10:00
Liturghia de Duminică
11:30
Romani fara frontiere
12:00
LUMINA CREŞTINULUI
12:30
Ghici cine vine la cină?
13:30
Pridvoarele credintei
14:30
INVITAŢIE LA SPECTACOL
16:30
Memoria locurilor
17:00
Romania pozitiva
18:00
Telejurnal regional
18:15
Racord
18:30
Iasii Marilor Iubiri
19:00
Reporter special 25
19:30
TVR Iaşi 25
09:30
Mic dejun cu un campion
10:20
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
10:25
Discover Romania
10:35
Viaţa satului
11:50
Minutul de agricultură
12:00
Viaţa satului
12:50
Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti
13:00
Tezaur folcloric
13:50
Diasporadar
14:00
Telejurnal
14:30
Ultima ediţie
15:20
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
15:30
Regatul Sălbatic (R)
16:00
ap
Politică şi delicateţuri
16:50
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
17:00
Drumul lui Leşe (R)
17:50
Discover Romania
18:00
Profesioniştii... cu Eugenia Vodă
19:00
România 100. Iaşul în Arcul Timpului
10:00
n grădina Danei
10:35
Viaţa satului
11:50
Minutul de agricultură
12:00
Viaţa satului
13:00
Tezaur folcloric
13:50
Discover Romnia
14:00
Telejurnal
14:30
Ultima ediţie
15:30
Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu
16:20
Vedeta populară
17:10
Vedeta populară
18:00
Telejurnal Moldova
18:30
Interviurile Telejurnalului Moldova
19:00
Serial TV
10:00
Emisiune în lb. Germană (R)
11:00
Retransmisie TVR3 (R)
13:00
Retrospectiva săptămânii lb. Română (R)
14:00
Satul meu (R)
14:30
Caleidoscop
15:00
Cărţi de vizită
16:30
Gânduri de duminică
17:00
Cutia muzicală
17:30
Emisiune în lb. Germană
18:30
Cuvântul care zideşte
19:00
Din zestrea Ardealului
20:30
Descriptio Moldaviae
21:00
Cap de afiş
22:00
RETRANSMISIE TVR 3
20:00
Telejurnal
20:40
Sport
20:45
Meteo
20:50
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
21:00
Discover Romania
21:10
Muzici şi tradiţii în Cişmigiu
22:50
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
23:00
ap
00:40
Gala 100 pentru Centenar (R)
01:10
ap
Politică şi delicateţuri (R)
02:00
Ultima ediţie (R)
02:50
Discover Romania
03:00
Telejurnal (R)
03:40
Sport
03:45
Meteo
03:50
5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
04:00
ap
05:30
Timişoara, capitală culturală europeană
06:00
România centenară
06:25
Imnul României
06:30
1 Matinal
20:00
Telejurnal
20:50
Bucureşti, capitala rezistenţei romneşti
21:00
Gala umorului
21:50
Discover Romnia
22:00
Centenarul Marii Uniri 2018
23:35
Pescar hoinar
00:00
Serate muzicale
00:50
Discover Romnia
01:00
Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu
01:50
Discover Romnia
02:00
Centenarul Marii Uniri 2018
03:35
Pescar hoinar
04:00
Gala umorului
04:50
Discover Romnia
05:00
Interviurile Telejurnalului Moldova
05:30
Telejurnal Moldova
20:00
Biruitorii
20:30
Cap de afiş
21:00
Film
22:00
Retransmisie TVR3
jinglebells