07:00
Matinal
(I) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
08:00
Matinal
(II) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
09:00
Matinal
(III) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
10:00
Ca'n viaţă
* Talk-showModeratori: Laura Fronoiu, Irina Mohora, Ionuţ GheorgheProducător Mihaela VerdeşTransmisiune directă
11:00
Teleshopping
11:30
ap
Cu: Jinyan Wu, Enshang Liu, Yuan Nie
12:30
Între cer şi mare
(CHRONIQUES DU SUD-DECOUVERTE,Franţa, 2015)Realizatori: Philippe Carrese, Nicolas Mastras, Jean-Christophe Victor * Documentar.Episodul 13 Saint Michel l'Observatoire-cu capul în...steleCălătorie către stele de pe un platou din Provence !În satul Saint Mi
13:00
Aventura urbană
(Redifuzare)Jurnaliști: Ilinca Ciobanu, Ana PredaRealizator Irina Luca. Producător Oana Turcu
14:00
Telejurnal
Prezintă Alina StancuProducători: Cristian Petru, Anamaria PanaitTranslator mimico gestual Laura IoanaACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
14:55
Vorbeşte corect!
(Redifuzare)Jurnalist Iulia Ioaniţoaia Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
15:10
Convieţuiri
* Prezentator Camelia Văcaru Producatori: Anca Marchidan şi Roxana AmzărTransmisiune directă + înregistrare
16:45
Fan/ Fun urban
O emisiune care te scoate din monotonia cotidiana si te invita in atmosfera urbana, la evenimente care iti ofera o alta imagine a lumii si a timpului in care traim.
17:15
ap
Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
18:30
Handbal feminin, Liga Florilor: SCM Gloria Buzau - CSM Bucuresti
Etapa 15
07:00
Matinal
(I) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
08:00
Matinal
(II) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
09:00
Matinal
(III) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
10:00
Ca'n viaţă
* Talk-showModeratori: Laura Fronoiu, Irina Mohora, Ionuţ GheorgheProducător Mihaela VerdeşTransmisiune directă
11:00
Ediţie specială
Semnarea parteneriatului dintre SRTv şi Asociatia Timisoara 2021 - Capitala Europeană a Culturii
11:30
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
12:40
Între cer şi mare
(CHRONIQUES DU SUD-DECOUVERTE,Franţa, 2015)Realizatori: Philippe Carrese, Nicolas Mastras, Jean-Christophe Victor * Documentar.Episodul 14 : Platoul Caussols (ultimul)Vast platou carstic, parcă suspendat de cer în afara timpului şi a spaţiului, cu numeroa
13:10
Izolaţi în România (R)
Producător Dite Dinesz
13:35
Adevăruri despre trecut (R)
Realizator și producător-Raluca Rogojină
14:00
Telejurnal
Prezintă Alina Stanc Producători: Cristian Petru, Anamaria PanaitTranslator mimico gestual Laura IoanaACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
14:55
Vorbeşte corect!
(Redifuzare) Jurnalist Iulia Ioaniţoaia Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
15:10
Akzente
Lansare de carte semnată Dagmar Dusil.Despre aniversarea de 30 de ani a FDGR si 50 de ani e emisiunilor in limba germana la TVR.Check in-magazin de călătorie de la DW. Redactor Tiberiu StoichiciTransmisiune directă + înregistrare
16:45
Europa mea
Moderator Gabriel GiurgiuJurnalişti: Gabriela Avram, Adelina Dumitrescu, Tatiana ŢarfuleaProducător Gabriel GiurgiuTransmisiune directă
17:15
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
18:35
Nadine
(redifuzare)Jurnalişti: Florenţa Dăscălescu, Florina Constantinescu,Gina Stroian,Mihaela Căciuleanu. Reporter Oana PascaruProducător Adriana Ciobanu
19:30
Vorbeşte corect! (R)
Jurnalist Iulia Ioaniţoaia. Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
19:40
Sport Meteo
07:00
Matinal
(I) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
08:00
Matinal
(II) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
09:00
Matinal
(III) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
10:00
Ca'n viaţă
* Talk-showModeratori:Laura Fronoiu,Irina Mohora, Ionuţ GheorgheProducător Mihaela VerdeşTransmisiune directă
11:00
Teleshopping
11:30
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
12:40
Direcţia: sud-vest!
(Cap Sud Ouest, Franţa, 2013)Realizatori: Michel Toutain, Martin Ducros * Documentar. Eric Perrin et Hélène Bassas vizitează siturile şi locurile emblematice din partea de sud-vest a Franţei, dezvăluindu-ne peisaje grandioase şi insolite dintr-un unghi in
13:10
ap
Dispăruţi fără urmă
Producător Ruxandra Ţuchel
14:00
Telejurnal
Prezintă Alina StancuProducători: Cristian Petru, Anamaria PanaitTranslator mimico gestual Laura IoanaACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
14:55
Opre Roma
Producători: Anamaria Bobe Tecuceanu, Oana Roşca CreţulescuCoordonator Boris Velimirovici
15:45
EURO polis
Producatori: Nicoleta Epure şi Dana Ionita
16:45
Lumea azi
* Prezintă Ioana DumitrescuRealizator Ioana DumitrescuProducător Anca LăzărescuTransmisiune directă
17:15
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
18:25
Handbal masculin, Liga Zimbrilor: CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti
* Liga Zimbrilor * Etapa 15 * CS Dinamo Bucuresti-CSM BucurestiComentator Dragos CojocaruProducător Daniela EnachescuTransmisiune directă
07:00
Adevăruri despre trecut (R)
Producător Raluca Rogojină
07:30
ap
Politică şi delicateţuri (R)
cu Mircea Dinescu Jurnalist Iulia Ioaniţoaia. Producător Dan Manoliu
08:30
Aventura urbană (R)
Jurnaliști: Irina Luca, Ilinca Ciobanu, Ana PredaRealizator Irina LucaProducător Oana Turcu
09:30
Constructorii de visuri
(redifuzare)Scopul principal al acestui program de televiziune este acela de a informa si educa publicul cu privire la cele mai noi si eficiente metode de a construi şi amenaja casa pe care fiecare o viseaza. Casa ta e locul inimii tale, locul in care te
10:00
Vreau să fiu sănătos
(redifuzare)Moderator Sonja Argint-Ionescu Jurnalişti: Carmen Vrabete, Dana Armasu, Bianca Florea, Grigore VârstaRegia artistică Dorina ChiţescuProducător Beatrice Cioba
11:00
Levintza prezintă (R)
(redifuzare)Realizatori: Doina Levintza, Claudia NicolauProducător Luiza Fulea
11:30
Romania veritabilă
(redifuzare) (I)Realizator Cristina Șoloc. Producător Daniela Andronie
12:00
Replay (R)
Moderator Marian Olaianos Producător Daniela Enăchescu
13:00
Down the Road. Aventura (R)
Prezentator Mircea RaduProducător general Maria MarinescuProducător executiv Marie-Jeanne Ion
14:00
Telejurnal
Prezintă Dorina Florea/ Mihai ConstantinProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
14:25
Kids Fashion Week
15:15
Rugby Europe: Georgia – Romania
17:15
Festivalul Ioan Macrea (R)
Partea a-II-a Prezentator şi producător Iuliana Tudor
19:00
Teleenciclopedia - REMBRANDT VAN RIJN-RONDUL DE NOAPTE
ep.1/2) (Relare din 3.08.2019)Realizat în 1642 de Rembrandt van Rijn, „Rondul de noapte”, iniţial numit „Compania Căpitanului Rosecrans” impresiona prin personajele în mărime naturală, dar și prin aplicarea clarobscurului (redarea volumelor și a adâncimii
07:00
Universul credinţei
(I)Jurnalişti: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.Producător Andrei-Victor DochiaTransmisiune directă
08:00
Universul credinţei
(II) Jurnalişti: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.Producător Andrei-Victor DochiaTransmisiune directă
09:00
M.A.I. aproape de tine
Jurnalist Bogdan Şerban Iancu
09:30
Pro patria
Producător tv. Cătălin Badea
10:00
În grădina Danei
Jurnalist Magda Olteanu. Producător tv. Dana Constantinescu
10:35
Viaţa satului
(I) Prezentator Dana ConstantinescuJurnalişti: Cosmin Andrei, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Bădiţa Dumitru, Alexandru Popescu. Producător Viorel PopescuÎnregistrare/ direct?
11:50
Minutul de agricultură
12:00
Viaţa satului
(II) Prezentator Dana ConstantinescuJurnalişti: Cosmin Andrei, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Bădiţa Dumitru, Alexandru Popescu. Producător Viorel Popescu Înregistrare/ direct?
13:00
Tezaur folcloric
Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen VrabeteProducător Gheorghiţa Nicolae
14:00
Telejurnal
Prezintă Dorina Florea/ Mihai ConstantinProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
14:30
ap
Politică şi delicateţuri
cu Mircea Dinescu (redifuzare)Jurnalist Iulia Ioaniţoaia. Producător Dan Manoliu
15:30
ap
Iubiri celebre
celebre (The Great Romances of theTwentieth Century-Love Stories that Thrilled the World, Regatul Unit, 1997-2001)Povestitor: Robert Powell * Documentar.De la dragostea ca-n poveşti dintre prinţ şi actriţă, la regele care a renunţat la tron pentru iubire,
16:00
Recitaluri Cerbul de Aur 2019
* Irina Rimes, loredana, Zoli TothJurnalist Dana Rusu Producător Mihai Răzuş
17:00
ap
Cu: Daniel Martin Berkey, David Mitchum Brown, Steven Mackintosh
17:55
Live sală
18:00
Handbal feminin, Cupa EHF: CS Gloria Bistriţa – MSK Lublin SA
* Cupa EHF: CS Gloria Bistriţa-MSK Lublin SATransmisiune directă
19:35
Vorbeşte corect!
* Cuvinte, conţinut, limbajInvitat Cătălin ŞtefănescuProducători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
07:00
Matinal
(I) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria Gheorghe Transmisiune directă
08:00
Matinal
(II) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
09:00
Matinal
(III) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
10:00
Ca'n viaţă
* Talk-showModeratori: Laura Fronoiu, Irina Mohora, Ionuţ GheorgheProducător Mihaela VerdeşTransmisiune directă
11:00
Teleshopping
11:30
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
12:45
Tribuna partidelor parlamentare
Producător Elena Boda
13:10
ap
1989-Decembrie Roşu (R)
/Producători: Răzvan Butaru, Cornel Mihalache
14:00
Telejurnal
Prezintă Alina StancuProducători: Cristian Petru, Anamaria PanaitTranslator mimico gestual Laura IoanaACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
14:55
Vorbeşte corect!
(Redifuzare) Jurnalist Iulia Ioaniţoaia. Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
15:10
Maghiara de pe unu
La o ceaşcă de cafea-cu actriţa Fodor EdinaRedactor: B. Nagy VeronikaJinagoga monument-reportaj despre evreii din GheorgheniRedactor: Daczó KatalinAvanpremiera emisiunilor viitoareRedactor coordonator T. Bíró HajnalProducător Kacsó SándorTransmisiune dire
16:45
#Creativ (R)
/RealizatorClaudia Spătărescu.Producător Ana Maria Pleşcan
17:15
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
18:25
Handbal masculin, Liga Zimbrilor: Dobrogea Sud – Dinamo
Etapa 16
07:00
Matinal
(I) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
08:00
Matinal
(II) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
09:00
Matinal
(III) * Sport * Meteo Prezintă: Andra Soceanu, Daniel ComanPrezentator ştiri Loredana IordacheProducători: Andreea Vişan, Ana-Maria GheorgheTransmisiune directă
10:00
Ca'n viaţă
* Talk-showModeratori: Laura Fronoiu, Irina Mohora, Ionuţ GheorgheProducător Mihaela VerdeşTransmisiune directă
11:00
Teleshopping
11:30
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
12:45
Tribuna partidelor parlamentare
Producător Elena Boda
13:10
Exclusiv în România
(Redifuzare)Prezentator Cristian TabărăProducători: Cristina Madgearu şi Marin Găbudean
14:00
Telejurnal
Prezintă Alina StancuProducători: Cristian Petru, Anamaria PanaitTranslator mimico gestual Laura IoanaACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
14:55
Vorbeşte corect!
(Redifuzare)Jurnalist Iulia Ioaniţoaia Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
15:10
Maghiara de pe unu
Videoteca de aur-Cei doi Bolyai /1970/ un film de Schnedareck ErvinRedactor rubrică: Szilágyi Gödri IldikóOperatorul-Portret realizat în 2003, redifuzat in memoria operatorului Schnedareck ErvinRedactor: Simonffy KatalinArhivele serviciilor secrete din Un
16:45
Cooltura
* Prezintă Mirela NagâţProducător Anca Lăzărescu
17:15
ap
Cu: Jin-yeong Jeong, Sang-ho Kim, Jeong-hak Park
18:35
Nadine
(redifuzare)Jurnalişti: Florenţa Dăscălescu, Florina Constantinescu,Gina Stroian,Mihaela Căciuleanu. Reporter Oana PascaruProducător Adriana Ciobanu
19:30
Vorbeşte corect! (R)
Jurnalist Iulia Ioaniţoaia. Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
19:40
Sport Meteo
20:00
Telejurnal
* Ştiri + Tema zilei (43’) * Sport (5’) * Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:00
România 9
* Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban IancuTransmisiune directă
22:00
Izolaţi în România
(redifuzare)Producător Dite Dinesz
22:30
Adevăruri despre trecut
(redifuzare) * Ne-am fărâmat casele”Unul dintre obiectivele pe care comunismul dogmatic le-a urmărit a fost dezvoltarea societății prin mutarea populației de la sat în așa-numitele “centre agro-industriale”. O lege din 1974 îi anunța pe cei mai mulți dint
23:00
Moştenirea clandestină
/Producător Monica GhiurcoXX AUDIENŢĂ GENERALĂ (AG)
00:00
Telejurnal
Prezintă: Mihai Rădulescu/Eugen RusuProducători: Alina Pagu, Mihai Murgu
00:30
15
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
01:00
ap
1989-Decembrie Roşu (R)
/Producători: Răzvan Butaru, Cornel Mihalache
01:55
Garantat 100% (R)
/Realizator Cătălin Ştefănescu. Producător Adrian Ionică
02:45
Exclusiv în România (R)
/Producători: Cristina Magearu, Marin Găbudeanu
03:25
Vorbeşte corect! (R)
Producători : Cristina şi Radu Dănilă
03:30
Între cer şi mare (R)
(CHRONIQUES DU SUD-DECOUVERTE,Franţa, 2015) Realizatori: Philippe Carrese, Nicolas Mastras, Jean-Christophe Victor * Documentar. Episodul 13 Saint Michel l'Observatoire-cu capul în...steleRedactor: Ştefan Asavei
04:00
Discover Romania
(redifuzare) * Gheorghe CozoriciProducător Cecilia Melinescu
04:10
Telejurnal (R)
Ştiri + Tema zilei * SportPrezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
05:00
15
Zigzag prin istorie - serial (R)
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
05:25
Fan/ Fun urban (R)
O emisiune care te scoate din monotonia cotidiana si te invita in atmosfera urbana, la evenimente care iti ofera o alta imagine a lumii si a timpului in care traim.
05:55
Imnul României
06:00
România 9 (R)
Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban Iancu
20:00
Telejurnal
* Ştiri + Tema zilei (43’) * Sport (5’)Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:00
România 9
* Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban IancuTransmisiune directă
22:00
12
Babu – Cazul Gheorghe Ursu
23:00
15
Anchetele comisarului Antonescu
/“ Somnul raţiunii naşte monştrii-cazul Pǎcurariu” 8 martie 2016. Arestarea preventivă a cunoscutului profesor universitar Dan Păcurariu la 16 ani de la moartea fostei sale studente, Mihaelei Fulga, avea să cadă ca o adevărată bombă atât la facultate cât
00:15
Telejurnal
Prezintă: Mihai Rădulescu/Eugen RusuProducători: Alina Pagu, Mihai Murgu
00:55
15
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
01:25
Moştenirea clandestină (R)
Producător Monica GhiurcoXX AUDIENŢĂ GENERALĂ (AG)
02:15
Nadine (R)
Jurnalişti: Florenţa Dăscălescu, Florina Constantinescu,Gina Stroian,Mihaela Căciuleanu. Reporter Oana PascaruProducător Adriana Ciobanu
03:05
Izolaţi în România (R)
Producător Dite Dinesz
03:30
Între cer şi mare (R)
(CHRONIQUES DU SUD-DECOUVERTE,Franţa, 2015)Realizatori: Philippe Carrese, Nicolas Mastras, Jean-Christophe Victor * Documentar. Episodul 14 : Platoul Caussols (ultimul)Redactor Ştefan Asavei
04:00
Discover Romania
(redifuzare) * Marin Moraru-“ Sub masca mirării ! “Producător Cecilia Melinescu
04:10
Telejurnal (R)
Telejurnal Ştiri + Tema zilei (43’) * SportPrezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
05:00
15
Zigzag prin istorie - serial (R)
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
05:25
Europa mea (R)
Moderator Gabriel GiurgiuJurnalişti: Gabriela Avram, Adelina Dumitrescu, Tatiana ŢarfuleaProducător Gabriel Giurgiu
05:55
Imnul României
06:00
România 9 (R)
Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban Iancu
20:00
Telejurnal
* Ştiri + Tema zilei (43’) * Sport (5’) Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:10
ap
Cu: Dougray Scott, Kate Winslet, Tom Hollander
23:10
15
Cu: John B. Wells, Mark Holmberg, Lee Spiegel
23:30
Fan/ Fun urban (R)
O emisiune care te scoate din monotonia cotidiana si te invita in atmosfera urbana, la evenimente care iti ofera o alta imagine a lumii si a timpului in care traim.
00:00
Telejurnal
Prezintă: Mihai Rădulescu/Eugen RusuProducători: Alina Pagu, Mihai Murgu
00:30
15
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
01:00
12
Babu – Cazul Gheorghe Ursu (R)
01:55
ap
Enigma (R)
Dougray Scott, Kate Winslet, Tom Hollander
03:49
Între cer şi mare (R)
04:15
Telejurnal (R)
Prezintă: Mihai Rădulescu/Eugen RusuProducători: Alina Pagu, Mihai Murgu
05:05
15
Zigzag prin istorie - serial (R)
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
05:30
Lumea azi (R)
Prezintă Ioana DumitrescuRealizator Ioana DumitrescuProducător Anca Lăzărescu
05:55
Imnul României
06:00
Teleshopping
20:00
Telejurnal
* Ştiri * Sport * Meteo Prezintă Dorina Florea/ Mihai Constantin Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:00
ap
1989-Decembrie Roşu
(redifuzare)Producători: Răzvan Butaru, Cornel Mihalache
22:00
12
Ecaterina  - serial
Cu: Marina Aleksandrova, Kirill Rubtsov, Pavel Tabakov
22:50
Profesioniştii... cu Eugenia Vodă
...cu Eugenia Vodă * Best ofEmisiune de Eugenia Vodă
23:50
#Creativ
(redifuzare)Invitată Mihaela Beldie DobraniciRealizator Claudia SpatarescuProducător Anamaria Pleşcan
00:25
15
Anchetele comisarului Antonescu (R)
“ Somnul ratiunii naşte monştrii-cazul Pǎcurariu” Realizator: Melania Trifu, Dana Ştefǎnescu.Regizor: Marian BaciuO emisiune de: Dan Antonescu
01:45
Teleenciclopedia (R)
Producător Oana Haşegan
02:35
15
Cu: John B. Wells, Mark Holmberg, Lee Spiegel
02:55
12
Ecaterina  - serial (R)
Cu: Marina Aleksandrova, Kirill Rubtsov, Pavel Tabakov
03:40
Discover Romania
( redifuzare)Producător Cecilia Melinescu
03:50
Viaţa satului (R)
Partea IProducător Viorel Popescu
05:05
Viaţa satului (R)
Partea a II-aProducător Viorel Popescu
05:55
Imnul României
06:00
Teleshopping
20:00
Telejurnal
* Ştiri * Sport * MeteoPrezintă Dorina Florea/ Mihai Constantin Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:10
Festivalul Ioan Macrea
(partea a II-a)Prezentator si producător Iuliana Tudor
23:00
Garantat 100%
* Moderator Cătălin Ştefănescu Producător Adrian Ionică
00:00
Replay
Moderator Marian OlaianosProducător Daniela Enăchescu
01:00
ap
Cu: Daniel Martin Berkey, David Mitchum Brown, Steven Mackintosh
01:55
Tezaur folcloric (R)
Producător Gheorghiţa Nicolae
02:50
Telejurnal (R)
* Ştiri * Sport * MeteoPrezintă Dorina Florea/ Mihai Constantin Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
03:45
Universul credinţei (R)
(I)Producător Andrei-Victor Dochia
04:35
Universul credinţei (R)
(II)Producător Andrei-Victor Dochia
05:25
În grădina Danei (R)
Producător tv. Dana Constantinescu
05:55
Imnul României
06:00
Vreau să fiu sănătos (R)
Producător Beatrice Cioba
20:00
Telejurnal
* Ştiri + Tema zilei Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:00
România 9
* Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban IancuTransmisiune directă
22:00
Down the Road. Aventura
Prezentator Mircea Radu * Opt tineri pornesc într-o călătorie prin ţară, sub îndrumarea unui ghid,Mircea Radu. Timp de opt zile, carismaticul prezentator îi însoţeşte pe cei opt tineri cu Sindromul Down care pornesc în aventura vieţii lor.Martori la progr
23:00
12
Istoria mafiei irlandeze
(THE IRISH MOB, Irlanda, 2016)Regia: Dathaí KeanePovestitor: Steve Wall * Seria documentează cei o sută de ani de istorie ai mafiei irlandeze din America. De la găştile irlandeze din New York de la sfârşitul secolului al XIX-lea, până în anii 1970, seria
00:00
Telejurnal
Prezintă: Mihai Rădulescu/Eugen RusuProducători: Alina Pagu, Mihai Murgu
00:30
15
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
01:00
Replay (R)
Moderator Marian OlaianosProducător Daniela Enăchescu
01:55
12
Istoria mafiei irlandeze (R)
(THE IRISH MOB, Irlanda, 2016) * DocumentarRegia: Dathaí KeanePovestitor: Steve Wall Episodul 2: Irlandezii din cartierul Hell’s KitchenRedactor: Ştefan Asavei
02:45
Profesioniştii... cu Eugenia Vodă (R)
...cu Eugenia Vodă /Emisiune de Eugenia Vodă
03:35
M.A.I. aproape de tine (R)
04:00
Vorbeşte corect! (R)
Producători si realizatori: Radu Dănilă, Cristina Dănilă
04:10
Telejurnal (R)
Ştiri + Tema zilei Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
05:00
15
Zigzag prin istorie - serial (R)
Cu: James Meigs, James Meigs, George Wunderlich
05:25
#Creativ (R)
RealizatorClaudia Spătărescu Producător Ana Maria Pleşcan
05:55
Imnul României
06:00
România 9 (R)
Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban Iancu
20:00
Telejurnal
* Ştiri + Tema zilei Prezintă Radu Andrei TudorProducători: Cristian Petru, Anamaria Panait
21:00
România 9
* Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban IancuTransmisiune directă
22:00
Festivalul Sanremo
ediţia 70 Festivalul Sanremo ,ediţia 70 Moderator Bogdan StănescuJurnalist Carmen CiureaProducător Smaranda Vornicu Transmisiune directă
02:00
Revizie tehnică
05:55
Imnul României
06:00
România 9 (R)
Moderator Ionuţ CristacheJurnalist Oana CucuruzeanuProducător Livia Şerban Iancu
jinglebells