Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 May 2005, 18:20   #641
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
si voi vreti sa-mi spuneti ca la numerele astea, lucas nu mai scoate 7,8 si 9? imposibil. bine, nu atat imposibil cat ... ilogic.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 19:56   #642
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Intr-adevar, momentul in care Palpatine scoate lightsaber-ul for the first time si sare si-l infige in jedi-ul ala e cel putin impresionant. Old dirty bastard. Dar pentru un film despre care auzisem "OMFG, SUPER BATAI, F-UCKING AWESOME" mi s-au parut cam scurte bataile. Desi momente ca cel mentionat de Gandalf cu "If so powerfull you are emperor, why leave?" make it all worth it.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 19:59   #643
Chantal
Junior
 
Chantal
 
Join Date: May 2003
Location: Bucharest
Posts: 66
OK, OK... now I know de ce tusea Grievous... dar totusi, destul de putini stiau acest amanunt, si pare destul de bizar sa vezi un driod-alien tusind, daca nu ai si o explicatie... Well.

Precum spuneam, l-am mazi vazut o data ieri, si cred ca ma mai duc o data weekend-ul viitor.
Merita din plin. Si, a! am vazut si eu secventa scurta cu nava ce seamana cu Millenium Falcon, ma bucur ca a mai observat cineva!
Si mie mi s-a parut prea scurt si insuficient exploat duelul Yoda-Darth Sidious, dar mi-a placut cum i-a ridicat in balconasul ala mobil din mijlocul Senatului, cu muzica aferenta. De mare efect!
A, by the way, Padme doarme machiata si coafata, in rochie cu perle (vezi cand are Anakin primul cosmar cu ea). Offf... tot nu pricep de ce au stricat personajul asta asa. De ce au facut doar o 'damsel in distress' din politicianul puternic si experimentat ce era. Hm!

Si cred ca duelul Anakin vs. Obi-Wan e cel mai tare din toate istoria cinema-ului. Nici nu am clipit. Magistral facut.

Q: De ce sa nu se mai faca episoadele 7, 8 si 9? A scris undeva ca nu se mai fac? Ar fi mare pacat, la ce s-a scos din episodul asta, si ce bani scoate...
__________________
… We are such stuff
As dreams are made of, and our little life
Is rounded with a sleep.
(The Tempest, IV, 1, 17)
Chantal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 20:03   #644
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Au facut-o damsel in distress aici, pentru ca era politically incorrect sa vezi o femeie insarcinata luptandu-se in any way.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 20:14   #645
Chantal
Junior
 
Chantal
 
Join Date: May 2003
Location: Bucharest
Posts: 66
Da, dar in Ep.2, o vedem cu initiative, se lupta un an intreg impotriva crearii proiectului cu armata republicii etc. Aici o vedem o singura data in senat (cand isi tine Palpatine primul discurs imperial), mai mult spectatoare. Nu mai are nici o activitate politica, si era totusi inca senatoare. Iar in rest, tot timpul sade sau se fatzaie printr-o camera, de la geam la canapea si invers. Mi se pare ca au limitat-o foarte tare.

Si pentru cine intrebase mai sus ca de fapt de ce moare ea: de inima rea. Nu mai poate continua sa traiasca dupa ce l-a vazut pe Anakin cum a ajuns. Zice si in film: 'Clinically, she is healthy, but for reasons that we cannot explain, we are losing her. [...] She seemes to have lost her will to live.'
__________________
… We are such stuff
As dreams are made of, and our little life
Is rounded with a sleep.
(The Tempest, IV, 1, 17)
Chantal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 20:50   #646
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
Originally Posted by Chantal:
De ce sa nu se mai faca episoadele 7, 8 si 9? A scris undeva ca nu se mai fac? Ar fi mare pacat, la ce s-a scos din episodul asta, si ce bani scoate...

pai, lucas tot zice ca nu o sa le faca, cu fiecare prilej pe care-l are. da' se razgandeste el cand o vedea worldwide gross-ul la asta. plus lansarea p dvd. plus toate 3 prequelurile p dvd in box set. plus toate 6 p dvd in lmtd collector's ed. auch.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 20:58   #647
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Cancelarul Palpatine e intre doua tabare,dar am vazut la cineva de pe site ca tremura de SkyWalker.Si oricum,bine ca s-a alaturat fortei intunecate ca daca se afla ca el i-a taiat mana lui Mace Windu (care nu trebuia sa faca)Obi Wan si Anakin au dus o lupta pe masura ca intre maestru si ucenic,dar maestrul castiga intotdeauna,si a doua mana si Skywalker ramasese fara maini naturale.Si inceputul incepe in forta,dar nestiind a fost eliberat raul.Personajele rele:contele si generalul morti.
Filmul le intrece pe toate.
In U.S.A. in prima zi incasari de 50 mil.$.A doua zi cred ca 100 mil $ si a treia cred ca 125 sau mai mult de mil.$
L-am vazut de doua ori.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 21:00   #648
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Am fost indemnata sa ma manifest so here I am, manifestandu-ma.


Trebuie sa mentionez ca inaitne sa inceapa filmul, cand stateam la coada, erau doi tipi in fata mea care citeau Cinemagia. Si unul dintre ei zice la un moment dat:
"Uite bah ce scrie aici. Cica se bate Yoda cu imparatul"
I have never felt such pride in my life... 8) :oops:

Now. ONWARD!

Ce este ROTS
- Un film de actiune/SF bun cu personaje comune, insa necesare.
- O indeplinire tehnica
- Motiv de mandrie pentru George Lucas
- Mai bun decat Attack of the Clones
- O tragedie galactica. Lucas a vrut o tragedie, si by golly a obtinut una! La sfarshit ramai cu sentimentul amar ca evil triumphed, Padme a murit degeaba, Yoda s-a dat batut, Leia si Luke au fost despartiti.
- Exact la ce s-a asteptat toata lumea.
- $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Ce NU este ROTS
- Mai bun decat orice film din trilogia originala.
- O modalitate placuta de a-ti petrece doua ore din viata.

Now, sa trecem la lucrurile importante!
- "Crazy white boy" ce gandeam eu (si Windu) despre Anakin.
- Hayden is so fine. HE WAS SO FINE!
- Natalie is so fine! SHE WAS SO FINE!
- Ewan was the MAN... si cel mai bun actor din toata trilogia.
- "Only sith deal in absolutes"
hehehe. Uhm, beg your pardon, dar nu a zis Yoda ca Anakin trebuie sa renunte la tot ce iubeste? Mi se pare o cerinta destul de absoluta.
Sith and jedi are a lot alike.
- Samuel L Jackson is a bad you know what.
- Grievous si Dooku meritau mai mult. Mai ales Grievous. Am impresia ca Lucas a uitat complet de Clone Wars. Grievous imi aduce aminte de un villain din Stargate: You shall feel my wrath, puny humans.
Mai ales ca si tusea tot timpul. Nu mi s-a parut niciodata cu adevarat periculos. Mai mult un fel de caricatura.
-Singura scena in care am lacrimat nitel este aceea in care clonele s-au intors impotriva cavalerilor JEdi. La un moment dat vezi un cadru cu Yoda, afectat rau. Atunci chiar m-a cuprins nitel tristetea.
- Tot duelurile din trilogia originala erau mai bune. You can keep your freakin balet dancing tae kwan dodo fast fowarded Nadia Comaneci don't-know-where-the-hell-I'm-going-so-I'm-just-spinning-around-really-fast fruity gay moves!
- E numai si numai vina lui Anakin ca a decazut si va spun de ce. He was an arogant little SOB. Inainte sa sara si Obi Wan sa-i taie picioarele nu i-a trecut prin cap sa foloseasca un death grip? Sau chiar si un pull si sa-l arunce in lava? Nu... Anakin era arogant. "Hai sa sar sa ma risc ca de... I'm the badest mofo in this glaaxy."
Isn't that cute?
But it's wroooooooooooooooooooooooong.
- Nu vi s-a parut ciudat sal auziti pe Palpy referindu-se la Anakin cu titlul de Darth Vader. Mie da. Exista asa o imagine puternica in mintea mea despre cine este Vader, despre cum arata, ca mi s-a parut SUPER ciudat sa ma gandesc la Hayden in felul asta.
Weird.
While we're on the subject.
Darth Vader: "Where's Padme?"
WHOAAAAAA! That was unexpected! Chiar nu ma asteptam. Bineinteles, nuuuuu-l urmator mi s-a parut un pic cam prea Frankenstein. De fapt toata scena era cam ciudata. Adica, nu ma asteptam sa zica :
"Ah well... ce-am avut si ce-am pierdut. Let's kill some rebels!"
Dar cred ca o tacere intunecata ar fi servit mai bine. IMHO
- M-a bufnit rasul la scena nasterii lui Luke pentru ca I had the craziest thought:
"Nu e cam negru?"
)
Si acum mai chicotesc. Imi si imaginam scena dintre Padme si Anakin:
"Padme. Ia zi draga, cand a trecut ultima data Windu pe aici"
LOL

Heh. Cam atat deocamdata. Verdictul?
Filmul asta a fost exact ce ma asteptam.
Insa nu stiu if that's a good thing or a bad thing just yet. Chiar trebuie sa-l mai vad de cateva ori.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 22:57   #649
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Pana la urma Padme a murit din cauza lui Anakin. Viziunile lui erau adevarate dar le-a interpretat gresit. Dorinta de a o salva a dus la pierderea ei. Daca ar fi urmat sfatul lui Yoda, ea ar fi trait. Asta e partea tragica.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 22:59   #650
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
2 bad ca nu l-am putut vedea...suna ca un film de nota 10 si jumate... , hai 11...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 23:26   #651
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Longshot:
si voi vreti sa-mi spuneti ca la numerele astea, lucas nu mai scoate 7,8 si 9? imposibil. bine, nu atat imposibil cat ... ilogic.
mey ... el zice k NU ... mai mult ca sigur dar 2 seriale sunt deja pe vine acum asha ca orice e posibil ...

latest news: the force is truly strong with this one...
http://www.comingsoon.net/news/topnews.php?id=9716
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2005, 23:59   #652
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by GhitzaCartitza:
Pana la urma Padme a murit din cauza lui Anakin. Viziunile lui erau adevarate dar le-a interpretat gresit. Dorinta de a o salva a dus la pierderea ei. Daca ar fi urmat sfatul lui Yoda, ea ar fi trait. Asta e partea tragica.

Si Yoda a gresit. Cum am zis, i-a dat un ultimatum. Daca i-ar fi zis: "Anakin, e ok sa iubesti dar sa nu lasi chestia asta sa te orbeasca. " sau daca in general, Consiliul Jedi ar fi fost mai indulgent cu regula asta "A jedi shall not love" Anakin si Padme nu ar fi mai trebuit sa se ascunda si Ani ar fi putut cere ajutorul consiliului sa nu o lase pe Padme sa moara.
Nici ei nu erau prea deschisi la minte.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 01:32   #653
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Lady_Skar:
Si Yoda a gresit. Cum am zis, i-a dat un ultimatum. Daca i-ar fi zis: "Anakin, e ok sa iubesti dar sa nu lasi chestia asta sa te orbeasca. " sau daca in general, Consiliul Jedi ar fi fost mai indulgent cu regula asta "A jedi shall not love" Anakin si Padme nu ar fi mai trebuit sa se ascunda si Ani ar fi putut cere ajutorul consiliului sa nu o lase pe Padme sa moara.
Nici ei nu erau prea deschisi la minte.
Vb lu' Palpatine... "the narrow & dogmatic teachings of the jedi" ...
Prin ultimatum-ul lui yoda era clar k aAnakin avea sa nu asculte si va face tot posibilu sa o salveze chiar sa se intoarca impotriva ordinului jedi.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 08:29   #654
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Cred ca problema a fost pusa asa de radical pt. a sublinia faptul ca Anakin avea de ales intre parte buna a fortei si partea rea. Mai ales ca partea buna nu este niciodata usor de urmat. Mult mai tentant era sa aleaga calea Sith. Nu exista cale de mijloc!
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 09:11   #655
Danica
Guru
 
Danica
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 304
The saga is complete!Intr-adevar un final grandios pt Star Wars(sper sa fie ultimul si sa nu-i mai treaca prin cap lui Lucas sa mai faca inca 3...)episoadele din seria noua sunt ok dar totusi nu se compara cu trilogia originala dar ep.3 mi se pare cel mai asemanator cu cele originale.ok..acum la ROTS:
plusuri:
-Obi Wan Kenobi- the man rulz!!in TPM n-a avut cine shtie ce rol, in AOTC a fost f.bun dar in ultimul mi-a intrecut ashteptarile ..Ewan il interpreteaza cu asha o naturalate ca este imposibil sa nu-ti placa Obi-Wan.ah..si mi se pare mie sau el e singurul personaj care imbatraneshte?Restul par in afara timpului ..
-inceputul filmul
-R2D2 ..nu shtiam ca este asha de descurcaret
-efectele speciale(dar cred ca nu mai trebuie mentionat)
-Duelul Obi Wan/Anakin :w00t: coregrafie foarte buna,expresile faciale potrivite..dar finalul m-a dezamagit ..adica Obi Wan il lasa sa arda acolo fara picioare si fara o mana in timp ce-i striga "Erai ca un frate pt mine,te-am iubit..." mi s-a parut cam crud din partea lui Kenobi ,mi-ar fi placut mai mult ca Anakin sa moara imediat dupa amputare Obi Wan sa plece iar Imparatul sa-l readuca din morti cu parte intunecata a fortei sau whatever..de fapt orice ar fi fost mai bine decat scena aia sau cel putin Obi sa plece fara sa se uite inapoi...dar nu sa stea acolo cu mainile in san parea the nice guy in the universe si mi se ca scena asta nu s-a potrivit personajului
-"reconstruirea" lui Darth Vader suprapusa cu nashterea gemenilor,mai ales partea in care i se aseaza masca pe fata ..si apoi respiratia ..
-Yoda - mic, verde si rau!...he sooo cute !imi plac mai ales urechiushile lui :love: ,mi-a placut si scena in care simte ca ceilalti Jedi sunt omorati si scapa bastonul..si cea cu piggy back ride pe un wookie!
-legaturile dintre ep 3 si ep 4
-feelingul filmului ,mi s-a parut cel mai apropiat de seria originala
-scena cu Padme/Anakin cand se uita pe geam unul la altul
-Hayden Cristiansson(sau cum s-o scrie) nice...am auzit ca s-a ingrashat 11 kg pt rol si a facut fitness..rezultatele se vad arata mai mult a barbat decat a baiat ..mmmm..very fine indeed
Minusuri:
-Padme ..WTF happened?tot ce mai lipsea era sa crosheteze botoshei...inteleg ca nu mai poate fi inclusa in scenele de lupta pt ca este gravida ...dar nu mai are nimic de spus in Senat sau ceva de facut ..orice altceva decat sa se fatie prin apartament si sa planga ocazional..a scris cineva mai sus ca doarme machiata in rochie cu perle si coafata ..deh asha e in filme ...si in plus Padme arata mereu ca scoasa din cutie chiar si cand cade din elicoper (sau cum s-o numi ),in AOTC, imbracata in alb si nu se murdareste si nici nu isi strica coafura ...deci nimic n-ar trebui sa ne mai mire..
-amputarile ..frate ,cum le sareau mainile ..are Lucas cumva o obsesie cu amputarea membrelor sau ce?..
-Chewbacca..n-avem nici o explicatie ce-i cu el acolo ...apare asha doar de chestie..
-BataiaGrievious/Kenobi..ma ashteptam la ceva mai ca lumea ..Ob il bate prea ushor..sa nu mai vb de tusea lui Grievious..(shtiu ca este explicat in Clone Wars dar pt cineva care n-a vazut desenele ce sa creada ca
avea gripa?)
-Replicile de "amor"
Padme:i am beautiful because i am in love with you
Anakin:No,you are beatiful because i love you!
Padme:so..love has blinded you?
:hmm: Lucas ..where is the love, man?Dar ma rog asta e mic copil in comparatie cu pick-up linul folosit de Anakin in AOTC "Sand is rough ..gets
everywhere..il ajuta cineva George sa scrie replicile astea sau ies singure din capsorul lui??...
-Replica lui Kenobi "Anakin is the father no?(mi s-a parut mie sau Ani si Padme locuiau impreuna,iar Padme spune ca Obi
a trecut pe acolo..deci inseamna ca shtia ca locuiesc impreuna,deci era clar cine e tatal nu?)
In orice caz filmul mi-a placut cred ca o sa ma mai duc sa-l vad ..
May the force be with you!
Danica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 09:19   #656
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Atat timp cat va exista mentalitatea asta "one or the other" nu va exista echilibru in forta.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 09:32   #657
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
Originally Posted by Danica:
-amputarile ..frate ,cum le sareau mainile ..are Lucas cumva o obsesie cu amputarea membrelor sau ce?..

si mie mi s-a parut slab asta. evident ca mana care tine sabia laser e cea mai expusa taierii dar totusi, parca prea multe maini taiate.
sa vedem -> darth maul - naspa.nu i se taie mana dar il nenoroceste obi wan. efectul ala, cand e in 2 bucati si cade in hau, e infect.
dooku -> tare decapitarea dar era nevoie sa-i taie mana intai?
anakin -> i se taie mana de 2 ori in toate 6.
luke -> no comment

singurul care moare tare e qui gon. simplu, usor, frumos. fara nici o amputare.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 09:37   #658
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Cand si-a pierdut Luke mana in ESB era ceva... era ceva. Aproape ca-i simteai durerea.
Dar acum este asa... ca-n reclama aia la nu stiu ce bautura din State. Isi pierde unul piciorul si:
"It's nothing. Let's go get a lemonade."

Doamne ce mi-a placut expresia lui Dooku cand a zis Palpy kill him.
o_O
"WTF!?!?!!?"
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 10:09   #659
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Se faceau zvonuri ca Lucas ar face un remakuri din 4 si 5 si oricum daca rezolva,parerea mea n-o sa aiba succes.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 11:37   #660
Chantal
Junior
 
Chantal
 
Join Date: May 2003
Location: Bucharest
Posts: 66
Originally Posted by Lady_Skar:
Si Yoda a gresit. Cum am zis, i-a dat un ultimatum. Daca i-ar fi zis: "Anakin, e ok sa iubesti dar sa nu lasi chestia asta sa te orbeasca. " sau daca in general, Consiliul Jedi ar fi fost mai indulgent cu regula asta "A jedi shall not love" Anakin si Padme nu ar fi mai trebuit sa se ascunda si Ani ar fi putut cere ajutorul consiliului sa nu o lase pe Padme sa moara.
Nici ei nu erau prea deschisi la minte.

Da, dar tot outcome-ul nu dovedeste ca Jedi aveau dreptate si ca nu trebuie sa get romantically involved, ca it clouds your judgement? Ca de fapt, daca Anakin nu ar fi trecut la Dark Side, si lucrurile si-ar fi urmat cursul normal, nu se stie daca Padme nu ar fi trait. Ca de fapt ea loses her will to live din cauza lui Anakin-now-a-Sith. Si el, desi baza era deja acolo (aroganta, spirit de fronda, ambitie etc), daca nu ar fi fost innebunit de "premonitia" ca moare Padme, nu ar fi snapped to the Dark Side.
Si ce sfat ar fi trebuit sa ii dea Yoda, vazandu-l asa tormented, si de fapt avand el ceva presimtiri in legatura cu directia spre care se indreapta Anakin, pt ca atunci ca Obi-Wan se uita inregistrarile de security ca sa vada cine i-a ucis pe younglings, Yoda stie deja cine. (a propos, asta e singurul moment cand Ewan joaca prost - adica vede ca ucenicul lui, care ii era ca un frate, a devenit Sith si i-a omorat pe copii, si singura lui reactia este 'I can't watch this', cu o expresie imobila. Trebuia mai bine exploatat momentul.)
__________________
… We are such stuff
As dreams are made of, and our little life
Is rounded with a sleep.
(The Tempest, IV, 1, 17)
Chantal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells