... vrei shi raspunsul meu ... anti articolul meu ? Vine imediat ... intra pe pagina 27 de la the Miracle i call LOTR si poate vezi shi tu ce motive alan-dala a dat varzakis asta ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 19:05   #76
alexedi
Junior
 
alexedi
 
Join Date: Feb 2003
Location: bucuresti
Posts: 72
Send a message via MSN to alexedi Send a message via Yahoo to alexedi
hai omoara-ma

sa stii ca si eu am avut o problema cu frodo/ wood. nu mi-am dat seama daca a jucat bine, intrucat fata e cam aceeasi 80% din film. spre deosebire de viggo, care pare sa aiba aceeasi fata, dar e mult mai expresiv in jocul lui ala retinut. da nu te mai indarji atat ca nu mananci lotr la masa. chestia cu ipocrizia nu am ce sa comentez, decat ca nu inseamna 'a avea alta parere decat galdalf'. recenzia leoserbaniana e coerenta, argumentata si fara greseli de ortografie. si sa-ti mai vand un pont: II PLACE HARRY POTTER!!! Ce zici de asta fanule :lol: :lol:

Si mie mi-a placut primul potter. si tot lotr-ul. la unul am fost copil in tara minunilor, la celalalt am fost copilul erou cu sabia in mana si lumea la degetul mic. si m-am simtit excelent in ambele cazuri.
alexedi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 20:00   #77
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Re: exact!

Originally Posted by emanuel:
Si din aceasta fraza remarcam ca esti un mare fan Seinfeld!
Me too!!!

& meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tooooooooooooooooooooooooooooo!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 22:14   #78
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Mie nu-mi vine sa cred ce se intampla pe forum-ul asta. Pe de o parte
avem userii fan_atici LOTR care isi apara filmul cu inversunare...pe de alta parte avem userii anti-LOTR care posteaza doar ca sa-i enerveze pe primii, stresati fiind la randul lor de numarul mare de mesaje al acestora. Ca probabil unii dintre ei nu au vazut filmul nu mai conteaza.
Dar eu ce ma fac? Nu sunt fan LOTR, nu-l consider capodopera, dar mi-a placut. Si atat.
Oameni buni, calmati-va. Ca vad ca mai aveti putin si puneti mana pe furci, topoare si va dati in cap la colt de....forum :lol:

A...si mai sunt si unii critici...poate putin prea critici...doar pentru ca e "trendy" sa nu-ti placa un film care are succes in randul oamenilor de rand sau in box-office...? :roll:
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2004, 06:46   #79
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Danny:
A...si mai sunt si unii critici...poate putin prea critici...doar pentru ca e "trendy" sa nu-ti placa un film care are succes in randul oamenilor de rand sau in box-office...? :roll:

OUCH! TOUCH DOWN Danny! Keep it real dude! 8)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2004, 15:28   #80
Akasha
Senior
 
Akasha
 
Join Date: May 2003
Location: Mistery Island
Posts: 75
Send a message via Yahoo to Akasha
pe mine deja ma seaca Leo-pleo asta!nu ti-a convenit filmul asta e!subiectul asta e pentru fani.mai este un subiect si pentru "haters"...
__________________
"By day I sleep in the sand. By night I am on the wing as if I could truly fly. I need no name. I leave no footprints... I will be a Goddess to those I slay."
Akasha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells