Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jul 2004, 12:29   #321
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
ma gandeam ca in toate cele 5 filme - finalul este : The good side wins ... in filmul asta totul o sa fie pe dos. O sa moara totzi, o sa fie o harababura totala shi incendiara. De abea ashtept. :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2004, 16:19   #322
Mifune
Senior
 
Mifune
 
Join Date: Oct 2003
Location: Shetland
Posts: 86
Originally Posted by Gaandalf:
Star Wars FANatics Unite & feast your eyes:

Star Wars Episode III - Rise Of The Empire
Sa va mai zic cum m-am simtzit cand l-am vazut ? O sa mor pana pe 19 Mai.
1 flaw: no Yoda VS Dooku scenes
1 minor flaw: Requiem 4 a Dream theme song ? what is up wit that ?
Multumesc pentru directie gandalf. Pentru mine filmul acesta este flawless, la fel ca Matrix.
__________________
"If we have to give them our lives... we give them HELL before we do it!"
Mifune is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 07:23   #323
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Chiar ma intrebam cand o sa iasa trailerul asta. Adevar graiesc cand spun ca vom fi martori la ISTORIE. The fall of Anakin. :?
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 08:28   #324
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by LadyEowyin:
Chiar ma intrebam cand o sa iasa trailerul asta. Adevar graiesc cand spun ca vom fi martori la ISTORIE. The fall of Anakin. :?

Dar totusi eu astept trailerul oficial.. care se zvonea ca va fi pus pe dvd-ul care apare in septembrie.. dar apoi s-a anuntat ca iese in octombrie-noiembrie... dupa ce va fi anuntat titlul celui de-al 6-lea film... Oricum se anunta de pe anu trecut un film cu caracter...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 09:22   #325
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Originally Posted by TLD:
Dar totusi eu astept trailerul oficial.. care se zvonea ca va fi pus pe dvd-ul care apare in septembrie.. dar apoi s-a anuntat ca iese in octombrie-noiembrie... dupa ce va fi anuntat titlul celui de-al 6-lea film... Oricum se anunta de pe anu trecut un film cu caracter...
film cu caracter ? cred si eu. Adica filmul asta este inca dinainte sa ma fi nascut. La anul se implinesc 30 de ani. nu sunt 2-3 zile si nici 7 ani cat a lucrat PJ la LOTR. Numai ca Lucas a luat o micca pauza atata tot.
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 14:12   #326
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by LadyEowyin:
Originally Posted by TLD:
Dar totusi eu astept trailerul oficial.. care se zvonea ca va fi pus pe dvd-ul care apare in septembrie.. dar apoi s-a anuntat ca iese in octombrie-noiembrie... dupa ce va fi anuntat titlul celui de-al 6-lea film... Oricum se anunta de pe anu trecut un film cu caracter...
film cu caracter ? cred si eu. Adica filmul asta este inca dinainte sa ma fi nascut. La anul se implinesc 30 de ani. nu sunt 2-3 zile si nici 7 ani cat a lucrat PJ la LOTR. Numai ca Lucas a luat o micca pauza atata tot.
bine pana atuncea luatzi de aici:

the helmet
cry me a river
poster wanna be
countdown
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 14:34   #327
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Gaandalf:
Star Wars FANatics Unite & feast your eyes:

Star Wars Episode III - Rise Of The Empire
Sa va mai zic cum m-am simtzit cand l-am vazut ? O sa mor pana pe 19 Mai.[/i]

Am intrat din greseala pe topicul asta (ultima data cand am apasat gresit am citit o groaza de spoilre). De data asta, m-am oprit la trailerul asta, care arata foarte bine (desi nu pot sa nu ma gandesc ca mai este aprox. un an pana cand filmul iese pe ecran), pare ceva mai "matur" decat Episode I si Episode II. Pacat de ecranul mic...

Am totusi o intrebare. Ce muzica era aia? Pentru ca nu suna a nimic din ce a compus John Williams pentru celelalte episoade.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 14:45   #328
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by MinRep:
Originally Posted by Gaandalf:
Star Wars FANatics Unite & feast your eyes:

Star Wars Episode III - Rise Of The Empire
Sa va mai zic cum m-am simtzit cand l-am vazut ? O sa mor pana pe 19 Mai.[/i]

Am intrat din greseala pe topicul asta (ultima data cand am apasat gresit am citit o groaza de spoilre). De data asta, m-am oprit la trailerul asta, care arata foarte bine (desi nu pot sa nu ma gandesc ca mai este aprox. un an pana cand filmul iese pe ecran), pare ceva mai "matur" decat Episode I si Episode II. Pacat de ecranul mic...

Am totusi o intrebare. Ce muzica era aia? Pentru ca nu suna a nimic din ce a compus John Williams pentru celelalte episoade.
Din gresheala ? Da de ce nu intrii mai des pe aici ?

Am scris mai sus este melodia Requiem 4 a Dream - cea care a fost folosita shi la trailerul de la The Two Towers. Aici nu shtiu ce sa spun. Nu am citit detalii despre acest trailer. In octombrie - noiembrie va ieshi trailerul oficial. :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2004, 15:29   #329
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Gaandalf:
Din gresheala ? Da de ce nu intrii mai des pe aici ?
De obicei, intru cam odata la doua luni pe topicurile despre SW si LOTR. Nu sunt fan, deci nu mi se pare ca se intampla ceva...


Originally Posted by Gaandalf:
Am scris mai sus este melodia Requiem 4 a Dream - cea care a fost folosita shi la trailerul de la The Two Towers. Aici nu shtiu ce sa spun.
Mi se parea un pic cunoscuta... Dar m-am gandit, totusi, ca e ceva compozitie de-a lui Williams, special facuta pentru Episode III.

Deocamdata, n-am mai gasit trailer-ul asta nicaieri altundeva (am cautat vreo juma' de ora, pe site-uri mai mari). Totusi, are impact. Sa vedem cum o sa fie cel oficial (daca nu e tot asta )
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2004, 07:20   #330
Mifune
Senior
 
Mifune
 
Join Date: Oct 2003
Location: Shetland
Posts: 86
Stiu ca trailerul la Ep III nu apare odata cu DVD box setul. Mai incolo Prin octombrie. Sau chiar Decembrie.
__________________
"If we have to give them our lives... we give them HELL before we do it!"
Mifune is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2004, 08:10   #331
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Mifune:
Stiu ca trailerul la Ep III nu apare odata cu DVD box setul. Mai incolo Prin octombrie. Sau chiar Decembrie.

Cam asa e asteptat traileru.. eu ziceam ca initial trebuiau sa-l pun pe dvd.. insa a fost schimbare de planuri.. In octombrie stiu ca va fi definitivat titlul oficial al filmului care nu prea cred ca este Rise of the empire...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2004, 11:59   #332
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by Mifune:
Stiu ca trailerul la Ep III nu apare odata cu DVD box setul. Mai incolo Prin octombrie. Sau chiar Decembrie.

Cam asa e asteptat traileru.. eu ziceam ca initial trebuiau sa-l pun pe dvd.. insa a fost schimbare de planuri.. In octombrie stiu ca va fi definitivat titlul oficial al filmului care nu prea cred ca este Rise of the empire...
Mi se pare shi normal - asta parca este prea clisheu de titlu' ... shi la EPisode I a fost o mare surpriza ptr mine : The Phantom Menace.
Akum ashtept unul pe masura...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2004, 12:35   #333
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2004, 12:40   #334
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ce tare faza! ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2004, 10:28   #335
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Iulie 2004 - Detalii din trilogia clasica pe DVD :

Fox a anuntat detaliile noii trilogii lansate pe DVD incepand cu 21 septembrie. Ca bonus, “O Noua Speranta” include un comentariu al lui George Lucas, regizorului Irvin Kershner, iar Intoarcerea lui Jedi include comentariile lui George Lucas, Lawrence Kasdan, Ben Burtt, Dennis Muren si Carrie Fisher.

Al patrulea disc este intitulat Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy
Este un documentar de doua ore si jumatate care detaliaza evolutia povestii, de la o saga spatiala “de laborator” cu un buget minuscul pana la fenomenul cinematografic care a reinventat regulile filmului. Empire of Dreams include de asemenea scevente niciodata difuzate din filmarile la cele trei episoade.

Din spatele scenei: Intoarcerea lui Vader. Ep. III arata cum Anakin devine Darth Vader(asta este spoiler mare dar nu stiu ce sa fac: sa ma abtzin sau nu ? e dificil), cel mai emblematic personaj negativ din istoria filmului. In acest preview exlusiv mai vedem si cum Hayden Christensen si Ewan McGregor au pregatit lupta cu sabiile de lumina anticipata de douazeci de ani. :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:
Nasterea sabiei de lumina, a carei stralucire si zumzet sunt imediat recunoascute pe intreg globul, este de asemenea prezentata intr-un mic documentar in care veti descoperi originile acestei arme elegante dintr-o epoca mai civilizata.

Forta e cu ei: Mostenirea StarWars
Filmele StarWars au deschis o galaxie de posibilitati pentru talentele creative din industria filmului. Veti vedea cum a fost influentata viata si munca acestora de filmele SW.

Al patrulea disc va va oferi si o vizionare a jocului video Star Wars Battlefront, în care veti putea lupta pentru Endor fie ca soldat imperial, fie ca rebel, veti putea conduce AT-ST, sa zburati cu moto-speedere si sa folositi diverse arme. Versiunea full a jocului va fi lansata pe 21 sept. pt. PlayStation 2, Xbox, si PC.

Pe DVD se vor mai gasi arhive Lucas cu fotografii exclusive de la filmarea trilogiei, cu sute de imagini niciodata facute publice, postere din toata lumea, si din campaniile de promovare.

Cat priveste ambalajul (il aveti prezentat pe prima pagina a site-ului), cele 4 discuri vor fi dispuse intr-o caseta eleganta, arginitie pentru editia wide-screen, si aurie pentru cea full-screen. Intreaga lucrare a fost gandita ca un intreg, astfel incat cotoarele cutiilor pentru toate cele 6 episoade au un design coerent, cu cele doua trilogii delimitate prin nuante si culoare.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2004, 11:08   #336
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by TLD:
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!

N-ar avea nici o legatura cu filmul. Mai degraba The Beggining
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2004, 21:58   #337
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by TLD:
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!

Mda... Pacat ca exista deja episodul VI... :sleep:
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2004, 08:42   #338
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by ogto:
Originally Posted by TLD:
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!

Mda... Pacat ca exista deja episodul VI... :sleep:

Mda... Pacat ca asta e cam al 6-lea film... (dar iti multumesc oricum pt PRETIOASA) informatie cum ca ar exista un al VI-lea episod... Deja mi-ai perturbat viata cu acest post... Nu ati mai luat vacanta (prelungita) copilasi? " :sleep: "
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2004, 13:11   #339
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by ogto:
Originally Posted by TLD:
Unu ideal ar fi: "Star Wars Episode VI: THE END"


Ar avea un impact nimicitor!

Mda... Pacat ca exista deja episodul VI... :sleep:

Mda... Pacat ca asta e cam al 6-lea film... (dar iti multumesc oricum pt PRETIOASA) informatie cum ca ar exista un al VI-lea episod... Deja mi-ai perturbat viata cu acest post... Nu ati mai luat vacanta (prelungita) copilasi? " :sleep: "

Bai, nu poti ma sa recunosti ca ai gresit?! Tu ai spus episodul VI care exista, a fost facut in '83 nu filmul VI! Ce dracu o freci aiurea?
NU, nu am luat vacanta suntem aici sa te enervam pe tine, tu n-ai luat vacanta?! :sleep:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2004, 13:25   #340
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by BeNnY:
Bai, nu poti ma sa recunosti ca ai gresit?! Tu ai spus episodul VI care exista, a fost facut in '83 nu filmul VI! Ce dracu o freci aiurea?

Da mah am gresit si cu asta absta.. nici ca o sa editez postu ca sa vada toit IMENSA mea greseala...

Originally Posted by BeNnY:
NU, nu am luat vacanta suntem aici sa te enervam pe tine, tu n-ai luat vacanta?! :sleep:

Sunteti aic ca sa ma enervati... Mda.. ce sa am astept de la clasa a 8-a... Vacanta mea isi atinge apogeul sapt viitoare... cand pelc prin tara... si iara va dezamagesc.. Sper sa enervati mai cu succes forumu "copilasi"... A... Si dak tot vreti sa ma enervati treceti pe la mare.. poate va fac o baie prelungita(in H2SO4 preferabil).
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells