Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Sep 2005, 13:33   #201
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
La cererea lui Longshot, inca un subiect a fost mutat de la 'Film in general' inspre locul care i se cuvine...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2005, 15:07   #202
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
bleah!
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2006, 16:41   #203
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Mai exista luptele de pe aici? :w00t:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2006, 02:43   #204
kenshy
Novice
 
kenshy
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
salut tuturor in primul rand! nu stiam ca pe acest forum se vb si de anime..pasiunea vietii mele..am 26 de ani si vad anime din 91...am prins tot ce se putea pe toate canalele...romanesti si straine..am crescut cu ele, am invaat mult din ele, pentru ca ai ce invata.. valori morale, depsre prietenie, curaj, puterea de a urmari un vis si multe altele...din pacate la ora actuala e cam jale in tara cu anime-uri la teve pacat ce timpuri au fost..erau anime la tvr 1, tvr2, prima, antena 1, italia 1, italia 4, italia 5, m6, canale +, rtl si rtl2...ehe..da..acu ce mai da la a+ si reluari in disperare..eh poate se va reveni
cat despre perferinte... dragon ball, samurai x sau rurouni kenshin( care, spre deosebire de samurai deeperkyo, arata o aprte mult mai mare de real, si e chiar bazat pe f mult real-personaje si evenimente inclusiv tehnici), inuyasha, full metal alchemist, sailor moon, rose of versailles si multe altele in mare parte din cele vechi am reusit sa fac impreuna cu nsite rpieteni un site anime mai special care l-am lansat de craciun... cu un forum destul de complex plecand de la subiecte legate de anime pana la chestii de viata si chestii mai personale...dar are si o sect speciala dedicata ingerilor din anime si ingerilor in general ....ce sa va mai spun...sa nu va uitati niciodata pasiunea sa nu va fie rusine cu ea, sa va pastrati mereu copilul din voi care ne da energie si continuati sa vedeti anime-uri
post edit....am trecut in revista despre ce se vb de fapt la aceasta categ si ca si alti, putini e adev, pacat, am ramas dezamagit de faptul ca f putini stiu ce inseamna anime si manga, si mai ales f putini le apreciaza la adevarata valoare... asta e
pt definitii si detalii cat mai cuprinzatoare intrati pe
http://en.wikipedia.org/wiki/Anime pentru "anime"
http://en.wikipedia.org/wiki/Manga pentru "manga"
kenshy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2006, 20:11   #205
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Pe un site anime despre ingeri nu aveti un forum pentru Haibane Renmei? Rusine...
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2006, 23:42   #206
kenshy
Novice
 
kenshy
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
salut, in primul rand..second..nici nu ma asteptam la un alt raspuns pe acest forum...third..noi scriem despre ce stim si am vazut dar mai ales in fct de cereri si popularitate..nu pot aminti de ceva ce nimeni nu a vazut sau auzit daca cineva stie ceva in plus scrie ne arata si mai vb... asa ca sincer nu cred ca esti in masura sa judeci... in nici un caz..aia ai gasit tu de comentat doamne..mai bine sterg existenta mea aici...si apropo niemni chiar nimanui nu ii pasa de ce se scrie aici... rusine tie ca arunci cu pietre :sick: ai fi putut macar sa ne oferi o informatie sa ajuti..dar nu sa faci asa..urat f urat... nu le stim pe toate si nici nu am pretins asa ceva..invatam insa in timp..aflam din ce in ce mai multe...dar asa reactie e chiar indezirabila
kenshy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2006, 20:23   #207
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Mai voi copilasi, usurel nu sariti la bataie. Nu vreau sa fiu nevoita sa mai sterg niste posturi.

Am inceput sa trag Robotech.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2006, 12:13   #208
kenshy
Novice
 
kenshy
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
no problem, oricum ce ar terbui sa faci ca moderator nu se vede... a fi moderator inseamna a avea grija de sectiunea ta sa nu fie spam, sa se raspunda la subiect, sa se respecte membri intre ei, sa nu se aduca injurii, sa modereze eventualele dispute.. si da ar cam trebui sa stergi multe din ce e aici..dar oricum e un desinteres total..cine sa mai scrie aici?? cine sa mai aiba curaj cand mereu i se da in cap..so ... long life but not with me here ata ete am un site, sunt de mult timp membru si pe alte forumuri si nu e asa..
kenshy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2006, 13:12   #209
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
cea mai rapida moarte pe un forum??!! that is, dupa 3 posturi... :lol:
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2006, 14:14   #210
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by kenshy:
no problem, oricum ce ar terbui sa faci ca moderator nu se vede... a fi moderator inseamna a avea grija de sectiunea ta sa nu fie spam, sa se raspunda la subiect, sa se respecte membri intre ei, sa nu se aduca injurii, sa modereze eventualele dispute.. si da ar cam trebui sa stergi multe din ce e aici..dar oricum e un desinteres total..cine sa mai scrie aici?? cine sa mai aiba curaj cand mereu i se da in cap..so ... long life but not with me here ata ete am un site, sunt de mult timp membru si pe alte forumuri si nu e asa..

.corect. pe alte forumuri va iubiti, va pupati, va laudati, va mirositi, va intalniti, constatati ca sunteti o gasca mare de frustrati dar in loc sa remediati, reveniti la pupat, machiat, mirosit aroma de capsunele la fundicu' vecinului vai draga ce tare eshty, ce zicyi itzi plack linckuryile care le-am pus- e poze dyn anime cu pochemon-uau ce misto .and so on....
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2006, 19:18   #211
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by kenshy:
nu pot aminti de ceva ce nimeni nu a vazut sau auzit daca cineva stie ceva in plus scrie ne arata si mai vb... asa ca sincer nu cred ca esti in masura sa judeci...
Ce sa judec, amice? Daca tu ca autor de site despre ingerii din anime n-ai auzit de Haibane Renmei, mai e ceva de judecat? E ca si cum ai face un site despre filme clasice si apoi te-ai mira ca cine o fi Bergman asta, ca n-a auzit nimeni de el. :huh:
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2006, 21:39   #212
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Quote:
no problem, oricum ce ar terbui sa faci ca moderator nu se vede... a fi moderator inseamna a avea grija de sectiunea ta sa nu fie spam, sa se raspunda la subiect, sa se respecte membri intre ei, sa nu se aduca injurii, sa modereze eventualele dispute.. si da ar cam trebui sa stergi multe din ce e aici..dar oricum e un desinteres total..cine sa mai scrie aici?? cine sa mai aiba curaj cand mereu i se da in cap..so ... long life but not with me here ata ete am un site, sunt de mult timp membru si pe alte forumuri si nu e asa..

Pe forumurile tale nu se foloseste mersageria privata cand exista lucruri de reprosat unei persoane? Ca asa e frumos ca sa nu devieze de tot conversatia.
Va rog frumos nu mai faceti atacuri la persoana. Eu cu bata in cap nu pot sa va dau, decat sa apelez la the little Mother Theresa inside all of you.

Si ca sa nu fiu total off topic cine a vazut Ghost in the Shell 2 si cat de mult a inteles din el.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 11:45   #213
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Lady_Skar:

Si ca sa nu fiu total off topic cine a vazut Ghost in the Shell 2 si cat de mult a inteles din el.

Mda. Eu l-am vazut si mi-a parut rau. E chiar mai ''shallow'' decat primul. Stai calma ca nu-i nimic de inteles. Important e sa arate bine si sa para filosofique. Deci e degeaba. La fel ca primul numai ca intr-un ambalaj mai frumos si mult, mult,mult mai lung.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 15:13   #214
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by kenshy:
gusturile nu s ediscuta

bine, bine, dar domnilor, celor care le plac anime-urile, voi nu va discutati propriile gusturi resp. pasiuni (?) pentru anime-uri...??? sau le cotcodaciti? mi se rupe de kaka asta cu gusturile nu se discuta...right!..gusturile se executa cand faci ceva ce-ti place, dar pe un forum, cand vorbesti despre acel ceva, se discuta, nu? or, nu cred ca e voie sa exprimi doar pareri pozitive despe ceva (ca pe vremea lu'mpuscatu')...prin urmare am dreptul sa intru pe aici pe la voi si sa spun ca nu-mi plac anime-urile, de ex? de fapt, imi plac tipele rele din anime-uri
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 15:30   #215
kenshy
Novice
 
kenshy
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
mda... ma rog cer prea multe... si oricum daca nu iti palce spui o data si gata ..nu imi place eventual si de ce..daca nu asta e dar ca sa continui sa ataci mreu pe ceilalti si sa i faci in toate felurile si continui cu aceasta atitudine e mai mult decat exagerat in exprimarea opiniei si consider cand ceva se adreseaza unui anumit grup de persoane daca nu intra in aria ta de interes..nu cred ca e corect sa te bagi si sa ataci cand ai chef...sincer ce s-a spus cu pupatu si linsu vi se potriveste f bine...asta ca sa atac si eu
kenshy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 15:37   #216
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
soldati, stanga-mprejur, atac!

ar trebui sa inveti sa raspunzi la atacuri intr-un mod mai relaxat...nu te mai stresa atat...e doar un forum, unde parerile corecte se impletesc asa de fain cu cele pe langa, incat...mai iti vine sa scoti sabia de Ninja si sa-l tunzi pe Raptor...dau numai un exemplu
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 15:42   #217
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.de ce nu imi palc mie animeurile? pentru ca sunt o stiva mare de copii si de clisee si de fantasmagorii stravezii fara pic de emotie reala, ale caror succes e bazat in mare pe incultura crasa, "googlista" care se lafaie la ora actuala pe mapamond. pentru ca promoveaza cu agrsivitate violenta vizuala -si prin violenta nu inteleg batai, puscaturi etc ci kitsch-ul vizual(poate stii ce inseamna, paote nu-daca nu stii, afla). pentru ca pretind a construi "mitologii" cind de fapt morfolesc cu nerusinare bucati din alte entitati literare sau cinematografice si le caca apoi acoperite cu poleiala. pentru ca, dupa secole de orgasm artistic asiatic, au tras o laba de-au udat tot globul cu ea.
.de ce ma atac aici? pentru ca odata am moderat sectiunea asta si mi s-a facut scarba de forum si am renuntat dar uite, se pare ca mi-am invins scarba si inca sunt aici, protejandu-mi copilul de suflet de mizeria animeurilor.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 16:11   #218
kenshy
Novice
 
kenshy
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7
da raptor, nu zic ca ai si tu partea ta de dreptate..dar nu inseamna ca toate sunt la fel, ok? hai sa nu amestecam si bun si rau in aceeasi oala..cred ca la cei 26 de ani ai mei si vazut anime din 91 pana azi..de toate pot fface o selctie,nu crezi? sunt multe care nu sunt deloc mandria lumii ba chiar unele de o prostie crasa sau violenta ori alet tampenii ori nu inseamna ca toatre sunt asa si ca toti cei carora le place sunt asa..de ex pe mine anime-urile m-au ajuat mult in formarea unor valori morale si am avut ce invata si a fost un lucru bun...iit inteleg atitudinea dar a generaliza e gresit... si mie mi s-a facut scarba de cultura pokemon si da vremurile de odinioara au apus..nu era asa inainte acum e o mare bataie de joc si mare parte din cei care zic ca le place anime habar nu au azi ce sunt si de fapt ce e bun si ce e rau... dar nu inseamna ca si atitudinea asta e coercta..in fond degeaba te zbati ca nu ai ce schimba..eu slava domnului zic mersi ca am prins ce am prins am facut selectie si gata..pana la urma nu esti asa rau cum pare dar nu ar trebui sa ataci asa cum iti pica tie ca ranesti si persoane nevinovate ..si oricum ce rezolvi? lumea va fi mai buna crezi? conteaza in final cum ramai tu in suflet si sa nu te pervertesti...
kenshy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 16:25   #219
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
no vedeti ca se poate si asa?...pana la urma cred ca nu mai e nevoie sa-l tundem pe Raptor, care e super de treaba in ciuda aparentelor forumiste
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2006, 16:28   #220
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by kenshy:
da raptor, nu zic ca ai si tu partea ta de dreptate..dar nu inseamna ca toate sunt la fel, ok? hai sa nu amestecam si bun si rau in aceeasi oala..cred ca la cei 26 de ani ai mei si vazut anime din 91 pana azi..de toate pot fface o selctie,nu crezi? sunt multe care nu sunt deloc mandria lumii ba chiar unele de o prostie crasa sau violenta ori alet tampenii ori nu inseamna ca toatre sunt asa si ca toti cei carora le place sunt asa..de ex pe mine anime-urile m-au ajuat mult in formarea unor valori morale si am avut ce invata si a fost un lucru bun...iit inteleg atitudinea dar a generaliza e gresit... si mie mi s-a facut scarba de cultura pokemon si da vremurile de odinioara au apus..nu era asa inainte acum e o mare bataie de joc si mare parte din cei care zic ca le place anime habar nu au azi ce sunt si de fapt ce e bun si ce e rau... dar nu inseamna ca si atitudinea asta e coercta..in fond degeaba te zbati ca nu ai ce schimba..eu slava domnului zic mersi ca am prins ce am prins am facut selectie si gata..pana la urma nu esti asa rau cum pare dar nu ar trebui sa ataci asa cum iti pica tie ca ranesti si persoane nevinovate ..si oricum ce rezolvi? lumea va fi mai buna crezi? conteaza in final cum ramai tu in suflet si sa nu te pervertesti...

.nu imi pasa daca atitudinea mea e corecta sau nu.
de ranit?haha auzi ranesc persoane nevinovate?...se pare ca departamentul "traume acute cinemagice" s-a imbogatit cu un pacient- uite-als, ai colegi! copile, sau adultule sau batrane sau cum vrei tu sa iti zic...realizeaza ca toate povestile tale ca si ale mele ca si tot ceea ce umple 'netu' sunt fictiuni virtuale (sau, in dulcea limba a lui eminescu: brasoave), iar valoarea lor literara/emotionala etc e data de receptor, iar nu de emitator. pricepi?...deja ma agit prea mult pentru prea putin.
.iti dai seama totusi ca dialogul asta imi face palcere, pt ca altfel as fi incetat de mult sa mai fiu parte activa, air daca o fac o fac doar pt. ca sunt curios unde o sa ajungem + incerc sa ma fac interesant pentru populatia virtuala a acestei cinefile case(de toleranta... )alo, baieti,fete-ce ziceti? functioneaza? ma iubiti mai mult? siu eu pe vooiiii!
. "lumea va fi mai buna crezi?" nu stiu, nu sunt intr-atat de imbecil incat sa imi permit sa-mi catalgohez influenta asupra eternitatii planetare ca fiind buna sau proasta.
.si in fine ziceai tu undeva ca gusturile nu se discuta...ohoho, si inca cum se discuta!!! fraza asta e doar un moft al societatii contemporane.(da, stiu,cacofonie, ete na, daca biserica catolica se permite, se permite si inca cum)
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells