Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Aug 2003, 16:13   #1
Punkido
Novice
 
Punkido
 
Join Date: Aug 2003
Location: Cluj
Posts: 8
Should I buy...

In acest forum as vrea sa discut cu voi despre filmele care au aparut pe DVD si/sau VHS care merita buyate sau nu. Ca prim raspuns la acest subiect as vrea sa fie acesta: Pt ambele categorii ( si DVD si VHS ) merita : LOTR ( toate ), The Matrix ( 1, ca 2 nu prea mi-a placut ) si The Hot Chick, un film la care am ras pana la lacrimi. Asa ca, acum ca am spart gheata... ziceti si voi niste idei.... :wink:
__________________
I am a punk and I am a kid...so i am punkido...
Punkido is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2003, 16:39   #2
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Dak esti fan adevarat al acelor fillme(asa cum sunt eu la matrix - TRILOGIE) normal ca o sa cumperi si o sa vanezi orice informatie de ep net despre ele. Dak in schimb e un fel de moft, de a avea un DVD sau o caseta - nu merita. Eu zic sa te gandesti bine dak vrei sa cumperi si sa nu regreti dupa... :wink:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2003, 17:24   #3
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Sunt de acord cu TLD.Satisfactia de avea un DVD original,de exemplu,cu care sa te falesthi prietenilor si pe care sa-l tii la piept si sa-i shopteshti vorbe de alint e extraordinara...inca nu am simtzit-o ,dar de indata ce o sa acumulez suma necesara cumpararii LOTR:TTT.....
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2003, 22:48   #4
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
DVD + VHS

Io inca nu pot avea DVD-player da' sper k in curand sa fie totul posibil ... Oricum dvd-ul nu se compara cu vhs ... Omule cumpara DvD-ul la The Two Towers k n-o sa regretzi ... iar oamenii de mai sus shtiu despre ce vorbesc ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2003, 17:02   #5
Punkido
Novice
 
Punkido
 
Join Date: Aug 2003
Location: Cluj
Posts: 8
Ba baieti...stiti voi ce stiti. Ma tot gandesc la faza aia cu mofturile si drept sa spun ai foarte multa dreptate. Dar daca esti un fan foarte mare a acelui film merita sa ai acest lucru in colectzia ta despre acel motion picture. Asa nca am sa urmez parerea voastra si...( ) mi-a venit o idee cum ca as putea sa merg la Hollywood Music & Film , sa inchiriez DVD-ul si sa fac un ripp ( dupa care sa ma prinda astia si sa ma amendeze ) . Oricum 10x !!!
__________________
I am a punk and I am a kid...so i am punkido...
Punkido is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2003, 17:30   #6
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Ma da buna idee ti-a mai venit? Cat mai costa sa inchuitriezi un dvd? Hmm pres ca, cateva zeci de mii dak nu mai mult. As dak iei dwe pe net ripul cat te costa zero sau 30000 dak il iei de la baieti. Deci ori iei dvd-ul original si nu regretui, ori te codesti, si arunci banii degeaba!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2003, 18:13   #7
Punkido
Novice
 
Punkido
 
Join Date: Aug 2003
Location: Cluj
Posts: 8
Poate ca ai dreptate...poate ca nu. Da tu ce ai face daca ai fi in locul meu ??? ( suna cam de copii mici dar nu am ce sa fac )
__________________
I am a punk and I am a kid...so i am punkido...
Punkido is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2003, 18:35   #8
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
1. Ai dvd player, dvd pe calc., orice care poate rula dvd?
2. Mai ai alte dvd-uri in casa?
3. Il vei cumpara doar pt ca esti un mare fan al filmul in general sau doar pt ca esti fan?
4. Dak ar fi sa alegi intre un dvd original si unul ripuit ce ai alege?
5. De cate ori ai vazut filmul pana acum?
In concluzie: dak esti fan si iei dvd-ul doar pt asta, dar in casa nu ai nici un altr dvd, sau vreun dvd player, mai bine nu mai il iei decatr sa regreti dupa.
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2003, 19:15   #9
Punkido
Novice
 
Punkido
 
Join Date: Aug 2003
Location: Cluj
Posts: 8
Scrisoare pentru TLD: Am DVD Player, mai am alte DVD-uti in casa, sunt fan al acestui film...dar nu prea cred ca isi merita bani. Chiar si tu ai zis ca daca il cumpar doar pentru un moft ( ca asa se cheama mai nou )...nu merita. Asa ca iti multumesc pentru toate sfaturile, dar nu cred ca sunt un chiar asa de mare fan al acestui film incat sa imi cumpar DVD-ul. Ma multumesc cu rippul acestui film care...oricum...este un film. Thanks again.
__________________
I am a punk and I am a kid...so i am punkido...
Punkido is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells