Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Aug 2010, 17:48   #621
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
cum ar fi...
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 18:06   #622
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by copila_satanista:
cum ar fi...

daca te referi la mine... doar nu vrei sa le enumar pe toate?... asta ar insemna ca imi urasc orasul de bastina si nu vreau sa se inteleaga gresit...

in alta ordine de idei, Cluju a decazut FOARTE MULT in ultimii ani... mai ales cu renovarile
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 20:07   #623
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by Judex:
Bai, papagalii astia gen Iaurt si Libelula nu-si dau seama ca sunt penibili? Macar Libelula poate sa 'si-o' ia - oribila expresie, vave!!!!, invata sa gatesti- dar imbecilul ala este absolut insuportabil. Cred ca e genul de cretin pe care l-as bate zdravan, dar daca m-ar prinde singur ar sari cu gasca ca cacatii cocalari. De fapt, poti sa vezi la orice topic comportamentul sau de cocalar.
judex, ce ai cu mine?
Am cu tine destule.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 20:40   #624
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Judex:
Bai, papagalii astia gen Iaurt si Libelula nu-si dau seama ca sunt penibili? Macar Libelula poate sa 'si-o' ia - oribila expresie, vave!!!!, invata sa gatesti- dar imbecilul ala este absolut insuportabil. Cred ca e genul de cretin pe care l-as bate zdravan, dar daca m-ar prinde singur ar sari cu gasca ca cacatii cocalari. De fapt, poti sa vezi la orice topic comportamentul sau de cocalar.


cu acelasi comportament imi bag pula in familia ta.
jet! esti un avort esuat.

Last edited by danonino : 13 Aug 2010 at 20:45.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 21:12   #625
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by Judex:
Bai, papagalii astia gen Iaurt si Libelula nu-si dau seama ca sunt penibili? Macar Libelula poate sa 'si-o' ia - oribila expresie, vave!!!!, invata sa gatesti- dar imbecilul ala este absolut insuportabil. Cred ca e genul de cretin pe care l-as bate zdravan, dar daca m-ar prinde singur ar sari cu gasca ca cacatii cocalari. De fapt, poti sa vezi la orice topic comportamentul sau de cocalar.


cu acelasi comportament imi bag pula in familia ta.
jet! esti un avort esuat.
Hai ma, ce va mai trebuie?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 21:44   #626
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Judex:
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by Judex:
Bai, papagalii astia gen Iaurt si Libelula nu-si dau seama ca sunt penibili? Macar Libelula poate sa 'si-o' ia - oribila expresie, vave!!!!, invata sa gatesti- dar imbecilul ala este absolut insuportabil. Cred ca e genul de cretin pe care l-as bate zdravan, dar daca m-ar prinde singur ar sari cu gasca ca cacatii cocalari. De fapt, poti sa vezi la orice topic comportamentul sau de cocalar.


cu acelasi comportament imi bag pula in familia ta.
jet! esti un avort esuat.
Hai ma, ce va mai trebuie?

ba, nu mai suferi atata! tu ai inceput sa ma injuri din cauza ca nu mi-a placut o melodie, am zis ca versurile sunt de fatalai. Nu sunt sfant si nu sunt un monument de rabdare. Lua-ti-as maxilarul in pula!
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 21:55   #627
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Lua-ti0-ai singur cum faci de obicei maxilarul pe care-l crezi doctorhaus! Sa mor de nu esti cel mai cretion forumist pe care l-am vazut l;ately. Haus!!!!!!!!!!!!!!! ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2010, 16:16   #628
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Judex:
Lua-ti0-ai singur cum faci de obicei maxilarul pe care-l crezi doctorhaus! Sa mor de nu esti cel mai cretion forumist pe care l-am vazut l;ately. Haus!!!!!!!!!!!!!!! ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )

daca prostia ar durea, tu te-ai tavali in chinuri groaznice. Acum, inchide gura ca iti curge scuipat.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2010, 16:25   #629
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cand ai nickname de iaurt imputit, ar trebui sa bagi capul in pamant de rusine. Cat vei sta in puscarie, poate mai pui si tu mana pe-o carte.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2010, 16:26   #630
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
ca tot sunt la topicul potrivit, ia luati-va voi de manutze si pupati-va pe mes ca devine enervanta toata aceasta parada de injuraturi pline de inteligenta cu care spucrati tot ce apucati din forum
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 14 Aug 2010 at 16:28.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2010, 21:18   #631
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Hmmm ... ma enerveaza tembelii care folosesc un limbaj indecent , cum a fost mai sus . Numai niste oameni deosebit de "inteligenti" si "culti" raspund la injurii cu injurii si continuand "distractia" tot mai baga paie pe foc.
Pe locul 2 ma enerveaza cei care nu stiu sa se opreasca din mancat cacao ... si calca pe nervi si mai mult .
Pe locul 3 .... DINAMO !
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 13:03   #632
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
1. Ca nu se mai termina caldura vara asta (si in viata asta!)
2. Oamenii incompetenti (politicienii, patronii de fotbal) si corupti(politicienii, patronii de fotbal), insa coruptia, in Romania mai ales, din cate obeserv este o boala ce se transmite de la parinti la copii(la nastere chiar) sau prin aer. Oricum nici incompetenta nu e chiar asa de "indepedenta".
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 13:20   #633
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Trogloditii care, în metrou, le dau bani cersetorilor ce-si târâie copiii dupä ei.
De obicei, îmi scot mobilul si mä prefac cä-i fotografiez, ca sä-i bag în boalä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 14:43   #634
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by Pitbull:
Trogloditii care, în metrou, le dau bani cersetorilor ce-si târâie copiii dupä ei.
De obicei, îmi scot mobilul si mä prefac cä-i fotografiez, ca sä-i bag în boalä.

__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2010, 19:43   #635
K.I.D.
Novice
 
K.I.D.
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 18
Ma enerveaza:
- Religia ( in special fanaticii)
- Homofobia, rasismul
- Limbajul indecent/obscen
-Persoanele care nu se spala (mai ales cei care nu se spala pe maini)
-Dintii galbeni
-Cruzimia impotriva animalelor
-Cei care is arunca mizerile oriunde apuca
-Drama
-Comunistii
-Minciuna, ipocrizia
-Cei care au impresia ca ceea ce asculta ei se numeste muzica
-Cei care fac pe destepti, deoarece ei au citit numai carti de autori clasici si renumiti

Last edited by K.I.D. : 21 Aug 2010 at 00:00.
K.I.D. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2010, 20:50   #636
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Mă enervează persoanele care nu știu să scrie corect

K.I.D, ce te face să crezi că ceea ce asculți tu se numește muzică ?Please, nu'i acuza pe alții de ipocrizie și alte sinonime când tu le practici zi de zi .
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2010, 00:09   #637
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by K.I.D.:
Ma enerveaza (...) drama,...

Adică?

Originally Posted by K.I.D.:
...cei care au impresia ca ceiea ce asculta ei se numeste muzica.

Mozart a tot ascultat compozițiile lui Bach, lui Wagner îi plăcea să asculte muzică de Mozart. Săracii! Ei au trăit și au murit cu „impresia că (vorba ta)...”
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2010, 23:14   #638
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ma enerveaza oamenii de nimic, care promit ceva doar ca sa te atraga inspre ei si apoi te baga in toti Dumnezeii... te lasa in plata Domnului sa iti rezolvi problemele create de ei... ma mai enerveaza si persoanele care trezesc in tine vise pentru ca apoi sa le calce in picioare... si ma mai dispera ca nimeni NU INTELEGE ACESTE LUCRURI!! mai ales cei de la care m-as astepta sa ma inteleaga... viata asta e un cacat pe bat lins de handicapati cu capu...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2010, 23:38   #639
K.I.D.
Novice
 
K.I.D.
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 18
Originally Posted by FreakDoll:
Mă enervează persoanele care nu știu să scrie corect

K.I.D, ce te face să crezi că ceea ce asculți tu se numește muzică ?Please, nu'i acuza pe alții de ipocrizie și alte sinonime când tu le practici zi de zi .

Mda, esti draguta FreakDoll, a fost o greseala de ortografie facuta din neatentie, am mancat un 'e' sa spun asa, iar in legatura cu muzica sa fim serios ce te face sa crezi ca toate sunetele scoase de niste indivizi la televizor poarta numele de muzica, si nu inteleg de unde sti ca eu practic ipocrizia zi de zi, si nu inteleg de unde a aparut acel "nu'i acuza pe alții de ipocrizie" cand am acuzat eu pe sit-ul acesta pe cineva de ipocrizie, nu, singurul lucru pe care l-am facut a fost sa spun ce ma enerveaza adica ipocrizia chiar imi pare rau ca te-ai simtit jignita de postul meu si imi cer szuze, si in legatura cu greselile gramaticale sa sti ca suntem oameni si facem greseli nu cred ca este corect sa fi atat de dura pentru ca am uitat un "e"

Sa ai o zi/noapte buna
K.I.D. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2010, 23:54   #640
K.I.D.
Novice
 
K.I.D.
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 18
Originally Posted by Ipu:
Originally Posted by K.I.D.:
Ma enerveaza (...) drama,...

Adică?

Originally Posted by K.I.D.:
...cei care au impresia ca ceiea ce asculta ei se numeste muzica.

Mozart a tot ascultat compozițiile lui Bach, lui Wagner îi plăcea să asculte muzică de Mozart. Săracii! Ei au trăit și au murit cu „impresia că (vorba ta)...”

Of. Da, am facut o greseala mica de ortografie am uitat un e, se scrie ceea nu ceiea cum ati (in acest context ati se scrie fara cratima) spus dumneavoastra, si bineinteles iarasi problema cu muzica, eu nu m_am referit la muzica rock, clasica, jazz, blues etc, nu, recunosc, nu ascult muzica clasica dar mise pare un gen foarte frumos si il respect nu este o muzica pentru oricine, iar daca o ascultati ma bucur, dar va rog inainte cititi, atunci cand cineva scrie ceva, pentru ca este pacat ca o persoana sa scrie un lucru iar ceilalti sa inteleaga altul.

Cand spuneam ca nu ii suport pe cei care cred ca ceea ce asculta ei se numeste muzica ma refeream la muzica din zilele noastre, cei care asculta numai ''muzica'' desre bani, femei si dusmani sau cei care asculta ''muzica'' a caror versuri nu au nici o noima, nici un inteles.

Last edited by K.I.D. : 21 Aug 2010 at 00:15.
K.I.D. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells